Surface Book-izlenimler ilk 72 saat.
0

Bu konuda 42 mesaj var

Evet, pazartesinden beri kullaniyorum-daha dogrusu kullanmaya calisiyorum.

TL;DR cok guzel bir tasarima sahip olup, ayni anda o kadar rezil bir kullanici deneyimi nasl sunar anlamadim.

Kullandigim model: i7/512gb SSD/16gb DDR4/Geforce GPU ile geliyor.

Kutu cok guzel, herhalde en cok buna kafa yormuslar, sade ve cok saglam... Epey agir birsey, icinde 3-4 sayfa, kucuk bir kitapcik haricinde, adaptor, bilgsayar ve kalem var; baska birsey yok.

Ilk Setup asamasi:

Guc tusuna bastiktan sonra ad-soyad girme kismini tamamladim, taadaaa mavi ekran. Epey bir insan ayni sorundan muzdarip reddit ve surface forumlarinda konusuyorlar. NEyse 2-3-4 restarttan sonra basladik kullanmaya...

Ekran: 

Cok cok guzel ve net... parlaklik da ayni derecede iyi, 100% kullanamadim, gozleri cok rahatsiz ediyor, los bir ortamda 30-40% gayet yeterli.  ekran surucusu yada baska bir sey soyle bir soruna yol aciyor, edge ile webde gezerken herhangi bir sayfayi asagi yukari kaydirirken sayfa renk degistiriyor, morlasiyor, yesillesiyor, tamamen random bir olay... 

Klavye:

Alltan isiklandirmali, fakat gumus renkli klavye +beyaz tus takimi = hata! Harfler resmen gorunmez oluyor, klavye isigini kapatip kullaniyorum o yuzden...  Kaliteli tuslar, araliklari cok guzel.

Trackpad:

Bu da cok guzel yapilmis, genis ve duyarli. Nerdeyse (nerdeyse) Apple'in trackpadlerine kiyaslanabilir urun olmus diyecekken dunya kadar yazilimsal sorun sizi karsliyor. Icon, evet mouse icon u kayboluyor bazen, iki parmakla scroll yapiyorsunuz cok guzel calisan scroll tamamen iptal oluyor bastan baslatmak gerekiyor, bazen de hem bastan baslatip hem de ekrani cikarip takmak gerekiyor.

Ekrani Ayirma Tusu-Muscle Wire:

Ekran takiliyken gercekten cok saglam oturuyor, ekrandan tutup istedginiz gibi tasiyabilirsiniz; hicbir oynama yapmiyor. Bilgisayar acik yada kapaliyken klavye uzerindeki bir tusa basili tutunca yesil isik yaniyor ve ekrani cikarabilirsiniz diyor... Soru burada basliyor yine, bazen tek taraf cikiyor bazen cikmiyor, bazen abanmak gerekiyor ki kiricam diye korkuyorsunuz artik...  Durup dururken bahsettigim "tus" devre disi kaliyor cunku birkac yazilim GeForce GPU yu kullaniyor hatasi aliyorsunuz, gercekten kullaniyor mu bilemiyorum ama adi gecen programlar acik bile degil bu hata ciktiginda... yapicak sey tekrar baslatmak yine... 

dGPU: 

GTX940m den biraz hallice tasarlanmis, 1gb ddr5 bellekli bir donanim, klavye kisminda yer aliyor, ve Intel HD 520 gpu ile cakisiyorlar... MS Edge ile  webde gezerken surekli “Display driver stopped responding and has recovered” hatasi aliyorum, ekran kararip geri geliyor tabiki bu arada.  Cok rahatsiz edici...  Henuz oyun denemedim ama elimde 4k cekilmis raw videolar var, bir turlu oynatamadim... :(

SSD:

512gb, guzel ama yazma konusunda epey sorunlarim var, 2gb lik bir 7z arsivini acarken 12mb/sn ile acti, epey bir sure acilmasi icin bekledim arsivin... Ayni arsiv macbookpro da saniyeler icinde acilmisti.  bench aldim, ekte:

POFjbKi.jpg

Tablet modu/kalem:

Ekran ve klavya ayrilinca, elinize cok cok hafif bir tablet geciyor. Buyuk ama hafif. Ekranin cercevesi ince sayilir, bir elle tutarken diger elle ekrana tikladiginizda bazen algilamiyor, surekli denemeniz gerekiyor bir linke yada tusa basmak icin.

Kalem ne cok agir ne cok hafif, ucu sert plastik degil yumusak bir madde, ama ekran uzerinde yapisip kalmiyor, kayabiliyor.  gayet guzel not alinabiliyor, hemen hemen kagida yazma hissini verebilyor.  Pil kullaniyor, AAAA, zor bulunuyor...

Genel kullanim/ergonomi:  

ekran belli bir dereceye kadar acildigi icin yatarak kullanmak cok sorunlu. Trackpad durduk yere devre kisi kaldigi yada cevap vermedigi icin birden ortada kaliyorsunuz. Dokunmatik ekran da devre disi kalabiliyor random olarak.

Windows hello:

Yuzunuzu taniyarak login oluyorsunuz, coook hizli ve dogru calisiyor, acikcasi sasirdim. Gece, gunduz, arkada isik gelsin gelmesin her zaman tanidi.  On kamera InfraRed bir kamera, sanirim nedeni bu.  apple 6s plus parmak izi okuyucusu gibi hizli :)

Simdilik bu kadar, zaman olursa fotograf eklicegim.  Sorularinizi yanitlamaya calsirim, buraya yazabilirsiniz...

Trexxx beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazık, o kadar ümit vaat eden ve bu denli pahalı satılan bir üründe böyle yazılımsal ve belki de bir kısım donanımsal hatalar olması kabul edilebilir bir durum değil. Yine de güle güle kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullanın.

Premium bir ürün için can sıkıcı sorunlarmış. Çoğu yazılımsaldır ve çözülür umarım. 1-2 ay beklemek lazım belki  .

GPU 'nun tak diye çıkarılabileceğinden şüpheliydim zaten.Usb hd bile çıkarılmıyor öyle. Ne zaman  çıkarmak istesem, hep ne olduğu belli olmayan bir uygulama kullanıyor oluyor.

Hello ve kalem iyiymiş. O yüz tanımayı , desktop ta kullanmanın bir yolunu bulacağım.

Tablet olarak kullanırken , pil ömrü nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler...

Ciddi olarak bu seriyi pas gecmeyi dusunuyorum.    Her ilgili forum yasadigim sorunlari yazan insanlarla dolu, kimi gittim yeni cihaz ile degisim yaptim cozuldu diyor.

MS ile gorustum, bana internetten 4gb recovery image i indir, onunla otur bootable usb yap, yok bios dan uefi ayarlarini degistirip sil bastan sistem yukle bak bakalim diye cevap geliyor... saka gibi, windows senin, laptop senin nedir bu kadar yazilim-surucu uyumsuzlugu???  Ve onerilen cozum yolu da bi ton is, yapamicagim birsey degil ama premium sinifinda, bir ton parayla alinan bir urun icin bunlar hic olmamaliydi.  Urun degisimi imkanim 2 ay kadar yok, cunku stoklarinda urun yok.  Geri verip baska bir yerden (bulursan tabiki) almak gerekiyor.  Tatil sezonu geldigi icin herkes kapis kapis aliyor su an...

Windows update'ler cok onemli, MS surucu/firmware guncellemelerini bu yolla yapiyor... Karistiriyim dedim biraz, yine baska bir basagrisi, windows tek bir hata/uyari vermiyor fakat update history de firmware yada donanim suruculeri hep "FAILED" hicbiri yuklenmemis, ve manuel yuklebilecegim yol yok...  

Eger kendi laptop'larina bile bunu kolayca-sorunsuz yapamayorlarsa diger firmalarin hicbir sucu yok bence.

Su an 2007'de aldigim macbook pro'yu kullaniyorum, pili haric hicbir sorunum yok, trackpad vs zaten asmis durumda, surface book ile keyifle birakin is yapmayi surf bile yapamiyorum.  Dun 3 kez hard reset yaptim alete, power tusuna basili tutmak yetmiyor, power+volume up tusuna 10sn basmaniz lazim. :)

Tablet modunda pil 2 saat dayandi dun.  Ama cok daha buyuk bir sorun var, alet deli gibi pil harciyor standby da, dun ise giderken yanima almadim, sali gunu iste beni rezil ettigi icin kesinlikle is icin kullanmanin anlami yok bu durumda,  evde 100% sarjli biraktigim alet aksam 6da %45 gibi bir degerdeydi. sabah hava durumuna vs bakip kapatmistim ekrani...

Belki butun sorunlarim bu FAILED olan guncellemeler ile sona ericek, bakalim hafta sonu recovery vs ile ugrasacagiz artik...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence biraz bekleyin. O FAILED updateler aslında hep fail olmuyor. Ms bir nedenle bazı cihazları bekletiyor, o sırada fail görünüyor.

Şu futuristic görünen hinge mekanizması nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence biraz bekleyin. O FAILED updateler aslında hep fail olmuyor. Ms bir nedenle bazı cihazları bekletiyor, o sırada fail görünüyor.

Şu futuristic görünen hinge mekanizması nasıl?

dXfmta1.pngllIMsYB.png

Boyle gozukuyor :)  Kullaniminda rahatsiz eden nokta belli bir aciya (limitli) kadar aciliyor, acilirken klavye kismi da bir miktar uzadigi icin stabilite artiyor bilgisayarin.  Sevdigim nokta ise cok saglam olmasi, hicbir oynama, gicirdama yok... 

Evet, 90% problem yazilimsal-suruculer vs ama bunlar boyle bir segment icin olmamali... $180'a aldigim bir Asus dokunmatik ekranli i-3 cpu'lu bilgisayar var, her haliyle daha stabil calisiyor... 

Macbook'umu degistiricem diye heveslenip yola cikmistim surface book icin, ama oyle birsey olasi gozukmuyor.  $3000 verip, problemler belki cozulur  bekliyemem.  

Bugun aklima geldi, aletin 2 adet kamerasi var, cok kalite(mis), hicbir fikrim yok maalesef, kullanamiyorum cunku.

Tek bir sefer kullandigim HELLO ;yi setup yaparken gordum kendimi, 300x400pixel bir pencere icinde, net ve guzeldi ama onun disinda nasil kullanilir bilemiyorum. Skype demeyin, tanimiyor :)

Geforce Experience bile 10dk once gorup tanidigi dGPU icin yok diyebiliyor...  Yada cizim yapmak icin ekrani ters cevirip taktigim zaman alet geforcu devre disi birakiyor. :)

Ekranla ilgili sorunlarim yukaridaki yazimdaki gibi:  HUE degisiyor beyaz bir sayfada scroll yaparken, ve belli objeleri gecerken (flash reklam, gif vs) ekran karariyor geliyor, karariyor geliyor vs.  Ama senin gonderdigin linkteki gibi cilgin olmadi ekran, (daha).

bDFNa85.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün hayırlı olsun. Milyonlarca dolarım döndüğü sunucularda bile bir ton sorun çıkarken son kullanıcı ürününde çıkan sorunlara ise hiç şaşırmadım.

Kalemin kullancığı AAAA pili bulamazsanız 9V piller 6 tane AAAA pil birleşmiş olarak üretiliyor. Aklınızda olsun (:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pcworld incelemesinde hiç böyle şeylerden bahsedilmiyordu:)) 3 times faster, 33 times bugger olmuş :)) Kalemin pili hoşmuş, Apple'ın faresinin şarj yeri biraz sıkıntılı olsa da markette AAAA pil arattırmıyor en azından (Öyle bir pil mi varmış ?). MacBook'un standby'da bahsettiğiniz değere ulaşması için 1 hafta geçmesi gerekir herhalde, pcworld testine göre daha iyi olması gerekiyordu, üstelik yeni bir işlemciye rağmen durum vahim.

Ben önümüzdeki 5 sene daha aynı iMac ve MacBook'la devam etsem iyi olacak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün hayırlı olsun. Milyonlarca dolarım döndüğü sunucularda bile bir ton sorun çıkarken son kullanıcı ürününde çıkan sorunlara ise hiç şaşırmadım.

Kalemin kullancığı AAAA pili bulamazsanız 9V piller 6 tane AAAA pil birleşmiş olarak üretiliyor. Aklınızda olsun (:

AAAA bulunuyor da biraz pahalica... zaten kalem bazen kullanilamaz oldugundan pili epey gidecektir ;)

Evet hemen hemen hicbir incelemede sorunlardan bahsedilmemisti.  Sanirim soyle birsey var,  cogu sorun i7 islemcili modellerde mevcut, kimi grup islemci tabanli bir sorun oldugunu yaziyor sagda solda. i7 islemciler surface pro larda da sorunlara yol acmisti gecmis senelerde, sonra nasil cozuldu bilemiyorum :)

Beklicem biraz daha, recovery ile ugrasmak istemsem de yapicam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek inceleme pcworld de değil. Diğer incelemelerde de beğenilmiş. Bazı sorunlar olsa da, geri verecek düzeyde değil. Önce donanım sorunu olmadığından, DOA bir cihaz olmadığından emin olmak lazım. ilk üretimde ,  her zaman sorunlu cihaz gelme riski daha fazla oluyor. 

Karşılaştırırken , 5-6 yıllık cihazlarla karşılaştırmamak lazım. Benim de , 6 yıllı bir pc vardı. Kusursuz çalışıyordu. Yerine pc aldığımda pişman oldum, her yanı sorundu çünkü (çoğu parça ilk üretilen yeni modellerdi). Bir süre sonra firmware, driver update derken , bu da kusursuz hale geldi. Zaten en çok sorun çıkaran parça donanımsal olarak arızalıymış. İlk Türkiye ye gelen partidne almıştım.

Eğer değilse, bir update i görmek lazım -konsollar bile internete bağlanır bağlanmaz bir update alıyor -ama KnightFall haklı. Premium bir üründe , update işinin daha sorunsuz olması gerekir. 

Geforce Experience bile 10dk once gorup tanidigi dGPU icin yok diyebiliyor...  Yada cizim yapmak icin ekrani ters cevirip taktigim zaman alet geforcu devre disi birakiyor. :)

Yalnız incelemelerde gördüğüm, ekranı ters taktığınızda, gpu ve ek pil devre dışı kalıyor. bağlantı noktası iki türlü değil yani. 

Yine resetlemek için iki tuşa basmak gerekiyor ama diğer cihazlarda da öyle. Mesela ipad de de power ve home tuşuna 5-10 sn basmak gerekiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok geçmiş olsun hocam. Açıkçası bu fiyat etiketine sahip ve Macbook Pro'nun rakibi denen bir bilgisayar için kabul edilemeyecek hatalar yaşamışsın. MS'in çözümleri de kusura bakmasınlar trajikomik. Ben 2600 dolar verip en üst modeli alacağım ondan sonra bir sürü şikayetim olacak aletle ilgili. Beyler de 4gb imaj indir oradan tekrar yükle falan diye ahkam kesecekler. Hakikaten büyük pişkinlik. Apple mac bilgisayarların stabilitesi övüldüğünde Apple donanımı da yazılımı da kendi üretiyor ve optimize ediyor deniyor. İşte MS de burada kendi donanım ve yazılımını kullanıyor. Optimize etmeden, sorunları gidermeden piyasaya çıkarmışlar çok belli ki. Anladığım kadarıyla da bu sorunları birçok kişi de yaşıyormuş, yani size özgü bir sorun da değil herhalde. Umarım sorunlarınız kısa zamanda çözülür ama sizin yerinizde olsam sinir hastası olacağıma gidip aleti geri verir paramı geri alırdım. İlerde bu sorunlar eğer düzelirse yeniden düşünürsünüz. Tabi o paraya başka çözümler de düşünebilirsiniz.Hatta madem macbook pro kullanıcısısınız, gidip retina mbp alıp geçebilirsiniz de. Bootcamp ile windows kurulma şansı her zaman var eğer windows şart ise. Ya da diğer firmaların çözümlerine bir bakın derim.  2600 dolar verip biraz bekleyelim sorunlar çözülebilir mantığını kimse kusura bakmasın ama ben kabul edemiyorum. Kaldı ki sorunlar 1-2 tane değil ki söylediğiniz. Nvidia gpu sorunundan tutun da, pil harcama sorunu, trackpad hataları, cursor kaybolması, gün içinde birkaç kere bu yüzden hard reset atma, güncellemelerin yüklenmemesi vs. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski sorunun boytuuna bağlı. Böyle tuhaf sorunlar çıkaran bir sony telefon almıştım. epey uğraştıktan sonra servise gönderdim. Donanım arızalı çıktı. Bu kadar kötüyse durum, donanımda sorun vardır bence. 

Ancak diğer sorunlar daha kabul edilebilir. Skype da kameranın tanınmaması bir patch ile düzelir mesela yakında. Bunlar her markada görünüyor.

MS sürekli yeni mağazlar açıyor. Bunlarda sorunu yerinde inceleyen çalışanlar yok mu? MS , Apple ile rekabete girecekse, mutlaka benzer sistemi kurması gerek. Premium ürün dendiğinde tek anlaşılan cihaz değil çünkü . Genius bar denen hizmet de premium ürünün parçası. Gerçi onunla ilgili de çok şikayet var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam skype'de kameranın tanınmaması nedir yahu sanki çok basitmiş gibi söylüyorsunuz ama 150 dolarlık tablette bile çıkmıyor bu sorunlar. Kaldı ki skype de MS'un yazılımı artık.  Bir de bence de donanımsal bir sorun olma ihtimali de var gibi. Aletin sürekli kilitlenmesi falan pek sadece yazılımsal bir hata olmasa gerek. Açıkçası güzel ve potansiyeli olan bir ürünü heba etmiş görünüyor MS. Umarım çok kısa sürede toparlarlar durumu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS sürekli yeni mağazlar açıyor. Bunlarda sorunu yerinde inceleyen çalışanlar yok mu? MS , Apple ile rekabete girecekse, mutlaka benzer sistemi kurması gerek. Premium ürün dendiğinde tek anlaşılan cihaz değil çünkü . Genius bar denen hizmet de premium ürünün parçası. Gerçi onunla ilgili de çok şikayet var.

Bestbuy da ver diger satis kanallarinda sinirli sayida mevcut. MS store her eyalette yok maalesef, Apple Store ile kiyaslamayin, cok nadirller. 

MAgazalardaki ornekler i5 islemci. Fakat herkesin sorunu muscle wire denen sey, ayiramiyorlar ekrani klavyeden tek hamlede...

Gozumu karartip tekrar recovery vs isine giristim, adim adim dediklerini takip ettim, windows recovery ne dese begenirsiniz:  "unable to reset your pc a required partition is missing"... format atmak icin takla atiyorum su an... 

Al bir windows10 cdsi, oradan kur demeyin, hicbir donanim surucusune erisim yok su an icin, insanlar yuklu gelen suruculeri programlarla backup yapip oyle birseyler deniyorlar... :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kurulum esnasında mavi ekran görülmesi daha çok donanım arızasını düşündürüyor. Belli uygulamalarda mavi ekran verseydi , o zaman sürücü sorunu düşünülebilirdi. Ki , windows ta mavi ekran çok çok nadir görülüyor. 

Yıllarca windows7-8 kullandım , bir kez bile görmedim Sadece internette resmini gördüm. 

Forumlarda çok insan şikayet ediyor olabilir ama forumlara genelde insanlar şikayet etmek için gittiklerinden ,orası yanıltıyor. 

Ben olsam, uğraşmaz iade ederdim. Beklediğiniz takdirde iade etme hakkınızı kaybetmiyor musunuz?

Hocam skype'de kameranın tanınmaması nedir yahu sanki çok basitmiş gibi söylüyorsunuz ama 150 dolarlık tablette bile çıkmıyor bu sorunlar. Kaldı ki skype de MS'un yazılımı artık.  Bir de bence de donanımsal bir sorun olma ihtimali de var gibi. Aletin sürekli kilitlenmesi falan pek sadece yazılımsal bir hata olmasa gerek. Açıkçası güzel ve potansiyeli olan bir ürünü heba etmiş görünüyor MS. Umarım çok kısa sürede toparlarlar durumu.

o sıradan bir kamera değil, ikinci kamera derinlik verisi içeriyor diye biliyorum(?). Şu intelin yeni sensorleri. Çok önemli bir şey değil bence, belki update alabilse, çözülmüştür bile . 

henüz berbat etmiş denemez. Bu cihaz arızalı olabilir. Daha geniş sayıda örnek lazım. Farklı kaynaklarda inceleyenler olumlu değerlendirmişler. 

Tabii donanım satacaksa, o genius bar 'ın benzerini mutlaka kurması gerek . veya diğer satış kanallarından çözüm bulması gerek. Artık kullanıcılar , eski kullanıcılar gibi değil. Format atmaları , image dosyasını usb yazmaları vs mümkün değil çoğuluğun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kamera için sıradan değil diyorsunuz ama kameranın standalone hali Windows 7'de dahi USB3 portuna taktığınız an çalışıyor. Yüz tanıma işlemlerinde kullanıyoruz (:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kamera için sıradan değil diyorsunuz ama kameranın standalone hali Windows 7'de dahi USB3 portuna taktığınız an çalışıyor. Yüz tanıma işlemlerinde kullanıyoruz (:

kameranın , usb versiyonu da vardı. Alır, usb den takarsanız , çalışır tabii. Neye şaşırdınız?

yalnız intel kamera kullandığından emin değilim. incelemelerde yazmıyor (bir yerde tahmin yürütülmüş.), sadece ir bir kamerada olabilir. Hello desteği verebilen başka bir kamerada olabilir.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@KnightFall hocam sabrınıza hayran kaldım. Windows yüklerken bile sorun çıkartıyorsa büyük ihtimal ile donanımsal bir problem vardır. Ben şimdiye kadar çoktan gidip geri vermiştim ürünü. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Ben surfacebook'u çok beğenmiştim ama kullanıcı deneyimi bunun o kadar da iyi olmadığını gösteriyor.

Microsoft yine yapmış yapacağını anlaşılan.

Windows 10 kötü diyorum da kimseyi inandıramıyorum. Ben kazara elimdeki Lenovo tablete yükledim, o günden bu yana sorunlarla cebelleşiyorum. İşin kötü tarafı 8.1'e geri de dönemedim.  Bilgisayar downgrade yapmamakta ısrar ediyor.

8.1 ile kusursuz çalışan tabletimin şuan bluetooth'u arada kesiliyor, başlat menüsü kafasına göre çalışıyor, arama özelliği hiç çalışmıyor.

En sonunda kırıp atacağım, o olacak.

Çok geçmiş olsun, ben olsam çoktan geri vermiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Windows 10 kötü diyorum da kimseyi inandıramıyorum"

Genel geçer bir yargı değil o nedenle doğaldır hocam. Sizin donanımınızı sevmemiştir ne bileyim bir sonraki build size daha iyi gelecektir bunlar olası. Terfi edip de sorun yaşayanlar kadar sorunsuz terfi edenler de var. Ben laptoptaki kafasına göre sürücü değiştirme olayını bir şekilde çözdükten sonra sorunum kalmadı. Evdeki reeder tablet dahil herşeyi win 10 yaptım ve sorun çıkartan tek alet 2014 model toshiba laptop oldu o da windowsun ayıbıydı çözüldü MS in yöntemi ile.

Win 10 yapamadığım tek alet cep telefonu o da insider kullanmak istemediğimden. İnsidera girdim bir ara fena değildi ama batarya kullanımı fena idi sürekli feedback göndermesi nedeniyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Windows 10 kötü diyorum da kimseyi inandıramıyorum"

Genel geçer bir yargı değil o nedenle doğaldır hocam. Sizin donanımınızı sevmemiştir ne bileyim bir sonraki build size daha iyi gelecektir bunlar olası. Terfi edip de sorun yaşayanlar kadar sorunsuz terfi edenler de var. Ben laptoptaki kafasına göre sürücü değiştirme olayını bir şekilde çözdükten sonra sorunum kalmadı. Evdeki reeder tablet dahil herşeyi win 10 yaptım ve sorun çıkartan tek alet 2014 model toshiba laptop oldu o da windowsun ayıbıydı çözüldü MS in yöntemi ile.

Win 10 yapamadığım tek alet cep telefonu o da insider kullanmak istemediğimden. İnsidera girdim bir ara fena değildi ama batarya kullanımı fena idi sürekli feedback göndermesi nedeniyle.

Ben laptoptaki kafasına göre sürücü değiştirme olayını bir şekilde çözdükten sonra sorunum kalmadı. Şu kısmı nasıl hallettin @@SkyWarrior benzer bir durum varda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Whooosh , bence de öyle bir genel kanı yok. 

windows  7 , 8 , 10 . Geçişler arasında hiç sorun yaşamadım. 

Ancak windows kullanıcısının donanım alırken , hem donanım , hem yazılım kalitesine dikkat etmesi gerek . Bu tabii kendi topladığınız bilgisayarda daha kolay , parçaları ona göre seçiyorsunuz. Laptop 'ta ,bazen üreticiler maliyetten kaçmak için tuhaf bileşenler kullanabiliyor. giriş seviyesi laptoplarda çok var. Üst sınıf belki biraz daha iyi ama orda da şüpheli. Her zaman problemli bir donanım çıkabilyor. Adamlar sattıktan sonra gözden çıkarıyor o modeli.

Surface book için de henüz yorum yapamayız. Biraz otursun. Microsoft'un böyle bir fırsatı, bu kadar rahat eline yüzüne bulaştıracağını sanmıyroum. Çünkü zaten rekabette iyi durumda değiller . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok