Krait Build
1 1

Bu konuda 51 mesaj var

MSI Krait Edition serisini çıkardığından bu tarafa yıllardır ASUS'un da kırmızı siyah ve daha sonra diğer markalara da sirayet eden bu tonlara alışkın bir kişi olarak değişik gelmişti. Bu da benim build. :)

Sistem bileşenleri imzadaki gibi.

Gözüm yese shroudları da beyaz yapma planım var ama yemedi yani. :D

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi kasa güzel gözüküyor gözükmesine de o fanlar gürültülü değil mi? Gürültülü derken gürültü/performans oranı kötü değil mi?

Nanoxia diye bir Alman marka var, inanılmaz sessiz ve performanslı fanlar yapıyorlar. Fiyatları da senin corsairler civarında, ancak işin kötüsü işte Türkiye'de yok. Amazon'dan falan almak gerekiyor. Gerçi renk uyumu sorunu olabilir onda, çünkü adamlar yeşil yapıyor. :mrgreen:

http://www.quietpc.com/120mmfans

http://www.quietpc.com/140mmfans

Renkler 10 numara yalnız, Beşiktaşlı biri olarak içim gitti. :alkis:

Bu arada benim kullandığım şunlar. İşlemci fanı için 2 tane 120mm olandan. Gerçekten de duymuyorsunuz ve gayet de CFM'si iyi. Yalnız sen radyatör için kullandığından sanırım statik basıncı az olur.

http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_2&lv0=4&lv1=32&no=108

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ouggh yeaahhhh :D

Tolga hocam, kasa, krait board ve hyperX ram'ler birbirini çok güzel tamamlamış. Kablolar da beyaz sleeve olarak yerini aldı mı daha da farkedecek. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:)

Ben de sabırsızlıkla kabloları bekliyorum şu anda. Zor bela buldum zaten. Esasında senin gibi kendin yapmak en güzeli.

O işlere de bulaşmak istiyorum iyice kocamadan.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hayalimde kasayı su soğutmaya uygun olarak kendim tasarlamak var. Alüminyum malzeme ile çok şik bir şeyler tasarlanabilir ama fiyatı x3 x4 pahalı olacak bir hobi olur :D

Birde ASUS' ta da böyle beyaz temali bir anakart var TR 'de bir aralar görmüştüm stoklarda : 

http://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_Z97_MARK_S/

İlginç bir model gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O baya pahalı, ondan da haberim var. Benim kullandığım anakart onun yarı fiyatından da daha aşağıda, onu da düşündüm ama onu alasıya zaten X99'a geçerdim, giderdi diye düşündüm.

Krait fiyatına göre iyi iş çıkarıyor şimdilik.

Artı olarak renk, görüntü olarak da Krait konsepti daha hoş duruyor bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O işlere de bulaşmak istiyorum iyice kocamadan. :D

Tolga abi, su soğutma işlerine gireceksen senin sisteme şu kasa yakışır :)

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/silverstone-temjin-serisi-tj11-full-tower-pencereli-siyah-aluminyum-kasa.html

Teknobiyotik'i günahım kadar sevmem ama adamlar kasada ciddi indirim yapmışlar, ellerinde çakılı kaldı satamadılar herhalde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O TJ11 kasa kaldı orada yıllardır alan eden yok, bir ara büyük kasa, dolu sistem toplarken hep takibimdeydi, dolar artışına rağmen fiyatı düşüyor kasanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rica ederim.. Bahsetmeyi unutmuşum, Corsair Air 540'ın beyaz-siyah versiyonu da çok güzel gitmiş iç donanımla.

Küçük kardeşi 240'ta "ızgaraları" da beyaz yaptıkları için beyaz versiyon çok "çiğ" duruyor maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kasanı bir de geniş açıyla fotoğraflayabilir misin? Bir arkadaşa siyah-beyaz temalı bir sistem toplamayı düşünüyoruz da, senin kasayı örnek olarak göstereceğim  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TJ11'i ben de çok incelemiştim. Raven'la birlikte Silverstone'un başlattığı anakart slotlarının yukarı doğru baktığı düzen aslında çok da mantıklı bir yerleşim şekli. Bu yüzden bir ara elimdeki Lian-Li V2010'u değişiklik olsun diye değiştirsem mi diye düşündüm. Ama hem silverstone'un ön panelde, plastiğe çok fazla yer vermesi hoşuma gitmemişti, hem de neredeyse birebir aynı iç hacimleri nedeniyle kendi kasamı değiştirecek kadar bir getirisi olmadığına karar vermiştim.

Bir kasa alacak olsam yeni kasam CaseLabs Custom kasaları olurdu. Kasayı alırken özelliklerini istediğiniz gibi belirleyebilir, istediğiniz renge boyayıp gönderilmesini isteyebilirsiniz. Ben Özellike Magnum serisi bir Caselabs kasayı almayı çok isterdim. Maalesef Türkiye'de yok. Ama Süper gümrük bedelleri ödemeyi göze alabilirseniz yurt dışından alınabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam TJ11'in ön kısmı komple aluminyum diye biliyorum ben; hatta monoblok alüminyumdan imal ediliyordu.

Bendeki Fortress FT02 kasada da aynı anakart yerleşim şekli kullanılmış; Raven, Fortress ve Temjin'in bu modelinde Silverstone bu tasarımı denemişti ama sonradan vazgeçtiler, klasik yerleşime geri döndüler. Son çıkan Raven ve Fortress'larda durum bu şekilde.

Silverstone'un bu kasada kullandığı 180 mm'lik Air Penetrator fanlar da, hava akımını belirli bir bölgeye yönlendirme özelliğine sahip özel bir ürün. Tek başına almaya kalksanız tanesi 40 USD'ye falan geliyor.

Not: Kasanın fiyatı geçen hafta 250 USD + KDV idi, 40 USD zam yapmışlar  :D

Şu kasa ve bir GTX 970 ile harika bir mini oyun sistemi kurulur aslında:

SilverStone Fortress FT03 450W 80+ Mini ATX Bilgisayar Kasası

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam TJ11'in ön kısmı komple aluminyum diye biliyorum ben; hatta monoblok alüminyumdan imal ediliyordu.

Öyle ise güzelmiş, ben plastik sanıyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Temjin TJ11 custom loop yapılacak olsa o işlere çok giden, tercih edilecek bir kasa ama Türkiye'de bu ürünler yok artık, Ankara'da fireball falan vardı, yok artık böyle şeyler maalesef, kasa aydınlatma ile ilgili ürün bile bulamıyorum, hava soğutma veya AIO sıvı soğutucu için de o kadar paraya kasa almanın hiçbir anlamı yok bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kasanı bir de geniş açıyla fotoğraflayabilir misin? Bir arkadaşa siyah-beyaz temalı bir sistem toplamayı düşünüyoruz da, senin kasayı örnek olarak göstereceğim  :)

Şimdi gördüm ya bunu. :(

İlk fırsatta koyarım buraya geniş açı bir foto. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok