GTX 1080 Ti Seçimi
1 1

GTX 1080 Ti seçimi   25 oy

1. 1. Hangi 1080 Ti ekran kartını seçersiniz ?

• EVGA GTX 1080 Ti FTW3
    • ASUS ROG Strix GTX 1080 Ti OC
    • MSI GTX 1080 Ti GAMING X
    • ZOTAC GTX 1080 Ti AMP Extreme
    • Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Gaming
      0
    • EVGA GTX 1080 Ti SC2
    • EVGA GTX 1080 Ti SC Black (backplate olmayan model)
      0
    • EVGA GTX 1080 Ti SC2 Hybrid (su soğutma)
    • MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor OC
      0
    • MSI GeForce GTX 1080 Ti Sea Hawk (su soğutma)
    • ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti PGF Extreme OC
    • Gigabyte 1080 Ti Gaming OC 11G
      0
    • ASUS ROG Poseidon 1080 Ti Platinum
      0
    • Founders Edition (herhangi bir marka)

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 76 mesaj var

Zaten ben performans ya da sıcaklık olarak bir fark olacağından değil, tipini beğendiğimden bekledim bu kadar. 

Bendeki bu şans varken şimdi msi alsam o kargoya verildiği an evga stoğa girer. Az daha bekleyelim bakalım ya, evga da garip firmaymış hem en pahalı bu hem stok yok. müşteri kaçırıyordur kesin... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
  • EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC2 GAMING, 11GB GDDR5X, iCX Technology - 9 Thermal Sensors & RGB LED G/P/M, Asynch Fan, Optimized Airflow Design Graphics Card 11G-P4-6593-KR has decreased from $749.99 to $729.99
  • EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC Black Edition GAMING, 11GB GDDR5X, iCX Cooler & LED, Optimized Airflow Design, Interlaced Pin Fin Graphics Card 11G-P4-6393-KR has decreased from $719.99 to $709.99

Tam da dediğim gibi talep fazla olduğu için EVGA sazan.avi başlatmıştı, şimdi fiyatlar normale dönüyor. FTW3'e de indirim gelmesi an meselesi.

Normalde olması gereken fiyatlar:

SC Black: $700

SC2: $720

FTW3: $750

Açıkçası şuan 780'den almış olsaydım harbiden bu kadar çabuk düşmesine bozulurdum. 30 dolar kimseyi ne zengin ne de fakir eder ama yapılan iş müşteriyi keriz yerine koyma, bu şekilde aidiyet duygusunu bitiriyorlar. Hem stok yok, hem fahiş fiyattan sat. Bu konuda asus çok daha başarılı, hem stoğunda sıkıntı olmuyor, hem de fiyat 780 dolar ise 2 gün sonra ben 760 yaptım demiyor.

Dikkatinizi çekerim bu amazon'a özel bir indirim değil, aynı şekilde newegg ve diğer alışveriş sitelerinde de fiyat düştü. Yani evga belirliyor fiyatları.

Bu durumda 10 dolar için daha fazla beklemek istemeyen SC2'ye yönelebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, JardeL said:

@stardust FTW3 Amazon.com stoklarinda var... Sen onu bekliyordun sanirim...

19 Mayıs'ta amazon mail attı bana, ftw3 stoğa girdi ama kartınızdan çekemedik diye. Sanal kartın limiti sıfırdı.

Açıkçası bu kadar beklemek zorunda kalacağımı hiç düşünmüyordum ve piyasada MSI Gaming X gibi daha uygun fiyatlı alternatifler varken 780 dolar için elim gitmedi bu sefer kartın limitini açmaya.

Volta'nın çıkışına 6 ay kadar kaldı, şuan oynadığım Dawn of War 3 oyununda zaten 1440p ultra ayarlarda FPS hiçbir zaman 100'ün altına inmiyor. 

FTW3'ün bir de -boru gibi- 143 dolar gümrük vergisi var, şuan haziran uçuş programlarının çıkmasını bekliyorum, amerika'ya giden bulursam direkt oraya yollatırım artık bu kadar bekledikten sonra.

Fiyatlarda değişim olmazsa hatta bu durumda SC2 aldırırım heralde, çünkü FTW3'de +50 dolar verecek hiçbir olay yok, onun da fiyat düşecek zaten 1 hafta - 10 gün içerisinde bana kalırsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus'cu gençler saldırabilir:

https://www.amazon.de/gp/product/B06XRWYXJY/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Türkiye'ye gelişi her şey dahil 771 euro şuan.

Amazon.de Mayıs aynın stoğunu bitirmiş, haziran ayının stoğunu satmaya başlıyor şuan, yani amazon.com'da da yakında indirim görebiliriz, Amerika'dan aldırma imkanı olanlar için daha avantajlı olur, Türkiye'ye yollatma açısından amazon.de iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gigabyte'ın software'i halen Maxwell zamanındaki ise iyi değildi, Asus Strix yazılımı bir tık daha iyiydi ancak tabii MSI Afterburner en iyisi, MSI bunu başka karlarda çalışmayacak şekilde yapmıyor yoksa sıkıntı olurdu baya.

EVGA Precision X'den de iyi bence Afterburner ve Rivatuner ikilisi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EVGA Precision X'i kullanmak için muhtardan ikametgah, savcılıktan adli sicil kaydı, bankadan evga'ya borcu yoktur yazısı alıp gelmek gerekiyor :) cidden şaşarmıştım yahu bir programı açacağız diye verdiğimiz bilgilere, kayıt ol bilmemne... biraz fazla ciddiye almışlar bu işi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FTW3'de karar kıldım. 

Birkaç nedeni var bunun. 

1. 3 fanlı modeller arasında yalnız FTW3 2 slot, diğer 3 fanlıların hepsi 3. slota taşıyor. 3. slota taşan ekran kartı benim mini itx kasa için ciddi bir sorun, taşarsa kapağını kapatamam.

2.Vrm soğutma konusunda sütten ağzı yandığından bu sefer vrm soğutmasına aşırı özen göstermiş. Bu hoşuma gitti çünkü bir önceki ekran kartım vrm cortlaması ile vefat etti. 

3. Soğutucu çok şekil olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SC2 önce çıkmıştı, onun fiyatı düştü. FTW3'ün de düşmesini bekliyorum.

Bu arada GamersNexus incelemesinde FTW3 fiyat farkını haketmiyor diye sebepleri ile birlikte açıklıyor ve SC2 tavsiye ediyor.

SC2 729 dolar iken bunun hala 779 olması mantıklı değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SC2 ile FTW3 arasındaki fark sadece soğutucu farkı değil. Kart olarak da farklar mevcut.

FTW3 10+2 faz VRM kullanırken SC2 7+2 VRM kullanıyor.

FTW3'de çift bios var.

Isı sensörlerinin konumlandırılması da farklı. (Bunun bize ne faydası var bilmiyorum.)

FTW3, SC2'den daha serin çalışıyor tabi bunun en önemli nedeni de daha agresif bir fan profili kullanıyor olması.

Nihayetinde SC2 çok iyi bir kart lakin FTW3 ise mühendislerin ciddi ciddi kafa patlatarak bu işi götürebildikleri kadar ileri götürdükleri hali.(Açıkçası pek de ileri götürememişler çünkü SC2 gerçekten iyi bir kart)

Aradaki fiyat farkına değer mi değmez mi sorusunun cevabı yok. Bu kişiden kişiye değişir. İnsanlar aynı arabanın başka renk olanına binlerce lira boya farkı ödüyorlar.

Sonuçta benim 1080ti'a gerçek manada ihtiyacım yok aslında, düz 1080'de işimi görür ama ben sırf kafam rahat olsun diye 1080 ti almayı düşünüyorum. Kafası rahat olsun diye 230$ fazla verecek adam bir 40$ daha verir bence. :D (O farkı da ben vermeyeceğim, birine kitleme planım var. Kitleyemezsem SC2 de olur.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

orası öyle, piyasadaki en iyi 1080 ti modeli ama gel gör ki pratikte ne farkı var, daha mı çok fps alıyorsun ? malesef hayır, şuan için SC2 729 iken ona 50 dolar fark verip 779'a FTW3 gekersiz bence, dediğim gibi fiyat 749'a düşerse o zaman alınır.

ayrıca 50 dolardan ne olacak deme, @TiesTorN'un 1 aylık mutfak bütçesi...

ps: bu arada tabii ki EVGA Kingpin ve MSI Lightning Z modeli de çok sağlam geliyor ama henüz piyasada yoklar.

57783_01_msi-geforce-gtx-1080-ti-lightni

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu başlığı hortlatmanın vakti gelmiş olabilir.

Black Friday'den dişe değer bir gtx 1080ti indirimi yakalayan arkadaşlar burdan da paylaşabilir.

En çok ilgimizi çeken modeller yukarıda sıralanmış durumdalar.

Ayrıca merak ettiğim bir konu ise MSI'ın Gaming X gibi üst modelleri Türkiye'de Asus ve EVGA'ya göre farkedilir şekilde ucuzlar, bunun sebebi ne olabilir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet gençler, hayatımda bir daha yapmayı hiç düşünmediğim bir şey yaptım ve Türkiye'den, Hepsiburada'dan ekran kartı aldım :zuh:

http://www.hepsiburada.com/msi-nvidia-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11g-11gb-352-bit-gddr5x-dx-12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1080-ti-gaming-x-11g-p-HBV000004UENA

Ben HB indirim yapacak diye fiyatları takip ediyordum, kartın fiyatı 4200 küsür seviyelerindeydi, bugün ilk 4092'ye çektiler. Saat 8 itibariyle de %20 indirim geldi üstüne 3274 liraya, yani GTX 1080 fiyatına 1080Ti almış oldum böylece :lol:

Almayı düşünüyorsanız bu stoklar çok dayanmaz, patlatırlar buraları. 

ps: ucuza GTX 1070 düşünen varsa eğer:

http://www.hepsiburada.com/galax-nvidia-geforce-gtx-1070-exoc-8gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-70nsh6dhl4ec-p-BD805695

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam Evgaal diyecektim ama Türkiye'de Evga'nın desteğini ne kadar alabilirsin bilmiyorum. Güle güle kullan.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok