akü tavsiyesi
1 1

Bu konuda 60 mesaj var

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

On 21.02.2024 at 23:00, TiesTorN said:

start stop için agm gerekmiyor mu?

bayi yerine internetten yeni tarihli alın bence yoksa start stop yine yalan olabilir kısa süre içinde.

evet efb de oluyor start stop için. hatta agm nin sıcağa duyarlı olduğunu duydum. bu nedenle efb daha iyi bile olabilir.

darıca apaydınlar otoyu aradım. 2800 iadeli efb 70ah varta fiyatı aldım. işten güçten vakit bulursam bi ara uğrayıp değiştirsem iyi olacak.

fiyatta makul geldi. üretim yılını sormadım ama gitmeden önce onuda sorarım .

Mr.Smith tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

acayip tirstigim bir konu bu. soylediklerine gore ortalama 3-4 yilda bir degisiyor burada akuler. soguk havaya dayanamayip decharge mi oluyor patliyor mu bilmiyorum detayini.

test almistim yag degisimi paketi icerisinde, sol on tekeri sokmek gerekiyordu yapamadik dediler iscilik artar diye. ulan o zaman yalnizca yag degisimi yerine niye paket satiyorsunuz ucuza. neyse yol yardim aliyorum her yil, aku patlarinca olmadi cekiciyle goturecegiz tamirhaneye.

ps. nazareth gibi yazdim biraz kusura bakmayin :D

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, Mr.Smith said:

evet efb de oluyor start stop için. hatta agm nin sıcağa duyarlı olduğunu duydum. bu nedenle efb daha iyi bile olabilir.

darıca apaydınlar otoyu aradım. 2800 iadeli efb 70ah varta fiyatı aldım. işten güçten vakit bulursam bi ara uğrayıp değiştirsem iyi olacak.

fiyatta makul geldi. üretim yılını sormadım ama gitmeden önce onuda sorarım .

hiç bir akü tipi sıcağı sevmez zaten, agm'ye özel bir durum yok.

apaydınlar oto süperdir, genelde yeni tarihli oluyor onlarda.

Mr.Smith and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün aküyü değiştirdim. ama darıcaya gidecek vakit bulamadım. izmitte sanayiye girdim. ilk gördüğüm vartada durdum. eleman beni ikna etti bi şekil. zaten vakit yoktu. 3500 eski iadeli aldım geçtim. 2023 üretim dedi ama tarih göremedim üzerinde. apaydında 2900 idi ama gidecek zaman yoktu.  70ah varta n70 efb. yola çıktım start stop hemen devreye girdi. 

yalnız fransızlar yine yapmış yapacağını . aküyü paket etmişler. sökene kadar baya uğraştı adamlar. bende zaten iyiki el atmamışım dedim :zuh:  üstte kapak artı sigortalar. yanda kapak. komple kapalı kasa fln. suyunu çıkarmışlar aküyü örtecez diye. zaten kutup başıda hafiften oksitlenmiş. zamanı gelmiş yani akünün.

bikaç sene gider herhalde artık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün itibarı ile aküm official olarak öldü, diğer arabadan hafif yükleyip devam ettim ama ilk fırsatta patates olur.

Öncelikle akü tavsiyesi, sonrasında nereden alabileceğim konusunda yorum istiyorum.

En iyisine ihtiyacım yok aslında sadece 72 amp orta sınıf ürün olması yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

7 saat önce, TiesTorN said:

Aynı satıcıdan Ekim 2022'de yine aynı 72ah e43 model akü almıştım. Yıllardır da Varta'dan şaşmadım. Hiç yarı yolda bırakmadı çok şükür.

ZvAnA tarafından düzenlendi
TiesTorN and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok