En iyi Media Player?
1 1

Bu konuda 84 mesaj var

pcde mpc-hc macte vlc kullanıyorum. otomatik altyazı bulma özelliğini hiç kullanmadım. olduğunu bile bilmiyordum. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu durumda interneti aç altyazı sitelerine gir ismini cismini yaz tara buldan daha iyi sonuç veriyor.

Ben niye bulamıyorum peki? Filmin alt yazısını neye göre arıyor?

Aradığım altyazı www.podnapisi.net ve http://www.yifysubtitles.com/ sitelerinde var, ama MPC HC bulamıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

k-lite codec pack ile gelen mpc-hd+madvr. görüntü kalitesi ve pratiklik olarak üstüne yok. online altyazı listesi d tuşu (subtitle-download) ile geliyor, beğenirsem ve film de arşivlikse ctrl+s ile save ediyorum. mis. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hd, 1280x720 veya 1920x1080 çözünürlük demek.

bilgisayarlardaki video playerlar çözünürlüğe göre gösterip göstermemeyi seçemez. Bu nedenle bütün playerlar, cpu veya gpu nun decode edebildiği bütün çözünürlüklerdeki videoların hepsini gösterebilir. 8k video olsa, cpu gpu yetiyorsa, bütün playerlar onu da gösterebilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hd, 1280x720 veya 1920x1080 çözünürlük demek.

bilgisayarlardaki video playerlar çözünürlüğe göre gösterip göstermemeyi seçemez. Bu nedenle bütün playerlar, cpu veya gpu nun decode edebildiği bütün çözünürlüklerdeki videoların hepsini gösterebilir. 8k video olsa, cpu gpu yetiyorsa, bütün playerlar onu da gösterebilir

Peki ozaman hd hc diye sürüm neden piayasaya çıkmakta?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda 2 sene önce bir arkadaşla iddiaya tutuştuk, görenler konuya müdahil oldu onlarda çeşitli önermeler yaptılar, neticede hepsi aynı işi farklı menü ve codec'lerle görüyor. bende o zaman  kmplayer, vlc player, mp-HC ve gom player'ı aynı ekranda açıp aynı videoyu eş zamanlı çalıştırmıştım, en iyi VLC görünüyordu, KMplayer ve MP-HC benzer şekildeydi, GOM player'da ise diğerlerine göre daha kalitesiz renk kalitesi vardı.

o zaman 2014 başıydı sanırım, şimdi yıl oldu 2016 ama herşey aşağı yukarı aynı bence bu konudada benzer şey yapılabilir. aynı video'yu 4 oynatıcıdada yada tercih edebileceğiniz oynatıcılarda eş zamanlı oynatın farkı kendi gözünüz görsün. bu kullanıcıya görede az çok değişebildiği için benim önerim bu olacak.

Şuanda VLC player kullanıyorum ama KMPlayer'da yan cepte duruyor, sisteme gereksiz yere codec yüklenmemesini kesinlikle önerdiğim için ben VLC'yi önerebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

video, bir saniyede 24,30 veya 60 adet resmin, ses ile birlikte peşpeşe gösterilmesi demek. Çeşitli yöntemlerle sıkıştırılmış resimlerden oluşan video dosyasının, zip dosyasını açar gibi açmak da video playerın yaptığı iş. Nasıl ki şu program zip dosyalarını daha güzel açıyor diyemiyorsak, onun gibi bütün playerlar da aynı şeyi çıkartır.

Bu nedenle, "görüntü kalitesinde" fark oluşturması için, playerın çıkan veri üzerinde ekstra işlem yapması lazım. Mesela 320x240 piksel çözünürlükteki bir video dosyasını 1920x1080 ekrana büyütürken kullandığı yöntem görüntü kalitesi farkı yaratabilir.

Bu nedenle bütün playerlar, aynı görüntüyü elde eder ama ekstra yetenekleri olan playerların daha iyi görüntü vermesi mümkündür.

Mesela splash player, picture² isimli özellikleriyle

powerdvd, truetheater isimli özellikleriyle

mpc-hc, potplayer, kmplayer vs de "madvr" nin kullanılması mümkün olduğundan, madvr nin çok gelişmiş scaling algoritmaları ile daha iyi görüntü vermesi mümkündür.

Ancak daha iyi görünmesi beklenecek videonun çözünürlüğünün ve bitrate inin yüksek olmaması gerekir. Zaten iyi olan videoyu bütün playerlar aynı gösterir. Kötü olan videoyu ise daha iyi gösterebilen playerlar vardır.

Benim kendi deneyimlerime göre scaling konusunda madvr den daha iyisi yok, bu nedenle madvr kullanabilen playerlar diğerlerinden iyi.

fps yi arttırmak akıcılık konusunda da splash playerın Motion² ından daha iyisini görmedim.

denoise ve deinterlace konularında ise daha iyisi diye birşey yok hepsi aynı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç yüksek çözünürlüklü filmi test ettim oynatıcılarda, açıkcası farklılık göremedim. Belki dediğiniz gibi düşük çözünürlüklerdekini iyi çözümlüyordur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mpc-hc için eklentiler var, ayarlar da var. ben vibrance'ı artıran bir kod kullanıyordum bir zamanlar, güzel oluyordu biraz canlı renk geliyordu videolara :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cpu ve gpu iyiyse, mpchc veya potplayer kullananlara benim önerim şöyle.

1-svp kurup http://www.svp-team.com/files/svp4-free-online.exe

mpchc için svp otomatik olarak ayarlıyor, potplayer kullananlar için Preferences>Filter Control>Filter Priority>Custom Filter Manager menüsünden "ffdshow raw video filter" ekleyip, Priority kısmından Prefer seçmek gerekiyor.

Bundan sonra videoyu başlatınca, svp otomatik olarak başlıyor.

2- madvr kurup http://www.videohelp.com/software/madVR

mpchc veya potplayerda video renderer olarak madvr seçip,

bunun ayarlarında, scaling algorithms>chroma upscaling menüsünde NNEDI3 256 neurons seçmek,

scaling algorithms>image upscaling menüsünde Lanczos 4 taps ve activate anti-ringing filter seçmek,

Böyle ayarladıktan sonra videoyu başlattığımızda Ctrl+J tuşuna basıyoruz, aşağılarda drop frame olup olmadığı yazıyor. Eğer drop frame varsa, yukarıda ayarladığımız NNEDI3 256 neurons u 64 veya 32 ye düşürebiliriz. Drop frame kontrolünü, görüntüyü tam ekran yaparak yapmak lazım. Drop frame olmadan izleyebiliyorsak, donanım yeterlidir. Drop frame varsa, ayarları drop frame olmayıncaya kadar düşürmek lazım

analog beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi yi kurup biraz denedim. Çok memnun kaldım. Hem arayüzü güzel, hem de add on lar sayesinde daha kolay kullanımı var. Divxplanet ten kendisinin alt yazı indirmesi çok iyi mesela. MPC de indirebilioyor ama o sadece tek bir adresten indiriyor. 

Tavsiye edebileceğiniz add on var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mpc-hc kullanıyorum çok uzun süredir. nvidia kontrol panelinden de;
video renk ayarları -> gelişmiş -> dinamik aralık -> tam (0-255)

video görüntüsü ayarları -> kenar düzeltmesi %50 ve gürültü azaltmayı %20 şeklinde ayarlayıp kullanıyorum.

müzik içinse önerebileceğim foobar2000.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi yi kurup biraz denedim. Çok memnun kaldım. Hem arayüzü güzel, hem de add on lar sayesinde daha kolay kullanımı var. Divxplanet ten kendisinin alt yazı indirmesi çok iyi mesela. MPC de indirebilioyor ama o sadece tek bir adresten indiriyor. 

Tavsiye edebileceğiniz add on var mı?

Youtube eklentisi var, hd-trailers var. Benim telefonda yatse diye kumanda app'i var oradan hem uzaktan kumanda olarak kullanabiliyor, ya da telefondan tv'ye tv'den telefona stream falan edebiliyorsunuz. Bir de kendi ucretsiz kumandasi var ama onun ozelliklerini bilmiyorum, denemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MonkeyBusiness Mouse wheel film üzerinde zamanı kaydırmaya yarıyor. Bunu ses yükseklğini ayarlayacak şekilde ayarlamak mümkün mü ? 

Kodi'nin arayüzünde eskiden beri bir akıcılık sorunu var. Mouse sanki atlayarak takılarak ilerliyor gibi. Zamanı seçmek istediğinde de tam istediğin yeri seçemiyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok