Gears Of War 4 (xone,pc) 11 Ekim 2016
0

Bu konuda 119 mesaj var

İnternet bu problemle taşmış durumda ama neyse ki tanrının oğlu olmam yine işe yaradı ve kendi yağımla kavrularak çözdüm.. Ah MS ah o kadar malca şeyler yapıosun ki.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'ye de dün gece indirmeye bıraktım, bugün inmiştir herhalde. Oyun 60 dolar, ultimate versiyonu 100 dolar, ayrıca collector's edition 250 dolarcık. Bu arada Aral'dan almayın, aldırmayın o fiyatlara. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş ya... şu anda benjamini ateşleyen cazır cazır oynuyor mu yani? kapitalist dünya daha ne kadar sert olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nevet oyun çıktı ilk chapterını oynayıp bıraktım.. 

Savaşlar falan tabi yine eski Gearslar gibi ama o eski badass, jerk konuşmalardan ziyade biraz daha çiçek cocuklar havası hakim gibi atmosfere.. 

Performansta da sorun yok..Ultramsı ayarlarla 2Kda 60-80 arası bi FPS alıyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pre-Order yaptım indirmeye cesaret edemedim daha. Forza var Fifa var. Bir de uyku yok servisi almam gerek yoksa bu ay sonuna kota dayanmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece Netflix'te dizi izlerken birden altta Gears Of War 4'e başlamak için X tuşuna basın mesajını görmemle oyuna girmem bir oldu  :lol: Açıkçası bugün öğlen vakitlerinde oyun açılacak sanıyordum, bu akşam için oynarım diyordum. Dün gece saat 12.00 itibariyle oyun açıldı, ben de hemen girip 3 saat kadar oynadım. İlk başta Çağlar'ın da bahsettiği üzere Prologue kısmı var, burada eski dostlar ile bazı eski savaşlardan enstantaneler yaşıyoruz. Ondan sonra da esas oğlan, onun yavuklusu hatun ve nigger arkadaşımız ile hikaye başlıyor. Bu arada Xbox One'da başladım oyuna ama pc'ye de bu gece indirme planım var, aynı save game'i oradan devam edebiliyoruz sanırım.

Barış olmuş, locustlar yok olmuş falan 25 yıl sonra geçiyor hikaye malum. Biz de sebebi nedendir daha anlamadığım bir nedenle COG'a katılmış sonra ayrılmış kaçak durumdayız ve başkentte yaşamıyoruz. Artık eski insan COG'ların yerini makine ve robot COG'lar almış ve başlarında da tahmin edileceği üzere oyunun kötü karakterlerinden bir hatun koymuşlar, şehrin valisi, belediye başkanı, askeri komutanı vs her ne derseniz o görevde kendisi. Biz başkent dışında yavuklumuzun ve annesinin de yaşadığı bir kasabada yaşıyoruz ve kasaba için jeneratör gerekiyor. Başkente jeneratör çalmak üzere geliyoruz dört kişi. Bizim eleman JD Fenix, Del (nigger) ve Kait(hatun) ile kızın amcası azman bir arkadaş. Tabi robot sentineller bizi farkediyor ve alarm veriyorlar ve çatışmalar başlıyor. Başlarda habire robot türevleri öldürmekle geçiyor ama sanırım ilerde oyun keyiflenecek, Act 1'i bitirdim, JD'nin babası Marcus abiyle karşılaştım, o da gruba katıldı, 2'ye geçtim orada bıraktım. Bu akşama devam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'de denedim. Oyun geforce Guide'ında dediğinden daha performanslı çalışıyor. Lakin en azından benchmarktaki texture kalitesinden memnun olmadım. Custom texture packler ile daha kaliteli gözükebilir sanırım. PC'de gayet iyi oynanıyor mouse+klavye ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en delikanlı karakter lütenent kim di ya. kolpacı general hoffman ın yanında generalliği hak eden adam gibi adam dı kim... raam şerefsizine yedirdiler adamı... oyunun başında hatırlayınca üzüldüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyun iyi güzelde bazı şeyler hala ilk oyundan kalma gibi duruyor. sıvı efektleri, parçalanma efektleri hala aynı.(hele yanımızda bomba patlayınca karakterimizin parçalanması birebir aynı) atmosferde uncharted 4 den sonra çok yavan geliyor. karakterlerin sürekli bi acelesi var kendi repliklerini kesiyorlar. bir konuşma bitmeden diğerinin başladığı oluyor. 1 kere ışınlandıklarını gördüm. tamam bu aksiyon oyunu ama daha bi sinematik daha daha bi yumuşak geçişler olsaymış iyi olurmuş.

iyiki marcus u koymuşlar. yeni karakterler tırt.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyun iyi güzelde bazı şeyler hala ilk oyundan kalma gibi duruyor. sıvı efektleri, parçalanma efektleri hala aynı.(hele yanımızda bomba patlayınca karakterimizin parçalanması birebir aynı) atmosferde uncharted 4 den sonra çok yavan geliyor. karakterlerin sürekli bi acelesi var kendi repliklerini kesiyorlar. bir konuşma bitmeden diğerinin başladığı oluyor. 1 kere ışınlandıklarını gördüm. tamam bu aksiyon oyunu ama daha bi sinematik daha daha bi yumuşak geçişler olsaymış iyi olurmuş.

iyiki marcus u koymuşlar. yeni karakterler tırt.

Katılıyorum Emre. Gears of War havasına sokmakta zorlandı oyun beni. Robotları hiç sevmedim zaten, Swarm'lar gelsin diye uzunca bekletti. Zorluklarda ise Hardcore ile Insane arasındaki tek fark down olmadan ölmek sanırım. Ama çok acımasız olmuş. Bence en azından direkt down olsak birisi kaldırabilirdi. Sürekli restart last chapter yapmak zorunda bırakıyor.

Öte yandan oyunu bir xbox one'da bir PC'de oynuyorum. PC'de 144 fps dolaylarında oynadığım için xbox'a geçtiğimde 30 fps hakikaten facia oldu. Single'ını da 60 yapsalarmış en azından. PC tarafında tek sevmediğim yönü Achievementlar kenarda bildirim gibi çıkıyor, şu windows 10 için de bir animasyon yapsalarmış keşke.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS bana 4.cü oyunu aldığım için 1,2,3 ve Judgement ı hediye etti.. İyi oldu valla physical kopyalarını satmıştım onların.. Zaten backwards compatible imiş hepsi o yeah..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayara format attıktan sonra tekrar indireyim dedim Gears of War'ı PC'ye de. Store'da belli bir boyuttan sonra tıkanıp kalıyor. Ayar etti beni. İlk indirdiğimde tek seferde indirdi.

Şimdi ise bir keresinde 67 GB'da kaldı, bir tanesinde 120 MB indirdi durdu. Takılı kaldı download. Birçok kişide bu problem oluyormuş. Beraberinde Forza indirdim onda hiç problem yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayara format attıktan sonra tekrar indireyim dedim Gears of War'ı PC'ye de. Store'da belli bir boyuttan sonra tıkanıp kalıyor. Ayar etti beni. İlk indirdiğimde tek seferde indirdi.

Şimdi ise bir keresinde 67 GB'da kaldı, bir tanesinde 120 MB indirdi durdu. Takılı kaldı download. Birçok kişide bu problem oluyormuş. Beraberinde Forza indirdim onda hiç problem yok.

Bende de aynı sorun olmuştu Forza'ı indirirken. Forza başlığına yazdığım çözüm yolu bende işe yaradı;

http://www.cursedhardware.com/index.php?/topic/1717-forza-horizon-3-xonepc-27-eylül-2016/?p=51594

Ben Device Manager'dan Ethernet kartının power management özelliğini kapıyarak çözdüm sorunu. Aygıt yöneticisinde ethernet kartına sağ tıklayıp özelliklere girince power management sekmesinde tikli halde bi power save özelliği var, onu kaldırın download etmeden önce.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de aldım bunu ancak 85 GB download nedir ya, oyunun PC'de DVD olarak satıldığını falan düşünemiyorum.

Oradan gelirsek tek GTX 1070 ile Ultra ayarlarda 3440x1440 çözünürlüğünde üzmeden çalışması bari iyi. bazı optimizasyon rezaletlerinden sonra o yönden en azından çok üzmüyor.

Oyunun daha çok başındayım, bakalım nasıl ilerleyecek konu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet, multi. horde,  hardcore, insane senaryo co-op yapalım mı artık? yoksa bitirmedinizmi senaryoyu hala? :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda zaman ayırıp oynamaya başladım bugün..  Haftasonu oynayamıcam ama diğer haftaiçinde bitiririm ben bunu..

Grafikleri falan beğendim ben gayet de robotlarla savaşma atmosferi yakalamamı engelliyor neyse uzaylı yaşam formları çıkmaya başladı haydi rastgele.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi ya, robot mobot ayağına koca bölümü hiç etmişler. robotlarda maşallah gora daki 216 gibi. konuşmaları, insanlara tepkileri filan. bir '' özür dilerim sizi öldüreceğim'' demedikleri kalıyor. daha hardcore daha sert robotlar koysalarmış. marcus da olmasa zaten ''lay lay lom gelin kardeşler gezelim sizle, pis yaratıklar alın size bombe'' diye oyun olacakmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok