Nintendo Switch
0

Bu konuda 43 mesaj var

Kurtarmayabilir, görmek lazım, ama neticede bunca yıldır kendine has tarzı, IP 'leri ve sevenleri olan bir firma Nintendo, büyük karlar dönmese bile pişman olunacak duruma düşmezler herhalde.

Benim Switch 'le ilgili en çok canımı sıkan mevzu, konsol/handheld bir arada olmasının avantajı çok olsa da, aynı zamanda aleti genel Nintendo ürünlerinin aksine, sığ bırakmış gibi görünüyor olması. Konsolda Wiimote gibi, Handheld 'de 3DS 'in 3D/Dokunmatik çift ekranı vs. gibi orijinal bir tasarım, ilginçlik aradı gözlerim. O yanlardan çıkan kumanda olayı hoş ama pek öyle aman aman etkileyici değil, kullanılacağı bile şüpheli, onun dışında da handheld olarak da konsol olarak da biraz sığ kalıyor gibi diğer ürünlerine kıyasla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonda oyun oynamaktan zevk alan var mı yahu, yoksa kolay olduğu için mi cazip geliyor? Herhangi bir handheld konsolda 3DS vb. oyun oynamanın tadını vermiyor bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazi arkadaslar burada Nintendo'yu gozlerinde batirmislar ama o is o kadar degil. Pokemon GO ile gorduk, adamlar bir haftada Sony'nin PS4'den kazandigi paradan fazlasini kazandi.

Yok konsolu kotuymus yok gamepad cuk gibiymis, hic onemli degil bunlar, Nintendo her turlu satar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonda oyun oynamak çok zevkli olduğu için değil, telefon zaten bir ihtiyaç olduğundan sürekli yanınızda olduğu için ve de oyunlar bedava ya da ucuz olduğu için oynanıyor. Yoksa kendi adıma konuşacak olursam PS Vita gibi bir konsolu tercih ederim tabii ki her zaman için. Hem oyunları çok daha kaliteli hem de kumandası çok daha iyi ama birincisi her zaman yanımda taşıyamam, ikincisi oyunlar Appstore-Google Play'e göre pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece Nintendo diye satmaz bence, bkz: Wii U.

Wii alan insanların çoğu yenilikçi ve kolay kontrolcüler için aldı, birkaç parti oyunu dışında oyun almadı, konsolları şu anda dolapta toz topluyor. Bu adamlar Nintendo Switch almaz. Konsol oyuncusuyum diyen adamlar zaten Nintendo çok efsane donanımla gelmediği sürece PS4/X1 dışına pek çıkmayacak.

El konsolları bence çok niş bir kitleye hitap ediyor. Bu adamlar her türlü alır. Kim bunlar? Hala 3DS oynayanlar ve emulatör'de N64 oyunu falan oynayan tipler. Bir de benim gibi teknoloji bağımlısı alan bir kitle daha hemen alabilir. 

Ben de PS Vita sahibiyim, çok severim, ancak zaman bulamıyorum ona. 3-5 oyun bitirmişimdir ki ilk çıktığında aldım. Seyahatlerde açıp 1 saat bakıyorum ancak. Demek istediğim, mobil oyun sektörünün bence telefon/tablet dışında zor olduğu. Mobilde oyun oynayanlar, büyük çoğunluk olarak hiç çaba sarfetmeden oyuna başlayabildiğin, 5 dakika oynayıp kapatabildiğin oyunları en çok oynuyor. Bu kitle Nintendo Switch'e hiç bakmaz.

Nintendo'nun işi zor bence. Tamam, Pokemon Go ile çok sağlam atılım yaptılar ama sonuçta Pokemon Go'yu yapan Niantic'in tek ortağı değil Nintendo. Google da bildiğim kadarıyla Nintendo ile yakın oranda ortak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bütün yorumlarım bunun Gamecube-PS2-Xbox-PS3-Xbox 360-Wii-Wii U-PS4-Xbox One gibi konsol olarak satılması üzerine. TV Out çıkışı olan el konsolu diye pazarlanırsa güzel bence. Tersten bakınca el konsolunun oyun kalitesi birkaç kat artıyor. Ama oynanabilirlik nasıl olur bilemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

300$ fiyat. Geçiniz. 500TL olduğu zaman oyunlarıyla beraber,çöp zamanı alırız. (Bak Wii U için onu bile düşünmedim ki ben severim Paper Mario vs)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel özellikleri var, hassas motion sensor, haptic feedback tarzı titreşim, IR sensörü falan var JoyCon'larda. İlginç bir ürün olacak. Bence fiyatın 300 dolar olması en büyük sıkıntısı değil. Duyurulan oyunlar hep eski başarıların ekmeğini yeme çalışmaları. Tamam efsane olmuş oyunlar var da, Wii U'dan sonra insan biraz daha stüdyo bağlar kendine. Ayrıca online için PS+/Live Gold tarzı ücret olacakmış. Konsolu Battlefield oynamak için kullanan adam bu paraları (hoşuna gitmese de) verir, ama Wii Sports oynayan adam online'a para mı verecek bir de?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben alacağım bu konsolu. Kızımla Mario Kart, Just Dance, 1-2 Switch, Snipperclips tarzı oyunlar oynarım. Onu uyuttuktan sonra da dock'tan çıkarır koltuğumda bacaklarımı uzatıp Zelda, Nba2k, Mario falan oynarım. Ev konsollarının en büyük derdi televizyonu rehin alması bence. Oyunla ilgisi olmayan ev halkı varsa onları düşünüp konsolu açmadığım çok olmuştur. Başka odaya alınca da göz önünde olmadığı için unutulup gidiyor.

Yani Switch'in hibrit yapısı öyle partilerde sokakta 10 kişi kıç kadar ekrana bakarak oynasın değil de evde ister tv'ye bağla ister çıkar dock'tan oyna şeklinde işe yarar. Hanım tv seyrederken ben de kulaklığımı takar rahat rahat oyunumu oynarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üretim hatalarına çok takılmıyorum, onları değiştirirler sonuçta, ama dizayn hataları çok fena.

O dock'un cihazı çizdiğini birçok yerde okudum. Ayrıca tablet modunda sağ taraftan tutmak çok rahatsızmış. Sol taraftaki gamepad'de de bağlantı sorunları var. Oyunlar 900p çalışıyor.

Neyse, ben RetroPie'ımda NES ve SNES oyunlarıyla idare edeyim şimdilik. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Okuduğum bütün incelemeler beni doğrular nitelikte. Bu sadece TV çıkışı olan bir el konsolu. Şu pro controller olmasa konsolla hiçbir benzerliği olmayacak. Nintendo 3DS'i öldürüp buna yoğunlaşmazsa bu konsol ölü doğmuş olur. Zelda vs kurtarmaz bunu. Lakin herşeyden önemlisi bir konsol oyununda olabilecek en kötü şey olan framerate sıkıntısı. Tamam oyunu PS4-Xbox one gücünde,çözünürlüğünde oynatma. Ama sabit,düzgün framerate'te oynanabilecek çözünürlüğü bulup öyle üret oyunu. Şimdilik en büyük problem bu gözüküyor. (Zelda'da çok fazla yok)

Ayrıca bu framerate sorununun handheld modeda olmaması,sadece TV'ye bağlanınca ortaya çıkması da daha kötü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Switch'in satışları 25 kasım itibariyle 9 milyonu aşmış durumda. Xbox'tan belirgin şekilde iyi, ps4'e yakın gidiyor diyebiliriz. Zira ps4, ilk yılında 14,4 milyon civarı satmıştı. Mart ayına kadar Switch'in 12 milyonu bulması muhtemel. Bizim gibi adamlara pek hitap etmese de causal kitleye hitap ediyor gibi.

TS'nin incelemesini de iliştirelim.:mrgreen:

https://teknoseyir.com/nintendo-switch-incelemesi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hort!

Benim oğlan nedense taktı bundan istiyor. Nereden almak lazım bunu? Oyunsuz 1850-2000 arası fiyatlar var. Amazonda 300 dolar + 75 tax diyor ve bu kurlarla bizdeki fiyatlarla çok farkı kalmıyor. İşin tuhafı bir tane oyunla bunle alayım dersen oyununa göre fiyat 445 dolar veya 495 dolara çıkıyor?! Bu ne amk, 150-200 dolara oyun mu olur yahu? Ben bir şey mi kaçırıyorum?

Mesela:

$300 https://www.amazon.com/Nintendo-Switch-Neon-Blue-Red-Joy/dp/B01MUAGZ49/ref=sr_1_3?s=videogames&ie=UTF8&qid=1528897050&sr=1-3&keywords=nintendo+switch

$440 https://www.amazon.com/Nintendo-Switch-Hardware-Splatoon-Green-Joy-Cons/dp/B075JNYN3W/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1528897119&sr=1-1&keywords=nintendo+switch

$495 https://www.amazon.com/Nintendo-Switch-Super-Mario-Odyssey/dp/B075N7RDTM/ref=sr_1_4?s=videogames&ie=UTF8&qid=1528897297&sr=1-4&keywords=nintendo+switch+bundle

:icon_think:

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok