Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

Link bulamadım şimdi ama daha sonra -belki farklı ayarlarla - displaymate test etmiş. Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi ekran diyorlar.

Android 'e gelen güncellemede yeni bir güvenlik ayarı var. Telefonun üzerinizde olduğunu anlayıp, açılırken şifre sormuyor. işe yarar birşey gibi görünmedi bana ama bulunsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya S2 den sonra gelen tüm S serileri bana çok itici geliyor. Şekli şemali arka plastiği Note4 'den sonra bir daha Sam. telefon alacağımı düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Link bulamadım şimdi ama daha sonra -belki farklı ayarlarla - displaymate test etmiş. Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi ekran diyorlar.

basic mode ayarında,

"Largest Color Error at 0 lux" için en düşük, yani en iyi değeri almış: 4.2 note4 için bu değer 4.6 idi, iphone6:4.8 , tab s 10.5: 4

ama ortalama hata açısından note4 yine daha iyi.

"Average Color Error at 0 lux" için s6: 1.6 , note4: 1.5 , iphone6:2.6 , tab s 10.5: 2.1

s6 ve s6 edge ekran incelemesi: http://www.displaymate.com/Galaxy_S6_ShootOut_1.htm

note4 ve note edge ekran incelemesi: http://www.displaymate.com/Galaxy_Note4_ShootOut_1.htm

iphone6 ve iphone6 plus ekran incelemesi: http://www.displaymate.com/iPhone6_ShootOut.htm

tab s 10.5 ekran incelemesi: http://www.displaymate.com/OLED_Tablet_ShootOut_1.htm

bu durumda "sadece renk doğruluğu açısından bakılırsa"

maksimum hatası en düşük olan ekran, tab s 10.5 in ekranı

ortalama hatası en düşük olan ekran, note4 ün ekranı

ama ekranın bütün özellikleri bir arada değerlendirildiğinde, s6 nın ekranı daha iyi olabilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ekranın nasıl olduğu kimin umrunda ya telefonlarda... önemli olan canlı ve güzel göstersin. profesyonel foto editliyorsunuz sanki telefonda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

renk doğruluğu konusu, benim için de telefon seçiminde çok önemli bir kriter değil. Mesela note4 telefonun ekranını bir gün bile basic modda kullanmadım. Habuki en doğru renkleri o modda gösteriyormuş testlere göre. Hep "yanlış ve güzel" gösteren modlarda kullandım.

renk doğruluğu konusunun ilgimi çekmesinin sebebi, "pentile dizilim, ekranın doğru renkleri göstermesini engeller, doğru renk için RGB matrix gerekir." diye bir yaygın kanı vardı.

"Bu kanı, batıl inanç mı?" sorusunu düşündüğüm için, pentile ekranı olan note4 ve s6 ilgimi çekti.

(tab s 8.4'ün ekranı pentile olmasına rağmen, tab s 10.5'in ekranı pentile değil RGB. OLED panelde RGB diziliminin en başarılı örneği olarak tab s 10.5 var. IPS LCD panelde RGB dizilimini en başarılı örneği olarak da iphone6 var(iphone6 plus) değil. Kıyaslamak için bunlara bakıyorum)

Sonuç olarak, pentile ekranı olan s6, OLED ve LCD panel RGB diziliminde en doğru renk gösteren örneklerden, daha doğru renk göstermiş. Yaygın kanaat karşısında, ilginç bir veri ortaya koymuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasım 2014'den beri yaklaşık 5 aydır Samsung Galaxy Note 4 kullanmaktayım. Telefonda genel manada son derece memnunum. Genelde 2 haftada bir de düzenli reboot etmekteyim cihazı. Yalnız 2 kere ciddi sorun yaşadım ki bunlar cidden biraz canımı sıktı. Sorun derken telefonda hiçbir sorun görünmüyor ama dışarıdan gelen aramalarda telefonunuz kapalı görünüyor ve size de bilgisi gelmiyor. Telefonu resetleyince bu sorun düzeldi tabi ama iş için kullanılan bir hat olduğunu düşünürsek gelen aramalar önem kazanabiliyor. Bu duruma iki kere şahit oldum, telefon hattı kaybediyor ama size farkında olmuyorsunuz ve resetleyene kadar da hattı geri bulamıyor. Bu durumla karşılaşan ve sebebinin ne olduğunu bilen var mı acaba? Hani haftada veya 2 haftada bir reset atmayınca  telefonda anlamsız yavaşlamalar olabiliyor, bunlar zaten Android işletim sisteminin bazı bugları sanırım da bu durum başka bir sorun mu yoksa yine Android ile mi ilgili?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan abi Note 4 sahibi olarak boyle bir durumla hic karsilasmadigimizi soyleyebilirim. Ancak bazen garip bir sekilde konusma kesilebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ozan abi android 5 sürümü ile o sinir sorun gider büyük ihtimalle.

bu arada galaxy s6 yarın piyasaya çıkıyor. ben şimdilerde olmasada birkaç ay içinde almayı düşünüyorum. s3 den bıktım artık. 3 sene oldu kaç defa düştü ama kırılmadı. (kılıf, ekran koruyucu yok) tam şans işi bu telefonun kırılması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün galaxy s6 ya bakmak için mediamarkt a gittim. telefonu elime alır almaz istemeden kendimi ''güldür güldür'' deki ''keşke benim olsa diyen'' tip gibi hissettim. çokta inceymiş... kasasıda metal.. ekranın renkleride çok parlak.. gibi cümleler kurdum içimden. bi keşke benim olsa demediğim kaldı. :) ehhh hevesimi aldım 2-3 dakikada. s3 e devam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Blacklist diye bir program kullanıyorum. Arayüzü dehşet derecede kötü ama güzel iş çıkarıyor, gelen aramalardan ve sms'lerden ekliyorum bir daha da bakmıyorum. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ara yüze takılmazsanız güzel çalışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deneyelim bakalım bende Postman diye bir şey kurdum şimdilik işimi görüyor. İsimle gelen mesajları da bloklayabiliyor telefonun standart arayüzü numara ile gelenleri bloklayabiliyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün sabah gidip galaxy s6 aldım. mediamarkt daki faizsiz 12 taksit olayı dün sonmuş meğerse. vazgeçmedim ama vade farkıda olsa aldım. telefon uçuyor gerçektende. en sonunda ios akıcılığı yakalanmış.

demin eski s3 ümde dosyaları aktarmak için kullandımda s6 dan sonra o kadar yavaş geldiki. :) ilk önce ''allah allah bununda kitleneceği, yavaşlayacağı tuttu'' diye düşündüm ama sonra dank etti yenisinin hızına alıştığım.

aslında s3 e cygon mod filan yapabilirdimde uğraşmak istemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla 2 gün sürmesede elbet patlar bir yerde samsung in işletim sistemi.

ön kameranın açısı çılgın olmuş selfie çubuğuna filan gerek olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler.

samsung en sonunda gelen aramayı cevaplarken lag olayını çözmüş. ios smoothluğu var.

3 gb.ddr4 ram 8 çekirdek işlemci, ssd hızında bellek ile oldu demekki en sonunda. :)

veya salak touchwiz i adam etmek gerekiyormuş demekki.  :icon_curtain:

geliştirici seçenekleri ayarlarında da tüm animasyon geçişlerini kapattım. zınk zınk oluyor her dokunduğum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonda genişlikte 8-9 cm  ergonominin sınırı artık buda ±6inc 'e tekabül ediyor. Huawei p8 ' i adam elinde zor tutuyor basketçi eli lazım o telefon için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
S6 ve S6 Edge çok iyi telefon olmuş yahu, Edge göze çok hoş geliyor. En son S2 ile seriyi terk etmiştim 3,4,5 pas geçtim

ama S6 alınır hatta almışken edge alınır... LG G4 bunun yanında sıradan gariban bir telefon olarak kalıyor resmen. 2300TL

den girecekmiş o fiyattan girerse alınmaz. Tabi hiçbirini çıplak gözle görmedim onu da not olarak ekleyeyim. 

Emre666 güle güle kullan bu arada iyi yapmışşın al kullan 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok