Fare tavsiye edecek olan var mı?
0

Bu konuda 7 mesaj var

Elimdeki Logitech m235 vadesini doldurdu sayılır. Çift tıklama - tıklamama gibi sorunları var.
Yeni bir fare alayım diyorum fakat usb dongle ile bağlananlar ile usb aparatsız bluetooth ile bağlananlar arasında ne fark var bilmiyorum.
Özellik aramıyorum. sağ tık ,sol tık ,orta tuş ,bir de tarayıcıda ileri geri sayfa yapan tuşları olsa yeterli.
Ucuz , sağı solu yumuşak plastik kaplı, bildiğiniz kullandığınız tavsiye edebileceğiniz marka model var mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Altan Yoklar said:

Yeni bir fare alayım diyorum fakat usb dongle ile bağlananlar ile usb aparatsız bluetooth ile bağlananlar arasında ne fark var bilmiyorum.

Evde kullanacaksan Bluetooth fare alma. BT da 2.4 GHz frekansını kullandığı için evdeki Wi-fi sinyali ile karışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle, telefon 2.4 ghz wi-fi'dan bağlı iken bluetooth bağlı iken speedtest bağlantı testinden olması gerekenin 1/5'i sonuç veriyor. Bluetooth mouse'u düşünemiyorum bile. 5 yıl kadar önce eski 2,4ghz vdsl modemi kullandığım zamanlarda PC ile aynı masada dururken evde biri wi-fi'a yüklenirse normal usb dongle'lı mouse bile sapıtıyordu. Bunun için mümkünse G serisi mouse almak lazım. Onların alıcılarında bir özellik var, kullanılmayan frekansa otomatik atlayıp kablolu mouse'dan farksız çalışıyorlar. Teknolojinin adını da yazardım ama şimdi üşendim, merak eden ürün sayfasından baksın bir zahmet. Bende G305 var oradan biliyorum.

Ya da evde sadece 5 GHZ wi-fi kullanın ama bu sefer de duvar penetrasyonu düşük olacağından yan odadan bile çekmez. 🤷‍♂️

Peregrine tarafından düzenlendi
son cümleyi ekledim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ofis amacli kullanilacaksa (bluetooth baglantili oldugu icin oyun performansi beklemeyin diye soyluyorum :) ): Microsoft Bluetooth® Ergonomic Mouse

bunun bi de kablolu olani var (ayni sekilde, oyun performansi beklemeyin): Microsoft Ergonomic Mouse

ikisini de aldim :) tavsiye ederim. harbiden ergonomik, benim icin ele oturma ve agirlik gayet iyi diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pbknwx1.jpg
Sizin mesajlardan önce şunu sipariş ettim , kargoda şu an.
Sanırım hem 2.4 ghz hem de diğer yolla(hangisiyse artık) çalışıyor.
Gelsin görelim.
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08PFV524V/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s01?ie=UTF8&psc=1
.
2 Ağustos Pazartesi güncelleme: Fare geldi 2.4 ghz ile hiç uğraşmadım , direk usb alıcıyı takıp çalıştırdım. Yazılımını da indirmedim . Güzel güzel çalışıyor. Minik küçük farelerden değil . Tekerlek ses çıkarmıyor.2-3 dakikalık kullanımda problem yok gibi.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Najaz said:

Evde kullanacaksan Bluetooth fare alma. BT da 2.4 GHz frekansını kullandığı için evdeki Wi-fi sinyali ile karışıyor.

Eski cihazlarda evet ama  BT3.0 ve sonrasında sıkıntı yok. Tabi hem alıcı hem de farenin BT3.0 ve üstünü desteklemesi lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok