Klima Tavsiyeleri
0

Bu konuda 17 mesaj var

Merhaba,

Yaz gelmişken eve bir klima almayı düşünüyorum.

40-45 m2 arası bir salonum var, binanın yalıtımı yok. Salon öğleden sonra güneş alıyor, o yüzden akşam eve geldiğimizde bunaltıcı oluyor genelde.

12.000 btu ile 18.000 btu arasında kararsızdım, ancak klima üreticilerinin sitelerindeki hesap tablolarında 18.000 ancak yeter şeklinde çıkıyor. Gerçekten de 18 almak gerekli midir, 12 zorlanır mı 45 m2 için?

Inverter klima düşünmüyorum çünkü sürekli çalışacak bir şey değil, evde çok duramıyoruz, bütçem de çok yüksek değil zaten.

Düşündüğüm markalar LG ve Samsung uygun fiyatlı olarak.

Bimeks'in sitesindeki klimalar çok ucuz geldi, mesela:

http://www.bimeks.com.tr/urun/127789/samsung-boracay-aq24tsnnstk-24000-btu-duvar-tipi-split-klima-r410a-.aspx#specs

Dikkat etmem gereken bir nokta var mıdır? Fiyatlar böyleyse Bimeks'ten alırım 18.0002lik bir tane gibi duruyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

selam,

tam da benim salon ve ve yaşadığınız sorunu tarif etmişsiniz.

evimi değiştirdikten sonra yeni klima almayarak elimdeki 12.000 inverter klimayı değerlendirmek istedim. Malesef yeterli verimi alamadım. en azından 18.000lik almanızı tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler, 18.000'lik alacağım o zaman.

Yalnız fiyatlar çok uçmuş. Zamanında 400 TL'ye 7000'lik klima almıştım. Şimdi 2.500 TL'nin altına klima yok gibi bir şey.

Inverter ihtiyacım da yok, şöyle kampanyalı ya da ucuz bulabileceğim bayii bilen var mıdır İstanbul'da? Ya da büyük elektronik marketler de olur?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

18binlik almalısınız.

İyi serinlemeler.

2012 de bosch standart 18bin lik klimayı 1500TL ye almıştım. Şimdi 2000TL altında birşey kalmamış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Airfel Green serisi 18.000'lik aldım. Tekzen'de 1650 TL'ye bulunca kaçırmadım. 100 TL de bakır boru farkı verdim, 1750 TL'ye geldi. Bakalım, sıcaklar başlasın, test edeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bir klima tavsiyesi de ben istiyorum. Yatak odasına (yaklaşık 13-14 m^2 bir alan) 9000btu inverter bir klima almak istiyorum. Şu anda salonda Mitsubishi Electric 18000btu klima mevcut ve ilk tercihim servis için bu yöndeydi. Fakat odada klimayı takmak istediğim yerin genişliği 77cm ve mitsubishinin iç ünitesi 80cm... Biraz araştırma yaptım ve 75cm'den küçük iç ünitesi olan bulabildiğim tek klima Bosch'un B1ZMI09907 modeli. Bu klima ile ilgili deneyimi olan var mı? Alınır mı? Yoksa "başka duvara montaj yap, mitsubishi/daikin al geç" mi dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Airfel'in yan markası Gree kullanıyorum odamda. 2 sene önce Koçtaş'ta almıştım gayet de işimi görüyor. Oda küçük zaten.

Bence markaya karar verince keşif yaptırırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. Özellikle işyerinde Fujitsu inverter klimanın sorunlarını gördükçe ne kadar önemli olduğunu anladık.

Bence o kadar yatak odası için inverter gereksiz. Zaman ayarı olan bir klima alıp Sleep moduna alırsınız, bir de zaman ayarını kurdunuz mu siz uyuduktan 1-2 saat sonra kapanır. Odanın kapası kapalı tutulursa bu zaten sabaha kadar odayı serin tutuyor. (Şu an böyle kullanıyorum. )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Airfel'in de mi yan markası varmış...?

Var. Hatta Airfel servisi kurduydu. :D

Ucuz bir şey aradım oda zaten ufak. 700 tl ye halletmiştik. 9000 btu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Var. Hatta Airfel servisi kurduydu. :D

Ucuz bir şey aradım oda zaten ufak. 700 tl ye halletmiştik. 9000 btu.

Ben de Airfel aldım, Daikin servisi kurdu. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru daikin aldi, bana daikin servisi gelince airfel servislerini kaldırdılar, hepsine daikin bakıyor sanmıştım. Adamlar silsile modunda çalışıyormuş meğerse. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşyerime 3 - 4 tane klima almayı planlıyorum.

Hem soğutma hem de ısıtma için kullanacağım.

En büyük oda 23m2 civarında, diğer odalar 14 m2 civarı.

Samsung AR5600  9000 BTU klima fiyatları uygun görünüyor. 1.550-1.600TL civarında bulmak mümkün. Tüm odaları bundan taktırmayı düşünüyorum.

Bu klimadan kullanan kimse var mıdır? Önerir misiniz?

Uygun fiyatlı önerebileceğiniz başka bir model var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vrf klima biraz maliyetli olur. kırma dökme işi de olacak sanırım. bir de söküp götürme imkanım zor olur sanıyorum. dolayısıyla vrf sistem şu an için düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok