Deus Ex: Mankind Divided (PC / PS4 / Xbone)
0

Bu konuda 79 mesaj var

Tek ölüşte oyunun başına döndüren zorluk seviyesi fenaymış. Onu deneyecez mi görecez :D 1st run gimmie deus ex full pacifist 2nd run gimmie deus ex full kill :D

Özlemişim deus ex oynamayı :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de oyunu bitirmeden uzun uzun yazmak istemiyorum ama daha sürecek gibi. Şimdilik Human Revolution'ı sevip özeleyen bunu da alsın diyeyim, gayet eğleniyorum ben.

Optimizasyon başta gözüktüğü kadar kötü olmasa da iyi değil. Oynanmayacak gibi de değil ama kesinlikle. Performansın içine edip görsel olarak fazla etki yaratmayan bir kaç ayarı kapayınca imzamdaki sistemle 1440p, 50-60fps arası gayet tatmin edici grafiklerle oynanıyor. Tatmin edici derken Ultra ayarlara kıyasla tatmin edici, genel grafiklerleri itibariyle hele ki sistemi bu kadar kasmasını da göze alınca grafiklerini çok başarılı bulduğumu söyleyemiycem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çıktığında DX12 desteği olmayacağının haberini ilk duyurduklarında 5 Eylül demişlerdi DX12 patch için. Sözlerinde dururlarsa bugün gelmesi lazım.

Bu arada oyun çıktığından beri 2-3 gün arayla ufak tefek bug ve glitchleri düzelten patchler geliyor sürekli onu da belirteyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD oyunu olduğundan düşündüğümüz şeyler oluyor, optimizasyon meseleleri falan da ayrı, bu oyunu ya konsolda almak lazım ki almam ben, ya da beklemek lazım daha çok Arkham Knight misali, artık oyun 40 TL falan olursa bir ara, o zaman bakarım ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm side questleri tamamlayıp, tüm email ve ebook'ları okuyup, girilmedik fare deliği bırakmayarak toplamda 128 saat gömerek bu sabah bitirdim. Bir çok kişinin aksine sonu beni tatmin etti ama oyun finalinden çok dizi sezon finali gibiydi. Yeni sezonu iple çekiyorum öyle diyeyim.

Kesin kararı henüz vermemekle beraber şu an için Dark Souls 3'ün elinden yılın oyununu aldı gibi benim listemde.

Human Revolution'ı beğenen teknik problemlere takılmadan alsın derim direkt. Özellikle stealth oynuyorsanız 30FPS dahi alsanız çok kafaya takılacak bir tarafı yok bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet yazacaklarıma başlayayım..

Öncelikle Hungarde arkadaşımız daha foxiest of the hounds achi yi almadın bunları yazamazsın hakkın yok vs diyebilir ama ben gene de yazayım :D

Bu yorumları oyunda 2. turunu full DX12 patch geldikten sonra tamamlayıp season pass ile ortamı süslendirip şimdiki 2 DLC yi de oynadıktan sonra yazdığımı belirteyim. Yani oyunla alakalı herşeyi oynadım her achiyi alamasam da. %64 olmuş gerçi oynarım ben daha bu oyunu. 

Oyun deus ex severlere son derece hitap eden hatta deus ex de neymiş deyip ilk defa başlayacaklara da hitap etme gücünde bir oyun. Hikayemiz Deus Ex HR den 2 yıl kadar sonra geçen bir hikaye. Spoil vermeyeceğim dolayısı ile hikayeyi isteyen araştırsın. Diyebileceğim bu oyunu layıkiyle anlamak için Deus Ex HR DC yi en az 3 kere oynamak gerekiyor. Niye Directors cut eskisi olsa olmaz mı diyenlere aşağıdaki spoiler içinde bişiler yazmış olacağım oraya bakmaları tavsiye olunur. 

Öncelikle karakterler gayet yerinde alavere dalavereler son derece kıvamında questler gayet takip edilesi ve işin güzel tarafı kimseye bir tane mermi sıkmadan oyunu bitirebiliyor olmamız muhteşem. hem de en zor seviyede. Zor seviyede 2 tane shotgun ile yere indirebiliyorlar bu arada. Ayrıca daha fazla meydan okuma isteyenlere tek ölüşte oyunun başına döndüren bir zorluk seviyesi var ki denemeye bir yanım yemedi henüz. Ama yapacam sanırım. 

Oyun ilk çıktığında bizi hüsrana uğratan DX11 only olarak çıkmasıydı ama halbuki verilen söz çıkar çıkmaz DX12 olacak lan bu idi. Gerçi korkulduğu gibi olmadı. Münferit birkaç şikayet ve bug dışında DX11 ile geforce 980 ve radeon R9 290 seviyesindeki kartlar high detailde takılmadan oynattı bu oyunu. FPS değerleri de yerindeydi açıkçası. Hatta biraz OC li kartınız filan varsa 1080p den yukarı çıkmıyorsanız Ultra detail bile açılabiliyordu 4 gb ve yukarısı kartlar ile. Oyunun 1080p de vram kullanımı 4gb ı geçmiyor. Gayet güzel bir optimizasyon açıkçası. 

Oyunun main questi HR DC ye göre kısa (DC de missing link ekli ama artık ana hikayenin parçası o o yüzden DC ye göre konuşuyorum) Ama o kadar çok side quest var ki ve yapılacak o kadar çok iş var ki girilmedik tuvalet/lavabo deliği bırakmayan Hungarde 128 saatten bahsetti ki bu kadar süre için açıkçası fiyatını hakeden bir süre. 

DLCler ufak ufak geliyor ancak hikayesi ve oynanırlığı ile bence çok iyi olmuş. Ana hikayede geliştirdiğimiz karakterden bağımsız ilerliyor DLCler. Sınırlı praxis ve sınırlı alet edevatla zor iş yapıyoruz. En son çıkan system rift dlc ile bir yeni aug bile eklendi. Çok tasvip etmesem de main story oynanışı bile değiştirdi bu aug diyebilirim. 

DX12 patch hala preview da olsa performans AMD kartlarda çok iyi. Dün 1.3 gb lık bir yama daha geldi ve performans daha da iyileşti diyebilirim. 

Kısacası bu oyun alınır ve oynanır. Ben verdiğim paraya üzülmedim. Aksine iyiki oynadım. Daha da oynarım. 

Oyunun hikayesinde geçen bazı karakterler ve oluşumlar missing link ile doğrudan bağlantılı. Bu nedenle DC ile missing link doğrudan main story içerisine alınmış görünüyor. Bunu belirteyim. Missing linkteki Quinn karakteri ve onun bağlı olduğu oluşum bizim bu oyunda içerisinde olduğumuz oluşum. Ve oradan buraya fena referanslar var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Side Questler yapılmazsa ve main story yardır yardır ilerlenirse oyun kısa ama side questler çok detaylı ve özenilmiş. Bazı RPG'lerde gördüğümüz; "Kargalar ekinlerimi parçaladı. Şunları öldür tavan arasında sakladığım dedemin eski savaş armor'unu sana verecem." tarzında değil kesinlikle. Hepsi main story'den koparmayacak şekilde ayarlanmış; hikaye, oyunun karakterleri ve yaşadığımız dünya ile ilgili bir çok detayla dolu. Yaparken sıkıldığım, bitse de main story'e devam etsem dediğim tek bir side quest bile olmadı benim. Bu yüzden oynayacaklara tavsiyem görev ekranında side questleriniz var ise önce onları temizleyip main story'e öyle devam edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet yazacaklarıma başlayayım..

Öncelikle Hungarde arkadaşımız daha foxiest of the hounds achi yi almadın bunları yazamazsın hakkın yok vs diyebilir ama ben gene de yazayım :D

Bu yorumları oyunda 2. turunu full DX12 patch geldikten sonra tamamlayıp season pass ile ortamı süslendirip şimdiki 2 DLC yi de oynadıktan sonra yazdığımı belirteyim. Yani oyunla alakalı herşeyi oynadım her achiyi alamasam da. %64 olmuş gerçi oynarım ben daha bu oyunu.

Oyun deus ex severlere son derece hitap eden hatta deus ex de neymiş deyip ilk defa başlayacaklara da hitap etme gücünde bir oyun. Hikayemiz Deus Ex HR den 2 yıl kadar sonra geçen bir hikaye. Spoil vermeyeceğim dolayısı ile hikayeyi isteyen araştırsın. Diyebileceğim bu oyunu layıkiyle anlamak için Deus Ex HR DC yi en az 3 kere oynamak gerekiyor. Niye Directors cut eskisi olsa olmaz mı diyenlere aşağıdaki spoiler içinde bişiler yazmış olacağım oraya bakmaları tavsiye olunur.

Öncelikle karakterler gayet yerinde alavere dalavereler son derece kıvamında questler gayet takip edilesi ve işin güzel tarafı kimseye bir tane mermi sıkmadan oyunu bitirebiliyor olmamız muhteşem. hem de en zor seviyede. Zor seviyede 2 tane shotgun ile yere indirebiliyorlar bu arada. Ayrıca daha fazla meydan okuma isteyenlere tek ölüşte oyunun başına döndüren bir zorluk seviyesi var ki denemeye bir yanım yemedi henüz. Ama yapacam sanırım.

Oyun ilk çıktığında bizi hüsrana uğratan DX11 only olarak çıkmasıydı ama halbuki verilen söz çıkar çıkmaz DX12 olacak lan bu idi. Gerçi korkulduğu gibi olmadı. Münferit birkaç şikayet ve bug dışında DX11 ile geforce 980 ve radeon R9 290 seviyesindeki kartlar high detailde takılmadan oynattı bu oyunu. FPS değerleri de yerindeydi açıkçası. Hatta biraz OC li kartınız filan varsa 1080p den yukarı çıkmıyorsanız Ultra detail bile açılabiliyordu 4 gb ve yukarısı kartlar ile. Oyunun 1080p de vram kullanımı 4gb ı geçmiyor. Gayet güzel bir optimizasyon açıkçası.

Oyunun main questi HR DC ye göre kısa (DC de missing link ekli ama artık ana hikayenin parçası o o yüzden DC ye göre konuşuyorum) Ama o kadar çok side quest var ki ve yapılacak o kadar çok iş var ki girilmedik tuvalet/lavabo deliği bırakmayan Hungarde 128 saatten bahsetti ki bu kadar süre için açıkçası fiyatını hakeden bir süre.

DLCler ufak ufak geliyor ancak hikayesi ve oynanırlığı ile bence çok iyi olmuş. Ana hikayede geliştirdiğimiz karakterden bağımsız ilerliyor DLCler. Sınırlı praxis ve sınırlı alet edevatla zor iş yapıyoruz. En son çıkan system rift dlc ile bir yeni aug bile eklendi. Çok tasvip etmesem de main story oynanışı bile değiştirdi bu aug diyebilirim.

DX12 patch hala preview da olsa performans AMD kartlarda çok iyi. Dün 1.3 gb lık bir yama daha geldi ve performans daha da iyileşti diyebilirim.

Kısacası bu oyun alınır ve oynanır. Ben verdiğim paraya üzülmedim. Aksine iyiki oynadım. Daha da oynarım.

Oyunun hikayesinde geçen bazı karakterler ve oluşumlar missing link ile doğrudan bağlantılı. Bu nedenle DC ile missing link doğrudan main story içerisine alınmış görünüyor. Bunu belirteyim. Missing linkteki Quinn karakteri ve onun bağlı olduğu oluşum bizim bu oyunda içerisinde olduğumuz oluşum. Ve oradan buraya fena referanslar var.

Missing Link var bende de beş dakika falan sabredebilmiştim, Human Revolution ise bitirdim. Missing Link katiyen sarmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deus Ex oynamaya başladım. Zamanında oynamadığıma pişmanım. JC denton ile adam jensen çok fena bağlanacaklar hikaye olarak demedi demeyin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oynayanlar Alex Vega'nın hikayesini öğrenecekler kendisinden kısaca ama tam anlatmıyor namussuz.
Deus Ex The Fall oynarsanız Alex Vega'nın neden Juggernaut Collective e katıldığını belltowerdan kaçtığını daha iyi öğreniyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun full soundtrack i Spotify da yayınlanmış. 

Human Revolution da mevcuttu zaten.

Michael McCann, Sasha Dikiciyan bu iki ismi görünce zaten soundtracki indirmemek mümkün mü. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok