Kesintisiz güç kaynakları , surge protector üzerine
1 1

Bu konuda 44 mesaj var

Çok iyi bi cihazmış. Tabi amortismanına bakmak lazım. Misal bizim aylık elektrik ortalama 100lira civarı geliyor, eskiden 150lira falandı sonra bi form doldurduk falan düştü. Şimdi bu cihazı TR' ye soktun ettin aldın kaba hesap 10000lira desen 100 ay kullanıcan oda kendini 8 yıl 4 ayda falan kendi ödemesini tamamlamış olacak demek. Tabi bu teknolojiler şu an için yeni sayılır zamanla kullanılabilirliği daha yaygınlaşabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

APC'nin güncel modelleri (USB ile bilgisayar/NAS ile haberleşip otomatik kapatabilen) Türkiye distribütörü garantili nereden alınabilir?

Ben sanalmarketim den almıştım. şu anda da satılıyor görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi bi cihazmış. Tabi amortismanına bakmak lazım. Misal bizim aylık elektrik ortalama 100lira civarı geliyor, eskiden 150lira falandı sonra bi form doldurduk falan düştü. Şimdi bu cihazı TR' ye soktun ettin aldın kaba hesap 10000lira desen 100 ay kullanıcan oda kendini 8 yıl 4 ayda falan kendi ödemesini tamamlamış olacak demek. Tabi bu teknolojiler şu an için yeni sayılır zamanla kullanılabilirliği daha yaygınlaşabilir.

Sadece pilin maliyetini düşünmüşsünüz ama elektriğe para ödemeyeceğim diyorsanız bir de güneş panellerin parası var hesaba katmadığınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

elektriğe sürekli gelen fahiş zamları da hesaba katmak gerek :)

cihaz gerçekten süpermiş ama, tam hayallerimdeki olay olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben 2 tane APC aldim.

Bunu iMac icin : http://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/apc-back-ups-950va-230v-avr-schuko-sockets-P91022452 (Burada adam online diye yazmis, ama line-interactive tabii ki)

Bunu konsollar icin : http://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/apc-power-saving-back-ups-es-8-outlet-700va-230v-P91022499

n11'de %25 kuponum vardi, iyi fiyatlara geldi.

OS X direkt tanidi APC'yi, hic ugrastirmadi. Mac kullaniyorsaniz APC'den sasmayin, ViewPower yazilimiyla calisan UPS'lerden uzak durun. 

Bendeki tuncmatik kafasina gore fani devreye aliyordu, kafam sismisti. 1 gun sessiz UPS kullaninca, yazilimi falan direkt calisinca rahatladim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ResetButton, bilgi için teşekkürler, SanalMarketim'i de severim zaten iyi oldu bu haber.

kronus, ben de Mac ile kullanacağım, APC olacak o zaman. İki ürünün farkı ne, n11 sayfasında çok az bahsedilmiş. Birinde USB bağlantısı var, birinde yok falan mı?

Yere "yatay" konulan ve prizleri üstünde olan APC'den bizim şirkette var, USB bağlantısı mevcut ama kullanmıyoruz sanırım, işini sorunsuz yapıyor.

SanalMarketim'e bir bakayım APC'nin hangi modelleri var ve farkları ne..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yatay olanda garip bir olay var =)

Ethernet girisi var. Yaninda bir kablo geldi, bir ucu ethernet, diger ucu USB. Onu direkt konsollara bagladigim icin denemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O garip girişi görmüştüm işyerindeki modelde, diğer USB ucunu bilgisayara takınca durum görüntüleme ve otomatik kapanma özelliklerine erişiliyor olmalı.

Biraz önce hem Sanalmarketim'e hem APC'nin yurt içi / yurt dışı sitelerine baktım. İyi haber, bize güncel ürünler gelmekte; aklımda "Bunlar Türkiye'ye teknolojisi eskimiş modelleri getiriyordur" korkusu vardı ama İngiltere'de, Almanya'da ne varsa bizde de o var.

"Tower" ile "yatay" model arasında AVR (otomatik gerilim düzenlemesi) farkı varmış. Tower model şebeke gerilimi yükselir veya düşerse belli bir çarpanla bunu düzeltip öyle verebiliyor. Yatay modelde bu özellik yok, şebeke gerilimi belli değerin dışına çıktığında doğrudan pile geçiyor.

Kapasitesinin daha yüksek olması, AVR özelliği ve USB bağlantı özelliğinin daha düzgün görünmesi (bağlantı şekli ve içerik bakımından, hoş detay da vermemişler ama) "tower" tipte BX1400 gibi bir model alacağım sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AVR özelliği çok da gerekli değil açıkçası. voltajın düştüğü anlar çok çok çok nadirdir ve olduğu anlarda da çok kısa sürerler, onda da zaten regulasyon yerine direkt pilden beslese de olur bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"engin" arastirmalarim sonucu su markalar disindakilerin dandik oldugu kanisindayim :) :

APC, Eaton, Emerson, FSP (ve ulkemizde olmayan CyberPower).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada aklima gelmisken soyleyeyim:

webde kimi yerlerde VA degerine cok takilmamanin; fakat akulerin Ah degerlerinin onemi soyleniyor. akuler zaten genelde 12 V oluyor. 9 Ah asagisi kurtarmiyormus. yani 7,5 Ah/1000 VA UPS almak yerine 9 Ah/800 VA almak daha mantikli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada benim kurulumu söyleyim.

ben 3kvA bir on-line ups kullanıyorum. çift fanlı ve oldukça sesli. ancak ben bunu evin farklı bir noktasına koyarak çözdüm. duvardan odaya gelen faz elektriğine bağladım. dolayısıyla elektrik gittiğinde ilgili faz noktasını besliyor. hem sistemlerin olduğu yer tamamen sessiz hemde bir görüntü kirliliği olmuyor.

bunun dışında evin dışarısında konumlanan bir de jeneratör var. elektrik gittiğinde yaklaşık 10sn boyunca sistem on-line ups den beslenirken sonrasında jeneratör devreye girdiğinde yeniden normal konuma geliyor.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir tavsiye rica edeyim. İşin açıkçası çok uzak olduğum bir konuydu şu güne kadar, burada ihtiyacım olacak sanırım.

Dün 20-30 kere elektrik kesildi, yerellerin söylediği sürekli böyle olmazmış. 2 haftadır burdayız, 2 gündür böyle bir sıkıntı var, muhtemelen yağışlardan dolayı. Bu kadar çok kesilmeyecek bundan sonra muhtemelen ama yine de 1-2 de olsa can sıkıyor.

Elektrik kesintisi yaklaşık 10-30 saniye sürüyor burada, 1 dakikayı çok geçmiyor. Hemen geliyor geri.

Bu nedenle 650W PSU'lu kasa, 47" LED tv ve modemin bağlı olduğu prize bir UPS alsam mı diye düşünmekteyim. Bu prize arada 2 laptop ve 2 telefon şarjı takılıyor ama sürekli değil.

UPS'ten beklentim bu 30sn-1dk'lık kesintilerde dayansın, çalışmama devam edeyim ben. Kesinti daha uzun sürecekse, içindeki batarya bitmeye yakın ışıkla sesle uyarı versin, düzgünce kapatayım bilgisayarı. Çok ekstra bir beklentim yok işin açıkçası, uygun fiyatlı bulunabilir mi böyle bir şey?

Fanlı, sesli bir şey olmaması tercihimdir.

Birçok değer var böyle aletlerde, neye bakmak gerekir? Hangi değerler önemlidir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir önceki UPS im yıllar boyu süren hizmet süresince 4 kere aküsünü değiştirdikten sonra artık patlayarak beni ardından gözü yaşlı bırakmıştı..  (cümlede bi düşüklük var ama şimdi uğraşamıcam :D

Bu nedenle ben de bu senenin başında yerli malı yurdun malı diyerek tunçmatik 1500VA eco aldım..  Yani tamam tasarımı güzel fiyatı normal ve benimle etkileşimi bir ev kullanıcısı için yeterliydi... fakat elektrik gittiğinde ve regulasyona girdiğinde akıl mantık dışı gürültü yapıyordu, yalnızca elektrik gittiğinde yapsa tahammül edebilirdim ama 24 saatin 18 saatini regulasyonda geçiriyordu alet, anladık voltaj düşüklüğünden koruyorsun da alt üst limitin nedir senin bilader allah aşkına sus artık diyerek 3. gün  kafayı yemeden iade ettim.. 

Ve şunu aldım : http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-up1500-1500va-ups-guc-kaynagi-p-BD400035 

Daha bir yılı dolmadı ama şuana kadar çok sessiz olması ve elektrik kesintilerinde TV ve PC mi yeterince tutması benim bu aleti önermem için yeterli ndenler.. 

Narcissus tarafından düzenlendi
tunçmatik pro değil eco imiş.. yanlış bilgilendirme olmasın ve ayrıca dana gibi edit yazısına sokim..
Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Narcissus said:

Bir önceki UPS im yıllar boyu süren hizmet süresince 4 kere aküsünü değiştirdikten sonra artık patlayarak beni ardından gözü yaşlı bırakmıştı..  (cümlede bi düşüklük var ama şimdi uğraşamıcam :D

Cümle sonuna iki nokta yan yana koyman ve UPS'den sonra kesme işareti kullanmaman dışında bir sorun göremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok