SSD Silme
0

Bu konuda 13 mesaj var

Sekiz adet SSD boşa çıktı bende çeşitli kapasitelerde, bunları BIOS’tan Secure Erase ile silmek yeterli mi ? Tamamen siliniyor mu bu şekilde, bilgisi olan var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu tool'lara baktım da, her sektöre 32 kere 0 yazmak falan nedir arkadaş. very safe falan yazılmış bi de. 1 kere yazmaktan ne farkı var 32 kere yazmanın? hiç bir farkı olamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, TiesTorN said:

şu tool'lara baktım da, her sektöre 32 kere 0 yazmak falan nedir arkadaş. very safe falan yazılmış bi de. 1 kere yazmaktan ne farkı var 32 kere yazmanın? hiç bir farkı olamaz.

Bilimsel olarak diskin üstüne veri yazılsa bile geçmiş veri belli bir oranda molekül incelemesinde çıkartılabiliyor. Bu teknoloji dünyada sayılı kurumun elinde.
Tüm dünyada aranan bir suçlu değilseniz bir kere bit swap yeterli olur, eğer öyle biriyseniz de diski komple imha edin, silmek nedir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üzerine defalarca veri yazdırma konusu manyetik disklerde kaldı, SSD'de yaparsanız ömründen yersiniz. Bir kere üzerine yazdırılması ya da dah iyisi SSD'nin üretici uygulamasından secure erase yeterlidir, o da eğer SSD'yi ikinci elde satacaksanız. Yoksa partisyon tablosunu uçurun veya format atın geçin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Peregrine said:

o da eğer SSD'yi ikinci elde satacaksanız. Yoksa partisyon tablosunu uçurun veya format atın geçin.

+1

satılmayacaksa uğraşmanın mantığı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

secure erase nedir? abi manyetik disk ile ssd aynı şey değil. tam format atın yeterli. illa dosyalarım bozulsun diyorsanız iki kere daha format atın tam olsun bitsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Format kurtarmıyor maalesef, Secure Erase yapmak gerekiyor gördüğüm kadarıyla.

Zibil gibi tool var Google’da aratınca çıkıyor unformat ile ilgili.

Oradan gelirsek ADATA XPG S70 Blade aldım 2TB, sistemdeki PCI Express 3.0 x4 Kioxia Exceria Plus G2 2TB sürücüyü i7 8700K PC’ye aktardım. Gel gör ki mVMe standoff çıktı yerinden kendi kendine, bu sanırım anakart üzerine yapıştırılmış, pasolu bir mekanizması yok, bu nedenle S70 Blade’i ekran kartının tam altına takmak zorunda kaldım. 

Başınıza gelebilir böyle bir şey ondan belirtiyorum, bir ara güçlü bir yapıştırıcı falan bakıp standoff’u yine yerine yapıştıracağım.

T800 tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Pattex ile tekrar yapıştırdım yerinden çıkan standoff’u.

Bir miktar sıkıntı oldu ancak yapıştı tekrar. Başına gelen olursa işçiliğe dikkat etmesini öneririm maksimum şekilde böyle bir işlem yapılacak ise.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok