Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

Z2 aklıma yatıyor ancak incelemelerde bahsedilen fotoğraf çekiminde odaklayamama sorunu devam ediyor mu? Fotoğrafların netliğine nasıl yansıyor bu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ara 1000-1500 tl arasına hangi telefon almak gerekir? Aklımda s6 çıktığında s5 almak var. Mantikli bir fikir midir? Yurtdısında 1500 tl civari şu an. 1000 e yaklasırsa alayım diyorum. Ne dersiniz

Telefondan ne beklediğinizi biraz detaylandırırsanız , öneri daha kolay olur. 

üst limiti biraz zorlayınca , 1600₺ e LG G3 bulunuyormuş.  Paralel ithalat olayına girerseniz, fiyatlar epey aşağı düşüyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Z2 aklıma yatıyor ancak incelemelerde bahsedilen fotoğraf çekiminde odaklayamama sorunu devam ediyor mu? Fotoğrafların netliğine nasıl yansıyor bu?

Netlikle ilgili hiç problem yaşamadım ama dönüp bakınca çok aşırı bir fotoğraf çekeyim ilgim de yok :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefondan ne beklediğinizi biraz detaylandırırsanız , öneri daha kolay olur. 

üst limiti biraz zorlayınca , 1600₺ e LG G3 bulunuyormuş.  Paralel ithalat olayına girerseniz, fiyatlar epey aşağı düşüyor. 

Şu an S2 kullanıyorum hala. O nedenle Candy Crush türevleri dışında oyun oynamıyorum, hoş oyun oynayacak zamanım da çok yok zaten, ancak vapurda, serviste falan bir şeyler okumadığım zaman oynuyorum.

Onun dışında stabil olması, abuk sabuk silinemeyen programların olmaması, iyi fotoğraf çekmesi (ayrı bir fotoğraf makinesi taşımıyorum) ve şarjının uzun gitmesi önceliklerim.

Netlikle ilgili hiç problem yaşamadım ama dönüp bakınca çok aşırı bir fotoğraf çekeyim ilgim de yok :)

Ben de öyle profesyonel fotoğraflar beklemiyorum. Kullanırken sinir harbi yaşatmaması önemli benim açımdan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vazgeçmez bence, o modeli bilmiyordum. Baya acayip birşeymiş. 

@Zoma, iyi fotoğraf ve iyi pil ömrü, 1000₺ ve altındaki modelleri (en azından benim bildiğim modelleri) eliyor. Belki Meizu mx4 olabilir ancak fotoğraf yeteneklerini beğenmeye bilirsiniz. Zaten garanti işi belli değil. Garantisi sallantılı olacak olduktan sonra 1250₺ gibi LG G3 var.  Diğer olasılıklar ,bir nesil aşağı düşmeyi gerektiriyor. 

Ancak acelesi yoksa, elinizde zaten kullandığınız bir telefon varsa, o zaman birkaç ay beklenebilir. Bu yıl 1000₺ civarına iyi modeller geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vazgeçmez bence, o modeli bilmiyordum. Baya acayip birşeymiş. 

@Zoma, iyi fotoğraf ve iyi pil ömrü, 1000₺ ve altındaki modelleri (en azından benim bildiğim modelleri) eliyor. Belki Meizu mx4 olabilir ancak fotoğraf yeteneklerini beğenmeye bilirsiniz. Zaten garanti işi belli değil. Garantisi sallantılı olacak olduktan sonra 1250₺ gibi LG G3 var.  Diğer olasılıklar ,bir nesil aşağı düşmeyi gerektiriyor. 

Ancak acelesi yoksa, elinizde zaten kullandığınız bir telefon varsa, o zaman birkaç ay beklenebilir. Bu yıl 1000₺ civarına iyi modeller geliyor.

1000 TL altında olsun diye bir kaidem yok aslında. 1100-1200 TL'ye çıkabilirim duruma göre. Kafama yatsın, 1500'e kadar yolu var. :)

G3'ün TS incelemesinde bahsedilen eksiklikleri hatırlıyorum, ondan kafamda silmişim telefonu "alınmaz" diye. Ha eksikler neydi derseniz, hatırlayamam. :) Isınıyor diye aklımda kalmış fazlaca. İncelemesini izleyeyim tekrar olmazsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen yazdan beri LG G3 kullanıyorum ve kronik bir iki sorunu var diyebilirim. Birincisi; kulaklıkla müzik dinlerken, sol taraftan belli belirsiz, arada sırada bir cızırtı gelmesi. Bazıları bunu duymuyor bile, kulak hassassa duyulabilir. İkincisi bazı telefonlarda, mikrofon deliğinde çatlak oluşması. Forumlarda gördüğüm kadarıyla LG Türkiye garantisi olanlar birebir değişim yaptırmış. Paralelde sorun çıkarabiliyorlar. Bende böyle bir şey olmadı, kullanıma bağlı olabilir. Üçüncü olarak - her ne kadar arıza olmasa da - ekranda aşırı bir netleştirme (oversharpening) söz konusu. Bunu da çoğu kişi fark etmemiş bile; özellikle gri arka plan üzerindeki küçük yazılarda okuma güçleşiyor (Yazının etrafında yapay bir parlaklık oluştuğu için). Sanırım QHD ekranı daha belirginleştirmek için LG tarafından yapılmış bir ayar, ancak rom vs. yüklemeden kapatamıyorsunuz. Bunun dışında son lolipop (5.0) güncellemesini, nexuslardan sonra alan ilk telefon oldu ve son güncelleme ile epey akıcı hale geldi diyebilirim. Bunlar dışına telefondan oldukça memnunum. Yine de çok yakın zamandaki Samsung S6'nın duyulmasını bekleyebilirsiniz. Eğer iyi bir telefon gelirse, eski telefonların fiyatları etkilenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lenovo Vibe Z2 Pro hakkında biraz bilgiler vereyim almak isteyen arkadaşlar için.

Qualcomm® Snapdragon 2,5 GHz Dört Çekirdekli İşlemci ile geliyor.

6 inc ekran

3gb hafıza

32gb dahili depolama ( microsd desteği yok)

2k QHD ekran 

16mp optik görüntü sabitleyicili bir kamera

7.7mm kalınlık

4000ma batarya ( pil bitmiyor. rahatlıkla 2 günü görebiliyor 3g wifi açıkken  ) 

full metal gövde ( kapak açılmıyor htc gibi )

tasarımı bence çok güzel.

temel özellikler böyle

lenovo'nun kendine has vibe arayüzü ile geliyor. çok fazla program yüklü değil. olanların bir kısmını da kaldırabiliyorsunuz. genel olarak temiz diyebilirim.
ekran başarımı oldukça iyi.

elde tutuş beni düşündürüyordu ama 6 inç ekranın vermiş olduğu his hoşuma gitti.

özellikle iphone 5 den sonra ekran ciddi farketti.

ürün 1899 lira olarak satışda. yakında turkcell shop da ve diğer operatorlerin yerlerinde de satışa çıkacak ( sordum ) 

tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun 6" telefonlardan kimse korkmasın boyutl olarak 5" kullanan 6 da rahatlıkla kullanabililir. Bu Lenovonun telefonu özelliklerine göre uygun fiyatlı sanırım. 2K çok ciddi bir çözünürlük grafik çipi yeterli mi 2K için acaba ? LG G3 için yeterli değil deniyordu geçen sene mesela. 

Pil 'in iki günü çıkarması da güzel çözünürlük 1080p olsa belki 3-4 gidecekti.

Edit kamerada arka kapaktan ciddi bir çıkıntı var umarım kamera performansı bunu telafi ediyordur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pil sanırım 3 günü de devirecek. her şey açık ve internet kullanmama rağmen pili bir türlü bitiremedim. 4000ma pil seçimi çok iyi olmuş. bu ekranda bir telefon için bu kadar uzun süre kullanım hayaldi. 

oyun performansını denemedim. oyun oynayan biri değilim telefonda o yüzden hiç yüklü bile değil. ama video oynatma konusunda hiç sorun yok gayet iyi 2k ekran. 

pil tüketimini daha test edeceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

361144046593.jpg

güya galaxy s6 da samsung uygulamaları olmayacakmış. harita here maps, skype, onedrive filan olacakmış.

kasa metal. iphone 6 benzeri bir tasarımı olacak anlaşılan.  s5 başarısızlığından sonra samsung ''yine iphone u taklit edelim en iyisi'' demiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Görünen tasarım iphone 6'dan çok ipad 3'e benziyor. Ayrıca şu taklit konusu da biraz göreceli. iphone 6, sony z3'e epeyce benziyor sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S6 ı boşverin. Benim aklımı çelen Xiami Mi Note Pro. arstechnica'nın incelemesinde çok beğenilmiş. 

Burda satılırsa, hemen alırım bir tane. 

http://arstechnica.com/gadgets/2015/02/xiaomis-mi-note-phablet-outclasses-the-competition-for-half-the-price/

işin özeti şu 

"Frankly, we really don't know how the company does it. There doesn't seem to be anywhere where Xiaomi cuts corners. There are no creeks or squeaks anywhere to be found, no light bleed from the display, and even the speakers and camera are really good. It makes us wonder where all the money goes when we review $600 plastic toys with similar specs."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim S maceram S2 ile bitmişti daha uçmadıkça takla atmadıkça S serisi ile  bir daha yollarımın kesiseceğini sanmıyorum. O zamanlar çok büyük farklar vardi diğer telefonlar ile şimdi bakıyorum böyle bir bayrak gemisi telefon almak için bir neden göremiyorum kendi adıma. Cep telefonunda high-end işlemci ve grafik yongasına da ihtiyacım yok... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S6 ı boşverin. Benim aklımı çelen Xiami Mi Note Pro. arstechnica'nın incelemesinde çok beğenilmiş. 

Burda satılırsa, hemen alırım bir tane. 

http://arstechnica.com/gadgets/2015/02/xiaomis-mi-note-phablet-outclasses-the-competition-for-half-the-price/

işin özeti şu 

"Frankly, we really don't know how the company does it. There doesn't seem to be anywhere where Xiaomi cuts corners. There are no creeks or squeaks anywhere to be found, no light bleed from the display, and even the speakers and camera are really good. It makes us wonder where all the money goes when we review $600 plastic toys with similar specs."

ama işte altın kelime '' satılırsa'' 

güncelleme olayıda belirsiz bu markalarda. samsung hiç olmazsa 2-3 güncelleme çıkarıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiami Mi Note Pro güzel telefonmuş. Benim kullandığım Lenovo Vibe Z2 Pro ile özellikleri bir kaç özellik dışında aynı. batarya konusunda lenovo daha iyi. 4000ma ile geliyor Lenovo. sürekli kullanımda 3 günü devirebiliyor 6" ekran. üstelik 2k

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WSJ 'da incelemişler Mi Note 'u . Android telefonlar içinde ,en iyi kamera bunda yazmışlar.  Bu tip telefonların genelde en zayıf yanı kamera oluyor ,orda da başarılı ise , android üreticiler epey panik içindedir.

Xiaomi bu fiyatlara bulunur olursa, Samsung o telefonları , o fiyatlara satamaz. 

Başka bir yazıda , Apple 'a şans verilmiş. Çünkü kullanıcılar, iphone 'u "luxury item " olarak algılıyormuş. Yani ödenen para karşılığına ne aldıklarına daha az bakıyorlarmış. 

http://www.wsj.com/articles/xiaomi-mi-note-review-changing-the-smartphone-game-from-china-1424810010?mod=e2tw

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorola telefonları Lenovo satın aldı. Ve Lenovo Türkiye'de kendi modellerinin satışını engellememek için Türkiye'de şimdilik motorola satmayacaklarını söylediler. Bu bilgileri teknoseyire dayanarak söylüyorum. Çok saçma bir karar bence. Sanki Türkiye'de 2 marka satılıyorda sadece Motorola alacak olanlar aaa bu yokmuş ama lenovo varmış ondan alalım bari diyecekler. Motorola markasına büyük sempatim vardır ve telefonlarıda güzel. Ayrıca şu an Moto G kullanıyorum ve gayetde memnunum. Yeni modellerini buralarda görmek isterim keşke getirseler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok