Su arıtma tavsiyesi şeysi
1 1

Bu konuda 19 mesaj var

Dostlar evde uzun zamandır Eversky kullanıyorduk ama artık değiştirmenin zamanı geldi. Şirket Türkiye piyasasında küçüldükçe küçüldü ve artık uygun filtre bulmak zorlaştı. O yüzden size danışayım dedim. 

Kullandığınız veya kullananlardan hakkında güzel şeyler duyduğunuz ev tipi tezgah altı su arıtma cihazı tavsitelerinizi beklerim. İlk öncelik elbette sağlık, o yüzden güvenilir bir marka olması gerekiyor ki içimize sinsin. Elimde TDS ve Ph ölçüm cihazları var, kendi testlerimi kendim yapıyorum aralıklarla. Yine de eşeği baştan sağlam kazığa bağlamak lazım ki sonradan üzülmeyelim. İkinci olarak da elbette ekonomik olması iyi olur, bu devirde ne kadar oluyorsa tabii. Sadece ilk satınalma değil yeni filtre maliyetlerini de göz önünde bulundurmak lazım elbette. 

Bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz marka ve model varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Peşinen teşekkürler:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde İhlas var, memnunuz. Ama süper müper ötesi değil. Antalya gibi suyun kireçten ağza konulmadığı yerde iyi iş görüyor. 18 mi ne çıkıyordu bizim temel cihazda. Daha iyisi vardır sanırım.

https://www.hepsiburada.com/ihlas-cebilon-aura-silver-su-aritma-cihazi-p-HBV00000XAJY1?magaza=İHLAS PAZARLAMA

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, wazzap said:

Bizde İhlas var, memnunuz. Ama süper müper ötesi değil. Antalya gibi suyun kireçten ağza konulmadığı yerde iyi iş görüyor. 18 mi ne çıkıyordu bizim temel cihazda. Daha iyisi vardır sanırım.

https://www.hepsiburada.com/ihlas-cebilon-aura-silver-su-aritma-cihazi-p-HBV00000XAJY1?magaza=İHLAS PAZARLAMA

Celibon iyiymiş:mrgreen:

Teşekkürler

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu zımbırtının suyunu içemiyorum. Lanet boğazım hemen farkı anlıyor. Bağırsaklar desen zaten ayrı muamma hemen çalışmayı bırakıyorlar protesto olarak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen ay baya bir araştırıp Sumosu marka pompasız arıtma cihazı aldık. Çok memnunuz, suyun lezzeti kesinlikle erikli pınar vs aratmıyor. Marka biraz çakma gibi duruyor ama oldukça ilgililer ve çok hızlı kurulum sağladılar. 100 gün deneme süresi de veriyorlar. Beğenmezseniz iade edebiliyorsunuz. Tavsiye ederim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, TiesTorN said:

biz "innovation aqua" kullanıyoruz, memnunuz.

Hocam bunu duymamıştım, abonelik falan da yapıyormuş ama yüksek geldi ücreti aboneliğin. İnceleyeyim özelliklerini:thumbs:

12 hours ago, Chronos said:

Brita forever :D

Sürahili olan mı yoksa bunların da tezgah altı modelleri var mı Erdemim?

1 hour ago, Forgotten said:

geçen ay baya bir araştırıp Sumosu marka pompasız arıtma cihazı aldık. Çok memnunuz, suyun lezzeti kesinlikle erikli pınar vs aratmıyor. Marka biraz çakma gibi duruyor ama oldukça ilgililer ve çok hızlı kurulum sağladılar. 100 gün deneme süresi de veriyorlar. Beğenmezseniz iade edebiliyorsunuz. Tavsiye ederim...

Hocam inceleyeyim bunu da. İsmi dandik duruyor gerçekten:mrgreen: ama önemli olan sağlıklı olup olmaması ve lezzeti tabii. Fiyatı ve servisi de önemli. İnceleyeyim hemen:thumbs:

Ha bir de şunu soracaktım unuttum. Bizim kullandığımız tezgahaltı model dolap kapakları kapalıyken bile su süzme işlemi sırasında ciddi bir ses yapıyor fış fış. Sizin kullandıklarınızda da benzer bir durum var mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A.O Smith. Dükkan ve evde kullanıyorum memnunum.

Esasında her arıtma aynı. filtrelerin üzerindeki etikete efe yazın efe arıtma oluyor :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, MilesTeg said:

Hocam inceleyeyim bunu da. İsmi dandik duruyor gerçekten:mrgreen: ama önemli olan sağlıklı olup olmaması ve lezzeti tabii. Fiyatı ve servisi de önemli. İnceleyeyim hemen:thumbs:

Ha bir de şunu soracaktım unuttum. Bizim kullandığımız tezgahaltı model dolap kapakları kapalıyken bile su süzme işlemi sırasında ciddi bir ses yapıyor fış fış. Sizin kullandıklarınızda da benzer bir durum var mı? 

Pompasız model olduğu için ses hiç yok. dediğim gibi 100 gün deneme süresi de oldukça iddialı ve güzel bir seçenek....

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, MilesTeg said:

Sürahili olan mı yoksa bunların da tezgah altı modelleri var mı Erdemim?

Burada musluk suyunu dogrudan iciyorlar genelde ama ben guvrnemedim aliskanlik malum. Surahilerin 6, 8 ve 10 cup 3 farkli boy vardi, 10luk aldik onu kullaniyoruz. Filtreyi degistirirken de bulasik deterjani ile yikiyorum. Piyasada musluklu tank da var ama kullanmadik bilmiyorum.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Definitive said:

Rainwater RNW 1600 var bizde, hem sıcak soğuk su sebili hem arıtma işini tek cihazla çözmek rahat oldu.

Hocam Rainwater sektörün Mercedes'i sanırım. Fiyatlarda öyle korkarım. Bir arkadaş gelip evde tanıtım yaptı bu markayla ilgili ve ciddi bir fiyat çekti sağolsun. Ama cidden ürünün de satış sonrası hizmetin de herşeyinden kalite akıyor. Gülegüle kullanın:thumbs:

5 hours ago, Atrin said:

A.O Smith. Dükkan ve evde kullanıyorum memnunum.

Esasında her arıtma aynı. filtrelerin üzerindeki etikete efe yazın efe arıtma oluyor :D 

Bu markayı da duymamıştım, inceleyeyim.

Aslında çok doğru:mrgreen: Piyasada böyle çok "marka" var. İçindeki filtrele önemli asıl. O yüzden de güvenilir bir firma lazım işte.

5 hours ago, Forgotten said:

Pompasız model olduğu için ses hiç yok. dediğim gibi 100 gün deneme süresi de oldukça iddialı ve güzel bir seçenek....

Bizdeki de pompasız ama süzme işlemi başladığında bundan haberinizin olmaması mümkün değil. 45 dakika faşır faşır kafa ütülüyor resmen. Bunda benim mizofonik olmamın da etkisi olsa gerek ama duyulmaması mümkün değil. Pompalıyı düşünemiyorum bile:icon_eek:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, MilesTeg said:

Hocam Rainwater sektörün Mercedes'i sanırım. Fiyatlarda öyle korkarım. Bir arkadaş gelip evde tanıtım yaptı bu markayla ilgili ve ciddi bir fiyat çekti sağolsun. Ama cidden ürünün de satış sonrası hizmetin de herşeyinden kalite akıyor. Gülegüle kullanın:thumbs:

Fiyat olarak biraz tuzlu ama bizim şirkette de Rainwater'ın cihazları kullanılıyor, çok sayıda cihaz olduğu için biraz hatırımız sayılıyordu 1 tane cihaz için eve özel bir fiyatla satın alabildim. Ben alırken tam hatırlayamadım ama 16 yada 19 bin TL falan diyorlardı ben buna kıyasla çok uygun fiyata almıştım.

İki marka arasında kalmıştım biri Waternet diğeri Rainwater. Ancak Waternet sadece abonelik modeliyle ve dolar endeksli iş yapıyor. Pronet'in eski sahiplerinin kurduğu bir şirket, Pronet'e girince çıkmak büyük eziyet ve fiyat artışları da anormal seviyelerde olabiliyor. O yüzden tercih etmedim.

Definitive tarafından düzenlendi
Omfs and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 3 senedir rainwater kullaniyorum.

Aritmaua ilave olarak Tezgah altina kucuk klimaya benzer bir su sogutma sistemi var. Aritmayla gelen ince tekli muslugu degil de normal batarya aldim iki girisli standart, ister oda sicakliginda ister soguk olarak aritilmis suyu aninda almak muthis. Ozellikle evde estetik kaygilardan ya da sebil koymak icin yeri olmayanlar icin cok iyi bir cozum, bakin derim.

Nolur nolmaz bozulur vs ya da ithal etmezler bir daha diye  2.yi de aldim kutusunda duruyor o derece memnunum. Farkli marka aritmalar ile de kullanabilirsiniz.

MilesTeg and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, CaRaBeeN said:

Ben de 3 senedir rainwater kullaniyorum.

Aritmaua ilave olarak Tezgah altina kucuk klimaya benzer bir su sogutma sistemi var. Aritmayla gelen ince tekli muslugu degil de normal batarya aldim iki girisli standart, ister oda sicakliginda ister soguk olarak aritilmis suyu aninda almak muthis. Ozellikle evde estetik kaygilardan ya da sebil koymak icin yeri olmayanlar icin cok iyi bir cozum, bakin derim.

Nolur nolmaz bozulur vs ya da ithal etmezler bir daha diye  2.yi de aldim kutusunda duruyor o derece memnunum. Farkli marka aritmalar ile de kullanabilirsiniz.

Su soğutma sistemi ilginçmiş, hiç duymamıştım böyle birşey. Yazın tadından yenmez gerçekten. Aklımda olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.11.2023 at 15:11, Definitive said:

Rainwater RNW 1600 var bizde, hem sıcak soğuk su sebili hem arıtma işini tek cihazla çözmek rahat oldu.

Filtre fiyatları nasıl ve kendiniz değiştirebiliyor musunuz ? Eversky cihaz parası istiyor artık filtrelere. Arçelik var biz de onda fena değil fiyatlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Başlık yukarı çıkınca farkettim ki sonucu yazmamışım. Rainwater'ın tezgahaltı modelini senenin son günü 6.950'ye aldık. Şimdilik memnunuz. TDS ölçümü yapıyorum arada bir, sonuç gayet tatminkar. Suyun tadı da güzel.

Aldığımız modeli de ekleyeyim:

https://www.trendyol.com/rainwater/rainbow-su-aritma-cihazi-p-167245799?boutiqueId=61&merchantId=355040

7 hours ago, Omfs said:

Filtre fiyatları nasıl ve kendiniz değiştirebiliyor musunuz ? Eversky cihaz parası istiyor artık filtrelere. Arçelik var biz de onda fena değil fiyatlar.

Dün bir AVM'de rainwater standındaki kıza filtre sordum. Benim aldığım model için 850 TL dedi tüm sete ama yüksek fiyatlı diğer modellerde filtre fiyatı 2.400 TL'imiş. Modelden modele değişiyor sanırım.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok