Motosiklet kullanıcıları! Tanışalım. Künye/Tanışma
6 6

Bu konuda 259 mesaj var

Mesela KTM, artık 390 cc nin üzerinde yolda kullanılabilecek yarış motoru (racing türü) üretmeyeceğini açıkladı. Sebebi, çok tehlikeli olmaları. Hoş hala 1200cc touring-enduro tarzı motor yapıyorlar ama onlar 300 falan yapmıyor.

Hahaha

KTM henüz 300++ gidebilecek bir superbike yapamadığından böyle bir şey demiş olabilir mi? Yoksa 700cc'lik Duke (naked) yol motorları var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iki teker konusu hızlı başlamış ama sonra iptal olmuş. 2017'de bi kişi mesaj atmış. hızlandırlalım biraz muhabbeti.

şimdiye kadar 3 motosikletim oldu: gs-500, mt-07, street triple. şu an 2013 model, arkadaşımdan 5000km'de satın aldığım street triple'ı kullanıyorum. Kasım ayından beri 2bin km ya yaptım yapmadım. Varsa sinerjimiz istanbullu arklarla turlayalım. motosiklet konusunda da averaja göre bi hayli donanımlı olduğumu söyleyebilirim. kafanıza takılan bişe olursa cevaplarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir hafta tuvalete bile sürünerek gittiğim günden beri iki tekerlekli her şeyden uzak duruyorum.

9 yaşındayken bisikletten mi düştün.

Benim ufaklık bisiklet ile ilk ciddi kazasını atlattı.Elleri ve dizi soyuldu biraz. :icon_rolleyes:

Artık bisiklet kullanmayacakmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

20 gün kadar evvel scooterımın (SYM Fiddle II 125S) ön panelini çaldılar; sinyallerde üzerinde olduğu için sağ ve sol ön sinyal birlikte gitti; burada yani Istanbul Anadolu yakasında birkaç bayiye sordum; sağ sinyal stoklarda yoktu ve fiyatlar biraz yüksek geldi; İzmir'de Motopit diye bir firma buldum netten; fiyatlar daha makul; burada 350-380 lira fiyat belirtilen ön panel 190 küsür lira; adedi 125-140 arası fiyat belirtilen sinyaller de 75 lira civarında; tabii sağ sinyal burada da yok yine de hepsini sipariş verdim; 1 veya 2 gün sonra stoktaki parçalar geldi; anlaşmalı oldukları için standart boy bir koliye koyup gönderdikleri ürünlerin kargo fiyatı da 15-20 lira civarında bir yekun tuttu; ayrıca bir jest yapıp plakalık ve anahtarlık göndermişler; bunlar basit standart bildiğimiz kalite objeler olsa da jestleri hoşuma gitti doğrusu...

Esas konuya girelim; adama parça lazımmış onları götürmüş; üstelik oldukça titiz çalışmış; ön panelin vidalarını ve sinyal soketlerini güzelce zarar vermeden çıkarttıktan sonra aşağıya sarkacak olan kablo ve soketleri de bir güzel yukarıdaki kabloların arasına intizamlı bir şekilde iliştirmiş; yani kartını bıraksa idi bundan sonra servise bu muhtereme giderdim o kadar titiz ve bilinçli çalışmış yani...

Normalde kapalı ve güvenli herhangibir yerim olmadığı için motoru sokağa bırakıyor ve yalnızca direksiyonunu kilitliyordum; elimde bulunan bir zincir ve piyasada heryerde bulabileceğiniz motorsiklet kilidi de hayli basit şeyler ve motor parçaları camiasında yüzlerce euroya satılan ve açılamaz; kesilemez denen kilit, zincir ve halatların inşaatlarda kullanılan demir makaslarıyla kesilebileceğini de "Altın elbiseli adam"ın videolarından öğrenmiş biri olarak arayışlara başladım; önce bir arkadaş 80 grade zincir bulmamı ve makasların bunları kesmeyeceğini öne sürdü; neyse Perşembe pazarına gittim ve araştırmaya başladım; daha önceden tanıdığım zincir satan bir şahsın tavsiyesine göre 80 değil 100 grade zincir almam çok daha güvenli olur tavsiyesini aldım; zira ben danışmadan bir hafta evvel onun zaten salaş olan dükkanının kapısını kırıp içeriden inşaat makası alıyorlar ve yandaki dükkanın 80 grade zincirini kesiyorlar ve soyuyorlar bir şekilde; önce inanmamış ve denemişler; çok zorlansalar da 80 grade zinciri kesebilmişler; neyse tavsiyesine uyup gittim ve 100 grade zincir buldum; bir de oldukça sağlam bir kilit aldım Kale marka; internet üzerinde veya başka semtlerde bu kilit 230-300 liralara satılıyor; Perşembe pazarından 160 liraya temin ettim; 3 metre 10mm. zincir de 200 lira; üstüne geçirmek için 20-30 lira civarında makaron temin ettim... Diyeceğim eğer motorunuz için böyle bir önlem düşünüyorsanız 100 grade zincir ve sağlam bir kilit tavsiye edebilirim... Hoş hırsıza kilit dayanmazmış; kafaya takan adam dinamit kullanır yine açar ama motor hırsızları en fazla 3 dakika kaybetmeyi göze alır; hele benimki gibi k....kırık bir scooter için uğraşmaz; hoş bu sefer zarar da verebilirler ama yapacak birşey yok... Bulabildiğim kesilme ve darbelere dayanıklı en üst seviye malzeme 100 grade zincir; kilitlerin de güvenlisi 150 lira civarından başlayıp 500-600 liralara kadar gidiyor... Fikir olsun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorum bi 6 aydır falan halamların ve babamların olduğu köyde. 300 km civarında yol var, 6 saatte gitmiştim. Şimdi motor 6 aydır yattığından lastik ve mekanik durumu bende endişe yaratmaya başladı. Hiç gidip alasım yok :\

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2017-3-28 at 10:46 PM, allreadydead said:

Motorum bi 6 aydır falan halamların ve babamların olduğu köyde. 300 km civarında yol var, 6 saatte gitmiştim. Şimdi motor 6 aydır yattığından lastik ve mekanik durumu bende endişe yaratmaya başladı. Hiç gidip alasım yok :\

Gidip aldım. Yol muhteşem ötesi güzeldi. Niye öyle oldu bilmem ama yorulduğumda mola veresim bile gelmedi. 
Barkın üzdü... çok üzdü..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Bende Istanbul trafigine adapte olma amaciyla CBF150 ile acildim yollara bu yazin basinda. 2bin km den fazla yaptim. Istedigim kadar cok cikamiyorum su anda yollara ama her ciktigimda kesin deli dehset atraksiyonlar oluyor :). Korumalarim Nolan N87 kask, Rev'it yazlik mont + sirtlik, yazlik eldiven, markasiz bir dizlik ve Alpinestars SMX Plus bot.

Motoru ufak hizlarda 2 defa dusurdum. Ilki yagmurlu havada grip/traction test etmek icindi bos yolda 40 falan yaparken dustum ve biraz kaydim. Eldivenlerin ustunde kaydim ve kalcamin ustunde kayarken yaninca hemen dizlerimin ustune ciktim. Eldivenlerde hic iz yok. Dizliklerde cok az cizik var. Botu aldigim gun yollara zifti cok az dokerek (koklatarak) yapan O.C. karayollari her yeri micir yapmis Marmara adasinda. Orta hizlarda nasil bir efekt verecegini merak ettigim icin bir kere girdim ve bayaa korkutucuydu. Kazasiz belasiz tam yolculuk bitmisken dar bir donuste durmusken donerken azicik daha yavaslayayim diye on frene dokunmadan cok ufak bir alanda cok yogun micir ustunde dusurdum motoru. 5-10 km/h falan yapiyordum herhalde. Ayagimin ustune dustu sol gidon sanirim ama botlar sagolsun hicbir sey hissetmedim gibi bir sey. Sadece ayagimin ustune dusunce dokunma hissi hissettim. Botlar olmasaydi belkide kirilmisti ayak. 

Su anda aklima gelen tek eksigim kalca vs kotumalari icin pantolon Tech90 falan alirim onun icinde sanirim. Motoru kisinda kullanmayi dusunuyorum tamamen ogrenme acisindan. Yeni motor alacagim zaman artik pert etme noktasinda kadar zorlarim herhalde. Uskudar-Beykoz arasinda Isle of Man tadinda (en azindan benim icin :))) ) bir rota var cikarsam oraya cikiyorum arada sirada. Bayaa eglenceli. 

Isle of Man deyince gecen sene 4 tu, bu senede 3 kisi hayatini kaybetmis orada. 

@Whooosh, buyuk gecmis olsun. Simdi durumun nasil? Var mi kazadan kalan kalici bir hasar?

Saygilar

KaziQ tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol,

Kalıcı bir hasar yok, arada belim ağrıyor ve tutuluyor ama kaza oncesinde de benzer şikayetlerim vardı. O nedenle kazanın etkisi var mı yok mu tam olarak bilemiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

küçüklüğümden beri motorsikletlere beğenim vardır ama hiç binmek istemedim işin açığı hatta 2 teker üzerinde o kadar hızla gitmek düşüncesi bana çok tatlı gelmiyor.vespa tarzı bir şey olabilir ama mahalle arasında filan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@sagitarius Mevzu hızlı gitmek değil ki. Onu reyzingcilere paylaştırdık, onlar ilgileniyor. Ortalama bir hızda, uzun uzadıya boş yolda, güzel asfaltta, yalnızca gitmek için durduk yere kamp yapmaya niyetlenenlerimiz var :D 

Otobanda veya pek kişinin olmadığı bir yolda, tatil dönemi dışında (bu önemli :D ) 60-70 hadi 90 km/h ile seyahat etmek, en güzel terapi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada aklıma gelmişken sorayım vespa 50cc alsammı bir tane böyle işe filan gidip gelmek için.Evim ve işyerim arası 5 km civarı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sevmiyorum vespa hele 50cc hiç :D 

Bence xmax alınmalı en azından. Hem bagajı var, hem otoban vb. durumları olursa 60km/h'den fazla hıza da çıkabilen bir alet iyi olur.

He ben skuter sevmiyorum o başka :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motordan anlayan arkadaşlar yeni X-Max 125 ABS için ne derler ? Hayatımda kullandığım tek motor lisedeyken yazlıkta aldığımız Mondial 50CC :D. İzmir içinde kullanmak için acaba bir çılgınlık mı yapsam diye düşünüyorum. A1 ehliyet ile kullanılabiliyor bu yeni X-Max. İncelemelerde herkes baya beğenmiş malzeme kalitesi ve işçilik açısından. Konforlu rahat büyük sayılabilecek bir motor. Uzun yol herhalde en fazla İzmir-Çeşme arası olur. Tek sıkıntısı 20.000 TL fiyatı gibi gözüküyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi inanılmaz pahalı, 125 cc scooter 20k gerçekten etmez. Ne kadar kaliteli olursa olsun etmez.

20k ye ikinci ek çok güzel motor bulursun, scooter dersen SYM s3 Advance falan var. İlk aklıma gelen....

10bin e ikinci elini bulursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

125'lik alacaksanız PCX öneririm. "Bagajı iki kask alsın ve artçılı kullanacağım" derseniz XMax 250 daha uygun olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/12/2018 at 4:57 PM, GoXeL said:

Abi inanılmaz pahalı, 125 cc scooter 20k gerçekten etmez. Ne kadar kaliteli olursa olsun etmez.

20k ye ikinci ek çok güzel motor bulursun, scooter dersen SYM s3 Advance falan var. İlk aklıma gelen....

10bin e ikinci elini bulursun.

Hocam alcaksam XMax dusunuyorum. Hep cok begenmisimdir o motoru. Sizin onerdiginize baktim ama pek begenemedim. Fakat haklisiniz cok pahali maalesef. 

44 minutes ago, quad said:

125'lik alacaksanız PCX öneririm. "Bagajı iki kask alsın ve artçılı kullanacağım" derseniz XMax 250 daha uygun olur.

PCX i de maalesef begenmiyorum. Hayalim hep ya vespa yada xmax idi. Fakat sifir ve ikinci el vespalar 20.000. Asiri pahali. O kadar vermisken maxiscooter olsun en azindan daha konforlu ve trafikte farkedilirim diyorum. 

Xmax 250 gonulden gecen fakat 27.500 sifir fiyati. O kadar veremem maalesef. 20.600 125lik fiyati. Kask ekipman derken zaten masraf cikicak. Motordan cok anlamiyorum ama 125lik cok mu hantal kalir veya uzun yolda zorlar mi ? Uzun yol dedigimde en fazla 150 km falan. 

Incelemerde 125 lik olmasina ragmen 110 a kadar sikintisiz hizlandigini ve ara hizlanmalarin iyi oldugu soyleniyor. 110-130 arasi zorluyor. Benim hiz beklentimde yok acikcasi. 

Birde ehliyet yok. A1 ehliyeti alip 125 kullanabiliyorum. Diger A2 ve A sinifinin sinavlari vitesli motor sanirim. Bugun surucu kursu ile gidip konusucam. 23 haziranda sinav varmis

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok