Kulaklıklar üzerine
3 3

Bu konuda 150 mesaj var

Bu 10 kati 20 kati iyi yorumları her zaman tehlikelidir. Kulaklik gibi ortalıkta cok fazla ürün olan pazarlarda bu tarz yorumları yapmak bence dogru degil. Ses konusu oyle bir sey ki, son derece kisisel ve verilere dayanmiyor. Ancak bildigim bir şey var ki, bir inceleme icinde 10 kat gibi abartılı yorumlar varsa amac hype yaratmaktir en iyi ihtimalle.

Yakin zamanda hatirladigim Piston kulakliklar onemli bir hype yakaladi. Ancak orada yapım kalitesi ve ürünün performansı kullanıcılar arasında ilgi gördü sonra yayınlarin devreye girmesi ile ortalik birbirine girdi. Benzer fiyatlı rakiplerine gore üstünlükleri var mıydı evet ama 10 kat pahali rakiplerinden iyi miydi hayir....

Ciddi inceleme sitelerinde kullanilan ekipmandan test müziklerine kadar her seyin ayrintisi verilir. Okuyucunun kendi evinde dikkat edecegi noktalar ayrintili sekilde anlatilir. Bu Verge incelemesinde bunlarin bence hicbirisi yok. Bana normal gelmedi dogrusu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda pek ilgi çekmez bunlar ama yine de haber verelim. Asus 'un yeni kulaklığı.

http://www.pcgamer.com/asus-rogs-centurion-headset-includes-an-audio-station-with-a-built-in-amp/

O kulaklık sanki 2 kg gibi görünüyor.

Bu kulaklıkların yanında kaç gr olduğunu standart yazmalılar bence artık. G930 boyun fıtığı yapacaktı beni neredeyse. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yuksek ve guclu ses veriyor hissi olussun diye bas'i kokluyorlar, yapay yontemlerle. Ugultulu denebilecek bir ses olusuyor. Baslar da aslinda definition'dan kaybediyor. Boguklugu gidermek icin tizlerde anlasilirligi arttiran bolumleri biraz aciyorlar. Ortaya sese sicakligini veren dogal tonlarin kayboldugu, kendinden ortam simulasyonlu, sarkiyi club'da dinleyince duyacagin sese benzer sound veren bir urun cikiyor. Equal loudness curves mantigiyla analiz edene de, hic bir sey bilmeden kulakla dinleyene de "daha yuksek" (loud) geldigi icin bir firmanin boyle urunu varsa, rakip firmanin onun yaninda ciliz kalmamak icin yine benzer urunu oluyor.

Aradan siyrilanlar boyle son kullaniciyi cezbetmek icin degil, profesyonellere yonelik urunler:

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00UCAWHY0/ref=pd_aw_sim_sbs_23_2?ie=UTF8&psc=1&refRID=RAKQ513HAJ00MG98VJK0

Daha once duymadiginiz geri vokalleri, kemanin sesinin kalitesini, kaydin yapildigi odanin akustigini, kaydi yapanin hedefledigi sound'u bunlarda daha iyi duyarsiniz. Ama "gumbur gumbur" sese alistiktan sonra yadirganabilir de. Olay zevk meselesi.

Kulagi asiri yoran tiz ve baslari yapay olarak one cikartan kulakliklar yerine bunlarla muzik dinlediginizde tum detayi duyabileceginiz sekilde daha uzun sure muzigin keyfini cikartiyorsunuz. Biri studyoda referans monitorlerinden dinlemek gibi, digeri club'da koklenmis ama biraz netligini kaybetmis muzik dinler gibi. Ikisinin de alicisi var.

Elbette pro bir ekipmanla surulmesi gerekecek headphone tipi kulakliklarla studyo kullanimina uygun kalitede ses elde edilecegini ve teoride bundan daha iyi olacagini kabul ederim. Ama pratikte bu kulakliklar beni hep mutlu ettiler. Grado GR8 sanirim benim kullandigim, linkteki de onun yeni nesli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hype yaratmak ve buna sarılıp fanatikleşen çok adam var malesef.

mojo da da hype yürüdüğü doğrudur. binlerce dolarlık masaüstü dac ampların hepsinden iyi olduğunu savunan buna inanan adam çok.

amaa mojo kullanan bir adam olarak. fiyatını hakeden o boyda bu kalitede güçte başka bir dac amp olmadığını düşünüyorum....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sennheiser 598C 'u deniyorum.  Ergonomisi fena değil , closed modeller genelde sıkar bir süre sonra , bu pek rahatsız etmiyor. 

Closed olması ses kalitesinden kaybettiriyor tabii biraz, "stage" open modeller kadar geniş değil.  Ses biraz parlak ,  gitar sololarına  hoş, warm bir hava veriyor ama vocal leri bozuyor. 

Bundan sonra 600 serisine geçişi düşünüyorum.

Anker BT kulaklıklarda indirim var amazon'da , bunları deneyen var mı? Xiaomi nin yeni spor BT headsetini veya Anker spor headset inden birini düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
You got 2 out of 6 correct!

Despite its bad rap, the MP3 is actually a remarkable feat of engineering, and pretty good at filtering out mostly the sounds you can’t hear. Depending on the quality of your headphones, you might be able to distinguish between the two MP3s, but you’re unlikely to do better without an amplifier or a digital audio converter

Kulagima z''cam. :)

HD598 o kadar iyiki hepsini guzel veriyor ondan.  :1pof:  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bakarsanız 128kbps olan direkt belli ediyor kendini, fakat 320kbps ile sıkıştırlmamış olanı ayırt etmek çok güç.

4/6 yaptım, gece gece çok açamadım audioengine'ların sesini, belki sabah olsa daha iyi bir skor yapardım :)

Mozart ile JayZ'yi yanlış bildim ama işaretlediğim seçenekler 320 hep.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kablosuz kulaklıklara merakım vardı ne zamandır, Sony vs. bakarken (hatta MediaMarkt'ta kampanyalı Sony MDR-100 ABN bulup sipariş vermiştim) asıl favorim Sennheiser Momentum Over-Ear'ın Turkcell'in online mağazasında bayağı iyi fiyata indiğini gördüm. Normal fiyatından 200 TL aşağı "liste fiyatı" vermişler, bir de "2017 Yeni Yıl İndirimi" diyerek 200 TL daha düşmüşler. MediaMarkt'taki siparişi iptal edip Turkcell'e geçtim siparişi.

Çarşamba günü geldi, memnuniyetle kullanıyorum. Bluetooth üzerinden haberleştiği ve Apple iPhone'lara apt-X desteği koymadığı (koysa ne kaybedecek sanki) olduğu için sanırım bir miktar kayıp var, ama önceki kablolu kulaklığımdan (UrbanEars Plattan Adv) çok daha iyi olduğu bariz. Aktif gürültü giderme özelliği de var ve iyi çalışıyor, kulaklara pek bir basınç hissedilmiyor müzik kapalıyken.

Ha, kablolu bağlantı imkanı da sunuyor tabi ki, incelemelerde özellikle baktım, kablolu kullanında aynı serinin "Momentum 2" ile aynı kalitede ses verdiğini özellikle yazmışlar.. "Maksimum kalite" istediğimde laptoptaki lossless veya HD müzikleri kablolu (veya USB üzerinden yine kablolu) bağlantı ile dinlerim.

Rahatlıkmış gerçekten kablosuz kulaklık, özellikle dışarıda çanta palto şemsiye vs. uğraşıyorsanız bayağı kolaylaştırıyor. Yine de kablosuza hevesiniz yoksa yarı fiyatına kablolusunu alın, aynı ses. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim kedinin 3 (üç) adet kablolu kulaklığımın kablosunu koparmasından dolayı telefonuma yeni bir kulakiçi kulaklık arıyorum. çok pahalı olmayan ama ortalamanın üzerinde performansı olan kulaklık önerileriniz var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yüksek sesle dinleyince fark ediliyor zaten. Özellikle DAC'ı olanlar yüksek sesle birleştirince daha iyi anlaşılır diye düşünüyorum. Ben mesela şarkıcıların nefes seslerinden ayırt etmeye çalıştım. O ağzı oynatırken çıkan çok hafif tükürük sesi örneğin Seuzanne'da işe yaradı. Tabi diğerlerinde pek yaramadı. :D

Kulağımın kötü olduğunu biliyordum da bu kadar olduğunu bilmiyordum. 2/6

Düşük ses, creative tactic sigma'nın usb'si ve sennheiser hd518.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çarşamba günü geldi, memnuniyetle kullanıyorum. Bluetooth üzerinden haberleştiği ve Apple iPhone'lara apt-X desteği koymadığı (koysa ne kaybedecek sanki) olduğu için sanırım bir miktar kayıp var, ama önceki kablolu kulaklığımdan (UrbanEars Plattan Adv) çok daha iyi olduğu bariz. Aktif gürültü giderme özelliği de var ve iyi çalışıyor, kulaklara pek bir basınç hissedilmiyor müzik kapalıyken.

Apt-X'de de kalite kaybı var ama oldukça az , en azında iddiaları öyle. 

Apt-X e gerek var mı , yok mu o  ayrı konu. Mesela kulaklıkla kaynak uygun bir protokolde anlaşıyorlarsa ses kaliteisnde BT'den kaynaklanan kayıp olmayabiliyor. Mesela bazı modellerde AAC çözümü kulaklık üzerind yapılıyor , dolayısı ile yapılan bir dosya transferi gibi kayıpsız. 

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

15856966_1449288965104360_581220907_o.jp

Bugun kasayi oynatirken hd598 in 6.5 to 3.5 mm adaptorunun yamulttum duzeltmeye calisirkende tamamen kirdim  :mrgreen:

Nerden bulunur bu? Metan 10 kati para ister ucuz yollu olsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir elektronikçide bulabilirsiniz. Elektrikçi değil yalnız.

Star elektronikte vardir umarim. (Antalya ) :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oha...

G933 kulaklığımın usb dongle'ını sırf dalgasına nexus 5 telefonuma bağladım aparat ile, telefon cihazı gördü  :icon_eek: yok artık... müzik de dinlenebiliyor, görüşme de yapılabiliyor tamamen kablosuz :lol:

wazzap and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok