Dragon Age Inquisition
0

Bu konuda 32 mesaj var

Dragon_Age_Inquisition_BoxArt.jpg

Oyunu ilk birkac saat oynadiktan sonra biraz fazla acimasizca elestirmistim. :)

Elestirmemin sebebi puanlarini gordukten sonra origins kalitesinde bir oyun beklememdi. Ama bu oyun cok daha farkli bir yapida.

Oyun iyi bir oyun, ama bir origins degil.. Bir kere originsdeki inanilmaz dialoglar, karakterler yok. Cok daha sig bir oyun.

Ote yandan oyunda cok fazla icerik var. Haritasi buyuk, mmo tarzinda gorevler, gathering, craft ve oynanis var.

Oynanis bildigin aksiyon oyunu gibi, herhangi bir taktik yada daha onceki oyunlardaki derin skill yapisi vs yok, oyunda healer bile yok sadece pot iciyorsunuz o derece basit bir yapida. Butun karakterlerin skilleri ayni, savasciysa savasci, buyucu ise buyucu hepsi ayni.

Bazi buglar var insani deli eden, grubun sizi bazi yerlerde takip etmemesi ve rogue halinizle tek basina canavarlarla kapismak zorunda kalmaniz gibi..

Oyuna mount ve ziplama koymuslar, looting vs ayni guild wars 2 deki gibi, gene ondaki adami deli eden vista pointler gibi ziplaya atlaya duse kalka bulmaya calistiginiz bazi poi ler mevcut. Bunlar bioware rpg sine hic yakismayan seyler. Yine cok gereksiz sekilde karisik bir craft sistemi var, mmolardaki gibi sundan bu kadar topla, git emminin essegini bul geri getir tarzinda gorevlerde var. Koskoca heraldsin ugrastigin islere bak..

Yildizli bulmacalar zevkli olmus. 

Genede dedigim gibi buyuk bir oyun, kendini cok uzun saatler oynatabiliyor. Origins in o su etmez ama oynanmasi gerekir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Origins e başlayamadım daha bakalım originse heveslendirdin şimdi beni. 

:O

hocam naptın. hemen başla :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Origins' den daha iyi diyen birsürü insan var, indirimi bekliyorum ben de, girerse alacağım bakalım.

Gerçi o indirim gelene kadar Witcher 3 gelir gene yalan olur DA :ph34r:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Origins çok iyiydi gerçekten oynamamak kayıp olur o oyunun grafikleri hala daha oynanabilir seviyede bu arada. Ben ne yazıkki 2 kere teşebbüs ettim ikisinde de oyunun yarım kaldı.

DLC 'leri daha hiç katmıyorum bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben originsi 2 kere bitirdim.

Bir kere bu oyunda rola play ogeleri cok zayif, skiller ve karakter gelisimi, dialoglari sadece is olsun diye konmus.

Originsde her karakterin ayri bir ozelligi vardi, yerine gore blood mage yada shapeshifter bile olabiliyorduk. Inq. da ise gelisiguzel hepsi birbirinin ayni..

Originsde yeri geldiginde verdiginiz bir cevap karsinizdaki karakterin olmesi veya yasamasi (hatta sonra grubumuza katilmasi) demekti bunda ise dialoglar gayet oylesine secilmis.

Originste dwarfsan dwarf, insansan insan vs neysen oyndun kendini karakterinle ozdeslestirebiliyordun. Hepsinin ayri hikayeleri ve baslangic bolgeleri vardi. Sen tut bu oyunu inq. ile kiyasla.. Olacak is degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna yeni başladım ama şimdiden Squall ile aynı fikirdeyim. Bir defa savaşa girdiğinde hiçbir taktik yapmıyorsun bile, haldır haldır savaşıyorsun. Neredeyse benim düşman seçmek dışında hiçbir etkim yok, taktik ekrana girmek içinde bir sebep göremedim. Diablonun bakış açısı değişmişte öyle oynuyorum gibi hissettim. Neyse biraz daha oynayalım bakalım neler olacak.

Bu arada bu kızı seviyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben originsi 2 kere bitirdim.

Bir kere bu oyunda rola play ogeleri cok zayif, skiller ve karakter gelisimi, dialoglari sadece is olsun diye konmus.

Originsde her karakterin ayri bir ozelligi vardi, yerine gore blood mage yada shapeshifter bile olabiliyorduk. Inq. da ise gelisiguzel hepsi birbirinin ayni..

Originsde yeri geldiginde verdiginiz bir cevap karsinizdaki karakterin olmesi veya yasamasi (hatta sonra grubumuza katilmasi) demekti bunda ise dialoglar gayet oylesine secilmis.

Originste dwarfsan dwarf, insansan insan vs neysen oyndun kendini karakterinle ozdeslestirebiliyordun. Hepsinin ayri hikayeleri ve baslangic bolgeleri vardi. Sen tut bu oyunu inq. ile kiyasla.. Olacak is degil.

hocam özelleşme (blood mage tarzı (gerçi blood mage yok bu oyunda)) var. biraz ilerleyin şimdi spoiler vermiyim.

ben dragon videoları izlerken bir mage build ile karşılaştım karakter ölümsüz oldu desem yeridir. belki bozucam build i o derece.

bu arada 80 saat oynadıktan sonra evet DA:O > DA:Inquisition fakat bu oyunda çok zevkli. DA:2 yi oynamadım ondan ona birşey söyleyemem. Bir ara yazıcam beğenip beğenmediklerimi.

DA:Origins te dragon öldürmece yoktu sanırım. bunda 10 tane dragon umuz var ve ciddi anlamda çok zevkli. inşallah DLC ile falan bir 10 tane daha eklerler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun cok iyi zaten ona lafim yok. Ama benim icin originsin yeri her zaman baskadir.

Bu arada degisik olarak bir skill agaci daha acildi bendede. Spoiler vermemek icin soylemiyeyim. :ph34r:  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun cok iyi zaten ona lafim yok. Ama benim icin originsin yeri her zaman baskadir.

Bu arada degisik olarak bir skill agaci daha acildi bendede. Spoiler vermemek icin soylemiyeyim. :ph34r:  

hatta bir tane daha açılacak ana karakter için  :ph34r:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lütfen !!! gitmek istediğin yere deli gibi dağların etrafından yol aramak, war table'da oraya buraya adamlar yollayıp sonra geri gelmelerini bekleyip karşılığında saçma sapan bir şey almak, atla etrafta gezebilmek ama aslında kamptan kampa geçebildiğin için gereksiz olması, arkadaşın yazıda bahsettiği gibi bahçeye çiçek ekebilmek gibi çok başarılı özelliklerini görmezden gelip oyunu kötülemeyelim. Henüz daha level12'yim saatlerdir oynuyorum hinterland bitmedi, herhalde 2017 sonuna doğru bitireceğim oyunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

47 nci saate geldim. Oyun iyice mala bagladi.. Surekli ayni seyler rift kapat, shard topla, haritada ordan oraya kos zipla vs.. 

47 saat oynamamis olsam direk birakirdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.forbes.com/sites/davidthier/2015/01/06/dragon-age-inquisition-is-beautifully-boring/

Adam hislerime tercuman olmus. :)

Oyun cok uzun  ama gereksiz sekilde, eger surekli kil tuy yun toplamak isteseydim zaten mmo oynardim..

Yazıyı okumadım ama 95. saatteyim bende. O kadar çok yan quest yaptım ki oyun çok uzadı ve sanırım şuan son 3 ana görevim kaldı sanırım.

Ciddende etrafta yapılacak çok iş var. ben artık o ot böcek toplaları bıraktım ki sanırım çoğunu yapmışım salak gibi. yanımızdaki elemanların questleri bazen güzel çıkıyor onlara sarın isterseniz.

bu shard toplama olayıda unuttum bölgenin ismini oradaki bir tapınağın kapılarını açmasa onuda sallıycam ama son 1 kapı kaldı.

dragon öldürmek güzel bu arada mutlaka onları yapın en azından. ben hepsini öldürdüm. mage iseniz knight enchanter yapınca çok kolaylaştı fakat genede güzeldi. 

mount olayı sadece 1 haritada işime yaradı oda gene ismini unuttum ama akşam saatlerinde geçen çöl haritası. orada ciddende uçsuz bucaksız denecek kadar büyüktü. 

100. saatte biter heralde benim oyun. pişman değilim ama oyunun ilk 60 saati büyük gaz ile oynadım sonrası sizler gibi bu kadar oynadık bari bitirelim moduna girdi. MaverocK un dediği gibi war table büyük saçmalık. ödül olarak gelen şeylerde saçmalık. en fazla 1-2 armor weapon schematics çıkmıştır güzel olarak ama geri kalan gerzek gerzek şeyler. coin toplayama yolluyorsunzu 150coin toplayıp geliyor.

genede güzel oyun ama DA:O >>> DA:I - DA:O sonuna kadar hiç baymamıştı. expansion larıda güzeldi. bu oyunda dragon öldürmeli expansion çıkarsa alırım gerisini almam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten 5 yil mmo oynadik biz.. Ondan dolayi boyle bu tarz gorevler falan gorunce bayiyorum deli oluyorum hic tahammulum yok artik.

Su anda sadece ana gorevlere abaniyorum, birde bazi bolgelerde gene farkli gorevler oluyor onlara. Toplama olayini falan biraktim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

60 saatte bitirdim ben oyunu.. Bir suru yan gorevler falan daha vardi ama biraktim cekilmez. Birkac tane ejderhada oldurdum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim oyunda bildiğim kadarı ile tüm yan görevleri yaparak 98 saatte bitti. arada bir iki tane kaçmış olabilir.

Oyunun sonunu açıkçası pek beğenmedim. DA:O in sonu tamam blight falan archdeamon ile kapışıyorduk ama bunun sonu çok fıs olmuş yahu. Veya ben tüm yan görevleri falan yaptığımdan 24 level oldu karakter o yüzden çok kolay ve sönük bitti bilmiyorum. 

Oyunda sinir bozucu bazı buglar var benim başıma gelen. 10 dragonuda öldürmeme rağmen achievement ı vermedi. aynı şekilde inquisition için 10'dan fazla agent bulma achievement'ınıda yapmama rağmen açılmadı oda. Çöl lü bir arazidaki darkspawn görevinin son aşamasında miniboss ile kapışmam gerekiyor mekana gidiyorum adam çıkmıyor. hepsine baktım internette genelde milletin başına gelen buglar. 

koleksiyona katmayı düşünüyordum oyunu ama sanırım satıcam. rouge ile oynamak istiyordum da gözümde çok büyüdü o kadar ot mot toplamaca.

Solasan temple ın içine giremedim o sinirimi bozdu. son 2 shard kaldı diyor ama haritaların hepsinin üzerine gelip bakıyorum shard görevi yok hiç birinde. bug oldu sanırım gene. 

Stardust sana sesleniyorum. Oyunu ön sıralara almıştın ama almana gerek yokmuş :) kötü oyun değil ama "kesin sen çok seversin" kısmından emin değilim artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayret gerçekten nasıl sıkılmıyorsunuz bu oyundan o kadar oynayıpta.. Yani mage olsa ne yazar warr olsa ne yazar hep ayni şeyler sonuçta..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hala oynayacağım da bu aralar mala bağladım sanırım, o kadar çok "yeni" aldığım oyun bile iyice eskidi artık, hiç birini açıp oynayasım gelmiyor, ruh hastalığı banished oynuyorum, bir de modlarına bulaştım çıkamaz oldum. Allah düşmanımı bile esir etmesin bu oyuna.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçte olsa oynamaya başladım. 10 saat kadar oynadım muhtemelen, detaylı gidiyorum şimdilik çok sıkan bir durumu olmadı. Oyun eğlenceliye benziyor; bir nevi özlem duyduğum tps action/rpg ihtiyacına cevap gibi oldu. Oyun burada yazıldığı gibi büyük ölçüde mmo yapısı etkisine girmiş gibi. Haritalarda ki düşmanlar arada bir yenileniyor, crafting malzemeleri tekrar tazeleniyor. Normalde çer çöp toplamayı çok seven birisiyimdir ama bir yerden sonra yapacak olduğun şeyler için yeterliyse boşuna toplamanın gereği olmadığını gördüm. Oyunda healing potion yapma var mı craft ile bilmiyorum ama şimdilik birtek kampta stokların tazelenmesi biraz can sıkıcı olabiliyor.

Baştan bilsem okçu açarmışım aslında yürürken ok atması güzel bir detay olmuş. Nwn' deki twohanded özentim geldiği için çift el warrior açtım bu sefer. Gerçi özellikleri fena değil gibi etraftakileri teperek falan yerlere yapıştırırken arkadan diğer elemanlarında çatır çatır indirmesine imkan veriyorum. :P Çok taktik kurulacak bir durum olmadı, çatışmalar daha ziyade ortama dal ve çık niteliğinde. Görsel açıdan başarılı olmuş epey, değişik diyarlarda gezinme keyfini veriyor.

Bakalım ufak ufak oynamaya devam edicez artık. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne uzun oyunmuş oyna oyna bitmedi, birde son 10 saatlik oynayışıma kadar yan görevlerden falanda çok fazla yaptım o yüzden epey oyaladı aslında. Gerçi sonradan yan taraflarla boşa uğraştığımı gördüm. Düşmanlar hep aynılaşıyor ana görev dışında buda can sıkıcı hal alıyor haliyle bir süre sonra. Diyarlar güzel, onun hatrına oynattırıyor, oyunun ana senaryosuna bağlılık işleyiş güzel. Eski dostları görüyoruz falan. Savaşlar biraz yavan kalmış maalesef, taktiksel pozisyon kullanımı çok gerekli olmuyor. Yine de iyisiyle kötüsüyle güzel bir oyundu nasıl diyim dragon age 2' den iyi dragon age originsden biraz eksik. RPG yönü zaten hani olmasa da olurmuş diyceğiniz türden. Skill sistemi biraz var olsun bulunsun der gibi eklenmiş. Stat olayının işleyişini bile hissedemiyorsunuz yeni nesile kurban gitmiş sistemler yine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok