PS4 Pro
0

Bu konuda 281 mesaj var

http://www.giantbomb.com/articles/sources-the-upgraded-playstation-4-is-codenamed-ne/1100-5437/

Burada yeni bilgiler var. Daha hizli GPU, CPU ve RAM'den bahsedilmis.

Eski vs yeni donanim  : 

CPU

8 Jaguar Cores at 1.6 GHz -> 8 Jaguar Cores at 2.1 GHz

GPU

AMD GCN, 18 CUs at 800 MHz -> Improved AMD GCN, 36 CUs at 911 MHz

Memory

8 GB GDDR5, 176 GB/s -> 8 GB GDDR5, 218 GB/s

4K destekli oyunlar olacagi, ama orjinal PS4'e her seyin gelecegini belirtmis. Yani ayni oyun yenisinde 1080p60fps vs iken, eskisinde 1080p30fps gibi olacak. Eski PS4'u desteklemeyen oyunlar gibi birsey hic olmayacak demisler. 

Kod adi da Neo imis. PSVR da Morpheus'du. Bir sonraki projeyi'de Trinity yapsinlar bari.

Agir kufur ettim sabah sabah. Umarim soylenti kalir, ama bu cok detayli bir "leak", sanki dogru gibi geldi. "Kusuratli sallayayim, inandirici olsun" mantigiyla yapmamislardir diye tahmin ediyorum =)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Millet küfrediyor ama resmen GCN değişmiş cihaz daha bir DX12 compliant hale gelmiş. (unlike xbone :D )

MS Xbone için de bişiler düşünür yakında. Zorla o EDRAMI sokacaz dediler ne kullanan var ne kale alan. Boşu boşuna die space harcadı durdu anca evde media center görevi görüyor cihazlar HALO veya GEARS oynanmıyorsa. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Today, multiple sources have confirmed for us details of the project, which is internally referred to as the NEO. No price was provided, but previous reports indicate that the NEO would sell at $399. At time of publishing, Sony has not returned our request for comment, but we will update this story if the company responds.

Cem Yılmaz'ın deyişiyle: Kaynak: Kıçım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eurogamer/Digital Foundry de haberi gecti;

First up, we should tackle the issue of how reliable the leak is and by extension, whether the proposed spec is real or not. Up until very recently, exposure to 'PlayStation 4K' throughout the development community was limited. We have been sitting on a number of details awaiting a second source before going to press, but events have overtaken us somewhat - Sony is now openly sharing this specification with developers and while Giant Bomb beat us to the punch, we have access to the same documentationThere is no doubt - this is real. This is the new, more powerful PlayStation 4.

Let's take a look at the three core component upgrades:

CPU: The good news is that there will be a CPU upgrade over the lacklustre x86 cores found in PlayStation 4. The bad news is that the cores themselves have not been changed at all - they have simply been overclocked from 1.6GHz to 2.1GHz - a 31 per cent improvement. As with the current PlayStation 4, one core and a time-slice from another is reserved for the operating system.

Memory: We're still at 8GB of GDDR5, with a 24 per cent boost to bandwidth compared to the original PS4. The current machine uses 5.5gbps memory modules. Basic maths suggests that Sony has pushed this to the same 7.0gbps modules we see on high-end graphics cards like the GTX 980 and GTX 980 Ti. There are some concerns here. The boost to bandwidth isn't exactly huge, it will still be in contention with CPU utilisation (they both share the same interface), and the bandwidth doesn't scale particularly well with the mooted GPU boost, which - to be frank - is massive.

GPU: This is the most exciting aspect of the spec. Compute unit count doubles from 18 to 36, and clock-speed increases from 800MHz to 911MHz - a 14 per cent increase. That's an overall increase of 2.3x in FLOPs. The question is, what technology is being used here? AMD has created both of its current-gen console processors so far by taking older, off-the-shelf components and disabling a couple of compute units. In effect, Xbox One got the Radeon HD 7790, while PlayStation 4 got a more capable, semi-custom Radeon HD 7870. Here's where things get interesting - the 36 compute unit count cannot comfortably fit any of AMD's existing GPUs. It suggests that Sony and AMD have pushed the boat out, that they are usingthe upcoming Polaris technology.

[ http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-sonys-plan-for-playstation-4k-neo-revealed ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık kabullenmek lazım gibi. PS4.5 geliyor babalar gibi ve MS in buna karşılık verebileceği hiç bişi yok. Caught with pants down hikayesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık kabullenmek lazım gibi. PS4.5 geliyor babalar gibi ve MS in buna karşılık verebileceği hiç bişi yok. Caught with pants down hikayesi.

Ne babalar gibi geliyor anlamıyorum. Güzel bir halt mı Sony'nin yaptığı. MS neye hazırlık yapacaktı. Sony'nin 30 milyon müşterisine orta parmağı gösterip ara konsol çıkaracağına mı hazırlık yapacaktı. 

Babalara Sony gelecek. Millet alır fırlatır PS4'lerini Sony mağazalarının önüne.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olay şöyle gelişir, 

- Hiçbir PS4 sahibi gidip de yok pahasına daha dün aldığı PS4 ü satıp PS4K almaz

- Bu nesil pas geçilir, elde zaten zibil gibi oyun var onlar oynanır daha da bir sürü oyun çıkacaktır.

- VR zaten ilk girişte çok pahalı olacağı için ille de gidip hemen alınmaz.

- Microsoft XBoxone a ağzı yandığı için eni konsola adam gibi çalışır.

- Sony PS4K olayı ile ğuraşırken 3 sene sonra yeni XBox çıkar PS4 sahipleri gider yeni XBox alır, PS4K kazığının da vermiş oduğu kızgınlıkla.

En azından ben böyle yaparım :)

Bloody beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üstadlar, şu konsolları fiyatı burada da 400-450TL olsa emin olun 3 senede bir yenilenmesi-güçlenmesi için firmaya yalvarırsınız. Herşeyi Türkiye' nin durumuna göre değerlendirmekten vazgeçin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç konsol kullanmamış,konsolun ne olduğundan bihaber olan insanların yaptığı yorumlar saçma derecesinde bile olmuyor haliyle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gereksiz asabiyete luzum yok. Herkes kabullenecek ha ps4k alır almaz oras beni alakadar etmez burada gerçekleşen şeyler uzerinden konuşuyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sana birşey diyen yok Densha. Kanun mu bu "Herkes kabullenecek" vs. Kabullenmiyorum anasını satayım. 2 sene önce çıkan alete 3. senesinde orta dönemde upgrade gelmesini kabullenmiyorum. Gördüğün üzere PS4'ü para verip almış olan kimse de kabullenmiyorum. Para vermemiş olanlar,konsol mantığından bihaber olanlar ortaya saçmalayabilir haliyle.

Yok 400'e alsak yalvarırmışız upgrade gelsin diye. Niye yalvarıyorum. Aga ben bu konsolu aldım,eşek gibi de oyun aldım. Ama sen ne olur yeni ürün çıkar bir 400 de ona bayılayım. Bayılırım ben 3 senede bir Sony MS'ye 300-400$ bayılmaya mı diyecek insanlar. Söylenen şeylerin az buçuk mantığı olsun.

PC mantığı ile yaklaşmayın şu işe. Ben PC'de Fifa 96 da oynayabiliyorum yıl 2016. Ama PS4'de Final Fantasy 8 oynayamıyorum haliyle. Sürekli geriye uyumluluk olsa bellllki denilene az biraz göz yumulabilir. 

Şu haliyle saçmalık ötesi bir durum. Ozan yeteri kadar özetlemiş zaten. Benim kızdığım iki şey var. Birincisi heryerde istisnasız bunun rezalet birşey olacağı yazarken,burada sanki Amerika'yı yeniden keşfediyor gibi bunun iyi birşey olduğunu savunanlar. İkincisi de bunu savunanlardan bir tanesinin bile PS4 alan değil,hariçten gazel okuyan PC'ciler olması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir düşününce ben almam bu arada yeni gelecek konsolu, çünkü yeterli exclusive oyun gelmiyor bana göre, bana göre derken benim beğenime göre, bu nedenle ben almayı düşünmüyorum, Xbox One hatta daha kötü maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
How PlayStation Neo and the original PS4 will co-exist  

Alt basliklardan bir bolum;

PlayStation 4/Neo Game Compatibility

Sony is very keen on developers supporting both systems simultaneously, and is motivating developers to ensure that there is Neo support in all PS4 titles from Q4 onwards this year. It's also firm on unifying the platforms with little or no exceptions:

• Neo-only or PS4-only games are not permitted (remember that Neo can still run unenhanced titles - developers are simply prohibited from locking out audiences of either console).
  • All games you purchase, whether via disc or from the PlayStation Store, should offer both PS4 and Neo functionality with no extra costs associated in running titles on a different console.
  • All new titles with Neo support use unified packages that run on both platforms. The CPU binary is identical, while three GPU binaries (shared, PS4-specific and Neo-specific) are all contained in the same package.
  • All DLC and additional content is entirely cross-platform. Unified downloads are used for both this, and basic game patches.
  • Neo support for old games is allowed via 'forward compatibility' patching - but this will not be allowed for new titles.
  • Developers cannot supply exclusive gameplay features for Neo owners. If the game has a split-screen mode, it must be available on both systems. However, modes can be enhanced - so a two-player split-screen mode on PS4 could be expanded to allow a four-player variant on Neo.
  • Developers cannot add exclusive content to either PS4 or Neo systems.
  • If there's a bug in Neo-specific code, developers are not allowed to divert Neo owners to the PS4 codepath. The game must be fixed.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesele huzur içinde çözülmüşe benziyor. Bu işin son minvalde oluru şöyle olur. Standart durumda PS4 ve PS4K arasında bir fark olmaz. Enhanced features olayı da sadece VR ve 4K aktif halde iken çalışır. Standart modda PS4K shaderları bile kapatabilir ve saat hızlarını düşürebilir PS4 ile uyumluluk adına. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu move seti ile birlikte 500 dolara satacakları VR setini tek başına alarak mevcut PS4 lerde VR oyunlarını oynayabilecek insanlar değil mi?. Yani halihazırda 30 milyonun üzerinde olan PS4 kullanıcısı VR'dan yararlanabilecek gördüğüm kadarıyla, aksi durumda bir de yeni PS maliyeti işin içine girecek olsa VR işi pek tutmazdı bu jenerasyonda. PS4 te atıyorum VR set ile 720p, yeni PS'de 1080p gibi bir görüntü mü olacak VR oyunlarda? VR dışında birebir aynı mı çalışacak oyunlar? Çözünürlük, grafik detayı vs olarak mesela Uncharted 4 oyununu PS4 veya PS Neo'da aynı ayarlarla mı oynayacağız yoksa PS4'de 1080p/30fps iken diğerinde 1080p 60fps ve daha iyi detaylar mı olacak? Açıkçası ne olursa olsun bu segmentasyon bana göre Sony'nin başını ağrıtacak ve de PS Neo satışları beklenenin altında kalacaktır. Şu durumda zaten 500 dolar PS VR setine verdikten ve son 2 sene içinde 400 dolara da yeni konsol almış olanlar gidip bir yeni konsola daha para verir mi , zor. Veren az olur. Zaten PS4'ün fiyatı 400 dolar, eğer bu sene içinde 300 dolara düşeceğini tahmin etsek bile, yeni konsolun en az 400 dolardan satılacağını düşünmek çok yanlış olmaz. Bu kadar yatırımı PS'e yapan kaç kişi çıkar hep birlikte göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman Sony VR tam bir çöp, geçiniz. Hiç çıkarmasalar da olur eğer gerçekten yeni konsol ile sadece çalışacaksa. Kimse de 400 dolara yeni PS4 almış ve bir ton da oyuna para vermişken 1000 dolar yatırım yapmaz 2 sene sonra. Çünkü o parayı verecek olsam zaten çok daha gelişmiş bir cihaz olan HTC Vive falan alırım, nereden tutarsan tut elinde kalıyor olay. PS VR'ın tek esprisi mevcut PS4 ile çalışacağının düşünülmesi ve fiyatının ucuz olmasıydı, Şu durumda bu iki düşünce de rafa kalkmış oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior Oyle birsey yok, nereden cikardiniz? Su ana kadar bircok fuarda vs. demosu yapildi, hepsinde standart PS4 kullanildi.

@@Ozan Başeski Benim anladigim, aynen dedigin gibi Neo'da 60fps iken standart ps4'de 30fps olabilecek (VR olmayan) oyunlar. Ama VR'da 60 fps sarti vardi sanirim.

PS4K falan deniyor da, adam gibi 4K oynatacak bir sistem 5000 TL ye toplanamazken 1000 TL'lik konsol 4K oyun oynatamaz zaten. Ancak indie side scroller'lar falan olur 4K. 

Sanki birisi ortaya birsey atti, herkes sitesi hit alsin diye sallayarak ustune ekliyor gibi bir his olusmaya basladi bende. Hergun guyya yeni bilgiler cikiyor, ama Sony'den bir aciklama yok.  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500 Dolar'a satılan VR setine sanırım Move ve Kamera dahil değil. VR için bu iki bileşeni de ayrı almak gerekiyor. Ben mi yanlış hatırlıyorum?

HTC Vive falan almak için de fiyatı gayet dişe dokunacak bir PC gerekmiyor mu?

VR'ın ilk jenerasyonlarını pas geçmek en güzel ve mantıklı olan durum.. En iyi VR arkadaşının VR'ı görüşünü savunarak PC yada konsolda oyun oynayan arkadaşlarıma VR yatırımı yapmaları için gaz vermeye başlayayım.  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok