Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

benim arka kamera sony ön kamera samsung çıktı.

sony diye yazıyor rear camera, front da SLSI yazıyor.

bu arada telefon bazen yavaşlıyor. sürekli ikonlar zınk zınk gelmediği oluyor. ios smoothluğu sürekli yok yani. 

gerçi ios daha geç ama smooth açıyordur bunda ya zınk diye bastığın gibi açılıyor yada çok nadir yarım saniye geç açılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok fazla birşey yüklemedim. 10 tane uygulama ancak yüklemişimdir.

ram kullanımında 500-600 mb. civarı boşta duruyor sürekli. güya 5,1 sürümü ile düzeltilecekmiş. belki o zaman yavaşlama olmaz. :mrgreen:

allahtan telefon rehberi, arama cevaplama, numara çevirme kısımlarında yavaşlama yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu paraları ödeyip sonra az yazılım yüklemek, pil bitmesin diye onu bunu kapatmak kadar gıcık olduğum bir durum yok.

Bu ara çıkan modeller nedeniyle acaba Android'e bir geçiş yapmayı denesek mi diye düşünüyorum ama ihtimal çok çok küçük görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon ve tabletler için ayrı bir forum bölümü açılmamış mı, ben mi göremedim?

Neyse, Android tablette, oyun esnasında menü-geri tuşu, ekranın altından üstünden çıkan pencereye vs. ye yanlışlıkla dokunuyorsunuz ve oyun kesintiye uğrayabiliyor.

Bunun için ayar, app vs. yok mudur?

Not: Samsung tablet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

s6 da geçiş, menü animasyonlarını açtım daha iyi oldu. zınk zınk açarken takıldığı oluyordu ama yarım saniyelik animasyonlu geçiş ile ios ayarında.

tek hedefim ios akıcılığı.  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neden IOS kullanmıyorsun?

Ben de havalar ısınmaya başladığı ve haftaya yurt dışında gezeceğim için 6+'dan 6'ya geri döndüm.. Resmen oyunca gibi kaldı telefon elimde ama 6+ biraz büyükmüş telefon olmak için onu yeniden anladım. 10 gün kadar bunu kullanıp sonra hangisini satsam karar vereceğim.

128 GB , pasaport kaydı yapılmamış iPhone 6+ isteyen var mı? Gold renk..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gelecek Nexus 'u , Huawai yapacakmış. Kendi Mate 8 lerinin Qualcomm kullanan 5.7 SAMOLED kullanan bir benzeri olacakmış.  Böylece Huawai telefon markası olarak son tüketicinin aklına girecek. 

Geçen gün bir mağazada Huawai Mate 7 gördüm. 6' olmasına rağmen boyutu diğer markaların 5.5' , 5.7' lerinden fazla değildi. Baya alınabilr bir şey gibi göründü gözüme.

SAR değerinin yüksek olduğundan şikayet edilmiş. Yasal sınırlarda kaldığı sürece bir önemi var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5" üzerindeki telefon modasının içine edeyim, nexus 5'i çok uzunca bir süre değişemicem bu yüzden... 5" bile yerine göre büyük gelebilirken...  :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5' bile cebe sığmıyor zaten. Ceketin cebinde taşınamadığı zamanda ya cargo pants giymek , ya da çanta taşımak gerekiyor.  

O durumda da 5' de taşınır, 6' de. O zaman 6' alayım :) 

Launcher kullanan var mı? Google Now Launcher 'ın adı çok geçtiğinden bir baktım.  pek bir artısını görmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5" cebe sığıyor.

Hangi cebe :) Cep var cep var. Kot pantolon cebine sokuşturmaya güvenemiyorum ben mesela, her an kırılacakmış gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi cebe :) Cep var cep var. Kot pantolon cebine sokuşturmaya güvenemiyorum ben mesela, her an kırılacakmış gibi geliyor.

Kot pantolon cebine sokuyorum ben valla 1.5 yıldır :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kanvas pantalonların cepleri yandan olduğu için onlarda bir nebze oluyorda, kot cebine hiç koymaya yemedi maçam :) Biraz pimpiriklimiyim neyim bilemedim şimdi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onda tablet bile taşınır :) 

Kot pantalona kesin girmez. Girse de yamulmuş çıkar. 

Kargo pantolon ancak. 

Telefon da önemli. Mesela Huawai 'nin o 6' lik telefonu, Asus Zenfone 5.5' kadardır belki. Sadece ekran var telefonda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi teknoseyir in lg g4 incelemesini izledimde 3000mah bataryaya rağmen s6 dan pil ömrü konusunda geri kalmış . ilerki zamanda yeni telefonlarda s6 nın donanımına 3000mah pil konsa 2 günü rahat çıkaracak anlaşılan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim note 4'e de geçtiğimiz ay içinde 5.01 güncellemesi geldi ancak öyle bir hızlanma hissetmedim. Dalvik-Art farkı, çoklu çekirdeği daha verimli kullanma üzerine makaleler falan vardı ama pratikte hiçbir fark yok yazı fontları vs dışında. Bir de kilit ekranında epey bir notifications sayısı artmış. Sağa kaydırarak bu uyarıları direk silebiliyoruz vs.  Açıkçası ben direk 4.4.4'den upgrade ettiğim için mi çok fark hissetmedim yoksa zaten 4.4.4 ile de yeterince hızlıydı da pratikte fark hissedilmiyor bilemiyorum tabi ki. Ancak psikolojik tatmin duygusu dışında 5.01'in fazla bir getirisi olmadı benim için. 5.1 ya da daha ilerisi gelecek mi tabi onu da bilemiyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nexus 5 için en azından 5.1 de pek bir farkettirmedi performans olarak. Kilitlenmeler yok oldu benim cihazda sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım bu aralar telefonumu güncelleyeceğim. Muhtemelen bu telefon M9'un büyük fiyaskosu nedeniyle Samsung S6 olacak. Aslında şu iphone 6'lara 2gb ram koyup, çözünürlüğü biraz daha artırsalarmış itunes, ekosistem vs. demeden hanımdan sonra ilk defa kendime de iphone almayı uygun bulacaktım. 6s ile olacakmış da onu kim bekleyecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim note 4'e de geçtiğimiz ay içinde 5.01 güncellemesi geldi ancak öyle bir hızlanma hissetmedim. Dalvik-Art farkı, çoklu çekirdeği daha verimli kullanma üzerine makaleler falan vardı ama pratikte hiçbir fark yok yazı fontları vs dışında. Bir de kilit ekranında epey bir notifications sayısı artmış. Sağa kaydırarak bu uyarıları direk silebiliyoruz vs.  Açıkçası ben direk 4.4.4'den upgrade ettiğim için mi çok fark hissetmedim yoksa zaten 4.4.4 ile de yeterince hızlıydı da pratikte fark hissedilmiyor bilemiyorum tabi ki. Ancak psikolojik tatmin duygusu dışında 5.01'in fazla bir getirisi olmadı benim için. 5.1 ya da daha ilerisi gelecek mi tabi onu da bilemiyoruz.

5.0 ile alakalı olmayabilir ama bende de saçma saçma sapan bir sorun meydana geldi son günlerde.

şundan http://forum.xda-developers.com/note-4/help/answering-lag-2-sec-hello-hello-bug-t3058386

telefonu resetlemedim. aramayı cevapladıktan 2 saniye sonra alo diyerek idare ediyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok