PS4 Pro
0

Bu konuda 281 mesaj var

@@kronus

Muhtemelen cok ragbet gormeyen eski oyunlardan bahsediyordur... Satmayan bir oyun icin ekstra maliyete katlanarak PS4 Neo guncellemesi cikarmak istemiyorlardir... 

Artık vardı, yoktu tartışılacak birşey kalmamış, Microsoft'tan da benzer hamle gelmesi yüksek olasılık, hatta o söylentiler de gerçek çıkar.

MS'in Sony'den daha farkli gelecegini dusunuyorum ben... Buraya yazmistim MS tarafindan gelen aciklamayi... Okuz gibi guclu :mrgreen: bir GPU koyabilirler... Ki zaten soylentiler de o yonde... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam makaleyi okudum. E3'de aciklanmayacakmis detaylar. Daha sonraya birakilmis. Cikis tarihi vs. yok. Eski oyunlar destek verirse daha iyi grafikle calisacak, destek vermeyenler duz PS4 gibi olacak (diye yorumladim). Bu konsol daha pahali satilacakmis, base PS4 modeli uretilmeye ve satilmaya devam edilecekmis.

Tam makale : 

Last updated: June 10, 2016 12:24 pm

Sony PS4 upgrade to include UltraHD and richer graphics
Tim Bradshaw in San Francisco 

Sony Computer Entertainment's PlayStation 4 20th anniversary edition video game console is displayed at Sony's showroom in Tokyo on December 4, 2014. The PS4 special edition model will be limited to 12,300 units worldwide with a price of 499 USD.
Sony is developing an upgraded version of its PlayStation 4 gaming console that will offer ultra-high definition 4K resolution and richer graphics, according to the unit’s chief executive, as the company strives to maintain its lead over rivals Microsoft and Nintendo.
The plan marks the first time that Sony has improved the processing power of a PlayStation midway through the usual console cycle, as it looks to keep up with the more rapid pace of product launches in the smartphone and PC sectors. 

Andrew House, president and global chief executive of Sony Interactive Entertainment, told the Financial Times that the “high-end PS4” would be more expensive than the current $350 version. “It is intended to sit alongside and complement the standard PS4,” he said. “We will be selling both [versions] through the life cycle.”
The new console, which is codenamed “Neo”, will target hardcore gamers, he said, as well as consumers with a 4K television set looking for more high-resolution content.
As well as new hardware, Sony is also seeking to broaden the appeal of the PS4 through new services such as its PS Vue internet TV and a PS Music partnership with Spotify, the streaming company. 

Reports of the new console emerged in March on gaming news site Kotaku after Sony began talking to developers about creating games that were compatible with the improved hardware. Anticipation intensified ahead of next week’s E3 gaming conference in Los Angeles, where Microsoft is also believed to be planning to launch an updated Xbox One console.
However, in a move that may disappoint some fans, Mr House said that Sony would not be unveiling its new console next week and refused to say when or at what price the unit would go on sale. “We want to ensure we have a full range of the best experiences on the new system that we can showcase in their entirety,” he said.
Nonetheless, he downplayed concerns that the move would cause interoperability problems between the old and new PS4 hardware.
“All games will support the standard PS4 and we anticipate all or a very large majority of games will also support the high-end PS4,” he said.
Both PS4 variants will also support its forthcoming virtual reality headset, which will go on sale later this year. 

Developers should also see a “seamless” experience between the two versions, he said, requiring a “small but manageable” amount of extra work when creating a game for both. Mr House did not go as far as Xbox chief Phil Spencer in saying that consoles would become more like PCs, seeing regular improvements to their components rather than jumping between generations as they have for the last 30 years, he saw an opportunity to deliver “some additional benefits” to both consumers and developers within what is usually a five to six year lifespan. “The consumer is attuned to a different cadence of innovation in technology thanks in great part for the upgrades cadence on mobile phones or PCs,” Mr House said.
Despite a resurgence in PC gaming and the popularity of smartphone games such as Angry Birds and Candy Crush Saga, PlayStation 4 become Sony’s fastest-selling console yet, reaching cumulative sales of 40m last month — far ahead of its rivals. Analysts at IHS, a consultancy, estimate that Microsoft’s Xbox One had sold 21m units at the end of March, while sales of Nintendo’s Wii U have struggled. 

Even as overall console sales growth in the US, the largest gaming market, slowed in May, according to market researcher NPD, PS4 continued to grow, boosted by the success of its new Uncharted 4 game, which is not available on other platforms.
As with the current PS4 and its forthcoming VR headset, the new console will be “standalone profitable at the time that we launch it”, Mr House said. In past generations, Sony subsidised the cost of the console in the hopes of turning a profit through software sales. The investment required to develop the new PS4 is already accounted for in Sony’s latest financial results, he added.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Göt oldum. Thank you Sony. High-end PS4'te sadece çözünürlük değil,oyun olarak da gelişmiş şeyler yap da iflas et. Öyle bir hata yapmazlar inşallah. Neyse. Beni ilgilendirmiyor. 4K tv yok zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İflas falan etmez, neden etsin, kızgın müşteriler yarattığını tespit edip burada bir zarar oluşacağını görürlerse halen satılan PS4 için daha yoğun uğraşırlar hatta. Ayrıca bugünden yarına gelmeyecektir, E3'de falan hele duyurusu yok ise yakın zamanlı birşeyler beklememek gerekli.

4K TV'si olan ve ne bileyim olacaksa PS4 oyunlarını daha iyi grafik, FPS ile oynamak isteyenler buna yönelirler.

Ben yönelmem ama.:)

Ayrıca hatta RX 480 ayarından da daha güçsüz GPU ile 4K traş olur, onu da göz önüne almak gerekli, 1080p 60 FPS ancak gerçekçi olabilir birçok oyun için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni ps neo hemen çıkmayacak zira duyurusu bile olmayacak bu ay. Muhtemelen bu sene sonu hatta 2017 öncesinde piyasada olmayacak benim anladığım. 4K televizyonum da olmadığı için beni zerre kadar ilgilendirmiyor şu aşamada. VR olayına da pat diye atlayacak bir hevesim yok zira ona da bir konsol parası gömmek gerekli. En az 2 sene daha ps4 ile devam. Zaten dünya genelinde milyonlarca ps4 sahibinin büyük çoğunluğu da muhtemelen hemen bunu almayacaktır. Ps4'e yine güzel exclusive serilerin devamı gelsin, baktık ki ilerde bu da şimdiki ps3 durumuna geldi o zaman piyasa şartlarına göre düşünürüz. Bence hemen enseyi karartacak bir durum yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"2017de bile" çıkmayacak bi ürün için şimdiden vakvakları ürkütmezlerdi diye tahmin ediyorum.. Bence önümüzdeki holiday seasonda çıkar..

Microsoft'u iyice sikistirmak icin yapilmis bir hamle olabilir su an aciklamak. Bakalim, 2 gun sonra Xbox seysi var E3'de, etkilerini gorecegiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

e3 den sonra ne diyorsunuz? vr ve 4k ile işi olmayanın şuanda ps4 almasında bir eksik olamayacak galiba değil mi? duyurulan oyunların neo da 1080p, 720p de daha iyi çalışması gibi birşey olabilir mi sizce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunların neoda daha iyi çalışma durumu Ps4 ömrü süresince olmaz. Ps4 ömrünün sonuna yakın olabilir. Ama ben bu Neo'nun da,Scorpio'nun da özünde bir sonraki konsolların düşük güçlü prototipi olan bir deneme ürünü olacağını. Fiyatlarının yüksek (600-700$) üretim oranlarının da düşük olacağını düşünüyorum. 4k tv ve Vr dışında bizi ilgilendiren birşey olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Donanım aynı kalır sadece çıkış çözünürlüğü değişir gibi yorumlar vardı dönem ortasında donanım değiştirilmez, aynı güne 2 yazılıdan fazla konmaz, 15 dk sonra ders düşer, 3 korner 1 penaltı dendi ama olmadı.  

CandleGarden and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben inceltirler, HDR, 4K Bluray koyarlar en fazla diyordum. Nesil ortasında donanım güncelleme olmaz, saçmalık diyordum. Sonra da yeni donanımda eski oyunlar aynı kalır, 4K upscale olur ancak desek de birçok oyun patchlenip daha iyi texture ile vs çalışacak.

O değil de 4K Bluray bile koymadılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herhalde en önemlisi: çoğumuz (nen dahil) almam diyorduk, hani bırak almamayı düşer düşmez pre-order yaptık:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bloody ihsan abi sende beni iyi gaza getirmişsin. can alıcı soru sormuşum ''neo da 1080p,720p de oyunların farkı olurmu?'' diye sen ''olmaz, 4k tv ve Vr dışında bizi ilgilendiren birşey olmaz. '' demişsin. :)  güya farkı olacak. bakalım değecek kadar fark olacakmı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kendim için konuşucak olursam ne PS3 zamanı nede PS4 zamanı 1 tane bile bluray almadım. 4k Bluray desteği olmasada olur benim için. Sony nin açıklaması bana göre mantıklı. Trend streaming e doğru gidiyor. Bu sayede konsol 450$ yerine 400$ olduysa gayet mantıklı.

CHW PS4 whatsapp grubunda bir anda ortalık karıştı ve herkes preorder verdi amazon.de'den. Preorder fiyatı 409 Euro. Kargo gümrük dahil. Vermek isteyenlerin haberi olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyattan dolayı pre-order yapan çok oldu. Eski konsolun üstüne 400 TL falan ekleyip upgrade mantıklı. Burada da dolar kurundan dolayı yüksek fiyata gelecegini düşünürsek, çok da aptalca birşey yapmadık aslında =)

Amazon.de'deki PS4 Proö TR'de Sony Bayisinde orjinal (slim olmayan) PS4'lerden ucuz:

http://www.morfare.com/asp/product/7645/Sony-PS4-1TB-Edition-CUH-1216-Makine-2-Oyun-Hediye-FIFA-2017-Uncharted-4-Bir-Hirsizin-Sonu-Oyunu-Sony-Eurasia-Garantili-

Ben 2000'den aşağıya gelmeyeceğini düşünüyorum Türkiye'ye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kendim için konuşucak olursam ne PS3 zamanı nede PS4 zamanı 1 tane bile bluray almadım. 4k Bluray desteği olmasada olur benim için. Sony nin açıklaması bana göre mantıklı. Trend streaming e doğru gidiyor. Bu sayede konsol 450$ yerine 400$ olduysa gayet mantıklı.

İlk kısım ve Sony nin mantığı doğru da sonraki fiyat konusuna katılmayacağım, yanlışım varsa düzeltin.

4K Bluray olmayan PS4 Pro : 399 USD

4K Bluray olan ve hatta yanında Battlefield 1 verilen XBox One S : 349 USD https://www.amazon.com/Xbox-One-Console-Battlefield-Special-Bundle/dp/B01LI1ZUW2/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1475572369&sr=8-5&keywords=ps4+pro

E şimdi 4K eklenin fiyat 50USD düşüyor gibi görünüyor : )

ABD de olsam ya da mantıklı bir shipping + gümrük fiyatına TR ye gönderiyom olsalar direkt XBox kulavarına geçerim (4K bluray için değil tabi fiyat düşük ve sony nin kazma arayüz be PSN sisteminden kurtulmak için )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet sony nin arayüz yine kazma xbox ın yanında. xbox da başlarda kötüydü hem yavaş hem kullanışsızdı ama son güncellemeler ile hız ve kullanışlılık sorununu çözdüler. (daha önce achv. menüsü bile felaket yavaş çalışıyordu) şuanki hali ile one 360 daki süperliğe ulaştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan PS4 Pro ile Xbox One S i karsilastirmamak lazim. Onun dengi PS4 mini.

PS4 Mini 500 299$, Xbox One S 500 de 299$. Burada Xbox tarafi bence daha mantikli donanima  bakinca. PS4 mini almanin hic mantigi yok zaten. 

Xbox Scorpio seneye cikinca onunla karsilastirmak lazim PS4 Pro'yu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan hocam pro ile xbox s karşılaştırmak yanlış bence. ps4pro da donanıma para veriyorsun xbox s aynı xbox one sadece birkaç artısı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok