Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

Selamlar,

SpeCTRuM hayırlı olsun.

Konusu geçmişken Seat İbiza makyajlandı. Dışta çok değişiklik yok, İç konsol değişmiş, direksiyon arkasındaki radyo kumandaları direksiyona gelmiş, touchscreen gelmiş, 1.2 TSI yerine 3 silindir 1.0 TSI gelmiş (110ps).

http://www.netcarshow.com/seat/2016-ibiza/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öeh, 70 bin oluyor mu Polo ya? O zaman 90 binlik Golf'e de "sıradan" demek gerek.. Ne oldu bu fiyatlara anlayamadım.

Gerçi döviz kuru inanılmaz arttı son birkaç senede. Ben araba inceleme, araştırma vs. işlerini bıraktığımda Golf 45 bindi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

SpeCTRuM hayırlı olsun.

Konusu geçmişken Seat İbiza makyajlandı. Dışta çok değişiklik yok, İç konsol değişmiş, direksiyon arkasındaki radyo kumandaları direksiyona gelmiş, touchscreen gelmiş, 1.2 TSI yerine 3 silindir 1.0 TSI gelmiş (110ps).

http://www.netcarshow.com/seat/2016-ibiza/

güzel olmuş. bizim ibiza çöp oldu o zaman. :)

polo ya tüm donanımları koyunca 70 e yaklaşıyordu. tabi kim donanımlara koyar ayrı bir konu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler arkadaşlar. 

Biz 1.2 tSI aldık, 55.500 TL'ye, en dolu modeli (yeni çıkan Lounge). Sanırım dizeli 10.000 TL fazladır. 

Gelsin de, yazarız deneyimleri :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler arkadaşlar. 

Biz 1.2 tSI aldık, 55.500 TL'ye, en dolu modeli (yeni çıkan Lounge). Sanırım dizeli 10.000 TL fazladır. 

Gelsin de, yazarız deneyimleri :)

Hayırlı olsun :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar benim yazlık lastikler taş gibi olmuş, araba resmen palet üzerinde gider gibi. Zaten çok yumuşak bir araç değil, bir de lastikler zırıl zırıl olunca canımı sıktı.

Lastikler 40.000km, 4 yıl limitlerini tamamladı sayılır. Önümüzdeki kış bunları direk çöpe gönderiyim, seneye de lastik alıyım diyorum.

Bulabileceğim en konforlu, en yumuşak lastik hangisi olur? Michelin mi? Bir de Kumho ile Michelin arasında yumuşaklık olarak çok fark olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:))

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-bayandan-inanilmaz-temiz-herseyi-ile-sifirlanmis-mukemmel-bir-a-85240288/detay?searchResultsViewPreference=std&showViewPreferences=true&hideSearchFilter=false

ARACIN SADECE SAĞ ARKA KAPISINDA VE SOL ARKA ÇAMURLUĞUNDA LOKAL BOYA MEVCUTTUR. ODA HAYRET VERİCİ BİR ŞEKİLDE, EŞİMDEN DEĞİL, BİR ÖNCEKİ SAHİBİNDEN YADİGARDIR. DEĞİŞENİ YOKTUR

HARARET GÖSTERGESİNİN ÖNEMİNE İNANMAYAN BİR EŞİNİZ VARSA, ASLAA ALMAYINN!!

DEĞİL EVİN OTOPARKINA, SOKAĞA BİLE GİRERKEN ARABAYI ORADA KİTLEYİP, SİZE ARACI

GETİRMENİZİ RİCA EDECEK BİR EŞİNİZ VARSA, ASLAA ALMAYIN!!

MAÇLARIN EN HEYCANLI NOKTALARINDA ARABA PARK ETMEK İÇİN KOLTUĞUNUZDAN

KALKMAYI SEVMİYORSANIZ, ASLAA ALMAYIN!!

BAGAJ KAPAĞINA MONTE EDİLMİŞ STEPNENİN OLDUĞUNU, VE BU STEPNENİN ARKADAKİ

ARACA ÇARPMAMASI GEREKTİĞİNİ ANLATAMAYACAĞINIZ BİR EŞİNİZ VARSA, ASLAA ALMAYIN!!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar benim yazlık lastikler taş gibi olmuş, araba resmen palet üzerinde gider gibi. Zaten çok yumuşak bir araç değil, bir de lastikler zırıl zırıl olunca canımı sıktı.

Lastikler 40.000km, 4 yıl limitlerini tamamladı sayılır. Önümüzdeki kış bunları direk çöpe gönderiyim, seneye de lastik alıyım diyorum.

Bulabileceğim en konforlu, en yumuşak lastik hangisi olur? Michelin mi? Bir de Kumho ile Michelin arasında yumuşaklık olarak çok fark olur mu?

Pirelli Cinturato P1 ' lere de bakabilirsiniz hocam. Arabayı 2. el olarak ekim gibi almıştım, aldığımda üstünde ki lastikler zaten yarı ölüydü. Yaz lastiği olmasına rağmen (aldığım yerde ki usta tanıdık sayılır izmir zaten 4 mevsim iyi sayılır) izmirin yağışımı olurmuş denebilirse de maşallah bu sene iyi yağdı, gayet güvenli ve konforlu bir sürüş sağlıyor.

Toplam 4000 km yaptım lastiklerle bi yamuğunu görmedim şükür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Troll senin tekerleğindir Vega! Gerçek Can bu değil, konuyu tam görüntüleyemeyen RAM fukarası dandroit tabletten cevap yazmaya çalışmanın mağduriyeti bu.

Nokian tavsiye ederim. Çok yumuşak, gerçekten sessiz ve dinamik özellikleri harikadır. Fin malı ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Michelin iyidir. Continental de iyidir ama biraz serttir. Nokian az bulunur, tazeyken iyidir ama bayat lastiğe denk gelme ihtimali yüksek. Kumho güzeldir ama Michelin kadar yumuşak değildir. Avantajı ucuz olması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Michelin iyidir. Continental de iyidir ama biraz serttir. Nokian az bulunur, tazeyken iyidir ama bayat lastiğe denk gelme ihtimali yüksek. Kumho güzeldir ama Michelin kadar yumuşak değildir. Avantajı ucuz olması.

Kumho gerçekten çok ucuz; 125 lira. Diğer bilinen markalar 175'den başlıyor ki 4 lastikte 200 lira; yani %40 fark oluyor.(500 TL vs 700 TL)

Bir de bir lastikçi "Kumho güzel lastik ama çabuk sertleşir" dedi; var mıdır gerçeklik payı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kumho çok kullandım ama hiç 2-3 seneden fazla kullanmadım. Sertleşme hissetmedim ama kullanım şartlarına göre değişir, 3 yıl sonra ne olacağını da bilemem. Ben genelde büyük ölçülerde anormal fiyat farkı olduğu için Kumho öneriyorum. Ölçü büyüdükçe fark açılıyor, Michelin'de 500 küsür lira olan lastik Kumho'da 300 lira oluyor. Haliyle bu "çabuk eskir" muhabbetlerini de ekarte etmiş oluyorum, zira zaten yarı fiyatına almış oluyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 4 senede bir değiştiririm zaten, 4 senede de fazla sertleşmez herhalde?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence dayanır. Kumho alınır ya. KU serisinde almanızı tavsiye ederim. KU-31 güzel lastiktir mesela. Belki daha yeni, daha güzelleri de çıkmıştır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

KU 31 düşünüyorum, Nokian'a da bakarım, üretim tarihine mutlaka dikkat ederim.

Ben de birisi kafa buluyor sandım Can.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir' de çevre otoyolu biraz daha açılmış, en son gittiğimde havaüssünün ordan çiğliden yine anayola çıkış yapıyorduk. Haftasonu yenifoça yazlığa gidelim dedik yine bir baktım yol devam ediyor. Millette afallamış yeni görenler her dönüş ayrımında 2 3 araba 4 lüleri yakmış sağa mı girsem mi girmesemmi diye tereddütteydi :P

Dönerken yine ordan geldim dümdüz yapmışlar, biraz arabayı da gıdıklıyım dedim 180- 190' a doğru biraz önde de bmw vardı ilerde ikaz ışığı gibi birşeyler gördüm gibi geldi bmw hız kesince bende yavaşladım false alarm olunca tüh bi arabanın sınırını zorlasaydık diye içim gitti :D Neyse bi daha ki sefere artık. Ama yol olayı çok iyi olmuş, ışık vs derdi olmadan rahat rahat gitmek ayrı keyif gerçekten. Hemen haberlere baktım ağustos gibi menemene varacağı söyleniyor, şimdilik seyrek sonrası koyundere civarı bir yerde kesiliyo.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

good year kullanan var mı? bşr arkadaşım öve öve bitiremiyor. ben de şu an michelin var, mşchelin kadar yol tutuşu iyi olmaz vs diyen oldu. ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de şöförlerin %60'ı araç kullanmayı bilmiyor, kalan yüzdenin de önemli bir kısmı kötü niyetli. 

İşim sebebiyle zaten ayda 5000 km yol yapıyordum, bu aralar eşim sebebiyle de Bolu git-gel çok yaptım :) Dün, kardeşini evlendirdik, dönüş yolunda millet sol şeritte 100 ile falan gidiyor... Selektör yapınca da dörtlü yapıp frene basıyorlar. Bu yeni moda mıdır? 

Cidden, dikkatimi çekti. Bir tanesinde, 100-110 ile giden adam selektör yapnınca frene asıldı. Durma hızına düştü. Manyak mıdır nedir. Bu arada, bahsettiklerim sağ şeritler bomboşken 100 ile soldan giden tipler. 

Bir de, sağ şerit boş, selektör yapınca sağa geçenler var. Ama geçerken fren yapıyorlar. Onları da anlamıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Safi denyoluk Veysel Abi. Agresif tepki. Durursan inip kavga etmeye saracak tipler.

Şehir içi olsa, yol bozuk olsa, diğer şeridin kaplamasında bir nanelik veya katılım olsa hadi neyse de...

Bir de 120'yle giderken adamın tamponuna yapışıp sonra selektör yapan dizel dostlarımız var. Bahsettiğinizin tersi. Onlara ben de fren lambalarımı yakarak tepki gösteriyorum. Ama ben fren pedalına sol ayağımla dokunup aynı anda gaza basıyorum ki hızım değişmesin. Size rastlayan türden sığırlarla henüz muhattap olmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selektör yapınca da dörtlü yapıp frene basıyorlar. Bu yeni moda mıdır? 

Cidden, dikkatimi çekti. Bir tanesinde, 100-110 ile giden adam selektör yapnınca frene asıldı. Durma hızına düştü. Manyak mıdır nedir. Bu arada, bahsettiklerim sağ şeritler bomboşken 100 ile soldan giden tipler. 

Bir de, sağ şerit boş, selektör yapınca sağa geçenler var. Ama geçerken fren yapıyorlar. Onları da anlamıyorum. 

cahil cühela kötü niyetli, sol şeridin ne anlama geldiğini bilmeyen magandalar bunlar. benim de başıma geliyor bazen, onlar bana yaparsa eğer ben de aynısını onlara yapıyorum önüne geçip duracak kadar yavaşlatıyorum en iyi yöntem o. sağa sola geçmeye çalışıyor izin vermiyorum ben de sağ sol yapıp çıldırtıyorum... o öyle yapılmaz böyle yapılır dedirten cinsten.

Ancak, şu koyu yaptığım kısımdaki kullanıcılar kötü niyet değil, sadece üst derecede mal, araba sürmesini bilmeyen tipler :lol: şerit değiştirirken tır falan sürdüğünü düşünüp yavaşlaması gerektiğini düşünüyorlar sanırım gazı bırakmak yerine. o kadar çok var ki bu kapasitesiz sürücülerden.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben öyle yanaşana arka sisi yakıyorum, frenden daha parlak ve risk de yok. 

Ya isterse sol şeritte 150 ile gitsin, sağ boşsa vermek zorunda yolu. Resmi olarak zorunda değilse bile, adam olan verir. Ben zaten sağ dolu ise kimseye selektör yapmam. Paşa paşa peşinden giderim. Ama sol boşken versin bi zahmet. 

Can, çok fazla yol yaptığım için her türlü sığırla karşılaşıyorum. İş için 5000, diğer şeler için de neredeyse 1500-2000 yapar oldum. 7000 km, millet yılda yapmıyor :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok