Bakın burada ne var? :)
0

Bu konuda 9 mesaj var

Zamanında Küçük Emrah'ın camekan vitrinin önünde ağzının suyu aka aka seyrettiği piliç çevirmeleri izler gibi izlediğimiz, bir dönemin efsane, ulaşılmaz, fetiş ekran kartı, 20 yıllık bir gecikmeyle de olsa sonunda ellerimde :)

Karşınızda... Matrox Millennium 4 MB WRAM (Made in USA)

Model Kodu: MGA-MIL/4I

Yonga Kodu: IS-MGA-2064W-R3 64-Bit

LEZZ90.jpg

Devamı gelecek... Bizi izlemeye devam edin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anam anam saatlerce incelediğimi hatırlıyorum bunu :))

Biraz daha eskilere gidip "trident" desem hatırlayan olacaktır sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar (sadece bu kart değil de, Matrox'un kartlarının geneli) ekran kartlarının da belleğinin olduğunu farketmeme sebep olan kartlardır. Modellerin yanında "2MB", "4MB" gibi ifadeleri görünce "nasıl ya?" olduğumu hatırlıyorum. O dönemde benim ekran kartımın belleği bilinmeyecek kadar küçüktü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 1995 sonu olması lazım fifa 96 çıktığı zamanlar bu kartın reklamlarını ilk gördüğüm zamandır, reklamın yer aldığı alt kenarda  "VRAM std. DRAM çiplere göre çok daha yüksek performans vermektedir."  diye yazıyordu, tabi o zamanlar 1mb s3 kartı olan birisi olarak bu kartı takınca fifa 96'nın bir başka görüneceğini düşünürdük. Bende zamanın önemli kartlarını saklıyorum bir nevi koleksiyon. bendede 4mb mystique modeli  var. ışık hızında grafikler diye reklamı var, nasıl da yedik he  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne günlerdi uzaktan bakardık onunla bile mutlu olurduk (kendi adıma konuşuyorum) şu kartın bende yaşattığı heyecanı şimdi titan z yaşatmıyor. Benim için birde 8800 ultra çok özel bir karttır o kart içinde kalbim böyle pır pır atmıştı :)

Kart bu arada çok temiz görünüyor korozyon falanda yok gibi tam kolleksiyonluk parça Najaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nostalji mi yapiyoruz yine :)

Benim de ilk ekran kartim Oak marka idi 512 KB, trident kadar bile bilinmez bu heralde.

Ilk 3D ekran kartim ise (4MB sanirim) NVIDIA Riva 128 islemcili adi neydi tam hatirlamiyorum ama cok acayip bi teknoloji idi, gercek zamanli isik/yansima hesaplamalari falan ilk bununla gormustum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oak bilinmez mi ya :) Benim de ilk ekran kartım, ISA kartlarla ilgili bir program yüklüyorduk autoexec.bat'la başlangıçta, yoksa 640*480 256 renk vermiyordu, hey gidi günler. Ben de geçen gün creative muvo2 fm'i buldum evde, kaç sene kullanmıştım. Çalışmaz olmuştu, o dönem 5 gb başka MP3 çalar yoktu, içinde 1" hdd vardı, kulağını dayayınca sesi duyuluyordu:) Hdd'yi çıkardım içinden, seagate markaymış :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok