Yeni PC toplamak çok pahalı!! (tavsiye lazım)
0

Bu konuda 66 mesaj var

4 dakika önce, Najaz said:

@Psikobat UEFI kurulumda da sorunsuz bir şekilde aktivasyon yapılabiliyor. Sizin dediğiniz olay "loader" için geçerli. KMS daha farklı bir yöntem.

Bileydim lisanslı almaz idim :) 

aklımda bulunsun teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne oldu bilmiyorum ama alet açılmıyor. Hanım bugün 2 kere açmış kullanmış ve normal şekilde kapatmış. Akşam açmaya çalıştım ama tüm fanlar çalıştığı hiç uyarı bip vermediği halde açılmadı. Biraz bakındım, anakart üzerinde CPU/VGA/RAM/BOOT diye 4 minik led var, bende VGA yanık kalıyor. Clear CMOS yaptım, diğer makineden ekran kartı taktım, başka monitöre başka kabloyla bağladım; hiç bir şekilde görüntü vermiyor. Birazdan BIOS pilini çıkartıp öyle deneyeceğim. 1060 diğer makineye sığmadığı için onu kontrol edemedim ama sanki ekran kartında değil sorun. Düzeltemezsem kasayı komple inventus'a geri göndereceğim herhalde çünkü problemin sebebini bulamıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemciyi çıkarıp çalıştırmayı deneyin bakalım. İşlemci olmadığına dair uyarı vermesi lazım. Vermiyorsa anakartta problem olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bios pilini söküp bir 10dk o şekilde bekleyin normalde bu kadar beklemeye gerek yok ama böyle bir saçma sorunu bizzat yaşadığım için siz bir deneyin,

Debug led sanırım sizin anakartta yoktu, olsa yardımcı olur diyecektim.

Siz bir pili söküp bekleyin ram slotlarıda 2 ve 4e takılı olduğundan emin olalım.(1ve2 ye takılabiliyor dalgınlık vs ile)

Ayrıca sistem bios güncel değilse görüntü aldıktan sonra ilk iş bios update yapın derim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Psikobat said:

Bios pilini söküp bir 10dk o şekilde bekleyin normalde bu kadar beklemeye gerek yok ama böyle bir saçma sorunu bizzat yaşadığım için siz bir deneyin,

Debug led sanırım sizin anakartta yoktu, olsa yardımcı olur diyecektim.

Siz bir pili söküp bekleyin ram slotlarıda 2 ve 4e takılı olduğundan emin olalım.(1ve2 ye takılabiliyor dalgınlık vs ile)

Ayrıca sistem bios güncel değilse görüntü aldıktan sonra ilk iş bios update yapın derim

Bios pilini iki defa çıkarttım, 10-15 dakika bekledim, hatta kasanın fişini falanda çıkarttım ama yok olmuyor. Ramler 2-4 tü zaten, tek olarak taktım, 1-3'e taktım vs. hiç etki etmedi. Makina açma düğmesine basıyorum, kasa ledleri falan yanıyor, klavyenin tuş aydınlatması ve farenin ışığı da yanıyor ama 7-8 saniye sonra klavye ve farenin ışıkları sönüyor. Kasa ledleri yanık kalıyor, cpu ve kasa fanı çalışıyor ama o kadar. Birazdan arayacağım inventus'u.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakart problemi gibi görünüyor. Benzerini ben de yaşamıştım bir arkadaşımda. Anakart dışındaki tüm bileşenler (PSU, RAM, VGA, HDD, CPU) tek tek veya toplu şekilde başka anakart üzerinde çalışıyor ama anakartın kendisine takıldıklarında çalışmıyorlardı. Sistem açılmıyor, hiçbir uyarı da vermiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, Lightning McQueen said:

Anakart problemi gibi görünüyor. Benzerini ben de yaşamıştım bir arkadaşımda. Anakart dışındaki tüm bileşenler (PSU, RAM, VGA, HDD, CPU) tek tek veya toplu şekilde başka anakart üzerinde çalışıyor ama anakartın kendisine takıldıklarında çalışmıyorlardı. Sistem açılmıyor, hiçbir uyarı da vermiyordu.

Ben de aynen böyle olduğunu düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu hakkında biraz güncelleme yapayım.

En son 8 Şubat'ta attığım mesajdan sonra invetus'u aradım, derdimi çok kısaca bir hanımefendiye bahsettim, e-mail göndermemi istedi, ben de aynı gün yolladım. 9 Şubat cuma günü baktım geri dönüş yok aradım, ad, tel ve eposta aldı geri döneceklerdir dedi. 24 saat daha geçti yine geri dönüş yok 10 Şubat Cumartesi tekrar aradım. Bu sefer bir bey çıktı, ona durumu izah ettim geri dönüş olmadığını söyledim o da beni teknik bölüme aktardı. Teknik bölümdeki arkadaşa anlattım, biraz mahçup bir şekilde son günlerde çok yoğun olduklarını ve bunu bahane olarak söylemediğini iletti; anlayışla karşıladım. Siz bir çok şeyi test etmişsiniz ya PSU ya anakarttır dedi, kasayı ödemeli olarak kendilerine göndermemi istedi.

12 Şubat günü kargo teslim aldı, 13 Şubat'ta yola çıksa 14 Şubat Çarşamba ellerine ulaşmış olması gerekir. 15 Şubat'ta yine aradım, durumu özetledim, evet gelmiş biz onu test edeceğiz ve sorunu tespit edeceğiz dediler. O günden beri baktım email veya tel yok az önce yine aradım. Durumu özetledim, kısaca araştırdılar, anakartınız (demek bu bozukmuş) geçen hafta servise gönderilmiş, bekliyoruz dediler. Ne kadar sürede gelir, bu Türkiye'de bir servis mi dedim, evet Türkiye'de duruma göre 10-15 gün veya biraz daha fazla sürebiliyor dediler. Tamam dedim kapattım.

Konu hakkındaki nihai kararımı vermiş değilim ama ben bu kasayı Antalya'da Vatan veya Mediamarkt'tan falan toplasam da zaten bu kadar bir hizmet alırdım. Inventus'un eski hizmet anlayışı ve kalitesi sanki yok gibi.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam gene iyi bile aslında, en azından vatan, hb gibi firmadan alsanız kafadan 2 hafta onların servisin de sürünme hatta unutulma ihtimali bile var.

Yani sizin başınıza gelen gene pek hoş değil ama diğer firmalara kıyasla gene bir iki tık iyi :) 

Hb maceramı daha önce paylaşmıştım(kendilerinde ürün 1 ay bekliyor sonra servise gonderiyorlar orada da 2 hafta bekliyor).Toplam da 55 gün bekleyebilirdiniz de :P hatta para iadesi isteyip aynı ürünü de gönderebilirlerdi.

Umarım sorununuz bir an önce çözülür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü bir talihsizlik olmuş, böyle anakart ya da işlemci sıkıntısı olduğunda yedek telafisi zor oluyor. Geçmişte benimde bi anakart maceram olmuştu, diğer parçalardan birinde sıkıntı olunca sağdan soldan geçici ramdir ekran kartıdır birtelafi olabiliyor yine ama diğer türlü sakat durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün inventus'tan aradılar, servis bios problemi demiş. Nasıl bios problemi anlamadım, ne update yaptım ne bir şey, 1 saat önce çalışan alet nasıl bir saat sonra açılmaz. Bugün kargoya vermişler ama ben ben bu işin sonunu daha gördüğüme inanmıyorum.

Bu arada cumartesi gelirse 26 günde gidip gelmiş olacak.

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok