Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.010 mesaj var

Amazonda PG278Q ve PG279Q arasında fiyat farkı hatırı sayılır olsa da TR'ye shipping fee olarak ikisi arasında $13 fark var. Amazondan alacaklar için IPS olan bu yönden daha çekici olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PG279Q o kadar ucuzlamadı ama XB271HU ciddi ucuzlamıştı, ekran kartı alacağımdan hem de PG278Q ile idare ederim düşüncesi ile almadım, sonra da gitti zaten fırsat, neyse, XB271HU'yu takibe alın ilgilenen varsa bu tip monitörle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PG278q TN,1ms ve 144hz

PG279q IPS,4ms ve 165hz

HZ mühim değil. Ms de mühim değil.

Arada panel farkı var. Lakin PG278q'nun paneli dandik TN panellerden değil. Tolga abinin detaylı anlattığı başlık olması lazım.

Yine de ötekinin paneli daha kaliteli diyelim.

Son olarak IPS'te olan Glow olayı IPS özelliği. Onu engellemenin bir yolu yok. Ancak Oled ekranlar yaygınlaşınca biter.

Backlight bleed ise montajdaki sıkıntılar nedeniyle panelin monitör çerçevesine tam oturmaması sebebiyle ekrana ışık sızması.

Glow'a yapacak birşey yok. BB ise üretim kalitesi sıkıntısı. Normalde garantiden değişim istenebilir.

PG279q bu bakımdan sabıkalı. Yarı yarıya BB oluyor. Acer'ın eşlenik modeli tercih edilebilir yukarda adı geçen. Hem de daha uygun fiyatlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir önceki sayfada verdiğim video'yu izleyin lütfen, laf olsun diye koymadım, gerçekten faydalı karar verme aşamasında.

izlenecekler listesine almıştım, bu modeller olduğuna dikkat etmemişim. Şimdi izledim.

279q daha mantıklı gibi . Diğeri de TN panel de olsa hiç fena değilmiş, hatta açılı bakmadığınız durumlarda, ki zaten çoğumuz bakmıyoruz dezavantajı yok bile denebilir.

Acer modelini de aklımızda (daha doğurusu wish listte ) tutalım.

Niye 27' in üzerine çıkmıyorlar? o Çözünürlük 30' i kaldırır, hatta eskiden bu çözünürlük yaygın değilken HP'nin , Dell'in vardı 1600p modelleri onlar 30' ti. 

34' curved monitorler de fena değilmiş aslında. Nvidia'nın yeni modellerinde (sürücüsünde ya da) , o curve uygun olarak render edilmesini sağlayan ayar gibi birşeyler vardı. AMD yine geri kaldı yazılımda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evimde hem PG279Q ile aynı paneli kullanan MG279Q hem de PG278Q var, IPS olanı daha iyi monitör görüntü kalitesi olarak, daha yine dün mesela MG279Q'da DOOM ve Rise of the Tomb Raider baktım farkını koyuyor, bu boyutta monitörde glow çok sıkıntı değil hatta benim için hiç sıkıntı değil ancak 32 inç monitör olur PG348Q olur, bunlarda özelikle karanlık sahneli oyunlarda sıkıntı olabilir, bu meseleye ne kadar hassassınız onunla da ilgili ama MG279Q ile problemim yok benim.

PG278Q cansız kalıyor MG279Q'ya göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm pardon PB278Q mus benim aklimda kalan ki onda da gsync yok..

Valla bende xg03 leri beklerken yaslanicam gibi ya dur bakalim belki kucuk star gibi bi anda heyecanlanip alabilirim bisiler :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PG279Q ve XB271HU gibi 165Hz istiyorsan tek seçenek o Viewsonic olacak, yoksa şu anda var başka Freesync 27 inç modeller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya suan sahip oldugum viewsonic dunyevi hayatimda sahip oldugum en eski malvarligim :D Lakin namıssızım görüntü kalitesi falan o kadar içime işledi ki değiştiremiyorum, bozulmuyor da.. Oyle gidioz ama artık bi dur demem lazım gibi geliyor..

Hatırlarsan tee o zaman bile (2009) bugdet price a almıstım USdeyken, hic böyle bi sonsuza kadar beraber olucaz beklentim de yoktu.. :D

İlla ki pınar sucuk gibii165hz olsun takıntım yok da ne bilim all in one gibi alet olacak su xg03 ama 799dolardan falan cıkıp yine beni üzme ihtimalini sevdim ben onun sanırım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acer Predator XB271HU hakkinda ne düsünüyorsunuz ? 799 euro fiyati var ve 48 ay faizsiz taksit imkani veriyor Saturn, GTX 1070 ile paket yapip 48 ay taksit yapayim diyorum. 

Ekran karti ile beraber ayda 26 euroya gelecek . gtx1080 e bakayim  dedim arasinda 326 euro fark var saturn de , 1070 489 euro 1080 815 euro her ne kadar taksit yapacak olsamda o farki vermek mantikli gelmedi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar taksit yapacak olsamda  :)

48 ay taksitle ev, araba falan alınır da oyuncağa o kadar taksit yapılması fikri ilginçmiş.

48 ay sonra satmaya bile uğraşmayıp direkt çöpe atacağınız teknolojilere ömrünüzün 4 yılı boyunca her ay ödediğiniz para önce acıya dönüşüp, sonlara doğru dayanılmaz bir ızdırap ve en sonunda da yüz kızartıcı bir pişmanlık olacaktır.

Amazon Avusturya'ya mal mı göndermiyor 815 euro nedir ya, tam bir saçmalık. Benim var bu ay Viyana uçuşum, Türkiye'den alayım getireyim daha ucuza gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon dan degil Saturn den alacaktim kampanyadan dolayi, direk yüklü bir para teknolojiye ayiramiyorum hanimdan dolayi, taksitle olunca dikkatini cekmez diye düsünüyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha tam da emin olamıyorum monitör modelinden ondan dolayı da bir çekincem var , ekran kartı sorun değil . Onun dışında ekonomik olarak da dediğim gibi tek seferde veremem bu aralar. Taksitli seçeneklere bakıyorum o nedenle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bence geçiş dönemini 24" 1080p 144hz bir monitörle de geçirebilirsin.

Ben şuan piyasada, hele hele bu fiyatlara, mutlak kaçmaz bir monitör göremiyorum.

o kadar pahalı bir monitöre şimdi taksitle girmektense bence gerçekten almaya değecek bir monitör bekle, beklerken de yukarda yazdığım gibi 200 dolarlık bir monitör al geç diye tavsiyede bulunabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS VG248QE ve BenQ XL2411Z bu iki model o boyutta ilgimi cekiyor. biri flicker free özellikli (benq) digeri de renkleri daha iyi (asus), 

Fiyat olarak ikiside ayni fiyatta, 289 euro 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benq da da var aynı özellik. O olayı araştırdım baya güzel bir özellik %10 lightboost ile baya iyi netice veriyor gibi . Bir nevi ulmb nin yaptığı işi mi yapıyor acaba ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok