Dark Souls 3
0

Bu konuda 87 mesaj var

Konsol TV ekranında oynandığından ki ben mesela Panasonic 50GT30 plazmada oynuyorum, TV de düzgünse PC monitörüne rahmet okutabiliyor sadece görüntü kalitesi açısından konuya yaklaşırsak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980 ile 2560x1440 Effects Low, Shadows High, diğer bütün ayarlar Max sabit 60fps çalıştı oyun bende Farron Keep bölümüne kadar şu an için.

Effects ayarını fulleyince güneş ışığının bol, etrafın sisli, dumanlı olduğu bölümlerde 55'lere düşüyordu bu çözünürlükte.  Low halde kalite olarak da çok fazla farklılık gözlemleyemedim kasan yerlerde.

Oyun nefis ilerliyor şu ana kadar, özlemişim Souls serisini :icon_viking:

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerekmez. Hikaye ile ilgili youtube'dan 2-3 video izlemek yeter. Zaten oyunu oynayınca da etraftaki eşyaları,yazıları vs. okumazsanız hikaye hakkında çok bir bilginiz olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Demon soul' u ps3 te oynamıştım 100-150 saat baya bi oyalamıştı. Sonra Dark souls ve DS 2' ye hiç bulaşmadım, elimde konsolum yoktu pcde de çok kötürümdüler diye hatırlıyorum en azından DS 1 öleydi galiba. DS 3' te oynanabilirlik nasıl şimdi klavye mouse yine kütük mü ? Hiç bulaşasımda yok aslında lanet bir oyundu zaten. Vakitsizlikten oynanmayı bekleyen o kadar çok oyun var ki daha kaydadeğer bişise listeye alırız genede.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@jackjoker JJ bu oyun zaten temelinde konsoldan port gelen bi oyundu dolayısıyla gamepad üzerine dayalı olması normal tabide hadi demon soul kaç yıllık oyundu misal ilklerin hatalarıydı diyecem. Zamane prince of persiasını falan ele alalım misal klavye mouse kombinasyonuyla çokta güzel oynanabiliyordu bu oyun içinde benzer bi çalışma yapılabilirdi (belki yapılmıştır bir bilene soruyoruz :D).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Port sayılmaz artık pek DS3. Diğer iki oyuna göre bayağı kaliteli kaplamalar vs. Klavye+mouse ile oynamaya engel birşey yok da,çok fazla tuş olur. Özellikle şu sol analog altında kalan d-pad ve start-select tuşları bolca kullanılıyor.

Ben ds2'de inat edip bir süre gitmiştim mouse+klavye ile.

Oynamayan çok şey kaçırır. GOTY olmayabilir ama adaylarından biri olacak oyun.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Hungi'de gördüm oyunu, valla çok güzel olmuş. İlk boss'u 3 denemede kesememek kötü oldu tabi, gerçi en son 2 sene önce Demon's Souls oynamıştım, yine fena savaşmadım. :P

Grafikler de çok hoşuma gitti, hiç "port" havası yoktu. Karakter kontrolü de Demon's Souls'a kıyasla daha iyi geldi, aralarında 7-8 sene olduğu için mantıklı tabi ama "kalaslık" yok, rahat kontrol ediliyor.

Neyse 10 dk'lık oynamayla yapabileceğim yorum bu kadar, uzatmayayım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nameless King boss fight'ı kan getirdi ama solo kesmeyi başardım sonunda namussuzu  :8 Tüm boss fightları NPC summon dahi yapmadan solo geçtim :8

Son boss fight'a geldim dün gece, bugün biter oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bende 2. oyuna başladım acayip zorlanıyorum ne yapmak lazım bilmiyorum. Soul farm yapıp karakterimi geliştirmek gerekiyor en başta ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Yapılacak şey oyunun dinamiğine alışmak. Diğer oyunlardaki gibi "kahramanca" düşmanın arasına dalmamak, yeri geldiğinde kaçmayı bilmek, yavaş rakiplerin arkasına dolanmak hızlılarda da önce onların hamle yapmasını beklemek, boss ya da mini bosslarda hareket path ini izlemek ve en doğru anı kollamak.

Yapılacak şey bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir Souls oyununda farm yapmadım ben. Statları boktan verip, silahları düzgün upgrade etmediniz diyecem ama oyunun başında çok fark etmez.

Öle öle mobların ve bossların saldırılarını öğrenip aynı hataya tekrar düşmeyeceksiniz. Tavsiyem Physical Defence'ı %100 olan bir shield kullanıp tanımadığınız düşmanlara karşı sürekli shield çekik oynayın. Başta attacklarını blocklayıp saldırılarını görün ondan sonra emin olup saldırın. Souls oyunlarının genel yapısı böyle ama, .ikile .ikile .ikmeyi öğreneceksiniz biraz başka yolu yok malesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kılıç kalkan oynamak istiyorsanız Dark Souls 1 ile başlayın. Dark Souls 2 pek souls serisinin ruhu ile bağdaşan bir oyun değil. Sorcerer oynarsanız daha rahat edersiniz. Üçlü,beşli grupların sonsuz stamina ile saldırdığı çok durum var maalesef Dark Souls 2'de. DLC'ler biraz daha iyi ama yine DS1 kalitesinde bir oyun değil DS2. 

Ama DS3 ile öze geri dönmüş. Yine müthiş bir oyun. Ben tadını  çıkara çıkara,ağır ağır gidiyorum. Her köşeye bakıyorum vs. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DS3 üzere ben de çok beğendim. Gerçi henüz başındayım ağaç şeklindeki boss dayım.

Bana diğerlerinden daha kolay geldi ya da ben alıştım.

Oyunun başında uchigatana edindim bir de onu raw a çevirdim. Daha oyunun başında iyi bir kılıç olmuş oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Miyazaki Dark Souls 2 yapılırken Bloodborne ile uğraştığından ana yönetmeni olamayınca oyunun böyle oldu tabii. (https://en.wikipedia.org/wiki/Hidetaka_Miyazaki)

Benim de sıralamam DS3 > DS1 >>>>>>>>>>> DS2 şeklinde ama DS3 ve DS1 eşit de olabilir emin değilim.

Dün tüm NPC questlerini tamamlayıp, girilmedik fare deliği bırakmadan, tüm bossları sololayarak bitirdim oyunu. Özellikle Dark Souls 2'nin birbirinin kopyası boss fightlarından sonra ilaç gibi geldi bu oyunun boss fightları, bayıldım neredeyse hepsine. Şu an yılın oyunu benim için. Deus Ex napacak göreceğiz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu düşmanları öğrendikçe daha iyi oynuyorum ama hakikatten zor bir oyun yani öyle herkesin seveceği türden değil.

Aynen bence Sorcerer açmıştım zorlanınca, şimdi ilk boss'u kestim 12000 soul verdi bunu ölmeden kaybetmeden nereye harcasam acaba :) ?

Oyun sitili olarak bir elimde wand diğer elimde olabilecek en hızlı silah var (bu durumda dagger oluyor). Shield kullanmıyorum.

şunu takip edebilirim sanırım : http://www.gamefaqs.com/boards/693331-dark-souls-ii/68853098

From software 'in grafik üzerine hakikatten bir itina göstermesi lazım yanlız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu guide de mage i 16str 9dex yap diyor mantıklı mı sizde gençler ? Bazı silahları kullanmak için gerekiyormuş. Birde Hungi 'nin dediği %100 block yapan bir shield i kullanabilmek için de gerekiliymiş....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok