Kulaklıklar üzerine
3 3

Bu konuda 150 mesaj var

Bu başlık da bulunsun. 

Shure 440 'ı almamanızı tavsiye ederek başlayayım. Daha önce kırıldığı için yenisini almıştım. Bu da aynı yerden kırıldı. Öncekinde parça takviyesi ile tamir ettim. Ancak tekrar aynı yerden(bu sefer karşı taraf) kırıldı. Yine yedek parça takviyesi yaptım ,tekrar kırılırsa, artık çöpe gidecek. 

Ortada malzeme kalitesinde bir sorun olduğu net görülüyor.  Çok temiz kullanıldığı halde sürekli kırılıyor.

Phillips kulaklığı gayet kötü kullanıyorum. Hatta üzerinde uyuyorum , buna rağmen hiçbir sorun yok.

dhw 'de , kulaklık ile 3d meselesini konuşmuştuk. Logitech g930 gibi kulaklıkların yazılımı , iyi denebilecek 3d ses veriyor. Filmlerde, dizilerde sonuç gayet başarılı. 

Anladığım kadarı ile burda yapılan , 5.1 ,7.1 ses sistemleri için hazırlanmış ses verisini, kulaklığa çevirmek.  Eğer baştan kulaklık için 3d olarak kayıt edilmiş olsa, bu yazılımlara gerek kalmazdı. 

Burda Dolby Atmos devreye giriyor. Kulaklık için 3d ses formatı. Sonuç oldukça başarılıymış. Hatta binaural kayıtlar ile uğraşanlar. kulaklık ile elde edilen 3d 'nin 5.1 ,7.1 gibi ses sistemleri ile elde edilemeyeceğini söylüyorlar (bir soru işareti var bence burda. )

Birkaç örnek.

http://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-atmos.html

http://gr.pcmag.com/dolby-atmos/15991/video/dolby-atmos-demo-2

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun youtube bir video izlerken (hd598 ile) 2 kere kulakligi cikartip odamdan gelen catirtiyi bulmaya calistim ama sonra anladimki ses videodan geliyormus.. O derece sahnesi ve dogalligi olan bir kulaklik.  :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dolby Atmos headphone ile çekilmiş film var mı ? 

Kulaklığı laptop ile kullanıyorsanız , şu ilginizi çekebilir. 

http://www.theverge.com/2015/3/24/8276087/magzet-adaptor-magsafe-headphones?utm_campaign=theverge&utm_content=article&utm_medium=social&utm_source=twitter

Sennheiser Momentum wireless tanıtıldı birkaç ay önce. G930 'dan alıştım kablosuz kulaklığa , bu nedenle merakla bekliyordum incelemelerini.  Wireless ta , ses kalitesindeki kaybın çok az olduğu söyleniyor. Başka wireless alternatif var mı? 

G930 iyi ama müzik dinlemek için yetersiz . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kulağın içine takılan değilde, üstünden kanca şeklinde geçenleri seviyorum ben. kulağın içine takılanlar bende 10 dakika içinde rahatsızlık yaratıyor. yani aslında taktığım andan itibaren rahatsız da, 10 dakika içinde dayanılmaz noktaya geliyor. 

Active Noise Cancellation da sevmem. Şu kulak üstü zımbırtıları da dışarıda kullanmayı da, yanımda taşımayı da sevmiyorum.

Bana uygun bir öneriniz var mıdır ? :)

şöyle birşey buldum: Sennheiser OCX 685i

http://www.amazon.com/Sennheiser-685i-Adidas-Sports-Headphones/dp/B0094R2HZQ

o da kulak içi imiş MX serisi kulak içine girmiyor :)

http://www.amazon.com/Sennhesier-MX685-Adidas-Sports-Headphones/dp/B0094R4PBU

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

apple yeni iphone da standart 3.5mm jack i kaldırabilirmiş. 

Yeni bir kulaklık alacağım. 

Corsair in yeni Void modelini gördüm. USB ve ses kartını kullanan standart 3.5mm modeli var.

http://www.amazon.com/gp/product/B013GMX9HE?keywords=corsair%20void&qid=1448987534&ref_=sr_1_1&sr=8-1

USB kullananların ses kalitesi , ses kartına göre nasıl? avantajı, dezavantajı ne bilen var mı?

logitech g930 'da , şu 5.1 özelliğini filmlerde kullanıyorum. Bence iyi sonuç veriyor. Ses kartını kullanan modeli alırsam, bu özellikten yararlanamıyorum. Bu yazılımla yapılıyor . Aynı işlevi gören kaliteli yazılım yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wifi yada Bluetooth la baglanan cihazda iyi verim alabiliyormusun gercekten?

G930 fena değil , ama ses kalitesi hafif düşük. Filmlerde ve oyunlarda sorun olmuyor. 

Bitmek bilmeyen bir bağlantı sorunu var. Bir yazılım güncellemesi ile düzeliyor, sonraki güncelleme ile yeniden başlıyor. Ondan sıkıldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklıklarda geçen fridayde baya indirim olmuş pek bakamadım,başka forumda sayfa sayfa kulklık alanlar tartışanlar var. Yakında yeni yıl etkinliği başlıycakmış belki değerlendirirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunları ekleyip kaçayım;

Kısaca, adamlar oyuncu kulaklıklarının birkaç istisna dışında çöp olduğunu ve aynı fiyata biraz modifikasyonla çok daha iyi oyuncu kulaklığına sahip olunabileceğini söylüyorlar, nasıl yapılacağını gösteriyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu kulalklılarının çoğu iyi değil. Sennheiser 'in birkaç tane modeli var iyi. 

Ama o modifikasyonlar bence tat vermez. Belki masaya usb mikrofon koyulursa, o biraz olabilir.

3d sound işini yazılımla çözebilir miyim diye Razer Sound a baktım. Fena değil. Ancak sorunlu yazılım olduğu belli. Kaldırdıktan sonra , mavi ekrana neden oldu. Mavi ekran verdirmek için ancak kötü yazılmış Driver olması vs gerek.

Corsair 'in iki modeli arasında seçim yapılırsa, 3.5mm stereo olan daha mantıklı gibi. USB olan ile arasındaki fiyat farkı fazla. O farka USB DAC alınır , daha iyi sonuç verir . 

Mesela şunu buldum.Kendi 3d surround çözümü de var. Creative 'in sürücü desteği şüpheli sadece. 

Kullanan var mı böyle birşey?

http://www.amazon.com/Creative-Performance-Headphone-Integrated-Microphone/dp/B00EZT7RE4

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu kulakliklarinin cop oldugu zaten bilinen bir gercek.

Isin ilginc tarafi, oyuncu kulakliklarinin en kotu oldugu noktanin, aslinda en iyi olduklarini iddia ettikleri nokta olmasi: sahne derinligi ve 3 boyutlu goruntuleme. Hepside kapali kulaklik oldugundan bu konuda iyi olmalari pek mumkun degil. Cogu bas agirlikli ve kotu kulakliklarin genelde ortak noktasida budur, baslari cokdur.

Kullananlarin memnun olmalari hicbir anlam ifade etmiyor cunku daha iyi bir kulaklik kullanmamislar cogu.

Tabii bu isi hastaligada dondurmemek lazim, hergun kulaklik alip satan bazi insanlar var anlamsiz ve butceyi zorlayan bir hobi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklık, hoparlör gibi şeyler birazcık uzmanlık gerektiriyor. Öyle RAM üreticisinin (Kingston), fan üreticisinin (Thermaltake) bir gazla üretiverebileceği birşey değil kulaklık. Yaptırıyorlar birilerine, e tabi kendileri de para kazanabilmek için ucuza yaptırıp pahalıya satıyorlar, iyice kötü oluyor. Oyuncu kulaklığı konsepti saçmadır demiyorum. Onun da bazı kendine has özellikleri var. Sağlam olması lazım, sinirlenip fırlatan adam var. Konforlu olması lazım, saatlerce kafasından çıkarmıyor insanlar. E bir de tasarımının hedef kitleye (18 yaş altı) uygun olması lazım, çünkü en fazla onlar kullanıyor. İşi kulaklık olan firmalar (Sennheiser gibi mesela) veya zaetn kulaklık üretimi olan ciddi firmalar (Philips, Sony gibi) yapsın, bence çok daha iyi olur. Ancak Kingston, Corsair, Thermaltake, Logitech filan Adidas marka kot pantolon gibi geliyor bana. (o da gerçek oldu ya, artık bu örnek de geçerliliğini yitirdi)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanılan yazılıma göre surround effect fena değil. Hatta kullandığım logitech g930 da , bazen baya baya iyi oluyor oyunlarda ve filmlerde. 

Logitech 'in kulaklık deneyimi  yok mu? Ultimate ears gibi bir firmayı almışlardı. G930 'un ses kalitesi çok iyi değil ama bu wireless bir model , belki kablolular daha iyidir.

Creative 'in kulaklıkları da fena değilmiş. Ama creative tek ayağı çukurda bir firma. ürünlerinin uzun süre düzgün sürücü alabileceği şüpheli. 

Sennheiser 598 ve usb dac yoluna gidilebilir. O Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1  mantıklı. Başka üreticiden , buna alternatif ürün var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yıllardır Creative X-Fi Titanium HD ses kartıyla birlikte  Beyerdynamic DT990 Pro 250 Ohm kulaklık kullanıyorum oyun bilgisayarımda. Creative'in CMSS-3D Headphone özelliği sayesinde oyunlarda çevresel ses de alıyorum, Ses kalitesi söz konusu olduğunda da, yüzlerce dolarlık bir harici DAC'in performansını aratmayan bir ses kalitesi var Titanium HD'nin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Binaural kayıtları sevenler için , şurası güzel. Bu kayıtların tamamını gören olursa, bir mesaj atsın .

http://owlfield.com/

Bu konuyu yeni gordum. Zenph plak sirketinin yeniden kaydettigi bir dizi albüm vardi. Gecmis kayitlari binaural sistemle yeniden ele alip piyasaya surmuslerdi. Amazonda bir arada 3 5 dolara satiliyordu. Meraklisi bakabilir.

Bu binaural mitosunun en onde gelen albumlerinden birisi Japon kulaklık ureticisi Stax in meshur demo cd sidir. CD oldukca kisitli basildigindan gunumuzde koleksiyoncuların bayagi ilgisini çekiyor.

Ha normal bir kulaklikla elde edilen deneyim bir halta benziyor mu derseniz hayir. Ancak Stax kulakliginiz olursa evet. Ama bir sekilde edinilip dinlenebilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de kulaklik tavsiyesi yapalim basliga. Zaman zaman 30 dolar civarlarina promosyon ile denk gelen Koss PortaPro hemen her tarz muzigi keyifle dinleyebileceğiniz bir kulakliktir. Ben kendimi bildim bileli bu kulaklik uretilir belki 25 30 yildir. Hala da cok iyidir fiyatina gore. Son derece tipsizdir. Muhtemelen 80.lerin hifi dunyasini yansittigi icin.

Parasi olan icin ise kendimi bildim bilelim tavsiyem degismedi. Sennheiser in sacma sapan referans denilen Orpheus lari haric bu isin ust noktasi Stax tir. 20 senelik olan bir tanesini bile kullanirsaniz emin olun hicbir kulakliktan zevk almaz hale gelirsiniz. Benim kullandigim 25 senelik ve hala denedigim tum kulakliklardan iyi caliyor....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de kulaklik tavsiyesi yapalim basliga. Zaman zaman 30 dolar civarlarina promosyon ile denk gelen Koss PortaPro hemen her tarz muzigi keyifle dinleyebileceğiniz bir kulakliktir. Ben kendimi bildim bileli bu kulaklik uretilir belki 25 30 yildir. Hala da cok iyidir fiyatina gore. Son derece tipsizdir. Muhtemelen 80.lerin hifi dunyasini yansittigi icin.

Parasi olan icin ise kendimi bildim bilelim tavsiyem degismedi. Sennheiser in sacma sapan referans denilen Orpheus lari haric bu isin ust noktasi Stax tir. 20 senelik olan bir tanesini bile kullanirsaniz emin olun hicbir kulakliktan zevk almaz hale gelirsiniz. Benim kullandigim 25 senelik ve hala denedigim tum kulakliklardan iyi caliyor....

güzel ses verecek bir kulaklık lazımdı. Amazon'a baktım Şu anki fiyatı 38 dolar ama göndermiyorlar. Denk gelirse alırım ben bunu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok