Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

788 posts in this topic

1 Mayıs 'ta yeni AKN uygulaması devreye giriyor. Bugün kullandığımzı tarifelerin bir kısmı anlamsız hale geliyor. 

Benim gördüğüm önemli noktalar şunlar.

 

-02-08 arası AKN 'e dahil değil. Kotanız bitmiş bile olsa esas hızınızda kullanıyorsunuz. 

-100mbit , AKN sonrası 24mbit 'e düşüyor. 

 

Şu anda 10mbit sınırsız kullanıyorum. kablonet'te . 100mbit li tarife AKN'den sonra 24mbit e düşeceğinden benim tarife anlamsız oluyor.  

 

Şu anda ne kullanıyorsunuz, hangi tarifeye geçeceksiniz?

Edited by ResetButton

Share this post


Link to post
Share on other sites

gece 2, sabah 8 tarifesi nedeniyle 50mbit 200gb kotalı tarife yerine, 100 mbit ve daha az kotalı bir tarifeye geçmek benim için daha mantıklı gibi görünüyor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ben hali hazırda zaten SoL Fiber'in gece kuşu tarifesini kullanıyorum 50MBit ile... asıl gereksiz hale gelen bu tarife oluyor bu durumda.... bi SoL'u arayıp sorayıp ne yapacaklarmış...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Squall said:

50 mbit 50 gb akn li kullaniyorum ama 100 mbit 100 gb akn liye gececegim sanirim sen soyledikten sonra aklimi celdi.

16 mbit den 24e gecmek icin o kadar fark verilmez

 

bence kal 50 16 a dusucek

Share this post


Link to post
Share on other sites

ttnet fiber 50 mbit 200gb kota kullanıyorum. bize de var mı ya bu olay? çünkü genelde ayın 3.haftasının ortalarında ya da sonunda kotam bitmiş oluyor. netflix, kodi, tivibu vs. bütün entertainment'ım internete bağlı. bu şekilde güzel olur. steam oyun download falan gece abanırım. :zuh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bende de 50mbit 150 gb kota var, 100 GB'lıların hepsi 100 GB ile sınırlı ve elimdeki paketten daha pahalı. Ne yapsam ben de bilemedim Mayıs'ı bekleyip öyle pozisyon alacağım, kesin yeni tarifeler çıkacaktır. Bu arada ben GEce Kuşu Tarifesinden bayağı önce çıkmıştım çünkü 10 TL'ye zaten aylık satıyorlardı uzun süredir, haliyle Mayıs öncesi o ek servisi iptal ettim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarifelere Zam geleceği önceden hissettirilse kafa karışıklığı bir şekilde aşılır şimdiye herkes uygun bir tarifeye geçerdi, sokakta yürüyen birisini nereye getirirsen getir öncekini ya aratıyor yada hiç fark olmadan aynı şeyleri onunda yaptığını görüyorsun, allahtan ben geçen yıldan taahhütlü 50mbit/250GB pakete geçmiştim yoksa canım sıkılırdı yediğim son dk golüne, iş güç yeni kafama dank etti şimdi mi söylenir bu diye, ekime kadar bakalım ne olacak önümüzü görelim. Velhasıl 50mbit yeterli 100mbit kullanıma gerek yok çünkü hem download dışında tam kapasite kullanamıyorsun hemde hızı 100mbit'e kadar olduğu için 100mbit'in çok altına düşmesi durumunda bile "kadar" kelimesi seni bağlıyor. 50/4 75GB  yetmeme ihtimali olsada denenebilir. olmazsa 100GB-150GB 'lara yöneliriz. gece sınırsız download olması bence bu durumu kurtarıyor ki aksi durumu düşünmek istemiyorum. tabi hızın 3mbit değilde 16mbit'e düşecek olması asıl avantajlı nokta bana göre.:icon_dance:

Edited by mehmetclk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, TiesTorN said:

farklı tarife seçenekleri çıkacak mı acaba yoksa şu ankiler üzerinden devam mı edecekler..?

Yeni tarifeler mecbur gelecek , şu an satılan bazıları anlamsız oluyor çünkü. Ancak fırsattan istifade zam yapabilirler mi? Uzun süredir dolardaki yükselişe rağmen zamlanmadı , olabilir? Belki şu anda 1-2 yıl taahhüt ile 100mbit ,100gb lık tarifeyi almak karlı olacak?

 

Bu hızlarla beraber bilgisayarı download a bırakmak da sona eriyor bence. Eskiden bağlantılar çok yavaşken anlamı vardı, şu anda 100 mbit ile 10gb lık dosya dakikalar mertebesinde indiriliyor, indirip bir kenarda tutmanın anlamı kalmadı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablonet 50mbit 250GB kotalı kullanıyorum şu an. 1 Mayıs sonrası hız 16mbit'e düşecekmiş.

 

100mbit 100gb kotalı 10TL daha pahalı benim paketten. Kota daha düşük ama hız 24mbit'e düşüyor.

 

Büyük downloadları genelde gece yapıp kotadan harcamayınca anca yetti bana son 3 ayda 250GB. Tüm ay 50mbit kullanmayı tercih edeceğimden kalacağım gibi paketimde.

Edited by Hungarde

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎18‎.‎04‎.‎2017 at 12:55, wazzap said:

Ben Mayıs gelmeden 100Mbit 100GB AKN'ye geçecek gibiyim.

 

Ya Mayis'ta yeni tarife gelirde bizim bu gectigimiz anlamsiz olursa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 senedir süperonline 25mbit AKK'siz 99TL kullanıyorum.

 

Şuan aynı fiyata 100mbit 175BG AKK var, yeni düzenlemeye göre de hızım AKK dolunca 24mbit'e düşecek, yani ilk 175GB'ı 100mbit hızda kullanabileceğim bir paket var.

 

Aslında daha düşük AKK'li ve daha ucuza bir 100mbit tarife de seçebilirim fakat müşteri hizmetlerindeki ileri zekalı arkadaşları aramak istemiyorum, online işlemlerden de daha düşük bir pakete geçmeme izin vermiyor sistem.

 

Sizce 1 Mayıs'ı bekleyip yeni kampanyaları mı görmeliyim, yoksa yeni kampanyaların mevcut olanlardan daha kötü olma riskine karşı bu yukarıda bahsettiğim 175GB AKK 100mbit pakete geçsem mi 25mbit'ten ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bence az bir süre kaldı çok süpriz tarifeler olabilir. Ben bekliyeceğim. Ha şu var şuanki tarifleri iyi tartın kendinizce farketmez diyorsanız daha karlıda olabilir yenilerine göre.

Edited by RFID

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bende de 1 mayıstan itibaren uygulanacak düzeltmeler için yeni tarifelerin tüketicinin aleyhine olacağı şüphesi var. O yüzden birkaç haftadır tereddütteyim. Bir türlü karar veremedim. Öncelikle 50mbit'ten 100 mbite geçip AKK dolduktan sonrası için en azından alabileceğim en yüksek hızı garantilemek istiyorum. Bunu yaparken de şu ana kadar kullandığım tarifenin ücretini de aşmak istemediğimden ve gece 02:00-sabah 08:00 uygulaması nedeniyle internet kullanımımın büyük çoğunluğu AKK'den sayılmayacağından hız artırırken kotamı düşürmek gibi bir düşüncem var. Ama işte yeni tarifeler nasıl gelir öngöremiyorum şu an. Superonline ya da özellikle uydunette gelecek tarifeler büyük ihtimalle mantıklı olacaktır. Ama TTnet cephesinde tüketicinin hayrına en ufak bir uygulamayı düşünmeyen bu zihniyetteki hizmet sağlayıcıdan umutlu değilim. Mutlaka tarifelerinde cinlik yapmaya çalışacaklardır. Bu yüzden içimden bir ses beklememem gerektiğini söylüyor.

 

Bu eve taşınmadan önce uydunet kullandım yıllarca. Son dönemimde 50/4 mbit 250gb kota ve uyku yok ile mis gibi internet kullanıyordum. AKN nedir görmüyorduk. Ne zaman ki sadece fiber altyapısı olan ve fiber varken superonline olmayan bu eve geçtim, ttnet tekelinde kota ve upload hızları nedeniyle eziyet çekmeye başladım. 4mbit upload 2mbit oldu, 250gb kota 200gb oldu(bu ay 300gb'lık kota seçeneği koymuşlar sonunda tarifelere) ve uyku yok gibi AKK'nin sayılmadığı herhangi bir uygulama olmadığı için AKN, AKK devamlı devrede oldu.

 

Uydunette iken 50/4 250gb kota ve uyku yok paketiyle çok rahat şekilde kotamı doldurmadan benim için sınırsız bir internet keyfi söz konusuydu. Bu nedenle benim için asıl önemli olan gece 2 sabah 8 uygulamasının geliyor oluşu. Bu yüzden aslında AKK, AKN sonrası düşen hızlar çok da umurumda değil. Kotayı dolduran internet aktivitem zaten gece-sabah arası saatleri kapsıyor hep. Bu yüzden kotası biraz daha düşük (150gb olabilir belki) ama hızı daha yüksek (100mbit) bir tarifeye geçeceğim gibi. Ama TTnet tarafında upload hâlâ çok büyük sorun. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

abi bütün iss ler 4mbit upload'a geçti, ama bunlara interneti sağlayan ana iss olan tt hala 2mbit üstüne çıkamadı, bu nasıl bir mallık örneğidir benim kafam almıyor.

 

gerçi sağdan soldan okuduklarıma göre 4mbite geçiş çalışması yapıyor gibi tt'de. herkes modem arayüzünde upload'un 4mbite çıktığını ama hala hız olarak 2 geldiğini söylüyorlar. yakındır heralde gerçekten 4 olması.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kotaya hiç bakmıyorum . Zaten o kotalar bugünün internet kullanımında çok kısa sürede biter. AKN sonrası hıza bakıyorumn direkt. O açıdan en iyisi 100mbit, 24mbit e düşüyor. Diğerleri 1/3 e düşerken , bu 1/4 gerçi :(

 

02.00 -08.00 arası akn olmaması iyi olmuş ama 12 olsa daha iyi olurmuş doğrusu . 

 

Baklım 2 yıllık taahütümün bir yılı bitti sadece , 10mbit sınırsızdan bu tarifelere nasıl geçilecek , geçmeme izin verecekler mi merak ediyorum. 

Whooosh likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, ResetButton said:

Kotaya hiç bakmıyorum . Zaten o kotalar bugünün internet kullanımında çok kısa sürede biter.

 

Aylık 250GB bana yetiyor ya, anca o ay 50-60GB'lık bi oyun falan çekeceksem geçiyorum. Onu da gece halledersin işte, gg.

 

Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi 100mbit'in AKN sonrası 24mbit'e düşmesi güzel ama 100GB bitebilecek bi kota. Tüm ay 50mbit tercihim olacağımdan 50mbit/250GB'da kalacağım ben sanırım. Bir de 100mbit/100GB, 50mbit/250GB'dan 10tl daha pahalı aylık.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
4 4

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.