Çamaşır makinesi tavsiyesi
0

Bu konuda 20 mesaj var

Selamlar,

Annemlerin evindeki Arçelik çamaşır makinası yıkarken yürümeye sıkarken zıplamaya başlamış. Bunu değiştirmek istiyoruz. Mümkünse 8KG üzeri, A+++ , yürüyüp zıplamayan çamaşır makinesi araştırıyorum. Bütçe max:1200-1300tl diyelim.

Biraz araştırınca aşağıdaki ürünleri buldum. Az çok teknik verileri aynı fakat markalar farklı.

Hoover 10KG - 1.199,00 TL

Electrolux 8KG - 1.099 TL 

Hotpoint-Ariston 9KG (EU) Aqualtis - 1299 TL

Hotpoint-Ariston 9KG - 1049 TL

Samsung 9KG - 1299 TL

Siemens 8KG - 1249 TL

Bosch 8KG - 1259 TL

Hoover mesela fiyatları uygun. 25 sene önceki makinamız Hoover'dı hatırlıyorum. Bu Hoover ile 25 seneki önceki Hoover aynımı. 

Hotpoint-Ariston nasıl ? EU - TR hangisi ?

Electrolux iyi diye biliyorum fiyat çok uygun, bit yeniği olmasın ? 

Samsung buzdolabım var memnunum. Çamaşır makinesi nasıldır acaba, elmas kazan bubble teknolojisi falan var.

Siemens Bosch ile aynı diye biliyorum doğrumudur ?

Bosch klasik Bosch işte. Bizdeki Bosch şu anda bi yamuğunu görmedik. Üsttekileri boşverip Bosch alıp geçsekmi ? 

Arçelik - Beko - Profilo'nun muadil olabilecek modellerinin fiyatları çok benzer o yüzden pek bakmadım onlara.

İlgilenen herkese teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Siemens - Bosch ve Profilo aynı fabrikada üretiliyor. 

hotpoint - Ariston artık sadece Hotpoint olarak devam ediyor diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim.

Ben kendim alacak olsam Muhtemelen Electrolux veya Samsung alırdım. Yaklaşık 6 sene evvel Beyaz eşya ve otomotive parça üreten bir firmada çalışıyordum. Electrolux'un tamburunun montaj yapıldığı parçayı üretiyorduk. Arçelik ve Vestel'in parçaları ile Electrolux'un parçalarını karşılaştırdığında işten anlamayan adamın bile Electrolux diyeceğine eminim. O yüzden kullanmasam bile sempatim var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne alırsanız alın mutlaka motorun doğrudan kazana bağlı olduğu sessiz motorlu modellerden biri olsun, ses çok farkediyor kayışla dondürülenlere göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Kurutmalı model kullanan var mı ? Almışken kurutmalı baksak mı ?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu benimde merak ettiğim bir soru, kurutma makinesi ayrı olarak kullanıyoruz. Çok pratik ama istisnasız bütün çamaşırları deforme ettiğini düşünüyorum ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz 2 seneye yakındır Samsung'un 8 kg yıkama / 5 kg kurutmalı modelini kullanıyoruz.

Bir kere çamaşır ve kurutma makinesini ayrı ayrı almak bana çok saçma geldi. Evde olabildiğince az eşya olmasını isteyen biri olarak 2 makineye yer açmak kabus gibiydi benim için. Üst üste koyuluyormuş bu makineler ama çok çirkin bir görüntü oluşturur bence.

Neyse, bu düşüncelerle yıkama-kurutma bir arada aldık. İşin açıkçası kesin arıza verir, sıkıntı çıkarır diyordum, nazar değmesin sıkıntısız çalışıyor 2 yıldır.

Şunu da söyliyim, kurutma kısmını sadece iç çamaşırlar, çoraplar, evde giydiğimiz kıyafetler, çarşaf, havlu vs. de kullanıyoruz. Dışarıda giydiğimiz gömlek, tişört, pantolon vs. kurutmuyorum, onları askılıkta kurutuyorum. Zaten haftada 1-2 makine ancak çıkıyor dışarıda giyilenlerle, onda da kurutmada küçülmesi, deforme olması riskini alamıyorum.

Benim tavsiyem yeni makine alınacaksa yıkama/kurutma bir arada alınmasıdır artık. Makineden çıkarıp, çamaşırları dolaba koymak büyük rahatlık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Profilo tavsiye ederim. Fiyat olarak o butçeye uygun varmıdır bilmiyorum ama çok güzel urunleri var. Biz 2 sene evvel eski makine rahmetlik olunca anneme hediye gibi almıştım 6kg annem diğer markaların çoğunda kazanın içinde yıkama yaparken kenarlarda çırpan plastik kollar var diye istememişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni makine almaya gerek yok. Çamaşır makinesinin altındaki ayaklar gevşemiştir, çok yüksek ihtimalle. "Anahtar" dan anlayan biriyseniz ya da servisi çağırırsanız 1 dk. lık işi var sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Profilo modellerinde bayiden sağlam indirimler alabilirsiniz. Biz 1700 tllik 9kglık makinayı 2 sene önce 1250 ye almıştık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kurutmalı çamaşır makinelerinde, normal kurutma makinelerinden farklı olarak makinenin sağı ve solunda geniş bir boşluk, hatta mümkünse kapalı bir mekanda olmaması gerekiyor. 2 sene önce Bosch'un 8 kg Yıkama, 4 kg kurutma makinesini aldık, çamaşır odasındaki yerine yerleştirirken yetkili servis sürekli aynı şeyi söyleyip durdu. Haklı da çıktılar, kurutma performansı pek iyi olmadı, yer yer kurutamadığı bölgeler oldu gömleklerde mesela. Verdiğimiz paraya üzüldük, aynı özelliklerde çamaşır makinesi yarı fiyatınaydı. Şimdi ki evde merdivenin altında makine için yer var, orada yıkıyoruz ama kurutma için de yerimiz olduğundan hiç kurutma yapmadık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni makine almaya gerek yok. Çamaşır makinesinin altındaki ayaklar gevşemiştir, çok yüksek ihtimalle. "Anahtar" dan anlayan biriyseniz ya da servisi çağırırsanız 1 dk. lık işi var sadece.

Selamlar,

Hocam yok ya olabildiğince düzeltmiştim zaten. En son 1 derece eğim vardı sadece. Artık iyice balans yaptı herhalde zıplaya zıplaya altında durduğu mermeri kıracak diye korkuyorlar.

Kurutmalılar için bahsettiğiniz arka/yan açıklık konusuna bakayım bir. Haftasonuna doğru netleşltiririm artık.

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoover'in eski Hoover ile alakası yok. Beyaz eşya bölümü İtalyanlara ait (Candy). Üretimin bir kısmı burada yapılıyor. Açıkçası beyaz eşya konusunda hiç de başarılı değiller. Servis konusu da farklı değil. Zorda kalmadıysanız listenize almayın. Diğer markaların modellerini incelemenizde fayda var.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Profilo'nun direk Alman malı ürünleri var, üstelik aynı oldukları halde Bosch ve Siemens'e göre daha ucuz. Tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Hocam yok ya olabildiğince düzeltmiştim zaten. En son 1 derece eğim vardı sadece. Artık iyice balans yaptı herhalde zıplaya zıplaya altında durduğu mermeri kıracak diye korkuyorlar.

Kurutmalılar için bahsettiğiniz arka/yan açıklık konusuna bakayım bir. Haftasonuna doğru netleşltiririm artık.

Teşekkürler.

Valla bu konuda iyice uzmanlaştım denebilir. 1 hatta 0,5 mm açıklık bile makinenin zıplaması / yürümesi için yeterli. Makineyi doğrudan zemine koymak yerine, çamaşır makinelerinin altına koymak için üretilmiş plastik, kalın "halı" ya koyabilirsiniz. Nerede gördüğümü hatırlamıyorum ama görünümü atık plastiklerden üretilmiş gibi duran, kalın, kare biçimli, siyah renkli birşey.

Bunun dışında, makinenin zıplaması vs. için içerisindeki amortisör bozulmuş ya da ağırlıkların kırılmış olması filan lazım ki, düşük ihtimal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoover'in kurutmalı çamaşır makinesini aldık 9kg olanını, hem de internetten. Gece 12'de sipariş verdim, aynı gün seçeneğini seçtim, ertesi gün geldi. Servisi aradım, o da sonraki gün geldi kurdu gitti. Servis'e gelen elemandan mamnun kaldım, ek garanti önerdi, ufak bir ücret karşılığında 7 seneye uzattım garantiyi. Makine'yi alalı 1 sene civarı oldu sanırım, gün aşırı çalışıyor bebek olduğundan, sürekli kurutma yapmıyoruz ama çalışmasının yarısında da kurutmalı kullanıyoruz, açıkçası çok memnunuz. Ücreti makul, kurutması iyi, sessiz modu var, istersen gece de çalışıyor, 7 sene garantisi var, memnun olmayacak hiçbir tecrübe yaşamadık henüz.

Bu arada ekstra boşluk bırakmadık, zaten yer yoktu, standart makine için bırakılmış boşluğa yerleştirdik, bir sorun çıkmadı şimdiye dek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kapağı büyük olan çarşaf, battaniye gibi şeyleri koyarken büyük kolaylık sağlar. Ayrıca çamaşır makinesi kazanını ağzına kadar doldurmadan yıkamak en iyi sonucu verdiğinden kazan hacmi de büyük olanı tercih edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Profilo'nun direk Alman malı ürünleri var, üstelik aynı oldukları halde Bosch ve Siemens'e göre daha ucuz. Tavsiye ederim.

acaba buzdolabı vs diğer eşyalarında da direk alman malı olan modeller varmıdır? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tek kisi icin (ben :) ) camasir makinasi bakiyorum (max 6 kg kapasite). 2 haftada bir anca camasir biriktirebildiigm icin cok fazla kullanilmayacak. o yuzden dunya para vermek istemiyorum (≤1000 tl)

neleri tavsiye edersiniz? 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 dakika önce, infestor said:

tek kisi icin (ben :) ) camasir makinasi bakiyorum (max 6 kg kapasite). 2 haftada bir anca camasir biriktirebildiigm icin cok fazla kullanilmayacak. o yuzden dunya para vermek istemiyorum (≤1000 tl)

neleri tavsiye edersiniz? 

Bekarken aynen sizin gibi durumdaydım ve Bosch'un en ucuz modelini almıştım, 9-10 sene kadar kullandığımı hatırlıyorum. Hatta bozulmamıştı, çocuktan sonra mecburen büyük makineye geçerken temizlikçi kadına vermiştik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok