Equalizer önerisi olan ses ile ilgili arkadaşlar varsa...
0

Bu konuda 36 mesaj var

Audioengine hd6 var elimde , monitör falan değil (muhtemelen pazar-hype yaratmak için öyle pazarlandı) , esas bookshelf sınıfına giriyor anladığım kadarıyla.

Aktif bir set ama herhangi bir ayar yok ,  bas-tiz ya da benzer bir ayar bile yok
Dizüstü ile dinlerken az bir ayar yapıp tiz sesleri duyulabilir hale getirebiliyor ve alışık olduğum-beklentim olan sese yaklaşıyorum , yoksa gerçekten tiz yok perde arkasından müzik dinlemeye çalışmak gibi.
Sahne denilen olayı güzel , düzgün kayıtlarda bazı seslerin 2 speaker arasındaki yeri net belli oluyor. Dinledikçe kulağım da alıştı belki.
Neyse televizyonu bu sete bağlarken araya ekolayzır ayarı yapabileceğim bir şey almayı düşünüyorum.
Fakat muhteşem televizyonumun optik çıkış harici bir ses çıkış bağlantısı bulunmuyor. İlginç değil mi , kulaklık için stereo jak vb. hiç bir şey yok.

İşte o resimler.

mt72yzx.jpeg

Bu da tv marka model
er3t18v.jpeg

Optik girişi ve analog çıkışı olan 2 ürün var amazonda.
Pyle diye bir marka.
Pek fason bir üretim gibi duruyor.
Bütün amaç televizyonu haut-parleur'e (speaker-hoparlör-apollo) bağlarken bas tiz ayarı yapabilmek.

İlk ürünümüz 48 dolar.
Optik giriş var , tv'den çıkan optik kablo bu ürüne bağlanacak , üründen çıkan analog kablo sete gidecek.
Çok bant ekolayzır ayarı yok onun yerine basit bir bas ve tiz ayarı var.
https://www.amazon.com/gp/product/B081QGYJ9C/ref=ox_sc_act_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

810lHNafLDL._AC_SL1500_.jpg

.
.

İkinci ürünümüz 209 dolar. Bu üründe hem optik giriş hem de bir adet HDMI giriş ve tabi çıkış var. Ve çok ayarlı ekolayzır mevcut , resimde görülüyor.

https://www.amazon.com/6-Channel-Bluetooth-Hybrid-Home-Amplifier/dp/B08JMD3SN4/ref=sr_1_3?crid=F4QI0O73L8ZP&keywords=equalizer+home+audio+optical&qid=1690222190&sprefix=equalizer+home+audio+opti%2Caps%2C793&sr=8-3&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.f5122f16-c3e8-4386-bf32-63e904010ad0

81Q-v2nr0zL._AC_SL1500_.jpg

İki ürün de pyle marka. 
Ne dersiniz bu konuda? 

Bu ürünler Tv'ye ve speaker sete bağlanmaz , çok riskli mi diyorsunuz.
İşe yaramaz sesi bozar ne olduğu pek belli değil mi diyorsunuz?

Ya da şu 48 dolar olan denenir mi?

3. bir ürün yine pyle marka , 3 hdmi giriş + optik giriş var. Bas ve tiz ayarı var.
189 dolar.
https://www.amazon.com/Pyle-7-1-Channel-Bluetooth-Stereo-Amplifier/dp/B08LX2LHXV/ref=sr_1_8?crid=F4QI0O73L8ZP&keywords=equalizer+home+audio+optical&qid=1690222190&sprefix=equalizer+home+audio+opti%2Caps%2C793&sr=8-8&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.f5122f16-c3e8-4386-bf32-63e904010ad0

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında satınalmadan önce eşten dosttan temin edip denemek mümkünse daha güzel olur. En kötü amfi/ekolayzır bile bir fark yaratacaktır. Eğer değecek bir fark hissiyatı oluşursa iç rahat bir şekilde alım yapılır.

Mümkünse tabii...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

escape hocam siz söylemiştiniz "amfi ile deneyin" diye. Ona döndü bu iş.

17 dakika önce, MilesTeg said:

Aslında satınalmadan önce eşten dosttan temin edip denemek mümkünse daha güzel olur. En kötü amfi/ekolayzır bile bir fark yaratacaktır. Eğer değecek bir fark hissiyatı oluşursa iç rahat bir şekilde alım yapılır.

Mümkünse tabii...

Türkiyede var mı bilmiyorum ki eş dosttan bulmam mimkin değil.

Eskiden Murat 131'e Reno 12'ye aciko marka ekolayzır bağlanırdı , dediğim şey tee geçmiş zaman telsiz falan vardı , arkadaş arıyorum arkadaş.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Altan Yoklar said:

escape hocam siz söylemiştiniz "amfi ile deneyin" diye. Ona döndü bu iş.

Türkiyede var mı bilmiyorum ki eş dosttan bulmam mimkin değil.

Eskiden Murat 131'e Reno 12'ye aciko marka ekolayzır bağlanırdı , dediğim şey tee geçmiş zaman telsiz falan vardı , arkadaş arıyorum arkadaş.

Ben onlardan tostosuma bağlatmıştım:zuh: 5 bant ekolayzırlı dandik birşeydi ama sesi güçlendiriyordu. Bir de başka kimsede yoktu, çok havalıydı:mrgreen::facepalm:

wazzap and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pyle marka amfiyi yaklaşık 3-4 sene önce abim kendi hoparlör takımı için alıp kullanmıştı. Cihaz max 1 hafta dayandı sonra aldığı yere geri götürünce "abi senin gibi birkaç kişi daha geri getirdi, ben sana paranı iade edeyim." e dönmüştü iş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, omertocarlos said:

Pyle marka amfiyi yaklaşık 3-4 sene önce abim kendi hoparlör takımı için alıp kullanmıştı. Cihaz max 1 hafta dayandı sonra aldığı yere geri götürünce "abi senin gibi birkaç kişi daha geri getirdi, ben sana paranı iade edeyim." e dönmüştü iş.

Evet , sisteme 48 dolarlık bir şey eklemek bu sabah bana da çok mantıksız geldi👍

Hdmi ya da optik in girişe sahip ekolayzırlı ya da hiç olmazsa bas-tiz ayarı olan düzgün bir ürün var mı acaba? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Televizyonun analog ses çıkışı yok :2no:
Bir kulaklık çıkışı koyulmaz mı yahu , sadece optik çıkış var:(

Kullanıcı yorumları hep iyi bu ürünlerin , hiç mi beğenmeyen bozuk çıkan yok arkadaş?
Şu da ilginç bir ürünmüş.
https://www.amazon.com/Douk-Audio-ST-01-Bluetooth-PRO/dp/B0BBRBWW36/ref=sr_1_26?crid=2DF66ULR1WKJT&keywords=amplifier%2Bhome%2Baudio&qid=1690277153&sprefix=amplif%2Caps%2C366&sr=8-26&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.f5122f16-c3e8-4386-bf32-63e904010ad0&th=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yav nebliyim bu amfi ekolayzır işleri falan TV için biraz overkill gibi geliyor bana. Amaç eldeki hoparlörleri kullanmak olmasa bir tane 1+1 soundbar alınır geçilir hani.

O hoparlörlere başka bir güzellik mi düşünmek lazım bilemedim. TV güzel, OLED candır:thumbs:

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kargo parasını ödemeyi kabul ettiğimde hoparlörleri bana hediye etmiş olsa bu dertleri hiç yaşamayacaktı Sn. Yoklar beyciğim. Masam dar da olsa bir şekilde sığdıracak, zavallı hoparlörleri e-waste olmaktan kurtaracaktım... :cigar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, wazzap said:

Hocam benim güce ihtiyacım yok , zaten aktif set , amplifikatör var içinde.
Bana optic girişi ya da hdmi girişi olan (çünkü televizyonda optik çıkış dışında bir çıkış yok) ve aynı zamanda bas-tiz ayarlamama olanak sağlayan bir ürün gerekli.
Bu haftasonu birini seçeceğim. Muhtemelen 1 yıl içinde bozulacak o seçtiğim ürün ama şansımı deneyeceğim.  
Gelince kullanınca buraya yazarım sonucu - süreci:thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk mesajınızda 200 küsür dolarlık ürün olduğu için bunun fiyatı da sorun olmaz diye düşündüm. Biraz bakındım, sitesinde "profili doğrudan cihaza yazın" gibi bir ibare var ama yine de emin olamıyorum elimde bu ürün olmadığı için. Pcde istediğiniz gibi bir ses profili oluşturup daha sonra TV optik çıkış => G6 => hd6 şeklinde bir bağlantı yapsanız istediğiniz şey olacak gibi geliyor bana, ama emin olamıyorum işte.

https://www.amazon.com.tr/kartı-Creative-Sound-BLASTERX-70SB170000000/dp/B07FY45F2S/

sgi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, sgi said:

İlk mesajınızda 200 küsür dolarlık ürün olduğu için bunun fiyatı da sorun olmaz diye düşündüm. Biraz bakındım, sitesinde "profili doğrudan cihaza yazın" gibi bir ibare var ama yine de emin olamıyorum elimde bu ürün olmadığı için. Pcde istediğiniz gibi bir ses profili oluşturup daha sonra TV optik çıkış => G6 => hd6 şeklinde bir bağlantı yapsanız istediğiniz şey olacak gibi geliyor bana, ama emin olamıyorum işte.

https://www.amazon.com.tr/kartı-Creative-Sound-BLASTERX-70SB170000000/dp/B07FY45F2S/

Creative ise koy sepete fakat anladığım kadarıyla biraz bas kısmak istesem tek yolu bilgisayara bağlayıp kısmak sonra tekrar yerine takmak. 
Böyle kullanılmaz ne yazık ki. Üzerinde bas tiz knob'u olsa saniye düşünmem.
Ek: Sound Blaster k3+ diye bir mixer varmış , bas tiz ayarı var ama optic giriş yok. Gitar mikrofon sahne için üretilmiş , acaba optic girişi olsa işimi görür müydü? Sanırım görürdü.
Ulan LG  bir analog çıkış koysan televizyona bu k3+ mixeri alırdım.
9tniwol.jpg

59 dakika önce, Whooosh said:

Birine yatıracağım parayı , bakalım hangisine...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kerativ k3+'yı değil -düzeltme- GC7 modelini  bugün yarın  alıyorum. 

Aradığım bas tiz ayarı var aradığım optik giriş var oh be.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok