Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.893 mesaj var

Bizim hemşeriler (Bulgaristan göçmenleri) pek severler oradan araba getirip binmeyi. Çoğu çifte vatandaş olduğundan istedikleri gibi gidip gelirler. Eski kasa Alman arabaları orada ucuz. Oradan ucuza 2000'ler başından kalma Mercedes, BMW, Audi filan alıp burada havasını atarlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çarptığı yerde duruyor sanırım.

O sistem bozulursa kablolar vs yerinde durduğu için soketlerinden bozulan sensör yada kumanda çıkartılacak.

Arkadaşın istediği sistem tamamen sıfırdan takılıyor olacak. Camda sensör bile yok.

onların kablo yerleri araç içinde hazırdır sonuçta. tabi cama takmak fabrikasyon birşey olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EMC den, yangın riskine kadar bir sürü şeyi tetikliyor, çok basit şeyler değil aslında kablo.

PVC nin türü tutacak, bakır alanı tutacak, üzerinde kullanılan zenginleştirilmiş elemanlar tutacak, kabloyu gövde üzerinde belirlenen deliklere aynı zuhlar ile bağlanacak.

Makine sektörü böyle birşey, herkes eliyle tutabiliyor diye istediği gibi değiştiriyor ve oldu diyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Wurth'un dizel yakıt katkısı (enjektör temizleyici) aldım ve 25 litre mazot ile yaklaşık yarım şişe kullandım.

Aracın motoru tamamen değişti, ses azaldı, titreşim azaldı, güç 1700 devir civarında gelirken artık 1200 devirlerde bile çekiş hissediliyor. Tüketim de 4.9'dan 4.5'a düştü. (Günlük standart güzergah, her zamanki gibi kullandım, hatta biraz daha hızlı gittim)

Bu katkı beni kelimenin tam anlamıyla mest etti, 300ml şişe kargo dahil 29 lira, yanında da 3 liralık cam suyu katkısı hediye.

Araçtan aldığım keyif %100 arttı arkadaşlar, anlatılır gibi değil. Vites küçültmek gereken durumlarda vites küçültmüyorum artık, ses ciddi biçimde azaldı. Sanki C segmenti 1.5 litre dizel aracı verdim, D segmenti 1.6-1.7 litre dizel araç aldım. Fark bu denli bariz, hatta sabahları aldığım arkadaş bile araçtaki ses ve titreşim azalmasını fark etti.

Acaba bunlardan her yakıt alışta 20-30ml ekleyerek, sürekli kullansak uzun vadede motora bir zarar verir mi?

Ürün sayfası :

http://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=5861006300028+++12

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi ya bende alıp bir deneyeyim olmazsa. :D Geçen bana yakıt alırken sormuşlardı yok istemez demiştim. Kendim alıp kendim koyarım olmazsa bende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzinli motorlar için olanları da var.

Araç 75.000 km'de, 50.000 km civarında iken Carbon Clean marka olanı kullanmıştım, o da fark yaratmıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakıt katkısında durum nasıldır bilmiyorum ama yağ katkılarını pek tavsiye etmiyorlar. Bizim müşterilerden birine geçenlerde Nissan Navara gelmiş bir tane. Arabanın bakımını yapmışlar, yağını değiştirmişler, ama yaklaşık 100KM sonra tekrardan yağ lambası yanmış. Adam geri gelmiş, karterin delindiğini, yağın sızdığını filan düşünmüş. Bakmışlar, yağ eksik değil, koydukları gibi duruyor. Sonra sökmüşler karteri filan, karterdeki yap filtresinin etrafında siyah kurumlar görmüşler. Normalde olmaması gerekiyormuş. Castrol'ü aramışlar, daha önce de onların yağını kullandıklarını, böyle birşeyin mümkün olup olmadığını sormuşlar. Castrol'den gelen cevap "yağa herhangi bir katkı koyuldu mu?" şeklinde olmuş. Adam önce mırın kırın etmiş, sonra da bir arkadaşının tavsiyesiyle Bor Power koyduğunu itiraf etmiş. Castrol yetkilisi "Yağların üzerine de yazıyoruz zaten, bizim yağlarımızla hiçbir katkı maddesi kullanmayın" demiş. Adam aynı sizin dediğiniz gibi katkıyı koyunca performansın arttığını, tüketimin düştüğünü filan söylemiş. İlk başta sıkıntı olmuyormuş da, işte ileride kurum birikmesi biryerleri tıkayabiliyormuş. Bence dikkat edin, özellikle de yağ katkılarından kaçının.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben isminde Bor ve Nano kelimeleri geçen tüm ürünlerden uzak duruyorum.

Her tür katkıya da mesafeyle yaklaşıyorum ama Würth markasına olan güvenim nedeniyle 1 kez denedim ve çok memnun kaldım. Fark o kadar bariz ki, daha önce de söylediği gibi motordaki değişimi her gün işe beraber gidip geldiğim arkadaş bile fark etti.

Bu tür katkıların özellikle kurum bağlamış motorlarda enjektörleri temizleyerek, soruna neden olabileceği söyleniyor. Bu nedenle belli bir km'nin üstündeki motorlarda kullanılması önerilmiyor.

Kullandığım ürünün bir diğer avantajı da direk olarak "enjektör temizleyici" değil, daha çok yakıt katkısı, dizel motor "optimizatörü" olarak tanımlanmış olması. Bu da motora zarar verme olasılığını düşürüyor. Bu his devam ederse ben sürekli kullanmayı düşünüyorum, adeta chip-tuning yaptırmış gibi bariz bir fark oldu araçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim 2011 ibiza 1,2 tsi da şöyle birşey başladı.

aracı çalıştırıp haraket ediyorum ilk kırmızı ışıkta devir 10,000 in altına düşüyor, ayağımı frenden çekmemle yeniden 10,000 üzerine çıkıyor. Eskiden böyle birşey yapmıyordu diye hatırlıyorum. Son zamanda bu 10,000 devirin altına düşmeyi motoru hafif silkeliyerek yapmaya başladı. Belkide en başından beri bunu yapıyordu ama sarsıntısız yaptığı için ben dikkat etmiyorum.

Turbo su gidici mi acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de aynı fikirdeyim.

Önümüzdeki aylarda lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum, lastikler 4 yıllık ve 35.000 km kadar yol yaptılar. Ancak diş derinlikleri oldukça iyi. Bu durumda lastikleri satma şansımız olur mu? 4'ünü 100 liraya falan satabilir miyiz? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bakımı geçen sene eylül ayının sonunda yaptırmıştım.

Önümüzdeki aylarda lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum, lastikler 4 yıllık ve 35.000 km kadar yol yaptılar. Ancak diş derinlikleri oldukça iyi. Bu durumda lastikleri satma şansımız olur mu? 4'ünü 100 liraya falan satabilir miyiz? 

satılır büyük ihitmalle biz bu kış 2009 yılında aldığımız 205/55r16 kış lastiklerini jantıyla 250 lira gibi bir fiyata sattık. lastikçiler ölücülük yaparak alırda sahibinden.com a bir ilan ver. biz öyle sattık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhaha :D

Bugün otobanda gelirken küçük bi talihsizlik yaşadım.  Orta şeritte seyir halindeyken sağ şeritte 30mt kadar önümde ilerleyen kamyondan sanırım sıçrayan bi taş küt diye ön cama geldi. Ne oluyo falan diye bakınırken iç taraftan bi noktada ki çok ince çatlamayı gördüm. Benzer bir durum yaşayan önerisi olan var mı ? Nette bakındım cam lazeri falan deniliyor. En kötü zaten sanayide yarın ustama götürüp göstericemde izmirde falan bi yer önerisi olan vs varsa uğraşmadan doğrudan gidip orada hallettireyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman kalsın öle büyük ihtimalle ilerleme olmayacak zaten ufacık bi çatlaklık var. Ben daha ziyade makyaj gibi olsun diye demiştim. İlerlerse de değiştiririz gerekirse artık yapcak bişi yok.

Hatırası bu oldu, göbeği gibi gözüken yer 0.5 cm gibi bişi. Şans eseri birazda sağ taraflarda alt kısma doğru geldi gözüme takılmaz pek.
WP_20150612_19_27_02_Pro.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim 2011 ibiza 1,2 tsi da şöyle birşey başladı.

aracı çalıştırıp haraket ediyorum ilk kırmızı ışıkta devir 10,000 in altına düşüyor, ayağımı frenden çekmemle yeniden 10,000 üzerine çıkıyor. Eskiden böyle birşey yapmıyordu diye hatırlıyorum. Son zamanda bu 10,000 devirin altına düşmeyi motoru hafif silkeliyerek yapmaya başladı. Belkide en başından beri bunu yapıyordu ama sarsıntısız yaptığı için ben dikkat etmiyorum.

Turbo su gidici mi acaba?

Fren pompası çalıştığı için güç çeker, motor sizin göremeyeceğiniz kadar belki devir kaybı yaşar (enerjinin korunumu, başka yeri besliyorsan başka yerde azalma olur) ve rölanti gazını arttırarak dengeler, belki rölantiyi dengeleyen beyinmidir nedir, o şaşırmıştır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathknight, geçmiş olsun. Çatlakların ilerlememesi için hasarlı kısmın etrafını çember şeklinde çizerlerdi önceden. Yaptırana dek sizi idare edecektir o şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Wurth'un dizel yakıt katkısı (enjektör temizleyici) aldım ve 25 litre mazot ile yaklaşık yarım şişe kullandım.

Aracın motoru tamamen değişti, ses azaldı, titreşim azaldı, güç 1700 devir civarında gelirken artık 1200 devirlerde bile çekiş hissediliyor. Tüketim de 4.9'dan 4.5'a düştü. (Günlük standart güzergah, her zamanki gibi kullandım, hatta biraz daha hızlı gittim)

Bu katkı beni kelimenin tam anlamıyla mest etti, 300ml şişe kargo dahil 29 lira, yanında da 3 liralık cam suyu katkısı hediye.

Araçtan aldığım keyif %100 arttı arkadaşlar, anlatılır gibi değil. Vites küçültmek gereken durumlarda vites küçültmüyorum artık, ses ciddi biçimde azaldı. Sanki C segmenti 1.5 litre dizel aracı verdim, D segmenti 1.6-1.7 litre dizel araç aldım. Fark bu denli bariz, hatta sabahları aldığım arkadaş bile araçtaki ses ve titreşim azalmasını fark etti.

Acaba bunlardan her yakıt alışta 20-30ml ekleyerek, sürekli kullansak uzun vadede motora bir zarar verir mi?

Ürün sayfası :

Kamera ile silindir içlerine girerek inceleme yapmış bir adam.

Ürün sadece benzinli araçlar için, öncesi sonrasi görüntüler var, benim için ilginç bir çalışma sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün sayfası :

Aşağıdaki link üzerinden ürünün çalışma şeklini ve herhangi bir arıza da firmanın tutumunu görebilirsiniz. Bence ürünün işe yaradığını gösteriyor açıklamalar. (Dalga geçmiyorum, tutumları çok olumlu ve mantıklı açıklamaları var)

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2568453/wurthden-aldigim-enjektor-seti-magdur-etti

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok