Apple 2015 Sonbahar tanıtımları
1 1

Bu konuda 57 mesaj var

@ valla nexus5 ten yemin ederim istemeye istemeye geçtim iphone a. amerikaya giden birini bulsam 5x aldırıcaktım fakat yoktu bu ara gidip gelen. telefon iyice saçmalamaya başladı anakart arızası dedi forumdan arkadaşlar o yüzden değiştirmek durumunda kaldım. nexus5 i özlüyorum ciddende.

hatta iddaa ediyorum nexus 5 iphone 6s ten daha akıcı. apple ın bu animasyonları falan direk yavaşlık sebebi. haraketi azalt seçeneğini seçsem bile nexus 5 ışık hızı ile menü değişimi vs yapardı. app açma zamanına dikkat etmedim ama menü geçişleri sağ sol ekran programdan çıkma nexus 5 kesinlikle daha hızlı. Üstelik 1 kere bile factory reset atmadım kitkat ten beri hep üzerine kurulum yapmıştım. En büyük artısı 400$ lık bir telefon kullanmaktı ( o zamanın kuru ile 880TL ye gelmişti telefon). Kafam rahattı şimdi 3000TL lik telefon kullanıyorum resmen aklım çıkıyo düşücek diye. Ne güzel telefondu.. Nexus 5  :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üst seviye telefonlardaki donanımların doğru düzgün performans veremiyor olması zaten işletim sistemlerinin ve onu özelleştiren üreticilerin ayıbı.

Android'e alışan birisi IOS'te zorluk yaşayabilir ama bir kez IOS'e alışınca da bir daha başka telefonla yaşanmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ hocam nexus 5 e ben iphone 4s ten geçmiştim ve çok sıkıntılı bir süreç olmamıştı hemen alışmıştım. Sanki iphone a geçişim şimdi daha zor geliyor bana. Parmak sensörü, fiziksel tuş vs. iPhone kullanması kolay bir telefon zor değil yanlış anlaşılmasın dediklerim ama nexus 5 ile daha kolaydı herşey :)

Bu arada iphone u kurarken nexus 5 e move to ios app'ini indirdim. tüm fotoğrafları rehberleri sms leri mail leri pat geçirdi. 15 dakika sürdü transfer işlemi. Başarılı bir app tavsiye ederim geçiş yapanlara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android kullanmaya alışan birinin iOS'e geçmesinde zorluk yaşayacağını sanmıyorum zira kullanması daha kolay. iOS'den Android'e geçiliyorsa ise belki ilk başta ufak bir adaptasyon süresi yaşanabilir. Yine de çok büyük bir dert olacağını sanmıyorum. Sonuçta hangi işletim sisteminin kullanılacağı kararı kişisel beğeni ve tercihlere kalmış bir şey. Yalnız her ne kadar şimdiye kadar Nexus marka bir telefon kullanmamış olsam da herhangi güncel bir iPhone'un yine güncel amiral gemisi denen bir Android telefondan yavaş olabileceği ihtimali Türkiye'nin önümüzdeki yıl uzaya astronot ihtimali kadar birşey sanırım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone'ların gerek yazılımsal ve gerek donanımsal olarak bütünleşik bir üretimden çıkması, açık yazılımsal ve dağınık parçalardan oluşan android tabanlı bir sistemden daha hızlı davranmasını beraberinde getiriyor. Şahsen ben yinede android tabanlı cihazları sevmekteyim, bunu başlıca nedeni apple'ın herşeyi paraya vurması, özgür yazılımlı cihazlar bir çok yeniliğe erken vede ücretsiz ulaşabiliyor.Bunun dışında kişileştirilmeside avantajlı.Ne diyeyim apple'ın biraz reklam seven kitlesi var, öyle ahım şahımda bir özellik sunmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok