Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

benim nexus 5'in pili günü çıkaramadan akşam üstü civarı ölüyordu son zamanlarda, 1.5 yıldır wireless charge yaparak kullandığım için ömründen yediğimi düşündüm (wireless şarj çok ısıtıyor çünkü) ve ebayden aldım bir tane orjinal pil (15$ kargo dahil  :))) 2 gün önce telefonu parçalayıp pilini değiştim, direkt %40 falan fark oluştu. 1 günü çıkarır hale geldi. resmen 1.5 senede pil ölmüş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5.0 ile alakalı olmayabilir ama bende de saçma saçma sapan bir sorun meydana geldi son günlerde.

şundan http://forum.xda-developers.com/note-4/help/answering-lag-2-sec-hello-hello-bug-t3058386

telefonu resetlemedim. aramayı cevapladıktan 2 saniye sonra alo diyerek idare ediyorum

Bende öyle bir sorun oluşmadı henüz ama 4.4.4'e göre hızlanmadan vazgeçtim, bazı uygulamalarda ve geçişlerde ufak gecikmeler hissetmeye başladım ve çok ciddi bir sorun olmasa da Lolipop 5.0 ile Android işletim sistemi acaip hızlanacak, telefonun donanımı çok daha verimli kullanılacak lafları tamamen teoride kalan temenniler gibi oldu ki biraz can sıkıcı bir durum. Tabi dediğim gibi factory reset yapıp sonra 5.0 güncellemesi yapsak çok farkeder miydi bilmiyorum ama onca veriyi sil-geri yükle ile uğraşmak istemedim açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım bu aralar telefonumu güncelleyeceğim. Muhtemelen bu telefon M9'un büyük fiyaskosu nedeniyle Samsung S6 olacak. Aslında şu iphone 6'lara 2gb ram koyup, çözünürlüğü biraz daha artırsalarmış itunes, ekosistem vs. demeden hanımdan sonra ilk defa kendime de iphone almayı uygun bulacaktım. 6s ile olacakmış da onu kim bekleyecek.

Hadi iphone 6s olmasın da plus olsun demeye başlamıştım, ama mayısta 300TL daha ucuz olan aynı telefona fazla para vermek sinmedi içime. Ben de dolar molar diğerlerine yansımadan gidip S6 alayım dedim. Vatan da S6 alana wireless charger da hediyeymiş, bilmiyordum. Baktım kasaya kablosuz şarj cihazını da getirmişler. Böyle en azından daha hesaplı oldu. Ama;

Bu telefonda da android kıllıklarını(kasma vs) yaşarsam kesinlikle aldığım son android telefon olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yaşamazsın büyük ihtimalle. ben 1 aydır kullanıyorum yaşamadım.

tabi çok fazla şey yüklemedim, ana sayfa widget filan yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de öyle program yükleyen biri değilim, olmazsa olmaz 7-8 uygulama dışında hiçbirşey kurmam genelde. Oyun bile senede bir ya kurarım ya kurmam. Neyse 3-5 saattir kurcalıyorum. Şu ana kadar çok hızlıydı. Umarım böyle devam eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim HTC One Eye'a dün 5.0.1 güncellemesi geldi. Bildirim zıkkımı haricinde farkedebildiğim bir değişiklik olmadı.

Yüklemeden önce biraz tırsmıştım açıkçası. Çünkü çok fazla telefonda güncelleme sonrası beliren sorunlar okumuştum, bu nedenle çekine çekine yükeledim. Şuan hiçbir sıkıntı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o güncelleme sonrası beliren sorunların büyük çoğunluğu telefonunda 823746832 app yüklüyken güncelleme yapanlarda oluşuyor. az app kullananlarda sıkıntı olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim Note 4'e bu yaz 5.1.1 güncellemesi de gelecekmiş, hadi bakalım bekliyoruz. Bu arada 5.0.1 ile ara sıra ufak takılmalar olsa da 4.4.4'e göre daha stabil bir sistem olduğunu farkettim. Eskisi gibi aptal kilitlenmeler ve mecburi resetler azaldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galaxy s6 da bir güvenlik açığı farkettim.

S6'da normalde home tuşuna ard arda iki kere basınca direk kamera açılıyor. Kilit ekranında da bu şekilde. Ama Kilit ekranında home tuşuna iki kere basarak girdikten sonra ön selfie kamerasındayken fotoğraf çektikten sonra çektiğiniz fotoğrafa bakıp paylaş deyip geri geri yapınca ya da paylaş dedikten sonra home tuşu ile direk ana ekrana geçiliyor. Parmak izi ve şifreyle korunan telefonun güvenliği de patates oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galaxy s6 da bir güvenlik açığı farkettim.

S6'da normalde home tuşuna ard arda iki kere basınca direk kamera açılıyor. Kilit ekranında da bu şekilde. Ama Kilit ekranında home tuşuna iki kere basarak girdikten sonra ön selfie kamerasındayken fotoğraf çektikten sonra çektiğiniz fotoğrafa bakıp paylaş deyip geri geri yapınca ya da paylaş dedikten sonra home tuşu ile direk ana ekrana geçiliyor. Parmak izi ve şifreyle korunan telefonun güvenliği de patates oluyor.

bildirim çubuğundaki mobil veri seçeneği sende de kayboldumu? donanımhaber de yazmışlar. bende baktım benimkide uçmuş.

önemli birşey değilde, kağıt üzerinde bir güncelleme gelmeden telefona dışardan istedikleri gibi müdahale etmek konusunda güzel bir örnek olmuş.

C10A6388C8EF7B25704F06FB990B90EC.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

imajı göremedim ama eğer bahsettiğin hızlı ayarlar panelindeki Mobil veri açıp kapadığımız yer ise bende duruyor hâlâ.

Screenshot_2015_06_15_00_09_52.png

Bu arada 5.1.1 ne zaman geliyormuş bizim telefonlara belli mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Login açığı şuna benzemiş: http://imgur.com/gallery/fqjnK

Benim S4' w lolipop geleli bayağı oldu. Note 4' olanlar bayağı bir üzüldü bu duruma :).

Öte yandan her ne kadar sistem güzel çalışsa da benim en sık kullandığım kısımlar hoşaf olmuş. Uzun MP3 dosyası oynatırken ileri gidemiyoruz, patlıyor. Ekolayzır cacık, eskisi daha iyiydi. Kullanmıyorum gerçi o da ayrı mesele ama bazen lazım oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

One Plus Two yavaş yavaş tanıtılıyor. Revize edilmiş bir snapdragon 810 var, fingerprint reader ve yeni usb c olacağı kesinleşti. Fiyatı biraz daha yüksek kalabilir önceki nesle göre.

Xiaomi , hepsiburada.com aracılığı ile Türkiye pazarına girecekmiş sonbaharda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android de çok ciddi bir güvenlik açığı bulunmuş . Bir msg ile cihazın kontrolu ele geçirilebiliyor. Henüz patch çıkmamış. 

http://www.androidauthority.com/security-firm-uncovers-android-vulnerability-628741/

@@ResetButton önemli detayları vermemiş: güvenlik açığı, kullanıcı etkileşimine gerek olmadan, cihazın mesajı almasıyla otomatik olarak aktifleştirilebiliyor ve giderilmesi için üreticiden Android güncellemesi gelmesi gerekiyor.

Birkaç link de ben vereyim:

http://shiftdelete.net/android-acigi-950-milyon-cihazi-etkiliyor-62614

http://www.npr.org/sections/alltechconsidered/2015/07/27/426613020/major-flaw-in-android-phones-would-let-hackers-in-with-just-a-text

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xperia Z5 serisi de tanıtıldı IFA'da. 3 farklı model var (Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium). Premium modelde 4K ekran mevcut (ne gereği varsa artık). Üçü de Snapdragon 810 ile geliyor ve telefonlarda parmak izi okuyucu bulunuyor. 23 MP'lik Exmor RS sensörlü arka kamera yine üçünde de var.

http://www.theverge.com/2015/9/2/9231327/sony-xperia-z5-compact-premuim-specs-camera

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Z5 güzel duruyor ama niye 810 (engadget hands on da bile kamerada 4k video seçince anında uyarı çıkıyor, telefon aşırı ısınıp işlemi durdurabilir diye ) ve niye Type-C yok ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acer'ın telefonu çok kötü olmuş bence dizayn olarak. Oyun telefonu falan absürd zaten başlı başına konsept olarak. Android cephesinde halen gözümde alınacak marka Samsung. Belki LG, Sony ve HTC zorlar biraz o kadar. Çinliler'in telefonları da son zamanlarda epey yaklaştı bu markalara ama hala kalite olarak ne kadar iyiler şüpheliyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok