Thermal Macun
0

Bu konuda 28 mesaj var

PS4 Pro'nun macununu bununla yenilemiştim, roket motoru gibi ses çıkaran aletin sesi kesilmişti birden. Sıcaklık ölçümü yapamadım haliyle ama fandaki ses değişimi işe yaradığını göstermişti. Bir de bunun MX-6 versiyonu var ama 1-1,5 ⁰C'lik bi değişim için o fiyat farkına değmez diyerek onu almamıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 dakika önce, SEP said:

PS4 Pro'nun macununu bununla yenilemiştim, roket motoru gibi ses çıkaran aletin sesi kesilmişti birden. Sıcaklık ölçümü yapamadım haliyle ama fandaki ses değişimi işe yaradığını göstermişti. Bir de bunun MX-6 versiyonu var ama 1-1,5 ⁰C'lik bi değişim için o fiyat farkına değmez diyerek onu almamıştım.

Hayda sahteleri varmış ben bundan aldım sahte değildir sanırım

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0795DP124/ref=ewc_pr_img_1?smid=A15SSGM7N6CCA&th=1

Satıcı teknobiyotik gönderen amazon

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, Squall said:

Hayda sahteleri varmış ben bundan aldım sahte değildir sanırım

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0795DP124/ref=ewc_pr_img_1?smid=A15SSGM7N6CCA&th=1

Satıcı teknobiyotik gönderen amazon

Muhtemelen sahte değildir çünkü Teknobiyotik, Akortek'in perakende online sitesi. Akortek de zaten köklü ithalatçı firmalardan. Sanmıyorum ki yamuk olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Peregrine said:

Muhtemelen sahte değildir çünkü Teknobiyotik, Akortek'in perakende online sitesi. Akortek de zaten köklü ithalatçı firmalardan. Sanmıyorum ki yamuk olsun.

Zaten teknobiyotik kendisi video koymuş sahtesi nasıl anlaşılır diye anlatıyor  hehe

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok bir alternatif yok bu ara, ben ya bunu alıyorum ya da Arctic MX-6. MX-6 bir miktar daha başarılı. Ben de ya Teknobiyotik'ten ya da direkt Amazon satıcılı alıyorum.

T800 tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Taktım işlemciyi macunuda x şeklinde sürdüm 10 dk tam yük altında sıcaklık 48 dereceyi geçmedi iyi sanırım:

iok78eu.JPG

İyi günlerde kullanın. Bu programın ismi nedir acaba?

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Squall said:

@Peregrine

OCCT

PSU yu test etmek için program ararken rastladığım güzel bir program tavsiye ederim.

OCCT'yi önceden biliyorum ama ben bakmayalı çehresi bayağı değişmiş. :) Ben de indirip yeni laptop'da (AMD R7 7840HS & RTX 4070 laptop GPU), linpack ve power hariç tüm stabilite testlerini 10'ar dakikayı aşacak şekilde yaptım hatasız tamamladı. GPU'yu "performance" ayarlarında test ettiğim için 120W'dan inmedi GPU testlerinde (VRAM hariç). Sıkıntı olmadığına bir kere daha kanaat getirdim, gerçi 10 dk. az sayılır ama ciddi bir halt olsa muhakkak baş verirdi. 💩  Dün de 2.5 saatlik filmi Handbrake'de NVEncoder h265 codec'iyle sıkıştırma yaptım, quality sona çekiliyken 250 fps ile kodlama yapıyor. Tabi uzun uzun test yapıp karşılaştırınca x265'in faster ayarları kadar bile kalite vermeyebilir ama hız muazzam. :D 

Peregrine tarafından düzenlendi
imla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim windows 8 core un sadece 4 ünü çalıştırıyor.. OCCT ve ryzen master bütün core ları görüyor ama windows 4 ünü çalıştırıyor onu düzeltmeye çalışıyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 11 kurman gerekebiir hocam, yeni nesil işlemcilerde W11 scheduler altyapısı gerekebiliyor. Bunlarda big/little olmasa da o yönden de bir araştır bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Peregrine said:

Windows 11 kurman gerekebiir hocam, yeni nesil işlemcilerde W11 scheduler altyapısı gerekebiliyor. Bunlarda big/little olmasa da o yönden de bir araştır bence.

BIOS a baktım iyice herhangi bir core disable durumu falan yok. WIN10 Task managerda 4 core 8 logical işlemci var nedense.. Boot kısmından core 8 seçtim genede olmadı. 

Sanırım seve seve win11 e döneceğim bakalım.. Benim anlamadığım bazı programlar occt vs cpu yu test ederken bütün coreları kullanabiliyor o nasıl oluyor onu anlamadım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam düzelttim şu anda 8 core 16 mantıksal işlemci var.. (boot a 16 yerıne 8 girmişim oraya logical girmek lazımmış xD )

Cinebench hala %10 işlemci kullanıyor onu anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Programın ayarlarını ellememek lazımmış ben onu kısa sürsün diye 1 kere render yap demiştim ondanmış. :D 

Bütün coreları tam güçte kullanması için 10 dakika ayarında yapmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Squall said:

Programın ayarlarını ellememek lazımmış ben onu kısa sürsün diye 1 kere render yap demiştim ondanmış. :D 

Bütün coreları tam güçte kullanması için 10 dakika ayarında yapmak gerekiyor.

Böyle birşey olmaması lazım. 1 kere de yapsa 10 kerede yapsa işlemcinin tam gücünü kullanıyor olmalı. Başka bir sıkıntı olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öğrendiğim iyi oldu, eski laptop'u, temizleyip, sıfır kurulum yapıp kaldırınca bunu laptop standına koyacağım, altı ızgaralı olduğu için asıl benchmark'ları ondan sonraya bırakıyorum. Yani bu bilgi benim de işime yarayacak, teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bende dellendim 4500 puan alınca.

Cinebench R23 dede en yeni versiyonundada denedim. Bütün coreları teker teker izleyerek.

Eğer süre ayarını kaldırıp 1 render yap derseniz cpu corelarının sadece birini kullanıyor. 10dk Test throttle seçeneği ile bütün coreları %100 kullanıyor.

Bende kafayı taktımmı birşeye sebebini öğrenmem lazım ya ondan uğraştım bayağı ama neyse öğrenmiş olduk..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, Squall said:

Valla bende dellendim 4500 puan alınca.

Cinebench R23 dede en yeni versiyonundada denedim. Bütün coreları teker teker izleyerek.

Eğer süre ayarını kaldırıp 1 render yap derseniz cpu corelarının sadece birini kullanıyor. 10dk Test throttle seçeneği ile bütün coreları %100 kullanıyor.

Bende kafayı taktımmı birşeye sebebini öğrenmem lazım ya ondan uğraştım bayağı ama neyse öğrenmiş olduk..

böyle bir şey yok. süre ayarı ile cpu core'larının kullanım yüzdesi ve / veya sayısı arasında bir bağlantı yok. zaten cinebench alınırken süre kapatılıp tek render alınır. o 10dk lık render overclock stabilty testi için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, jackjoker said:

böyle bir şey yok. süre ayarı ile cpu core'larının kullanım yüzdesi ve / veya sayısı arasında bir bağlantı yok. zaten cinebench alınırken süre kapatılıp tek render alınır. o 10dk lık render overclock stabilty testi için. 

O ayar cpu core ayarıymış sanırım şimdi anladımda o zaman mesela 1 render nasıl alacağız? 1 kez renderla durdur diye bir ayar yok..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, Squall said:

O ayar cpu core ayarıymış sanırım şimdi anladımda o zaman mesela 1 render nasıl alacağız? 1 kez renderla durdur diye bir ayar yok..

minimum test duration seçeneği OFF olacak benchmark alırken. 

10dk olan stability test için. 

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok