Sony HTA9 + SW5 / Sorun (Cozuldu)
1 1

Bu konuda 54 mesaj var

@Atrin ikinci ürünlerin soru-cevap kısmında şöyle bir şey demiş biri.

I have not been able to get HDR 10+. Regular HDR 10, Dolby Vision, Dolby ATMOS all work. This would be the perfect switch if it supported HDR 10+. Perhaps ROOFUL could comment on the 10+ issue. Maybe a future upgrade?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Altan Yoklar said:

E-Arc  yardımıyla reciever'a ses gönderebiliyor musunuz?
Gönderebiliyorsanız giden ses dolby atmos mu?

Earc yok bende hocam. Normal arc var ve evet dolby atmos gonderebiliyorum. 

53 minutes ago, wazzap said:

@Atrin ikinci ürünlerin soru-cevap kısmında şöyle bir şey demiş biri.

alla alla cok enteresan. Yorumlarda calistiran da olmus. Bu hdmi switch olayini da anlamadim. Hep abidik gubidik markalar. Adam akilli bir marka olsa gozum kapali alacagim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 dakika önce, Atrin said:

Earc yok bende hocam. Normal arc var ve evet dolby atmos gonderebiliyorum. 

Tv'den reciever hdmi in'e arc ile bağlayınca ses gönderebiliyorsanız hub almanıza gerek yok gibi.
Tv hub görevi görmüyor mu? Ps5 notebook hdd hepsini tv'ye bağlayın. Tv hdmi arc ile sesi reciever'ın hdmi in kısmına gönderin?
Olmaz mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Atrin said:

@ZvAnA hocam şu modeli gözüme kestirdim ama bir sorum var. https://www.amazon.com/dp/B08BNTFF5J?ref_=cm_sw_r_cp_ud_dp_ZKCXR6WQJTM8CCGFFHQ3

Dolby Atmos yazmıyor ama bu benim için önemli mi ? 

mesela bu üründe yazıyor https://www.amazon.com/gp/product/B094997S49/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3VFQ2JABXLXC8&th=1

Sanırım bu son attığımı alacağım.

Dolby Atmos yazması önemli değil dolby True HD iletiyorsa dolby atmos da iletir. 

4 saat önce, Altan Yoklar said:

Tv'den reciever hdmi in'e arc ile bağlayınca ses gönderebiliyorsanız hub almanıza gerek yok gibi.
Tv hub görevi görmüyor mu? Ps5 notebook hdd hepsini tv'ye bağlayın. Tv hdmi arc ile sesi reciever'ın hdmi in kısmına gönderin?
Olmaz mı?

Hocam sorun arc ile Dolby True HD, DTS HD MA, Dolby Atmos, DTS:X gibi kayıpsız ses formatları gönderilemiyor. Yani TV'yi hub olarak kullanabilir ama bu sesleri yine alamaz.

5 saat önce, Atrin said:

Bu hdmi switch olayini da anlamadim. Hep abidik gubidik markalar. Adam akilli bir marka olsa gozum kapali alacagim. 

Hocam bu tür cihazlar genellikle bilinmedik markalar oluyor. Ben zaten o yüzden Amazon yorumlarını okuyup bir model belirlemeni önermiştim.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alet geldi ama çalışmıyor delirecem. TV'nin hdmi 3 arc portundan ses sistemine oradan da cihaza bağladım ama görüntü gelmiyor. sonra ses sistemini çıkarttım TV den direk switch e bağladım yine görüntü yok. amk ben böyle işin. yazdım support sayfasına ama bakalım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğiniz gibi 2. ürünü aldıysanız eğer, hdmi 2.0 olduğu belirtilmiş sayfada, eARC için 2.1 almanız gerekmiyor muydu?

Screenshot 2022-06-16 at 23-15-26 HDMI - Wikipedia.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, sgi said:

Dediğiniz gibi 2. ürünü aldıysanız eğer, hdmi 2.0 olduğu belirtilmiş sayfada, eARC için 2.1 almanız gerekmiyor muydu?

Screenshot 2022-06-16 at 23-15-26 HDMI - Wikipedia.png

benim tv normal ARC. eARC portu yok maalesef.

bu arada hdmi swich kategorisinde hiç hdmi 2.1 olan versiyonunu görmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Varmış harbiden :D benim TV hdmi 2.0 o yüzden 2.1 lere bakmadım hiç.

support bu arada evlere şenlik. adamlara nasıl bağladığımı yazdım bana diyor ki hdmi out dan apple tv ye bağla. salak adam apple tv'yi televizyon sandı. amazondan geri yollayıp yenisini isteyeceğim.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA Hocam ben bağlantıyı doğru yapıyorum değil mi ?

TV'nin ARC destekli HDMI portundan Ses sistemine bağlanıyorum (HDMI Out) daha sonra Ses sisteminin HDMI In portundan da switch'in HDMI Out portuna bağlanıyorum. Switch deki geri kalan HDMI In portlarına da PS5 Xbox Apple TV'yi bağlıyorum. 

Böyle yapınca görüntü alamıyorum. İlginç bir şekilde apple tv yi açtığımda TV apple tv'nin eski bağlandığı hdmi portunu açıyor direk. ki o porta şu an kimse bağlı değil.

Daha sonra şunu da denedim acaba switch mi bozuk diye. 

TV'nin HDMI ARC portundan direk switch'in HDMI out portuna bağlandım. Sonra cihazları HDMI In portlarına bağladım. Ses sistemini bağlamadım cihaz çalışıyor mu diye. Yine görüntü alamadım. 

Amazondaki yorumlarda şöyle bir şey okudum

We do not recommend to use this HDMI switch with your soundbar, because this HDMI switch needs to detect the EDID information from your TV. If you use a soundbar, the HDMI switch cannot detect the EDID information so that the image may not display normally. If your TV has HDMI ARC out, you can connect your TV to your soundbar, then your source device to this HDMI switch, and HDMI switch to another HDMI input port on your TV

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin hocam tam olarak hangi switchi kullanıyorsun onu bir atarsan bakalım. Normalde; kaynakları atıyorum apple tv'yi switch'in hdmi in portuna, switch'in hdmi out portunu ses sisteminin hdmi in portuna, ses sisteminin hdmi out portunu da tv'nin herhangi bir hdmi in portuna taktığında olması lazım. TV'nin arc destekli değil de normal bir hdmi portunu kullanmayı deneyebilirsin. Belki sıkıntı yaratıyor olabilir. Bir de switchlerin üzerinde yine bir switch olur genelde edid için. Ya edid yazar ya da tv/std yazar. Öyle birşey yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA hocam bunu aldim en son

(Newest Version) ROOFULL 5 Ports 4K HDR HDMI Switch with CEC Remote 5 in 1 Out Smart 4K@60Hz HDMI 2.0 Switcher Selector, Support CEC, HDR10, HDCP 2.2, Dolby Vision/ Atmos, Auto-Switch, 18Gbps https://a.co/d/0lYTRyA

baglantiyi tam dedigin gibi yaptim esasinda. Apple tv switch in hdmi in kismina ordan out ile ses sistemine ordan tv ye. 

urune bakip yazabilirsen cok sevinirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su an sadece denemek icin hdmi2 portuna (benim tv de sadece hdmi 2-3arc portlarinda 4:4:4 enhanced tam performans cikis veriyor) switch i bagladim. Swiche de apple tv bagladim yine goruntu yok. Sanirim cihaz bozuk. 

hdmi1-4 u denemedim. Denemekte istemiyorum acikcasi cunku hdmi port kalitesi dusuk. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Atrin said:

Swiche de apple tv bagladim yine goruntu yok. Sanirim cihaz bozuk. 

Bizi dinleyip alacaktın bir soundbar, bakacaktın keyfine. Gereksiz maceralara girdin :)

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz hocam bende hep boyle. Zamaninda sanirim nvidia 9800 ultralar falan en iyi kartti. Ben ayni paraya gidip x2900xt almistim sirf ATI olsun diye. Nvidia serisini karistiriyor olabilirim. Performansi da o kadar iyi degildi. Sicak calisiyordu vs. Macera seviyorum sanirim :)

ama ses sisteminden cok memnunum. Dolby atmos icerikte cok cok iyi. Muzik dinlerkende tatmin edici. Alt ve ust kattan sikayet gelmedi henuz. Alt kat akraba zaten sikinti olmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, Atrin said:

@ZvAnA hocam bunu aldim en son

(Newest Version) ROOFULL 5 Ports 4K HDR HDMI Switch with CEC Remote 5 in 1 Out Smart 4K@60Hz HDMI 2.0 Switcher Selector, Support CEC, HDR10, HDCP 2.2, Dolby Vision/ Atmos, Auto-Switch, 18Gbps https://a.co/d/0lYTRyA

baglantiyi tam dedigin gibi yaptim esasinda. Apple tv switch in hdmi in kismina ordan out ile ses sistemine ordan tv ye. 

urune bakip yazabilirsen cok sevinirim. 

Ürüne baktım hocam. Herşey normal görünüyor. Bilemedim. Ses sistemini aradan çıkarıp, kaynakları switch'e, switch'i de tv'ye bağlayıp switch de sağlam mı kontrol et istersen.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA ses sistemini kaldirip dedigin gibi bagladim hocam. Hatta tv deki butun hdmi cikislarini tek tek denedim yine olmadi. Cihaz bozuk herhalde. Amazona geri yollayacagim

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.06.2022 at 15:07, Atrin said:

Cihaz bozuk herhalde. Amazona geri yollayacagim

"Bizdeyken çalışıyordu. Sen bozmuşsun" derlerse? :D

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, sgi said:

Biliyorum, videodaki cihaz sizinkiyle aynı değil, bu işlerden de hiç anlamam ama videoda konsolu direkt televizyona bağlıyorlar yanlış anlamadıysam.

https://www.youtube.com/watch?v=rfPq8gZszdM

hocam teşekkürler. bağlantı ve dolby atmos alamama sorununu çözdük çok şükür. şimdi yeni sorunumuz yeteri kadar hdmi'ımın olmaması dolby atmos verebilecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bozuk ürünü geri yolladım ve aynısından gönderilmesini talep ettim. Sikko satıcı yollamadı. Bugün iptal edip paramı geri aldım üzerine amazon çok beklediğim için 15$ giftcard tanımladı. 

Şimdi de bunu sipariş verdim. Bakalım gelince yazarım durumu.

EZCOO HDMI Switch 8K 4x1 4K 120Hz CEC Atmos IR Remote Extend Cable - ARC HDMI2.1 Switcher 4 in 1 Out 240Hz 144Hz

https://www.amazon.com/gp/product/B09XV6X4J3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok