Note 4 alınır mı?
1 1

Bu konuda 52 mesaj var

Kendime ben g4 almıştım ablamda değiştirmek istiyor ille samsung olmasını istiyor. Bu fiyat aralığında daha iyi bir seçenek var mıdır g4 den başka sizce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Note 4 çok güzel bir telefon ancak eşimin telefonu iki kere servise gitti, birincisinde şarz olmuyordu altı değişti. Diğerinde ekran içeriye göçtü komple kasa değişti.

Kasa değişiminden sonra arka kapak tam oturmuyor kasaya ... 0,5, 1mm boşluk var

Birinci tamirde sıvı teması bilmem ne dediler masrafı bana ödettiler ikincide bekliyordum kullanıcı arızası falan demelerini o zaman kafalarına atacaktım telefonu 

ama demediler. 

Bu telefon pre order yapılan imalat hatalarıyla dolu ilk seri bir telefon tabiki onuda düşünmek lazım....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Note 4 çok güzel bir telefon ancak eşimin telefonu iki kere servise gitti, birincisinde şarz olmuyordu altı değişti. Diğerinde ekran içeriye göçtü komple kasa değişti.

Kasa değişiminden sonra arka kapak tam oturmuyor kasaya ... 0,5, 1mm boşluk var

Birinci tamirde sıvı teması bilmem ne dediler masrafı bana ödettiler ikincide bekliyordum kullanıcı arızası falan demelerini o zaman kafalarına atacaktım telefonu 

ama demediler. 

Bu telefon pre order yapılan imalat hatalarıyla dolu ilk seri bir telefon tabiki onuda düşünmek lazım....

almaya kalkarsam hangi seri almalıyım ? birde lg servisi cidden çok iyidi bir keresinde kendi hatam olmasına rağmen ücret talep etmeden anakartı değiştirdiler, samsung da bu sıvı kaçmış olayını çok duyuyorum ama dediğim gibi lg istese direk g4 diyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi seri almalısın bilmiyorum ama bizdeki seriye bakabilirim cumartesi günü, 

Su kaçmış olayı bence palavra çünkü o telefonu mekanik olarak inceledim ben bariz dizayn hatası var alt bölgede 

şarjın oturduğu cidar incecik 1mm  falan telefon şarjda iken en ufak bir zorlama olsa o bölge esneyerek sıkıntı

ortaya çıkabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G4' te kal boşver, note 4 kuzenimde var ben ısınamadım pek.

Lg cihaz istemiyor abla hazretleri :D

Hangi seri almalısın bilmiyorum ama bizdeki seriye bakabilirim cumartesi günü, 

Su kaçmış olayı bence palavra çünkü o telefonu mekanik olarak inceledim ben bariz dizayn hatası var alt bölgede 

şarjın oturduğu cidar incecik 1mm  falan telefon şarjda iken en ufak bir zorlama olsa o bölge esneyerek sıkıntı

ortaya çıkabilir.

bencede servis en ufak hatada bok atıyormuş işte dediğim gibi dh de konusu olmuştu. Bakalım başka seçenekte gelmiyor büyük ekranlılar arasında?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung Note 4'ü geçen sene kasım ayından beri yaklaşık 10 aydır kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok, bireysel olarak sorun yaşayanlar elbette her üründe olabilir ve olacaktır ama genelleme yapmadan araştırmak lazım. Note 4'te sıkıntı yaratabilecek tek olay öndeki ekran çevresinde fabrika çıkışında olan milimetrik boşluklar deniyordu ki aldığım üründe öyle bir şey yoktu. Onun haricinde metal çerçeve ile güçlendirilmiş kasası ile elde daha tok ve sağlam his veriyor eski Note serilerine göre. Kalem olayı önemliyse zaten tek geçilecek bir telefon ki ben kalemini de oldukça fazla kullanıyorum. Ekran çözünürlüğü ve renk doğruluğu eski Samsung modeller ile kıyaslanmayacak kadar daha iyi. Pili 1 ila 2 gün arası rahat gidiyor kullanıma göre. Şu anda Lolipop 5.01 işletim sistemi var ama 5.1.1 yakında gelecek. Sonuç itibariyle yıllarca iPhone kullanmış biri olarak ilk kez bir Android telefonu beğendim diyebilirim. Eğer 5.75" gibi büyük ekranlı ve halen üst seviye donanıma sahip 2000 lira altında iyi bir android telefon düşünüyorsanız kesinlikle değerlendirin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet @@Ozan Başeski 'nin bahsettiği boşluklar ben ilk aldığımda vardı çok küçüktü ama vardı o boşluklar daha sonra ekranın veya ön panel diyelim içeri göçmesiyle sonuçlanıyor genelde. Yani ön panelin çerçeve ile bağlantısı kesiliyor ileri geri oynuyor. Çözüm kasanın komple değişimi ...

Bu kadar para verdikten sonra İpone da gündeme gelebilir ben şahsen pişman oldum onun yerine bunu aldığıma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu "LG almam" lafını çok duydum teknolojiden anlamayan insanlardan ama her defasında da zorla aldırdım, hepsi de çok memnunlar... sana da zorla aldırmanı tavsiye ederim ablana :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kendi ihtiyaçlarımı Galaxy s2 bozulduğu için 2 gün önce aldığım Asus Zenfone 2 ile gidermeye başladım. Her işimi görüyor. Sanki önceki görmüyordu :D Bozuldu işte bunu aldım, iyi bişi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG almamak için bir neden yok bence. Pro fotografçıların yorumlarına bakmıştım. En iyi kamera olarak LG G4 'ü gösteriyorlar. 

Note 4 güzel , o da alınır. Yenisi tanıtıldı, Note 5 yakında gelmez ama Edge+ gelecek ay gelebilir belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Note 5 Kasım ayından önce yaygın şekilde bulunmaz muhtemelen, ayrıca sürekli artan döviz kurları neticesinde 2500 TL veya üzerinde bir fiyat etiketi ile gelmesi çok olası. Note 4 ise 2000 TL veya biraz altına şu anda bulunabilir. Note 5 ile arasında ekran ve ekran çözünürlüğü, kamera vs açılarından hiç fark yok. Sadece 3 vs 4GB bellek ve Exynos 5000 yerine 7000 serisi 8 çekirdekli işlemci farkları var. Ayrıca arka kapak açılmadığı için pil değiştirilemiyor ve SD kart yuvası yok Note 5'de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu "LG almam" lafını çok duydum teknolojiden anlamayan insanlardan ama her defasında da zorla aldırdım, hepsi de çok memnunlar... sana da zorla aldırmanı tavsiye ederim ablana :)

Ben nexus 4 talihsizliğim dışında memnundum g2 imden şuankindende memnunum

Ben kendi ihtiyaçlarımı Galaxy s2 bozulduğu için 2 gün önce aldığım Asus Zenfone 2 ile gidermeye başladım. Her işimi görüyor. Sanki önceki görmüyordu :D Bozuldu işte bunu aldım, iyi bişi.

biraz kendisi ıl bu konuda bana göre hava hoş fiyat performans benim tercihimdir her zaman

LG almamak için bir neden yok bence. Pro fotografçıların yorumlarına bakmıştım. En iyi kamera olarak LG G4 'ü gösteriyorlar. 

Note 4 güzel , o da alınır. Yenisi tanıtıldı, Note 5 yakında gelmez ama Edge+ gelecek ay gelebilir belki.

aynen abi çok iyi kamerası ve sanıyorum şu anki üst segmentte en iyi ekrana sahip.

Note 5 Kasım ayından önce yaygın şekilde bulunmaz muhtemelen, ayrıca sürekli artan döviz kurları neticesinde 2500 TL veya üzerinde bir fiyat etiketi ile gelmesi çok olası. Note 4 ise 2000 TL veya biraz altına şu anda bulunabilir. Note 5 ile arasında ekran ve ekran çözünürlüğü, kamera vs açılarından hiç fark yok. Sadece 3 vs 4GB bellek ve Exynos 5000 yerine 7000 serisi 8 çekirdekli işlemci farkları var. Ayrıca arka kapak açılmadığı için pil değiştirilemiyor ve SD kart yuvası yok Note 5'de.

note 5 dediğin gibi olur fiyatlar o yüzden beklemek mantıklı değil abi şu anda 1800 tl civarında distribitör garantili ürün bulunuyor çeşitli sitelerden sanıyorum note 4 alıcaz bugün ablama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Ozan abi ile baktık, bana da Note 4 ile 5 arasındaki farklar minimal geldi. Note 4 rahat idare eder bir nesil daha.

Öte yandan Android telefonlardaki RAM miktarı beni ürkütmeye başladı. Bir telefonda 4 GB RAM olur mu ya?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Note 4 gold renk aldım dün ablaya hepsiburadadan bugün ürün elimize ulaştı fakat kutunun sıfır oldugunu belgeleyen seal bantı yırtıktı telefonun iç kutusunda telefonu kavrayan kısımda yırtıktı fakat telefonu açtım sim kart takmadan inceledim ekranını heryerini en ufak çizik yok ama ufacık sinek miğde bulandırır derler ya bu adamlara artık hiç bir güvenim kalmadı sanıyorum iade ürünü yolladılar ne yapayım sizce iade etmeye değer mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorun yurtdışında da var. Amazon da, kullanıcı yorumlarında görülüyor. Mağaza ya , iade ürün almayıp eleştirilecek, ya açılmış kutu gönderecek. Aslında bir şekilde, sıfırlamaları lazım belki. 

Yeni üründe ben de huylanıyorum böyle şeylerden. Üstelik iade eden genelde durduk yere iade etmiyor. Bir hata görüp , uğraşmamak için iade ediyor. 

Çok uğraştırma olasılıkları var. Sorunsuz çalışıyorsa, kusur yoksa, göndermemek daha mantıklı olabilir.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Note 4 gold renk aldım dün ablaya hepsiburadadan bugün ürün elimize ulaştı fakat kutunun sıfır oldugunu belgeleyen seal bantı yırtıktı telefonun iç kutusunda telefonu kavrayan kısımda yırtıktı fakat telefonu açtım sim kart takmadan inceledim ekranını heryerini en ufak çizik yok ama ufacık sinek miğde bulandırır derler ya bu adamlara artık hiç bir güvenim kalmadı sanıyorum iade ürünü yolladılar ne yapayım sizce iade etmeye değer mi ?

Bence değer.. Dünyanın parasını verip üstüne sıvı dökülüp geri gönderilen telefon sahibi olma riskine girilmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorun yurtdışında da var. Amazon da, kullanıcı yorumlarında görülüyor. Mağaza ya , iade ürün almayıp eleştirilecek, ya açılmış kutu gönderecek. Aslında bir şekilde, sıfırlamaları lazım belki. 

Yeni üründe ben de huylanıyorum böyle şeylerden. Üstelik iade eden genelde durduk yere iade etmiyor. Bir hata görüp , uğraşmamak için iade ediyor. 

Çok uğraştırma olasılıkları var. Sorunsuz çalışıyorsa, kusur yoksa, göndermemek daha mantıklı olabilir.  

Bizzat deniyorum ablam görmez çünkü ben çok pimpirikliyim bu konuda ufacık bir hata görsem direk anlarım ama tabiki donanımsal bir problem olup ilerde sapıtırsa.... bir günü atlattım henüz gözüme çarpan bir sorununu görmedim çekim gücü, hoparlör, tuşların işlevi, kalemi vb herşey sorunsuz çalışıyor. Ölü pixel testide yaptım ondada sıkıntı yok

Bence değer.. Dünyanın parasını verip üstüne sıvı dökülüp geri gönderilen telefon sahibi olma riskine girilmez.

Üstüne sıvı vb dökülse illaki bir yerde sorun yaşatmazmı ? tuşlar tam basmaz, hoparlör sapıtır vb ? Benim eski telde öyle olmuştu bazen basmıyordu bazen basıyordu vsvs

Acaba bendemi aynı şekilde iade etsem ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birde gold renk hiçbiryerde yoktu yav :)

İade sürecini başlattım birde spigen gold hybrid kılıf almıştım o da pazartesi gelicek gold bulamazsam onuda iade edicez artık :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok