GTX 1080 Ti Seçimi
1 1

GTX 1080 Ti seçimi   25 oy

1. 1. Hangi 1080 Ti ekran kartını seçersiniz ?

• EVGA GTX 1080 Ti FTW3
    • ASUS ROG Strix GTX 1080 Ti OC
    • MSI GTX 1080 Ti GAMING X
    • ZOTAC GTX 1080 Ti AMP Extreme
    • Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Gaming
      0
    • EVGA GTX 1080 Ti SC2
    • EVGA GTX 1080 Ti SC Black (backplate olmayan model)
      0
    • EVGA GTX 1080 Ti SC2 Hybrid (su soğutma)
    • MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor OC
      0
    • MSI GeForce GTX 1080 Ti Sea Hawk (su soğutma)
    • ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti PGF Extreme OC
    • Gigabyte 1080 Ti Gaming OC 11G
      0
    • ASUS ROG Poseidon 1080 Ti Platinum
      0
    • Founders Edition (herhangi bir marka)

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 76 mesaj var

3 minutes ago, rammstein said:

Tam Evgaal diyecektim ama Türkiye'de Evga'nın desteğini ne kadar alabilirsin bilmiyorum. Güle güle kullan.

EVGA'nın bırak indirimini, stoğu bile yok.

Bu gaming X serisini 1070 olarak kardeşime aldım, taş gibi kart.

gözümle görmemiş, elimle kullanmamış olsam MSI'dan kolay kolay ürün almazdım zaten.

Ben asus ya da evga'cıyım normalde.

ps: yeni sayfaya geçti, arka sayfaya dönmeye üşenenler için Hepsiburada'nın indiriminden GTX 1080Ti aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, stardust said:

Almayı düşünüyorsanız bu stoklar çok dayanmaz, patlatırlar buraları. 

Aynen dediğim gibi oluyor, stoklar bitiyor. Bir ihtiyacınız varsa elinizi çabuk tutun.

1080ti.PNG

Bunun renkli çıktısını alıp, çerçeveletip, duvara asacağım valla. Türkiye'den böyle bir fırsat yakalayacağımı hiç ummuyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hayırlı olsun @stardust :) çok iyi fiyata almışsın. en çok tutulan model zaten aldığın.

gerçi en ucuz 1080ti alma rekoru bende 2990 lira :)

bu arada anında stoklar tükenmiş. demek ki millet sırada bekliyor.

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 1080 kaptım bir tane :) Zotac'ın Mini sürümü 2490 TL'ye geldi; 6 taksitle aldım.

Kasa mini ITX olunca ortada pek fazla seçenek de yok zaten. Aslında 1070 ayarında bir kart bakıyordum; Nanokatalog'da yine Zotac'ın 1070 Mini'sini 1960 TL'ye satıyorlar, ama taksitli fiyatı 2100'e falan denk geliyordu. Bir de sanırım bu adamlar kendileri paralel ithalat yapıyorlar, garanti konusunda pek güven vermedi açıkçası. Garanti demişken, Zotac'ın 5 yıl garantisi varmış sanırım, satın aldıktan sonra 14 gün içinde sitesinden kayıt ettirmek gerekiyormuş.

400 TL fazla verip 1070 yerine 1080 almış olduk yani. Kullandığım monitör 1080p 144 Hz. 2K monitör hiç düşünmüyorum. İşlemci 4.4 GHz'de çalışan 4790K. Umarım uzun süre götürür bu sistem beni. En az 3 sene falan donanım vs. almak istemiyorum çünkü  Bu dolar/euro kuruyla da pek bir şey alabileceğimiz yok zaten.

1080 için 500W PSU önerilmiş; umarım bendeki 450W SFX PSU kafi gelir. 180W güç harcıyormuş kart. 100W CPU, 20-25W da diğer bileşenler desek, sistemin toplam güç tüketimi 300W civarında olur herhalde; 450W PSU'nun yetmesi lazım diye düşünüyorum.

Bu kartı haber veren @stardust 'a da özellikle teşekkürler :)

Najaz tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 minutes ago, stardust said:

...ve mutlu son :type:

WhatsApp Image 2017-11-24 at 19.46.37.jpeg

En nihayetinde çingene kırmızısı MSI oldu ama bu fiyata mor da olsa umrum olmazdı :lol: performansa bakarım bu saatten sonra :icon_twisted:

güle güle kullan. en güzel seçim. izlenimlerini bekliyoruz :)

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ilgili başlıkları yeni görüyorum. O gün tamamen şans eseri bakayım gara cuma indirimleri nasılmış diye girdim hepsiburada'ya, hiç aklımda ekran kartı falan yoktu yani. Sonra bir baktım aşağıdaki arkadaşa 3400 küsür diyor, 3200'lere de diğer MSI 1080Ti'lerin satıldığını gördüm. Oha dedim. Zaten soğutma bloklu kullanıyorum genelde, özellikle hazır bloklu kartları amazondan da takip ettiğim için hemen atladım valla. Amazonda hiç 4000 liranın altına indiğini görmediğim gibi uçuk fiyatlara çıktığını da gördüm bloklu kartların. 

1440p, EVGA FTW GTX 1080 ile zaten durum hiç fena değildi, PG278Q'dan da çok memnunum(belki PG279Q terfisi yapabilirim), öyle 4k monitör fantazim de yok valla, acelem de yok. O yüzden 2k 144hz için benim sistemi epey bir süre canavar gibi taşıyacağı için aldım kartı.

index.php?ct=news&action=file&id=20352

jackjoker and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, ZvAnA said:

Ben de ilgili başlıkları yeni görüyorum. O gün tamamen şans eseri bakayım gara cuma indirimleri nasılmış diye girdim hepsiburada'ya, hiç aklımda ekran kartı falan yoktu yani. Sonra bir baktım aşağıdaki arkadaşa 3400 küsür diyor, 3200'lere de diğer MSI 1080Ti'lerin satıldığını gördüm. Oha dedim. Zaten soğutma bloklu kullanıyorum genelde, özellikle hazır bloklu kartları amazondan da takip ettiğim için hemen atladım valla. Amazonda hiç 4000 liranın altına indiğini görmediğim gibi uçuk fiyatlara çıktığını da gördüm bloklu kartların. 

1440p, EVGA FTW GTX 1080 ile zaten durum hiç fena değildi, PG278Q'dan da çok memnunum(belki PG279Q terfisi yapabilirim), öyle 4k monitör fantazim de yok valla, acelem de yok. O yüzden 2k 144hz için benim sistemi epey bir süre canavar gibi taşıyacağı için aldım kartı.

index.php?ct=news&action=file&id=20352

ooo sıvı soğutmalı. hayırlı olsun güle güle kullan :) forumca 1080 TI akımı çoğaldı. çok uzun zaman götürecek bir kart. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler arkadaşlar. :D Evet bence de çok uzun götürebilecek kartlar. Dediğim gibi 1440p 144 fps almada çok sıkıntı çekmiyordum GTX 1080 ile. AA falan açmayınca hemen hemen tüm oyunlarda zaten ultrada bir iki ayar kısıp 144 fps falan alıyordum. Bir tek witcher 3'de 100'ün altına düşüyordum, onda da multiplayer kapışmadığımızdan sorun değil zaten. Şimdi Ti ile daha da güzel olacak. Uzun süre 4k monitör almayacağım için de epey bir süre ekran kartları ile işim olmaz muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500'lü FPS'lerin üzerinde kasanın fanlarını kapatırsam 15cm civarı bir mesafeden hafif ses geliyor :D Cw yok varsayıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu videodaki kadar kötü değil benimkisi. Bu herhalde en kötü senaryo.

rammstein tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, rammstein said:

Bu videodaki kadar kötü değil benimkisi. Bu herhalde en kötü senaryo.

bu facia ötesi gibi bir durum. kafayı yer insan bu kartla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, jackjoker said:

cw durumlarınız nasıl beyler @stardust @ZvAnA

bende cw sesi gelmiyor. ya da ben getiremedim bilemiyorum. 1080ti larda biraz daha kronik çünkü bu cw olayı.

Hocam kartı takıp windows açmak nasip olmadı daha  maalesef.

Benim sistem, daha önce paylaşmıştım forumda; Son halinde 2 tane pompa, 4 tane radyatör, işlemci, bellek, anakart ve Aquaero XT6 dahil blokla soğutuluyordu. Hard tubing de olduğundan su hattında haliyle çok fazla keskin dönüş yapmak durumunda kalmıştım. Bu şekilde iki pompa ile anca işe yarar bir devridaim sağlıyordum. MSI'ın kendi sıvı bloklu kartını sisteme dahil ettiğim zaman fena bir basınç oluştu ve iki pompa bile sıvıyı döndüremedi. Sistem tamamen doldu, az bir akış da vardı ama flow meter'ın çarkını döndürmeye bile yetmiyordu yani. Durum bu olunca komple söktüm sistemi. Ne zamandır yapmak isteyip, ama zahmeti nedeniyle hep ertelediğim paralel iki loop düzenine geçmeye karar verdim. Şimdi onunla uğraşıyorum. Radyatör yeri değiştirme, ekstra bir rezervuarı kasaya dahil etme gibi zor durumlar üzerinde çalışıyorum ki bunları hallettim görünürde. Şimdi yeni sistemi hayata geçirmek için ortaya çıkan eksik birkaç şeyin siparişlerini vermiştim, onları bekliyorum. Eski düzenimde yine bir iki noktada edindiğim tecrübeleri de dikkate alarak inşallah daha iyisini yapacağım.

O yüzden coil whine durumu nedir bilemiyorum. İlk taktığımda herhangi bir ses duymadım ama windows bile açılmadan kapatmıştım sistemi. Önceki kartım EVGA GTX 1080 FTW çok iyiydi şansıma. En ufak bir vınlama yoktu. İnşallah bunda da olmaz.

Bu arada MSI HAWK EK X'in sadece arkasındaki backplateteki logo aydınlatmalı, ön tarafta modelin yazdığı yerde herhangi bir aydınlatma yok ki, gözüme çok sönük geldi o olay. EVGA'da orayı istediğim renkte aydınlatmayı çok seviyordum. Neyseki kartın üzerinde fan ve led soketi boşta. Led soketini kullanarak bloğun önündeki o kısımda belki ufak çaplı bir mod işine girişebilirim.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/24/2017 at 7:49 PM, stardust said:

...ve mutlu son :type:

WhatsApp Image 2017-11-24 at 19.46.37.jpeg

En nihayetinde çingene kırmızısı MSI oldu ama bu fiyata mor da olsa umrum olmazdı :lol: performansa bakarım bu saatten sonra :icon_twisted:

ufak bir hort yapalım.

cidden şu kart hakkını verdi, 4 buçuk sene kullanmışım, daha da üzmezdi aslında ama bu ortamda alabiliyorken artık bi 3080 alayım dedim.

baya araştırmıştım hangi 1080 Ti modelini alsam diye. 3273 liraya almışım hepsiburada'dan şaka gibi...

nerdeyse 5 sene sonra aldığım fiyatın 2 katından da fazlasına gidecek olması içler acısı...

MSI da böylece kendini kanıtladı bana, şuan kullandığım anakarttan da çok memnunum...

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI' ın o soğutması zaten o dönemin amd rx400 500 lerinden tut nvidia gtx900/1000 serisi kartlarında kullanıldı; çokta başarılı bir soğutma ve görselliğe sahiptir.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok