Windows 8.1 Pro Lisansı
0

Bu konuda 17 mesaj var

Merhaba,

Evdeki notebook'lardan birinde Windows 10 Preview sürümü çalışıyordu. Bir şekilde bozuldu ve repair etmek işe yaramadı. Üstüne yeniden Windows 10 kurdum ama elimde fazla lisans yok. Windows 8.1 Pro lisansını ucuza alacak bir yer bilen var mı? Windows 8.1 kurup o lisans ile aktive edeyim sonrasında Windows 10'a upgrade edeyim istiyorum ama 150 TL'ler civarında gezen fiyatlar gördüm sadece. Var mıdır ucuz 8.1 Pro lisansı yada Windows 10 lisansı almanın bir yöntemi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Notebookda windows 7 var mıydı? Veya laptop kendisi windows 8.1 ile gelmişmiydi?

Bu iki sorudan birisi bile evet olarak cevaplanabiliyorsa o durumda çözüm basit. Para vermeye gerek olmadan önce laptop ile gelen işletim sistemi kurulacak herhangi bir driver kurmadan windows 10 a güncelleme yapılıp aktive edilecek ve ondan sonra temiz kurulum veya eski windows dosyaları diskten temizlenerek devam edilecek.

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Notebook'ta işletim sistemi yok. Sistemsiz bir notebook. :) Sıfırdan işletim sistemi almam lazım.

@@RFID

Daha önce kendi notebook'um için aldığım 60 TL'lik 8.1 Pro lisansı ile karşılaştırınca evet pahalı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam biliyorum bu ilaçlı vs. işlere girmeyi pek sevmiyorsun, ama Microsoft KMS ile aktivasyonu yapılmış Windows 8'leri de sorunsuzca Windows 10'a terfi ediyor. Yani Microsoft'un bir nevi ücretsiz dağttığı Windows 10 lisansını bu şekilde edinmenin bir sakıncası olduğunu zannetmiyorum.

TiesTorN and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam biliyorum bu ilaçlı vs. işlere girmeyi pek sevmiyorsun, ama Microsoft KMS ile aktivasyonu yapılmış Windows 8'leri de sorunsuzca Windows 10'a terfi ediyor. Yani Microsoft'un bir nevi ücretsiz dağttığı Windows 10 lisansını bu şekilde edinmenin bir sakıncası olduğunu zannetmiyorum.

O da bir yöntem ama ben özellikle işletim sistemini yasal olarak kullanmayı tercih ediyorum. Şimdilik aktive etmeden dursun bakalım da uygun fiyatlı bir Windows 8 yada 10 ürün anahtarı bulabilirsem satın alıp aktivasyonu yaparım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korsan olarak nitelenen işletim sistemlerinin içerisine gömülebilen zararlı yazılımların %80 kadarının işletim sistemini kurduktan sonra hiçbir yazılım ile tespit edilemediğini biliyorum. Bu yüzden ben kendi adıma uzak duruyorum, kullananların kendi tercihleridir. Benim için işletim sistemi kurarken tek konu telif haklarını ihlal etmemek değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korsan olarak nitelenen işletim sistemlerinin içerisine gömülebilen zararlı yazılımların %80 kadarının işletim sistemini kurduktan sonra hiçbir yazılım ile tespit edilemediğini biliyorum.

Dünyaca ünlü grupların çıkardığı popüler release'lerde böyle şeyler yok. Senden benden önce bu işin piri olmuş binlerce adam kontrol ediyor zaten bunları kurmadan önce :) güvenip güvenmemek şahsi fikir tabi, ben güveniyorum... 15 yıldır da hiçbir sorunla karşılaşmadım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Temiz olduğu duyurulmuş birçok işletim sistemi imajı içinde neler olduğunu Lab'ta kendim gördüm. Kulaktan duyduğum, kimin yazdığını bilmediğim web sitelerinin yorumlarına göre yazdığım bir konu değil. Sen kullanmaya devam et, sorun yok. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya farzet kötü amaçlı yazılım var ne olacak? adamların seninle benimle işleri yok ki. oturup benim bilgilerimi ne yapacak adam? evimden pentagon'a vpn kurup kırmızı düğme ile dünya savaşı başlatacak değilim ya :) bu kadar da detaya bakmaya gerek yok. kendimi bildim bileli başıma bir şey gelmedi. çevremde ki kimsenin de başına bir şey gelmedi. 
banka deseniz zaten banka hesaplarına cep telefonu aktivasyonu olmadan girilemiyor.
banka hesapları dışında da kritik bir şey yok. 
zaten işi bilen kişi de çok ciddi dosyalarını bilgisayarda değil harici bir yerde tutar gerektiğinde görüntüler, kaydeder vs. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya farzet kötü amaçlı yazılım var ne olacak? adamların seninle benimle işleri yok ki. oturup benim bilgilerimi ne yapacak adam? evimden pentagon'a vpn kurup kırmızı düğme ile dünya savaşı başlatacak değilim ya :) bu kadar da detaya bakmaya gerek yok. kendimi bildim bileli başıma bir şey gelmedi. çevremde ki kimsenin de başına bir şey gelmedi. 

banka deseniz zaten banka hesaplarına cep telefonu aktivasyonu olmadan girilemiyor.

banka hesapları dışında da kritik bir şey yok. 

zaten işi bilen kişi de çok ciddi dosyalarını bilgisayarda değil harici bir yerde tutar gerektiğinde görüntüler, kaydeder vs. 

:))  tam da aklımdaki şeyleri birebir yazmışsın, ben yazayım diyordum önceden ama vazgeçmiştim... hakikaten durum budur.

neyse, konuyu da biraz saptırdık. gerçi ucuza bir yer bilen biri olsa sanırım şimdiye kadar yazardı zaten :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi ihtimalle bilgisayarınızı bir zombiye dönüştürüp DDoS saldırılarında kullanabilirler.

Ama şu yöntemin hiçbir riski yok. Resmi bir ISO imajı ile kuracağınız W8.1'in aktivasyonunu KMS yoluyla yaparsınız. Daha sonra üzerine W10 kurar tekrar aktivasyonunu yaparsınız. Cihazınız kalıcı olarak aktive olduktan sonra sıfırdan tekrar W10 kurup sorunsuzca aktivasyonu yenilersiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

KMS aktivasyon kalıcı win 10 aktivasyonu sağlamayabiliyor. Kalıcı olmadığı durumlarda aktivasyon bir süre sonra patlayacaktır. slmgr /xpr ile kontrol etmek gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Temiz olduğu duyurulmuş birçok işletim sistemi imajı içinde neler olduğunu Lab'ta kendim gördüm. Kulaktan duyduğum, kimin yazdığını bilmediğim web sitelerinin yorumlarına göre yazdığım bir konu değil. Sen kullanmaya devam et, sorun yok. :)

@ bu ilaçlı işletim sistemleri iiçinde neler var ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok