PS4 Bağlantı Hızı
0

Bu konuda 17 mesaj var

Selam herkese,

Yeni evde Turkcell Superonline 50mbit fiber bağlantı bağlattım. 

Bilgisayardan aldığım değerler aşağıdaki gibi. Telefondanda app indirip test ettiğimde buna yakın değerler çıkıyor.

11ifn94.png

PS4 ü modeme kablo ile bağladım kayıp olmasın diye. Connection test yapınca 28mbit gösteriyor hızı. Google DNS girince 21mbit e düşüyor. Normal mi bu yoksa hızlandırmanın yolu var mı başka bir ayar yaparak ? 

Birde ping im macbook tan speedtest ile ölçünce hep düşük ama BF4 server ekranında 5çubuk üstünden 3 çubuğu geçtiğini görmedim. Eski evdeki adsl de 5 çubuk olurdu çoğu zaman. Gene bir ayar eksikliği mi ?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline'ın fiber müşterilerine carrier grade nat uygulaması yaptığı birçok örnek geziyor Internet'te. Bunu anlamak için router'da görünen WAN IP'si ile Whatsmyip.com sitesindeki Internet IP'sinin aynı olup olmadığını bir kontrol etmek gerekiyor. Eğer bu şekilde bir IP havuzunda geziyorsanız bundan kaynaklanıyor olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynıysa zaten problem yok, PS4 kaynaklı bir durumdur, neticede bağlantı normal PC'de.

PS4 nereye bağlanıyor kim bilir BF4 için, bir de port yönlendirme falan gerekmesin PS4 için ? Onu kontrol etmekte de fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50mbit fiber aldım diye seviniyor insan doğaldır tabi de, her ne kadar sevmesem de ttnet'in yurtdışı oyun sunucularındaki pingi genelde daha iyi, acı ama gerçek.

küçük rani de eminim ki onaylayabilir bir züperonlayn fiber kullanıcısı olarak :D @@Ranilin

ps4 konusunda ise bağlandığı server önemli... dns değişimi hızı etkilemez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 hızı tamamen DNS ayarları ile ilgili.

Ben TTNET Dns'i ile en iyi sonucu aldım. Farklı farklı kombinasyonlar denenmesi gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50mbit fiber aldım diye seviniyor insan doğaldır tabi de, her ne kadar sevmesem de ttnet'in yurtdışı oyun sunucularındaki pingi genelde daha iyi, acı ama gerçek.

küçük rani de eminim ki onaylayabilir bir züperonlayn fiber kullanıcısı olarak :D @@Ranilin

ps4 konusunda ise bağlandığı server önemli... dns değişimi hızı etkilemez.

Tam tersi geçerli burada da. ADSL veya VDSL ile ping gayet kötü Superonline'a göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sıkıntım daha var,

Star Wars battlefront oynuyorum bu ara. oyuna ilk girdiğimde sisteme bağlanabilmek için yaklaşık 2 dakika bekliyor. sürekli uyarı veriyor online oynamak için ea serverlarına bağlanman lazım vs. 2 dakikanın sonunda bağlanıyor. fifa15 tede aynı şeyi yapıyor 4-5 kere bağlanmayı denedikten sonra bağlanıyor. sonra dedim heralde ea ile alakalı bir sıkıntı geçer. geçmedi ve bloodborne online a bağlanmaya çalıştım bağlanmıyor. last of us online a bağlanmaya çalıştım bağlanmıyor. Yani hadi fifa 15 starwars falan 3-4 dakika sonra bağlanıyor onlar hiç bağlanmıyor.

fakat Project Cars, GTA5, Rocket League, MGS5 Online hepsine bağlanıyor.

İnternette araştırdım biraz port yönlendirmeler falan. Superonline fiber kullanıyorum müşteri hizmetlerini aradım yaptılar ayarı kendim yapmayıda öğretti. Tüm portları deniyorum şuan ama olmuyor yani.  PS4 teki ip yide sabitletim 192.168.1.23 e modemdende bu ip yi girdim. TCP UDP leri ayrı girdim yok ama bağlanmıyor. Star Wars a özel portları girdim oda olmadı. PS Türkiye nin verdiği portları girdim oda olmadı.

Var mı bu konu hakkında bilgisi olan ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Goggle Dns ile alakalı bir sıkıntı sanırım. İnternet ayarlarını yaparken PS4 te custom yerine easy yi seçip denedim MTU, sabit ip, dns falan hiçbirşey ayarlamadan yani bağlanıyor şuan hepsine üstelik hız testinde hızım 25 ten 29 a çıktı upload da 5 ten 9 a. Anladıysam arap olayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 1 aydır denemelerim var bu konu ile ilgili. DNS yapınca bazı oyunların online serverlarına bağlanırken sıkıntı çıkarabiliyor. 

En son bulduğum ve 6-8mb/sn download hızı aldığım ayarlar şu şekilde (şu an mesela Grim Fandango Remastered bu hızlarda iniyor, connection test yapınca 27-29mbit gösteriyor fakat download hızı 6-8mb/saniye olarak ilerliyor.)

Yukarıda yazdım fakat tekrar yaziyim. 50mbit Superonline Fiber kullanıyorum. Modem Superonline'ın verdiği Huawei HG255s. PS4 ile modem kablo ile bağlı. Tüm ayarlara next next diyip ilerleyip sadece MTU yu 1450 yaptım. 1473 te yapabilirsiniz fakat ben bu dediğim hızları 1450 ile aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dns ile hız tamamen alakasız. custom dns ayarlıysa alet kendini kasten throttle etmiyosa böyle bişey mümkün deil

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@TheCrow valla hocam bende bilmiyorum ama yurtdışı forumlarında çözümlerden birisi DNS ayarı yapmak. Teorik olarak doğru olmayabilir belki bir bilgim yok ama PS4 te işe yarıyor olabilir :). Benim durumumda mesela hızlandırmadı üstüne online deneyimi sorunlu hale getirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dns demek domain adını ip adresine çeviren sunucu. mesela google.com'a girerken sunucu google.com'a karşılık ipyi bildirir. sonrası tamamen bağlantı hızı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ps3'te benzer sıkıntıları pc'de ics açıp ps3'ü oraya eth bağlayarak çözmüştüm. konsolu auto dhcp'den ics'in manual tcpip konfigürasyonuna alınca ne yavaşlık kaldı ne hex kodlu bela bağlantı hataları. aynı şey mi bilmiyorum ama ps'lerde bi bağlantı gerzekliği var. hangi dns'i girersen gir resolve edemiyor sanki gideceği hedef ipleri. neyse işte pc'yi proxy yapınca ıkıntısı düzelmişti. bi dene belki sana da derman olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin bende de benzer durum var hız da bağlanamama da ilginç şekilde DNS ile alakalı sanırım. DNS'ini değiştir girebiliyor musun tekrar dene. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Vieri hocam yukarıda yazmıştım :) çözüldü benim sorun dns yi otomatik olarak ayarlayınca. hem hız şuan çok iyi hemde serverlara bağlanamama sorunu yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok