METRO EXODUS (2018)
0

Bu konuda 73 mesaj var

oyunu bitirdim, enhanced edition çok iyi olmuş full rtx destekli. boşluğa düştüm yine. her iyi oyun bittiğinde boşluğa düşüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.01.2022 at 15:19, TiesTorN said:

oyunu bitirdim, enhanced edition çok iyi olmuş full rtx destekli. boşluğa düştüm yine. her iyi oyun bittiğinde boşluğa düşüyorum.

bizim monitörler de nasıl bu oyun? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

bizim monitörler de nasıl bu oyun? 

bizim monitörlerde her oyun çok iyi oluyo zaten siyahlar çok iyi olduğu için. tabiki bi oled değil ama oled'e en yakın paneller va'lar zaten siyah olarak. özellikle oyundaki gece saatleri falan baya gerçekçi. eski tn monitörde öyle sahnelerde hiç bişey göremezdim gri olurdu görüntü.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, TiesTorN said:

bizim monitörlerde her oyun çok iyi oluyo zaten siyahlar çok iyi olduğu için. tabiki bi oled değil ama oled'e en yakın paneller va'lar zaten siyah olarak. özellikle oyundaki gece saatleri falan baya gerçekçi. eski tn monitörde öyle sahnelerde hiç bişey göremezdim gri olurdu görüntü.

peki ben hep 3080 özelinde gidiyorum. 2K bizim ekranlarda 3070 TI yetiyor mu? yani illa 3080 diye diretmenin manası var mı? 1080ti da her şey ultra da şimdiye kadar böyle gitti. 3070ti de rtx ayağına ultra kaldırıyor mu güncel oyunları? eğer kaldırıyor ve daha uzun süre götürür diyorsan 3070ti alıp geçeyim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 minutes ago, jackjoker said:

peki ben hep 3080 özelinde gidiyorum. 2K bizim ekranlarda 3070 TI yetiyor mu? yani illa 3080 diye diretmenin manası var mı? 1080ti da her şey ultra da şimdiye kadar böyle gitti. 3070ti de rtx ayağına ultra kaldırıyor mu güncel oyunları? eğer kaldırıyor ve daha uzun süre götürür diyorsan 3070ti alıp geçeyim

evet çok rahat götürür, 3070 ti tam 2k kartı. zaten güncel oyunların çoğunda dlss desteği var onu da açtığında 100 fps altına inen oyun pek olmuyor ultra'da bile.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 dakika önce, TiesTorN said:

evet çok rahat götürür, 3070 ti tam 2k kartı. zaten güncel oyunların çoğunda dlss desteği var onu da açtığında 100 fps altına inen oyun pek olmuyor ultra'da bile.

o zaman tamam. 3080 diretmenin manası yok. teşekkürler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Metro Exodus'u 1080 ti ile oynuyorum hem de 4K. Son derece akıcı ve keyifli bir şekilde. Ayarları köklemenin ne gereği var bilmiyorum, "ciddi bir fark yaratıyor, olmazsa olmaz" denebilir mi bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

metro exodus enhanced edition epic de 74 lira. indirime girmiş. alınır mı gençler? steam de halen 187 lira

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, jackjoker said:

metro exodus enhanced edition epic de 74 lira. indirime girmiş. alınır mı gençler? steam de halen 187 lira

Bence Metro serisinin en iyisi bu. Fiyat konusu biraz kişiye kalmış bir durum tabii. Benim keyif aldığım oyunlardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, MilesTeg said:

Bence Metro serisinin en iyisi bu. Fiyat konusu biraz kişiye kalmış bir durum tabii. Benim keyif aldığım oyunlardan.

akşam gidince alayım o zaman. 3070 ti Control den sonra ilk ciddi sınavını versin 2k da bakalım. @TiesTorN her şeyi full yaparak ortalama kaç fps almıştın? senin işlemcin benimkini 1000 e katlar gerçi. senin fps den bir tık aşağısına oturacak benim ki.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

herşey full ve balanced dlss ayarı ile 60-150 fps arasında oynamıştım. 60'ın altına inmedi hiç... zaten 60'a indiği yerler de çok çok nadir yerler.

muhtemelen biliyorsundur ama yine de hatırlatayım, "enhanced edition" olanını oynaman gerekiyor, normali es geçebilirsin. ee versiyonu direkt olarak RT üzerine kurulu, RT kartın yoksa açamıyorsun bile oyunu.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, TiesTorN said:

herşey full ve balanced dlss ayarı ile 60-150 fps arasında oynamıştım. 60'ın altına inmedi hiç... zaten 60'a indiği yerler de çok çok nadir yerler.

muhtemelen biliyorsundur ama yine de hatırlatayım, "enhanced edition" olanını oynaman gerekiyor, normali es geçebilirsin. ee versiyonu direkt olarak RT üzerine kurulu, RT kartın yoksa açamıyorsun bile oyunu.

akşam eve gidince alacağım. bu enhanced seçimini oyuna girerken mi yapıyoruz yoksa oyun RTX kartı görünce kendi mi seçtiriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, jackjoker said:

akşam eve gidince alacağım satın. bu enhanced seçimini oyuna girerken mi yapıyoruz yoksa oyun RTX kartı görünce kendi mi seçtiriyor.

ayrı bir oyun gibi ekleniyor steam kütüphanene, EE olanı kur. standardı kurmana gerek yok.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, TiesTorN said:

ayrı bir oyun gibi ekleniyor steam kütüphanene, EE olanı kur. standardı kurmana gerek yok.

evet dediğin gibi yaptım. EE versiyonu kurdum. RTX olayını bence en iyi yapan oyun olmuş bu versiyon.  FPS de aynen dediğin şekilde bende de. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun o kadar iyi olmuş ki. Ray Tracing'in bu kadar efektif kullanıldığında oyunun atmosferine etkisi muazzam. FPS DLSS Balance da  max 155 civarı oluyor 2K ve tüm ayarlar Extreme de. DLSS nimet cidden. Kapalı alanlarda 145-155 FPS, açık dünya da 110-135 arası, çok çetin combat ve açık alanlarda 90-105fps arası görüyorum. Daha altını görmedim. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna başladım.

ray tracing ultra, DLSS quality, hairworks, advanced psysx, tesselation, ne varsa açık muahahhaha ekran kartını zorlamıyor bile v-sync 144hz sabit bakıyorum %80'de çalışıyor alet.

dedim bu muymuş ya, sonra baktım quality de ultra'dan sonra bir de extreme varmış, onu da açtım :zuh:

ps: extreme yapınca %100 kullanmaya başladı ekran kartını, çok fazla NPC olan yerlerde sanıyorum hairworks yüzünden 100'ün altına düşüyor FPS, ha şöyle ya :mrgreen:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

RTX 3080 sahipleri bir bakın bakalım 6900 XT'nin RT performansı RTX 3080 ile karşılaştırıldığında nasıl ?

Radeon Super Resolution kullanılmış 2560x1440'a upscale için.

https://youtu.be/UBpZPT5S6YY

3080 e çıkmaya gerek yok. youtube daki settings ayarları benim ayarlarımın 1 tık altı. örneğin advanced physics kapalı tutmuş. ama aldığı fps iyi değil. 3080 dlss ile zaten daha yukarı sonuç alır. 

ben o ayarlar açık extreme de  3070 ti ile 100-120fps ortalama oynuyorum. 100 altına çok nadir düşüyor. eleman özellikle ilk sahneler de 70fps civarında takılıyor. sonraları 100 civarına çıkmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD'nin olayı rasterizing olduğu için pek beklentiye girmemek lazım ancak Nvidia modifiye oyunlarda hele demek fark ciddi boyutlara ulaşıyor.

Bu arada baktığımda RTX 3080 12GB iyi kötü geçmiş gibi(10GB olan eski versiyon değil) 6900XT'yi. 6900XT ama burada daha uygun RTX 3080 10GB eski versiyona göre. Hele 12GB versiyonu ne olur acaba fiyat olarak.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, stardust said:

hikayeyle ilgili bir şey kaçırmayayım diye dinliyorum da...

...o kadar çok boş diyalog var ki, feci bayıyor.

önceki oyunların özetini falan izle youtube'dan, mal gibi 3. oyundan başlayarak ne anlayacan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu da canı gönülden sevdiğim oyunlardan biri olduğu için geri dönüp biraz achievement kasayım dedim, malum bu aralar işsizim evde...

https://steamcommunity.com/id/tiestorn/stats/1449560/achievements/

üst seviye hayatsızlık olanlar hariç yaptım :baba:

aslında gereksiz bir iş gibi ama bu achiemevent kasma olayını şu yüzden seviyorum, hem oyunu tam anlamıyla bitirmişlik hissiyatı veriyor (parasının hakkını veriyor :lol: ) hem de gerçekten achievementları tamamlarken oyundaki her etkileşimi vs. yapmanız gerektiği için iyice oyunun içine giriyorsunuz. tüm hikayeyi dinleyip görmediğiniz yerleri görüyorsunuz vs. o hoşuma gidiyor.

bu arada bu konuda hiç bahsi geçmemiş 2 tane ek dlc'si var bu oyunun, onlar da çok iyi. oynamayanlara tavsiye ederim. baştan savma dlc olsun işte kafasıyla yapılmamış. ana hikayeye güzel katkısı oluyor.

bir kaç gün sonraki edit: son 2 kalanı da yaptım, ağır hayatsızlık ama neyse artık :lol: olan oldu... gönül rahatlığıyla silebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok