Dying Light
1 1

Bu konuda 18 mesaj var

Bu oyunu deneyen var mı? Zombi oyunlarını seven herkese şiddetle tavsiye ederim.

Left 4 Dead ve Mirrors Edge karışımı gayet başarılı bir oyun olmuş.

Dün g2a' dan 75 TL' ye aldım, dayımla oynadık geceye kadar.

20141228201404!Dying_Light_cover.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben henüz oynamadım ama twitch üzerinden epey izledim. Gerçekten keyifli bir oyun gibi duruyor. Bir arkadaşımın arşivinden Steam'in Family Share özelliği ile deneyeceğim ilk fırsatta.

Bugün deneme imkanı buldum. Gerçekten çok güzel bir oyun olmuş. Başına oturunca yaşadığım sorunlara rağmen 6 saat kalkamadım.

Sistemimdeki ekran kartı (GTX650, 2GB) oyun için yetersiz kalıyor ama biraz ayarları düşürünce fps oynanmayacak kadar olmuyor.

Fakat esas sorunu RAM ile yaşıyorum. 8GB RAM var fakat neredeyse arka planda çalışan tüm programları kapatmadan oyunu oynayamıyorum. Steam ve servisler haricinde herhangi bir program çalışırsa oyun direkt crash ediyor. Oynayan diğer arkadaşlarıma bu durumu soramadım, gerçi böyle bir dertleri olsaydı muhtemelen söylerlerdi. Sorun benden de kaynaklanıyor olabilir, belki de ekran kartı yetersiz kaldığı içindir, bilmiyorum.

Ama oyun çok güzel :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun cok guzel.. Geriyor insani ozellikle kulaklikla falan oynarsaniz. 

Yanlis yerde yanlis zamanda bulunmak olmek demek acimasiz bir oyun.

Bir yerlere atlarken, saldirirken, hemen herseyde hesapli olmaniz lazim, oldugunuzde tecrube puanlariniz gidiyor.

Instance gibi yerler var, karantina bolgeleri hepsi birbirinden zor ve korkunc.

2. Haritaya gecitiginizde oyun biraz assassins creed e benziyor, birde grapling hook aliyorsunuz.

Oyun bendede bazen sanki masaustune atacakmis gibi bir saniye donuyor ama sonra kendine geliyor. Daha hic cokmedi. Hatta cok kez alt tab yapip netten gorev cozumlerine falan baktim sorun olmadi. (ekran kartim 3 gb)

Mirrors edge, dead island, fracry 3 ve assassins creed karisimi bir oyun. Yan gorevler ana gorevden cok daha iyi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Okuduğum kadarıyla son yama ile epey bir sorunu çözmüşler. Henüz deneme imkanım olmadı ama özellikle hafıza sorununu çözmüş olmaları güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş başlamıştı, geçenlerde bende başladım. Gayet güzel bir oyunmuş bu ya, hatta dün akşam arkadaşa dedim gel bakalım bi coop yapalım. Coop olarakta süper zevkli geldi. Sürekli koşuşturmacayla dolu bi tempoya sahip oyun. Özellikle güneş çökmeye başladıktan sonra güvenli bölge yakınında olmak istiyor insan. Görevler geceye denk geldimi hepten bir panik ortamı oluşuyor, hem ortalık kapkaranlık hem her bi yandan üstünüze deli gibi koşuşan zombilerle dolup taşıyor. Kulaklıkla oynamak evet biraz daha bi kasvet havası katıyor olayın içine. Etrafta çok bir gürültü çıktığında yakınlarda böğürüp sizin bölgenize doğru koşturmaya başlayan zombilerin sesleri kalbinizi okşuyor :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zombie lerden bay geldiği için başta pas geçmiştim, önce bir torrent edition denedim  :D birkaç saat sonra almaya karar verdim ve aldım. Gerçekten çok keyifli gta 5 in ertelenediği şu günler için bulunmaz kaftan .  Yalnız çabuk bitmesin diye acele etmiyorum, yan yan gidiyorum yan görevlerle, Zvana (Korhan hcm oynuyordu ama kaç gündür steamde online değil soracaktım soramadım) ve diğer arkadaşlar co op için haberleşsek isteyen olursa fena olmaz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun beklediğimden iyi çıktı aslında, şimdiye senaryo bitecekti aslında da arkadaş bi yere kadar oynadım oraya kadar gelip bekle beraber bitiririz dedi. O zamana kadar yan görevlerde falan takılıyom bende. Karantina bölgelerine falan giriyorum; çok sağlam kasvetli bi hava katmışlar oralarda. 2. harita biraz daha kolay gibi geldi bana, tepelerde falan daha çok gittiğimizden kaçmak ve ya zombilerle muhattap olmamak daha rahat. Hatta belli noktalarda güvenli bölgeye de yakınken karabasan zombileriyle bile dalga geçilebiliyor rahatlıkla. Hele bide elinizde zaten silahta olduğundan exp bile kasmak mümkün oluyor.

Epey keyifli bi oyun olmuş ama gündüzleri patır kütür zombilerle eğlenerek zaman geçirilebilirken geceleri çok fazla atraksiyonluk işlere girmek istemeyeceğiniz ortama sahip. Ben bunu zombili cıvık oyunlar gibidir diye görüyordum daha oynamadan ama çok farklı ciddi bir oyun olduğunu keşfettim. Korku ve gerilim temasıda gayet yerinde ve başarılı olmuş. Bence kesinlikle kaçırılmaması gereken oyunlardan. Coop oynamanın tadıda bir başka olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buna gecen gun basladim, gercekten cok iyiymis. Survival tarzi sevenler icin cok iyi. Mirrors Edge gibi oraya buraya ziplamak zevkli. Genel olarak oyun sistemi cok iyi olmus. Gece psikopata baglamasi, gunduz biraz daha rahat olmasi guzel.

Oyun'un gectigi Harran bizim Harran degil tam olarak, ama etrafta elemanlarla konusuyorum, su ana kadar Kerim, Osman, Tarik'la tanistim. Etrafta baklava, helva falan buldum. Turkiye'den bir esinlenme oldugu kesin.

Bu arada oyunu acisimda bir anda bir video acildi, developer yeni gelen update'i anlatiyordu. Cok hosuma gitti bu, oyunu aktif olarak destekliyorlar. Bitirdikten sonra Season Pass dusunebilirim.

PS4' de coop oynamak isteyen olursa haberleselim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ekiple co-op oynuyorduk. Sonra yarım kaldı. Aslında bi ara bitirmek lazım. Atmosfer, grafikler, oynanış vs güzel oyun çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dead Island sonrası Dying Light'dan hiç beklentim yoktu. Okuduğum yorumlar sonrası oyuna başladım, gerçekten şaşırttı. Başarılı atmosfer + açık dünya oynanış stili + Mirror's Edge benzeri bir parkur zevki...

İlk birkaç saati sıradandı, şunu getir bunu götür görevleri. Fakat oyun bir anda açıldı ve kendimi görevler arasında koştururken buldum.

Aynı anda 3-4 zombiye karşı yakın dövüşte şansımız yok denebilir. Aksi halde survival bir oyunu god mode oynamak hoş olmuyor. İlerleyen zamanlarda yeteneklerin getirileri ve silah gelişimi yüzünden oyunun başlardaki kadar gereceğini düşünmüyorum. Oyuncuyu kaçmaya zorlayan durumlar da azalacaktır fakat o zamanlar da oyunun eğlenceli olacağını seziyorum. Bakalım, ilerlemeye devam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O gerilime bir müddet sonra alışırsın biraz belki ama yine bi gece yarısı dolanırken peşinden nightmareler geldimi o tedirginlik hissin oyun boyunca bitmiyor. Hatta oyun bitse yine bitmiyor yani en güçlü seviyende bile bi panik hissiyatını vermeye devam ediyor. Cesaret edip bi kaç kez nightmarelerle kapıştım hatta çoğu kez öldürdümde ama yinede gece dolaşmak istemiyor insan hemen bir safe zone arayışına yöneliyorsun ya da olası bir durum oluşacağı zaman atraksiyonunu safe zonelara yakın bir yerlerde yapmak istiyorsun hemen kaçabilmek için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de hastasi oldum oyunun. Bitmesin hemen diye butun ek gorevleri yapmaya calisiyorum.

Oyunda gerilim cok iyi duzeyde bence. Gunduz silahlar gelistikce vs kendinize bir guven geliyor, ama gece oldu mu tirsa tirsa dolasiyorsunuz. Slums'da dolasirken silahlar guclenince ve level artinca kendine guven geliyor, grup zombilere rahat daliyorsunuz, ama Old Town'a gecince zombiler biraz gucleniyor, daha saldirganlasiyor. Hizli kosan, daha cok saldiranlarin sayisi artiyor vs. 

PS4 icin coop adam arayisimi tekrarliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun aksam bitirdim, sonra uzuldum bitti diye. =)

3-5 tane yan gorevle idare edeyim artik, olmadi Season Pass'e bir bakarim.

Siddetle tavsiye ediyorum oyunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karantina bölgesi olan görevlerde çok güzeldi. Tamamen stres boğuk bir atmosfer, çok daha bol olsaydı keşki bunlardan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok