Skylake geldi
2 2

Bu konuda 49 mesaj var

Technopat'ın en iyi yaptığı şey ASUS reklamı:

https://www.technopat.net/2015/08/02/coil-whine-nedir/

Videodaki yorumlarda gizli reklam yaptıklarından bahsetmiştim. Yazdığım ikinci mesaj silinmiş, o mesaja Receb'in yere göre koyamadığı ve coil whine sorununa "kesin çözüm" olarak ortaya attığı Super Alloy Power zamazingosunu kullanan ASUS Strix 970'in nasıl da vızır vızır öttüğünü gösteren bir video koymuştum. Bu mesajı silmiş ahlaksız herifler.

Şu beş para etmez adamlara itibar edip de "iyi işler yapıyorlar" falan demeyin lütfen. Kimin ne mal olduğunu herkes biliyor bu camiada.

"Çalıyorlar ama çalışıyorlar ağğğbi!"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz merhaba, uyarın için teşekkür ederim bahsettiğin durumun bende farkındayım, bu tür olaylar artık benim fitremden süzülüyor direk almam gereken şeylere odaklanıyorum. Ama bazı kaldıramadığım siteler varki bu nedenlerden ötürü hiç açmıyorum.

Sonuçta bu siteler reklamlardan beslenemiyorlar bazı şeyleri yapmak durumundalar TS 'de gitti adını hatırlamıyorum E serisi bir intel işlemciye gtx 9 serisi bir kart takıp bir inceleme çekti aynı "konsept" inceleme farklı yerlerde de görüldü. Ben iç yüzünü bilmeden yazıyorum bu yüzden kimseye şunu söyle yaptı diyemem. Bahsettiğin o bobin vızıldaması videosu da belki bu şekilde içeriği verilmiş bir video olabilir...

Bunları bir tarafa koyduğumuzda benim anlatmak istediğim şey TP videolarında daha fazla teknik bilgi veriliyor olması. Biraz bilgi sahibi olduğum bir konuda oturup TS incelemesi izlemem, hiç bilmediğim bir konu olursa o zaman izlerim. Aynı konu üzerine çekilen TS ve TP videolarını izliyorum ve TP'nin daha detaylı inceleme düzenlediğini düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam reklam yapacaksan bunu ilan ederek yaparsın. Bu hem yasal hem de ahlaki bir zorunluluktur.

Bu adamların önüne ASUS koyuyor metni, bunlar da çıkıp "mutlak doğru budur" diye okuyorlar. Yaptıkları bu; bahsi geçen videoda "teknik bilgi" diye sundukları şeyler ASUS'un hazırladığı slaytlardan ibaret. Ekrana çıkıp bunu olduğu gibi okuyor adam; doğru mu yanlış mı diye sorgulamıyor.

Böyle yayınlar insanların satın alma tercihlerini manipule ediyorlar ve bu yapılan ahlaksızlıktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TP yi arada uykum gelsin diye izliyorum. Gerçekten uykum geliyor. Reeder tabletimden açıyorum. Kafamın yanına koyuyorum baktım gözler kayıyor tableti kapatıp mışıl mışıl uyuyorum :D TP nin bana sağladığı tek avantaj bu. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

...  :D

O coil whine videosunda anlatılan konular herhangi bir teknoloji editörünün derleyemeyeceği kadar spesifik uzmanlık konusu aslında. 
Dojaz ve niyet siteden siteye değişmek ile birlikte bu tür olaylar var ne yazik ki. Bazısı çıkıp bariz maymunluk yapar, 
bazısı kulağına fısıldar. Bazısı çıkar bu içerik advertorial der. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gta5'in yalnızca adı varken, "gta5 pcsi topluyoruz!!" diye gündem olmaya çalışan sitenin tartışılması bile abes. Toplasan 10 kere girmemişimdir o siteye. Birkaç kez ne varmış diye bakıp kaçtım resmen. Zaten sağda solda neler yaptılarını duyup görüyoruz. Yeni nesil ergenleri biraz kafalayarak iş yaptıkları ortada. Konuşmaya gerek bile yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Techreport 'un twitch üzerinden yayınları var. Onları birkaç kez izledim , iyiydi. Youtube Linus tech kanalı var. O da iyi. 

Türkçe yayınları izlemenin bir nedeni var , o da densha ile aynı. uyumak istediğimde iyi gidiyor. İngilizce dinlerken uyumak daha zor.

Yalnız şimdi TP 'nin yayınına baktım. O arkadaşın sesi ile uyumak zor olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu yapmalarinin sebebi ne olabilir? Enerji tüketiminin cevreye verdigi zarar mi?

Edit: Söyle bir yazi var makalede:

It could be argued that both the consumer and business sectors have already prepared themselves for the low-energy paradigm that Holt discusses, having in the last ten years gradually sacrificed the faster and more powerful desktop computing experience for the low-end latency, compensated by mobility and reduced complexity, of smartphones and tablets.

Sirketler enerji giderlerini düsürüp, cihazlarin hareket kabiliyetini arttirmak istiyor. Bu sekilde anladim. Ama hiz ile hareket kabiliyeti nasil ters orantili olabili?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sekreter muhasebeci masasına 15watttan daha fazla elektrik çeken cpu israf zaten. Hatta elemanlar işleri clouda atalım işler oradan görülsün diyorlar haklılar da. O zaman zaten arm işlemcili çok düşük güç tüketen terminaller bile çok rahatlıkla iş görecek. 

Zaten gidişat da böyle olmalı. Her yere core i5 i7 koymanın alemi yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o tip sistemler için üretilecek düşük tüketimli cpu'lar ayrı tabi, o mantıklı bir hareket olur. ancak desktop high end piyasası için o şekilde bir yol izleyemezler... performans bekliyor insanlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

High end için elbette mantıksız ama genel maksatlı çoğu kullanımda (ofis vs.) bulut tabanlı işlemlere artık geçilmeli. Düşük güç tüketimli ve neredeyse terminal gibi iş gören sistemler lazım.

Yoksa binlerce dolar verip aldıkları bilgisayarlarda Facebook'ta okey oynayan tiplerden ileri gidemeyeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kendi adima isinlama ve zamanda yolculuk bekliyorum.  Ama maalesef fizik kanunlari ortada. 

Benzer sekilde "performans bekleyen insanlar" maalesef silikon teknolojisinin sonu yaklastikca beklediklerini o kadar cabuk bulamayacaklar. Sozkonusu konusma yanlis yorumlanmis, orada soylenmek istenen sey mevcut silikon teknolojisinin yerine kullanilmaya baslanmasi beklenilen (daha ortada bir sey yok) spintronics, karbon nanotupler vs, gibi egzotik teknolojilerde ilk etapta silikona orana performans olarak biraz geriye gidilecegi soyleniliyor. Ancak silikondan farkli olarak bu teknolojilerin onu acik. Yillar gectikce bu teknolojiler uzerindeki hakimiyetimiz de artacak ve muhtemelen silikonla elde edebildigimiz performansin cok otesine gececegiz, ancak bu boyle birkac yilda olmayacak. 

Performansa ihtiyaci olduguna inanan kullanicilar icin elbette bir ara cozum olacaktir. O pazar sandiginiz kadar buyuk olmamakla birlikte Intel icin cozumsuz birakip baska sirketlere kaptirilmayacak kadar buyuk. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok