Broadwell-E işlemciler
1 1

Bu konuda 29 mesaj var

Xeon işlemciler dışında Intel'in bu tüketici versiyon işlemcileri ile çift işlemci mümkün değil, Xeon kullanılırsa onunla mümkün tek anakartta ama bu defa da açık çarpanlı Xeon yok hem olsa da evine çift Xeon alıp kim kullanır ?

Intel Skulltrail ile bir ara denedi öyle birşey QX9770 işlemciler ve özel anakartlar ile, hatta burada da satılıyordu bunlar ama seri ve konsepti Intel o noktada kesti, devam ettirmedi.

Hatta anakartı da budur:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813121330

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgili başlık bulamadım, ben açayım istedim. X99 platformuna gelen ve Q1'de tanıtılacağı söylenen işlemcilerin özellikleri şöyle:

Intel Core i7-6950X (10C/20T)

10 çekirdekli, 25 MB önbellekli olacak olup 3Ghz hızında çalışacakmış ve 3.5 Ghz'e turbolanacakmış. 5960X'in yerini alacak. 999$

Intel Core i7-6900K (8C/16T)

8 çekirdekli, 20 MB ön bellekli olacak olup 3.2Ghz hızında çalışacakmış ve 3.7Ghz' e turbolanacakmış. 5930k'nın yerini alacak. 650$

Intel Core i7-6850K (6C/12T)

6 çekirdekli, 15 MB önbellekli olacak olup 3.6Ghz hızında çalışacakmış ve 3.8Ghz'e turbolanacakmış. 5820k'nın yerini alacak. 550$

Intel Core i7-6800K (6C/12T)

6 çekirdekli, 15 MB önbellekli olacak olup 3.4Ghz hızında çalışacakmış ve 3.6Ghz'e turbolanacakmış. Enthusiast serisine yeni katılacak bir işlemci olacak. 450$

http://wccftech.com/intel-broadwell-e-hedt-computex-2016/

Bakalım anakart üreticileri revize X99 boardlar üretecek mi bu seri için. Z170 serisinde m2 SSD'leri RAID yapabiliyoruz ama X99'da bunu yapan bir anakarta ben rastlamadım.

Broadwell-E 10 çekirdekli olacak en üst versiyonunda Intel'in artık 1000 USD tavan fiyat politikasını bırakıp 1500 USD tavan fiyat politikasına geçeceği gibi birşeyler de okumuştum diye hatırlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda iyi ki Haswell-E almadım ve skylake'ten devam ettim diyorum, gerçi Broadwell-E'nin geleceği belliydi ama bir ihtimal atlanıp önümüzdeki yıl başında Skylake-E'ye direk geçileceği ile ilgili tartışmalar da vardı.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

U2 portunun gelmesi pratikte ne yarar sağlayacak ki çok iyi olmuş deniyor? Açıkçası ben hiçbir pratikliğini görmüyorum M2 standardı varken zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim anakartta u2 portu kullanan donanımlar kullanılabiliyor ama pratiktr normal ev kullanıcısı için hiç bir mantığı yok şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

U2 için server tarafında yayılabilir belki, ev için M.2 oturdu deniliyordu, yorum neye dayanıyor ben de anlayamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus'un modelleri fena değil, fiyat etiketlerinin biraz daha uçmasını beklerdim ama sanki biraz uygun vermişler yoksa banamı öyle geliyor. kartların arasından DELUXE'ü tek geçiyorum.  deluxe kendisini kanıtlamış bir  model bana daha mantıklı geliyor. 

http://techreport.com/news/30104/asus-reveals-four-new-x99-boards-for-broadwell-e-cpus

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel Core i7-6950X (10C/20T)

10 çekirdekli, 25 MB önbellekli olacak olup 3Ghz hızında çalışacakmış ve 3.5 Ghz'e turbolanacakmış. 5960X'in yerini alacak. 999$

Hiçbir yerde 999$ etiketini göremedim, 1499 ile 1723 $ arasında görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1723$ ile intel 999 beklentisi olanlara sağlam bir kazık attı. 

Hoş 5960X işlemcisi olan adam neden bir daha güncelleme yapmak istesin ortam bu haldeyken. 

2 core da eksik oluversin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X99 zaten üçlü ve dörtlü SLI olayıyla bir darbe yemiş oldu, ben geçmişte sadece o iş için kullanıyordum mesela, bu durumda da bir daha kesinlikle işim olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1723$ ile intel 999 beklentisi olanlara sağlam bir kazık attı. 

Hoş 5960X işlemcisi olan adam neden bir daha güncelleme yapmak istesin ortam bu haldeyken. 

2 core da eksik oluversin. 

Muhtemelen Xeon'ları baltalamamak ve AMD baskısı olmamasından fiyatı böyle oldu fakat işlemci sağlam işlemci.

4ghz 10 çekirdek boru değil hani. Bu aralar deli gibi ihtiyacım var böyle bir şeye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üst seviye bilgisayar toplayan, meraklı oyuncu kitlesi için ağır rakamlar, 1000 USD'den upgrade bekleyenler baya hayal kırıklığına uğramıştır, bu fiyat seviyesi ile ancak "gerçekten" ihtiyacı ve parası olanlara hitap eden bir ürün olmuş, "enthusiast" falan denemez artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1723 dolar nasıl bir fiyattır yahu, burada 6/12 çekirdekli olup 40 pciexpress veriyolu tam olan 617 dolarlık i7 6850K model işlemci oldukça başarılı olur. Eğer SLI yapılmayacaksa da 434 dolarlık olan i7 6800K da iş görür. Bunların üzeri gereksiz. 434 dolarlık i7 6800K ile 350 dolarlık i7 6700K'nın oyunlardaki performans durumunu merak ediyorum. i7 5820K'yı genelde geride bırakabiliyordu skylake 6700K.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok