Eski laptoplara hayat verin.
0

Bu konuda 12 mesaj var

Cloud OS ler cacık olmaz. İş yapılamaz yeterince verimli değildir. Chromebook ve chromeOS sadece bir ucubeden ibaret olmakla birlikte google ın ne yapsak da çöpe atsak kimse farketmese dediği teknolojilerdir.

kullanan da dombilidir taocudur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu Linux diye birsey var, CHW toplulugu surekli es geciyor gibi geliyor bana. Bir google aramasi ile light linux dagimlari nedir nasil kurulur bulunabilir.

Ornek olarak: Lubuntu, Archlinux(kurulumu zor), Archbang, crunchbang (bunsen yeni adi), vs, vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu Linux diye birsey var, CHW toplulugu surekli es geciyor gibi geliyor bana. Bir google aramasi ile light linux dagimlari nedir nasil kurulur bulunabilir.

Ornek olarak: Lubuntu, Archlinux(kurulumu zor), Archbang, crunchbang (bunsen yeni adi), vs, vs.

Bence de. Linux varken ChromeOS vs. gereksiz bence. Tamam, sadece internet tarayıcısını açmayı ve "next, next, next, finish" şeklinde program kurmayı bilenler için anlatması zor olabiliyor bazen ama yine de dikkate alınmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu biraz dagitiyorum ama, bazi spesifik dagitimlar (Archlinux, Gentoo, vs) haric linux kurmak windows kurmaktan daha kolay.

Ozellikle ubuntu ya da fedora temelli dagitimlar bu isi olabilecek en basit hale indirgemis durumdalar. Tek kafa karistirabilecek tarafi, daha once deneyiminiz yoksa, partitionlari ayarlamak olabilir.

Her durumda ne olacagindan tam emin degilseniz once bir sanal makine uzerinde test edebilirsiniz.

Bu yukarida bahsettigim dagitimlar ve benzerleri raspberry pi turu cihazlar uzerinde kullaniliyor, eski laptoplarda cok daha iyi performans verecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oda doğru gerçi gerçi, hatta bizim iş yerinde Ömer abim var benim oda da farklı versiyon çalışan bir rip yazılımımız benim ana kullandığım makinedekinle çakışıyor diye eskisini laptopa kurmuştum. T3200 cpu 4gb ram çalışan bir makine şimdi üstünde win 7 var iyi kötü çalışıyorda genelde Ömer abi (büyük patron aslında :D) kullanıyor adamcağız haber falan takılıyor öle, konusuda pekişince burda dedim niye ikincil olarak linux kurmuyom ben buna diye. Lubuntu kurdum şimdi diyor ana olum bu hızlandı ya ne güzel çalışıyor böyle diyor. :) Yapcağı iş o kadar zaten onun temiz sade bi arayüz takılsın tıkır tıkır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok