AMD - R9 300 SERİSİ "FURY'LER ÇIKTI"
1 1

Bu konuda 472 mesaj var

Ekmek arası simit yapar :))

Hadi hadi... 290lar çıktığında öyle demiyordun. Bak bu sefer daha iyi bile olabilir. En azından önde olacağı bazı noktalar kesin olarak biliniyor. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlaşılan 980ti'ın çıkışıyla birlikte Amd pr'a hız vermiş:

AMD-Fiji-picture-vs-reconstruction.jpg

Fiji'nin ilk tam görüntüsü. Sağdaki Amd'nin parça parça verdiği renderlardan yapılan tahmini bir görüntü. Soldaki fotoğraf, sağdaki tahmini görüntüyü de büyük ölçüde doğruluyor. Demek ki Fiji gerçekten gk110 civarı büyüklükte olacak. Amd gpuyu bu kadar büyüttüğüne göre köprüleri yakmayı kafasına koymuş. Ama iş tek gpuda su soğutmaya kadar varmış durumda. Altından iyi bir sonuç çıksa bari.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne zaman hazır oldu ki :D

Bu hazır olmamalar vs bana 3dfx in rampage ile yaşadıklarını hatırlatıyor.

1- Çok ısınıyor

2- bios hazır değil

3- sürücüler hazır değil

4- ve 3dfx nvidia tarafından satın alınır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne zaman hazır oldu ki :D

Bu hazır olmamalar vs bana 3dfx in rampage ile yaşadıklarını hatırlatıyor.

1- Çok ısınıyor

2- bios hazır değil

3- sürücüler hazır değil

4- ve 3dfx nvidia tarafından satın alınır.

Orada esas haber, kartı gösteren yetkilinin 980ti'dan yavaş olacak demesi. Bu sefer sürücülerin, biosun hazır olmaması olumlu bir durum olarak görülmeli yani. :D Bir de 4 gb onaylanmış. Amd bunu nasıl çevirecek merak ediyorum. Heralde şöyle şöyle olduğunda yeni çok belleğe ihtiyaç kalmıyor falan diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışacaklar. Ama bunu alacak adam karşıda 6 gb bellek varken bir daha düşünecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amd nin sicmasindan keyif mi aliyorsunuz yoksa :) bu sicis bize NV gecirmecesi olarak geri donuyor her zaman

Keyif alma falan değil, tam tersine artık ironiye bağladık. Her seferinde dünyayı değiştireceğiz tadında söylemlerle gelip sağlam bir sürücü bile çıkaramayınca insan biraz garip karşılıyor tabi. Mesela 200 serisi için de new era of pc gaming za za zaaa diyerek ortalığı inletiyorlardı ama o kartlar 6 aydır whql sürücü görmedi. Bir de tanıtımın tanıtımının tanıtımı yapılınca, işte o komik oluyor. :lol:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilakis, bu gidişle rakipsiz kalan Nvidia'nın üst düzey kartları ile SLI falan Ferrari kıvamında, uzaktan bakılabilen bir olgu olur.

Ancak Monaco'da falan bol miktarda denk gelinebilir.

Rekabet iyidir biz tüketiciler için. Hem de teknolojik atılımlar bakımından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın en hakiki öz-dx12 bizde lafları doğru oluyor gibi:

www.computerbase.de/2015-06/directx-12-amd-radeon-feature-level-12-0-gcn/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX12 de işler tam çorba anlaşılan. Feature level olayı tam bir mallık olacak.

Bu arada AMD nin 7790 ın feature level 12_0 olması tam bir komedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun ne ki onu anlayamadım, Bonaire, Hawaii ve Tonga Feature Level 12 diye geçmiş hepsi ?

Site Almanca, anlaşılmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kısacası ilk gcn mimarili, yani 2012 model gcn 1.0 gpular olan Tahiti, Pitcairn, Cape Verde 11_1 destekli.

2013 model gcn 1.1 gpular olan Bonaire, Hawaii 12_0.

Tonga ise gcn 1.2 olup biraz muğlak durumda. 12_0 kesin, 12_1 net değil.

Bana göre dx11 olarak çıkan kartların hiçbirinden adam akıllı dx12 desteği beklenmez. O yüzden bunların şimdilik hiçbir önemi yok. Ama söylemler farklıydı. Dx12 destekli ilk oyunlarda durum anlaşılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX12 de feature level olayı şöyle işleyecek diyorlardı. Low level supportta tüm kartlar aslında aynı ancak high level supportta kartların sonradan çıkanları daha destekli şeklinde. aslında bu şu gibi TNT2 için DX7 destekli driver çıktı demek gibi bişi. DX7 için hardware destek yok ama low level olarak cpu ile T&L yaptın mı bal gibi destek var.

Bu arada IGP cephesinde AMD yi çok fena tokatladı intel broadwell ile. Ötesini de getireceğinden şüphem yok açıkçası. Derdi oyun olmayan adam intel IGP li sistem kursun geçsin derim. Ufak tefek oyun bile oynatıyor yaw.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam iyi de intel bakalım bundan sonraki tüm igpli işlemcilere 128mb dram i de gömecek mi? o olmadan bişey tokatlatabileceğini sanmıyorum inteldeki grafik çekirdeğinin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xeonlarda maliyetten zaten kaçmalarına gerek olmuyordur müşteri kitlesi nedeniyle ama amd' nin apularıyla aynı fiyat seviyesindeki pentiumlara-i3lere falan sanmıyorum 128mb bellek gömebileceklerini, koyarlar tabi koymasına da fiyatı aynı seviyede tutamazlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok