IOS'den Android'e yatay geçiş
0

Bu konuda 12 mesaj var

Merhaba,

Çok uzun bir süredir IOS kullanıyorum. Evde de iPhone dışında telefon kullanan yok. Apple TV'de mevcut. Geçen hafta Turkcell kontratımı yenilerken VR'ın da gazıyla bir S7 Edge aldım. Şu anda şarj olmakla meşgul. IOS'te resimlerimi One Drive'a yedeklemeyi tercih ediyorum, iCloud'u sadece telefonu ve uygulamaları yedeklemek için kullanıyorum. Tüm adres defterim de iCloud üzerinde kayıtlı durumda. Sık kullandığım uygulamaların bir çoğu Android'de var.

Aklıma takılan konular :

- Adres defterimi IOS iCloud platformundan Google'a problemsiz ve kısa bir şekilde nasıl aktaracağım?

- Yoğun olarak iTunes Podcast'leri dinliyorum. Bu podcast'leri Android'de nasıl bulup dinlerim?

- Resimleri One Drive'a yedeklemeye/senkronize etmeye devam edebilir miyim? Android uygulaması ile IOS uygulaması aynı mıdır?

Öncelikle ilk aklıma gelenler bu 3 konu oldu ama kullanırken muhtemelen başka dertler de yaşayacağım. Önerileriniz varsa okumak istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

icloud.com adresinden login olarak girip csv export ile tüm kontakları alıp oradan google dashboarddan import edebilirsin. Veya mac kullanıyorsan yine benzer şekilde export yaparak contacts app üzerinden google a transfer edebilirsin. Veya iphone üzerine google hesabı yerleştirip oraya sync edip sonra android üzerinden alabilirsin vs vs...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alper, geçiş vs işleri kolay gerçi de söylemek istediğim şu ki her insan yanlış yapabilir, umarım yanılgını çabuk anlarsın.  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adres defterini aktarmak için iOS üzerinde Google hesabını ekleyip otomatik senkronizasyon yapılabilir. Bkz: https://support.google.com/mail/answer/2753077?hl=en

Podcast için Podcast & Radio Addict adında bir uygulama var. Onu kullanıyorum, memnunum. iTunes arama motoru üzerinden arama yapma seçeneği de var.

Android'deki OneDrive'da fotoğrafları yedekleme / senkronize etme imkanı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alper, geçiş vs işleri kolay gerçi de söylemek istediğim şu ki her insan yanlış yapabilir, umarım yanılgını çabuk anlarsın.  :D

Turkcell'in S7 Edge alan Platinum müşterilerine Gear VR hediye etmesi yüzünden bir süre Android kullanma eziyetine katlanmayı göze aldım. iPhone 6S Plus'ı satmayı düşünmüyorum, Android'e uyum sağlayamazsam hızlıca geri dönerim. Aslında S7 için ikinci bir hat alıp çift telefonla gezmeyi de düşündüm ama iki tane kocaman cihazı taşımayı gözüm yemedi. Bir süre Android ile yaşamaya alışmaya çalışacağım, olmazsa da döneceğim yeniden ideal ortamıma.  :D

Adres defteri için en mantıklısı iPhone'a Google hesabımı ekleyip senkronize etmek gibi görünüyor. Önce onu halledeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sayılanlar içerisinde rehber transferi en kolayı. MAC de bir google hesabı eklerseniz ve adres defterini de kullanıma açarsanız MAC de yer alan adres defteri ile senkronize oluyor. 

Resim yedekleme için ben Google Fotoğraflar programını kullanıyorum, program resimleri google drive a otomatik yedekliyor. Bilgisayarda dan ulaşabiliyorsunuz.

En sancılısı iTunes le müzik eşleştirme. Benim tercihim itunesdan telefonuma yüklemek istediğim müzikleri export edip oradan Side Sync ya da Android File Transfer ile telefona atmak oldu. 

Bence her iki sistem arasında fark çok azaldı, estetik görünümdeyse neredeyse fark yok. Bence en hesaplı hangisiyse onunla yola devam etmek en mantıklısı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben note 4 deneme için kurarken Samsung'un bir yazılımını kurup aktarmıştım iPhone 5s'den. Samsung sitesinden indirilebiliyor, kullanışlı bir yazılımdı, iCloud üzerindeki adres defteri de yedeklemeden direkt note 4'e aktarılmıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence her iki sistem arasında fark çok azaldı, estetik görünümdeyse neredeyse fark yok. Bence en hesaplı hangisiyse onunla yola devam etmek en mantıklısı. 

Hesaplı ve ekonomik mantığından bağımsız olarak konuşmam gerekirse iki sistem arasındaki stabilite, hız, yazılım güncellenme hızı vs farkının azaldığını düşünmüyorum. En son Note 4 ile Android 5.1 kullanmış birisi olarak iOS'a tekrardan geçince "oh be dünya varmış" şeklinde bir rahatlama yaşadım yeniden. Artı olarak apple ekosisteminde iseniz zaten ürünlerin birbirleriyle haberleşmeleri vs derken mükemmele yakın bir deneyim yaşıyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Stabilite konusunda belki de şanslı taraftayım, ben ne Note 2 de ne de şu anda kullandığım Note 5 de stabilite konusunda sorun yaşamadım. Hele Note 5 aldığım gönden beri daha bir defa kilitlenmedi ya da sorun çıkarmadı. Hız konusunda ise, youtube daki karşılaştırmalara ilave olarak eşimde bulunan iphone 6 ile kıyasladığımda Note 5 daha hızlı. Ancak bu hız alımda karar verdirici bir hız değil bana göre ben bu seviyedeki telefonlarda hız farkının kullanıcının günlük kullanımda algılayamacağı düzeyde olduğuna inanıyorum.

Yazılım güncelleme konusundaysa haklısınız, Android o alanda çok zayıf. Ancak maalesef Apple cephesinde de update sonrası pişmanlık sorunsalı var. Düşük model telefonunuz update ile neredeyse "çalışmaz" yavaşlığa gidebiliyor. Evdeki eski ipad imin düştüğü hal gibi.

Neyse bu zaten apple vs. andoide dönmesin. Ben her ikisini de beğeniyorum. Evde zaten bir tek benim telefon apple dışı. Diğer tüm cihazlar apple. 2 sene daha Note 5 i kullanıp 2 nesil sonra bakarsın geçerim ben de ios a.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müzikleri aktarmak gibi bir derdim yok. Spotify Premium kullanıyorum, login olmam yeterli. :)

Kontaklarımı Google hesabıma aktardım, birazdan S7 Edge'i kurmaya başlarım. Notlar, sms'ler falan kalacak iPhone'da ama artık o kadar da olsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam notlarınız çok fazla değilse hemen Google Keep'e kopyalayın. Kopyalarken iphone da google hesabınızı seçin. ilerde iphone a dönerken o notlarınızda geri iphone'unuza gelir hem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok