PS3 alayım mı? (Aldım)
0

Bu konuda 17 mesaj var

"Alma" demeden önce;

Millet, "PS4 te oyun az, fiyat pahalı" diye söyleniyor,

PS4 fiyat olarak neredeyse iki tane -ya da 1,5- PS3 ediyor, (elimde 2,5 HDD var, 320 GB lık, 12 GB lık ucuz PS3 e takabilirim)

"PS4 kollarında küçükte olsa sorunlar var, pili de PS3 kollarına göre az gidiyor" yorumları,

Geriye doğru uyumlu olmaması yani PS3 oyunlarını oynatamaması ve Sony nin bu konuda uğraşmayacağını belirtmesi,

PS3 oyun grafikleriyle, aynı oyunun PS4 versiyonu arasında çok ciddi fark olmaması -en azından şimdilik-

gibi sebeplerden dolayı PS3 alsam mı diye soruyorum?

Öte yandan sadece Battlefront için PS4 alasım var. PS3 e gelecek mi bu oyun?

Ekstra sorular;

PS3, eski PS2 oyunlarını oynatabiliyormuydu? Ya da eski PS2 oyunları PSN den satın alabilirmiyim? Mesela MK Deadly Alliance PS3 için var mı?

PS3 kolları PS4 te çalışıyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

PS3 gayet alınabilir bir ürün halen. Yüzlerce güzel oyun arşivi var ve bu oyunların fiyatlarını oldukça uygun diyebileceğimiz seviyelerde bulabilirsiniz. Sırf exclusiveler için bile olsa Heavy Rain, Uncharted 1-2-3, Little Big Planet 1-2-3, Infamous 1-2, Killzone 2-3, Last Of Us, God Of War 3, God Of War Ascension, Demons Souls, Beyond Two Souls, GT 5 ve 6 gibi nice oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca yine Rockstar'ın konsollar için çıkardığı Red Dead Redemption da mutlaka oynanması gereken bir oyun. PS2 de hit olan ICO ve Shadow Of The Colossus'un HD versiyonları da yine sadece PS3'de oynanabilir.  Ancak 12 GB versiyonunda bildiğim kadarıyla ek bir aparat ile harici olarak disk bağlayabiliyorsunuz. O yüzden tavsiyem 500gb lık versiyondan almanız olacaktır. Plus abonesi de olursanız yine her ay birçok bedava oyun sahibi oluyorsunuz. Bunlar artı yönler. Eksi yönlere gelirsek, bu saatten sonra artık PS3 e pek fazla oyun çıkmayacağı kesin. Sony de PS3'e fazla önem vermeyecektir. Bundan sonra çıkacak olan tüm seriler PS4 e özel olarak çıkacaktır. PS3 gamepad'i PS4 te çalışmaz. Diğer türlüsü de geçerli. Gamepad'ler arasında pil açısından PS3 daha avantajlı olsa da ergonomi olarak bence PS4 gamepad'i daha başarılı. Bazı eski PS One ve Ps2 oyunları PS3'e özel olarak yapıldı ve PSN'den temin edilebilir durumda. (Resident Evil, Silent Hill, Final Fantasy serileri gibi)

Kısacası bu saatten sonra yeni oyunları oynayamazsınız ancak eski hitleri oynasam bana yeter derseniz uygun fiyatı ve bol oyunuyla PS3 tabi ki halen alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler.

O aparatı da araştırdım. 5 Liralık şeyi 50 TL ye satıyorlar. Çin den gerçekten 5 Liraya alınabiliyor da, siparişler 2-3 ayda geliyor maalesef.

Eski oyunların PS3 versiyonlarının, PSN de olup, olmadığını kontrol edebileceğim bir PSN linki ya da ayrı site bir var mı? 

PS4 alırsam SW Battlefront için alacağım herhalde. Hoth savaşını görünce PS3 ü filan unuttum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ps3 güzel konsoldu bende 2 sene evvel tadına bakmıştım. Ben sattıktan sonrada daha biraz oyunları çıktı, sadece bi demon soul (tabi bu oyun tarzını ve işkence çekmeyi seviyorsan :D) ile en az 100 saat geçirebilmen garanti. PS exc oyunları her türlü oynarsın zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS3'deki exclusive'ler ilginizi çekiyorsa alınır. Ancak bence bu saatten sonra sıfır alınmaz. DH'de falan oyunlarla birlikte satan birilerini bulup ondan almayı da düşünebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS3'de saglam oyunlar var, gayet alinabilir. Ancak Definitive'in dedigi gibi 2. el bakmak daha mantikli olabilir. Oyunlari sifir almaya zaten hic gerek yok.

Sorulara gelince :

- PS3 kollari PS4'de calismiyor, ancak PS4 kollari PS3'de calisiyor. 2. kol alinacaksa Dualshock 4 alirsiniz, ileride PS4'de de kullanirsiniz.

- PS2 geriye uyumlulugu sadece ilk cikan sisman versiyonlarda vardi, sonra kaldirdilar. Ancak bircok PS2 oyunu remaster edilip PS3'e geldi.

- Star Wars Battlefront PS3'e gelmeyecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepinize yorumlarınız için çok teşekkürler.

2. el mantıklı geliyor, evet ama bugüne kadar 1998 de aldığım ilk PS1 haricinde hep 2.el PS aldım ve hepsinde de sorunlar çıktı. O konuda inanılmaz şanssızım. 

Bir ara 2. kol hediyeli Slim PS3 kampanyaları vardı, şimdi yok galiba?

Ozan Başeski nin dediğinin tersine, kronus un dediği gibiyse, ikinci kolu PS4 için olanından almak mantıklı. Deneyen var mı bu işlemi?

Benim zamanında hastası olduğum oyunlar Resident Evil 2 ve 3. Sonrasını sevmedim. Last Of Us sanırım Resident Evil tarzı ve PS4- PS3 te var.

MK Deadly Alliance için özel hastalığım vardı bir ara. Maalesef PS3 te yok görünüyor.

Herkes Red Dead Redemption ı oynamadan ölme diyor neredeyse. Bu oyun da PS4 te yok, ikincisi gelecekmiş. Bu da PS3 ü seçmek için bir neden.

Oğlumda Minecraft hastalığı var, o da var sanırım PS3 te ?

Bu arada müjdeli zam haberi geldi bugün. (Hükümet değişmeyecekmiydi?) Bilemiyorum PS fiyatlarını etkiler mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun olmayacagini kimse garanti edemez tabii ki. Icinizin rahat etmesi icin, guzel bir kampanya bekleyebilirsiniz, surekli oluyor.

Dualshock 4'u PS3'de denedim. http://www.eurogamer.net/articles/2014-07-02-how-to-use-a-dualshock-4-wirelessly-with-a-ps3

Ozan Bey atlamis; Metal Gear Solid IV efsanedir. Hatta eski oyunlar da remastered olarak geldi PS3'e. Evli/cocuklu adami birkac sene cok rahat goturecek sayida oyun var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS3 aldım. 12 GB Super Slim modeli. Fiyatı 600 TL.

Dikkat, Sony Eurasia değil.

Tek kol var. İkinci kolu da bir ara alacağım. Sadece ışıklı, şekilli, geleceğe hazırlık diye PS4 kolu alırmıyım, bilemiyorum hala.

Benden çok, oğlum oynadı. Kaç saat oynadı bilmiyorum ama akşam hala şarjı bitmemişti.

Boş boş yatan 2,5 HDD yi de taktım (Bracket olmadığından, plastik kart ile "sıkıştırma" yöntemi ile) gayet güzel iş görüyor.

Yaklaşık 7 Liralık bracket siparişini de yurtdışından verdim, acelesi yok.

HDD takmadan, oyun indiremiyorsunuz gibi bir durum var yani HDD şart. Herhalde sadece disk kullananlarda sorun olmaz.

Güzel oyunlar çok pahalı, korsan olayına girmek istemiyorum yine de.

Bir ara takas yapan mekan bakacağım.

Bu arada, PSN Plus üyeliği her oyunu deneme izni veriyormuş, doğru mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

her oyunu deneme diye birşey yok bildiğim kadarıyla. ilk başlarda bazı oyunlarda vardı o sistem sonra devamı gelmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PSN Plus ın 15 gün deneme opsiyonu varmış ama kredi kartı istiyor. Eyvallah dedim ama saatlerce uğraştım, 2 kredi kartımı da kabul etmedi.

Adresi doğru girin vs. denmiş internette. Denedim, olmadı.

Şu an kullanan yok mu bu PSN Plus ı? Benim isteğim indirimli oyun, hediye oyun almak, online oynamak değil, istediğim oyunu deneyebilmek.

Her istediğim oyunu deneme şansım varsa, o zaman mantıklı olabilir üyelik. Tabii üye olmayı başarabilirsem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her oyun denenmiyor. PSN'e kart kabul ettirmekle alakalı bilinen bir yöntem yok. Üstüste denerseniz de size söylemese hesabı kitliyor kredi kartı eklemeye. Telefonla çözebiliyorlar bazıları. En rahatı prepaid kart almak. Bende paybyme kart sorunsuz çalıştı. Onun üstüne de daha dokunmadım zaten. Gerektikçe oradan kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben garanti bankası kullanıyorum sorunsuz ekletebildğim kartlar Miles & Smiles Amex (US PSN), Miles & Smiles Mastercard (TR PSN), Bonus Card Gold (HK PSN).

Hocam TR psn i bilmiyorum ama HK PSN i sanırım herkartı kabul ediyordu. Birde orayı deneyin isterseniz. Hem psn plus daha ucuz. Fakat elinizdeki 15 gün denemeyi hk psn de kullanamassınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında kredi kartında isim kısmı hiç önemli değil. Ama Enpara ile ben de sorun yaşadım, sonra "Türkçe karakterden mi" dedim kendi kendime, Türkçe karakter olmayacak şekilde girdim ve kabul etti. İsterseniz bir deneyin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Mastercard yok. Enpara nın kartı ve 2 ayrı bankanın Visa kartı var. Adımı yazarken Türkçe karakter kullanmadım.

Denemeden yıllık abonelik düşünmüyorum. Denildiği gibi her oyunu deneyemiyorsam anlamı da azalıyor benim için.

Bloody nin önerdiği kart olayını inceledim. Galiba fiziksel olarak bir kart gönderiyorlar. Bankalarla yeterince içli dışlıyım, ayrı bir olaya da girmek istemiyorum.

Sanal bir kartı Paypal den filan alamıyoruz mu, anonim kalarak?

Son Durum;

Mantığını anlayamıyorum, bazı oyunlar TR Store da yok, US te var, bazılarının da trial i TR de yok ama US de var. Yahu parasıyla değil mi? Fiyatı farklı olsa biraz anlarım ama oyun TR Store da hiç görünmüyor. İlla US Store için hesap açmam gerekti.

PSN Plus üyeliğiyle uğraşmadım, Amazon dan aldığım Gift Card ile birkaç küçük oyun satın aldım, tabii ki US Store dan.

Bir tanesini oğlum kadar ben de oynadım, şu an 2 Usd , tavsiye ederim; Young Thor (TR Store da yok)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok