E3 2016
0

Bu konuda 39 mesaj var

https://www.instagram.com/p/BGnrvZIMcOS/

(Paylasan kisiye dikkat edin)

Normal Reedus değil mi o? :zuh:  Bayağı kanka olmuşlar anlaşılan. Death Stranding videosundan pek bir şey anlamayan tek ben değilim umarım :mrgreen:

Benim şimdiye kadar (bugünkü yayınlananlara bakmadım henüz) en beğendiklerim Detroit - Being Human, Horizon Zero Dawn ve God of War oldu. Hepsi de PS4 için ne hikmetse :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normal Reedus değil mi o? :zuh: Bayağı kanka olmuşlar anlaşılan. Death Stranding videosundan pek bir şey anlamayan tek ben değilim umarım :mrgreen:

Benim şimdiye kadar (bugünkü yayınlananlara bakmadım henüz) en beğendiklerim Detroit - Being Human, Horizon Zero Dawn ve God of War oldu. Hepsi de PS4 için ne hikmetse :D

Bende pek bir sey anlamadim simdi bakinca...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K bilmem kac FPS oyun calistiracak PC sahibi cok az iken bu Scorpio fazla iddialı degil mi. Bir de yeni platformda da AMD kullanilacak muhabbeti vardi, var mi boyle bir APU su AMD nin..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir tek  Detroit - Being Human'ı beğendim. God of war falan da güzeldi de benim oynayacağım oyun değil.

Yalnız şu Days gone'ın trailerinin başında her kes bir last of us 2 mi geliyor diye heyecan yaptı, sonunda normal zombi oyunu çıktı.  :| 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K bilmem kac FPS oyun calistiracak PC sahibi cok az iken bu Scorpio fazla iddialı degil mi. Bir de yeni platformda da AMD kullanilacak muhabbeti vardi, var mi boyle bir APU su AMD nin..

Bunlar custom APU'lar olur, piyasaya sürülmez bunlar herkesin ulaşabileceği biçimde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu da severim, Pripyat iyiydi, oradan giriyor zaten trailer da. Infinite Warfare alınmak zorunda olunmasa iyiydi, ondan daha fazla satması bile olası bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox sunumu fena başlamadı ama Scorpio duyurulunca bana göre hüsranla bitti. Daha çıkmasına 1.5 sene olan konsolu neden şimdi duyurup One S satışlarını baltaladı Microsoft bilemiyorum. Şu anda Xbox One almış olanlar zaten One S almayacaklardı ama almamış olanlar bu yeni duyurulan Gears Of War 4, Forza Horizon 3, Halo Wars 2, Sea Of Thieves, We Happy Few, Recore gibi oyunlarla belki de ilk kez bir konsol alacaklar veya ps4'ün yanına One S'i de ekleyeceklerdi. Ancak şu durumda zaten tüm bu oyunları muhtemelen daha iyi şekilde çalıştıracak olan yeni konsol duyurulunca kim neden One S alsın anlamak zor. Oyunlar ve aksesuarlar birbiriyle uyumlu olacak eyvallah ama birincisi Scorpio çok daha güçlü olacak ve gerçek 1080p 60fps desteği verecek çok muhtemel ki (kimbilir belki 4k da 30fps bile oynatır- 4k@60fps dendi sunumda ama inanması zor.), ikinci olarak ortaklık yaptıkları Oculus Rift çok muhtemel ki sadece Scorpio ile çalışacak. Dikkat edilirse o konuyla ilgili yani Oculus'un Xbox One S uyumluluğu ile ilgili tek bir kelime edilmedi konferansta. Tüm bunların ışığında Xbox One S ölü doğdu. 

Microsoft tüm exclusive oyunlarını PC-Windows 10 platformuna da getirerek iyi mi yaptı kötü mü aslında ikisinden de biraz bence. Kötü yönü herkesin tahmin edebileceği gibi,tüm bu oyunları oynayabilmek için Xbox One'ın alınma zorunluluğu ortadan kalktı. İyi yönü ise halihazırda birçok kişinin adam gibi bir oyun pc'si olmadığını düşünürsek (zira buradaki küçük azınlık dışında insanların %90-95'i notebook vs ya da orta halli bir masaüstü pc ile takılıyor) 300 dolara maledilecek bir Xbox One S, pc yatırımından çok daha ekonomik olacaktı birçok kişi için. O yönden hala bir avantajı vardı ama dediğim üzere Scorpio duyurusu ile kendi ayağına kurşunu sıktı. Bu arada tüm exclusive diye tanıtılan oyunlar cross platform olarak oynanabilecek, "play anywhere" mantığı ile kayıtlı oyun dosyaları live üzerinde tutulacağından Windows 10 veya Xbox'da başlanan bir oyuna diğer platformda kaldığımız yerden devam edebileceğiz. Windows 10 ve Xbox oyuncuları birbirleriyle oynayabilecekler ve oyunun Xbox veya PC versiyonuna bir kere para vermek her iki versiyona da sahip olmak için yetecek.

Sony konferansına gelirsek, sony bence bu yıl biraz farklı bir yol izleyerek birçok exclusive oyunu ardarda kesintisiz tanıttı. Araya gereksiz geyik muhabbetleri falan koymadan az ve öz şekilde oyunlarını gösterdi. Ve bu oyunlar gerçek manada exclusive oyunlar. Death Stranding, God Of War, Horizon Zero Dawn, Days Gone, Detroit Become Human, Last Guardian içlerinde en dikkat çekenleri. Bunun haricinde VR setinin 13 Ekim 2016'da çıkacağını ve 399 dolarlık fiyat etiketi olduğu da resmileşti. Türkiye'de sanırım 1400-1500 liralar civarında bir fiyata satılır. Tabi ayrıca ps4 kamera ve move set de lazım olacak. Tüm bu ürünlerin dahil olduğu set ise 100 dolar daha pahalı ve 499 dolar olacak. Ayrıca 2016 sonuna kadar 50 tane VR destekli oyunun hazır olacağı da belirtildi. İçlerinde Resident Evil Beginning Hour, Batman Arkham VR, Eagle Flight, Starwars Battlefront X-Wing Mission VR gibi güzel oyunlar var görünüyor. Sony de yeni ve eskisiyle uyumlu daha güçlü bir konsol çıkartacak (muhtemelen bu sene sonu veya 2017 başı gibi) ve o da aynı MS'un belirttiği gibi oyun-aksesuar uyumluluğu gösterecek ps4 ile. Tek bir fark ile yalnız, PS4 Sony VR'ı destekliyor ve MS kendi VR çözümüyle 2018 de çıktığında Sony çoktan yeni premium konsolu, VR seti ve yüzlerce VR oyunu ile yarışa büyük bir avantajla başlamış oluyor.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X1S su an piyasadaki en ucuz UHD Bluray-player. Bu acidan oyun oynamayan kitle tarafindan ilgi cekecegini dusunuyorum. Ama zamanlamasi garip oldu. Onceden dedigim gibi, bence Sony Neo iddialarini E3'den once dogrulayarak Microsoft'un elini zorladi. Sony neo'yu onaylamasaydi E3'de scorpio'nun lafi gecmezdi diye dusunuyorum. Bu Sony'nin yerdeki Microsoft'a tekme atmasi gibi birsey oldu. Ustune de cat cat diye exclusive oyunlari basinca Microsoft'un tum sunum bos geldi insanlara. Tanittiklari her oyun ya onceden tanitilmisti, ya da sizmisti.

UHD Premium (HDR destekli) bir 4K televizyonum olsa, eldekini satip direkt alirim aslinda X1S. Birkac yuz TL'ye upgrade etmis olurum. HDR destekli filmler gercekten acayip fark ediyor, oyunlarda da benzer olacagini dusunuyorum.

(Aslinda direkt PC'ye gecmeyi ciddi ciddi dusunuyorum ama giris maliyeti biraz caydiriyor su anda.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Crashbandicoot 'u görünce heyecan yaptım ama oyunun oynanışında bir orjinallik yok. Bunun gibi bin tane oyun yapıldı.

Sony VR aim controller 'ın iyi çalıştığı söyleniyor. VR da sony iyi bir ürün çıkaracak görüntüsünde. Biraz erken çıksalar belki kapacaklardı piyasayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan Bey cok guzel ozetlemissiniz. Ben de dun aksam Sony nin sunumunu seyrettim. Orkestra esliginde cok hosuma gitti. Microsoft dunyanin en buyuk sirketlerinden bir tanesi ancak pazarlama konusunda en amator firmaların yapmadigi hataları yapiyorlar. Windows10.daki guncelleme zorlamalari, Windows Phone faciasi, onceki Xbox sunumunda yaptiklari sacmaliklar derken liste uzar gider...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X1S su an piyasadaki en ucuz UHD Bluray-player. Bu acidan oyun oynamayan kitle tarafindan ilgi cekecegini dusunuyorum. Ama zamanlamasi garip oldu. Onceden dedigim gibi, bence Sony Neo iddialarini E3'den once dogrulayarak Microsoft'un elini zorladi. Sony neo'yu onaylamasaydi E3'de scorpio'nun lafi gecmezdi diye dusunuyorum. Bu Sony'nin yerdeki Microsoft'a tekme atmasi gibi birsey oldu. Ustune de cat cat diye exclusive oyunlari basinca Microsoft'un tum sunum bos geldi insanlara. Tanittiklari her oyun ya onceden tanitilmisti, ya da sizmisti.

UHD Premium (HDR destekli) bir 4K televizyonum olsa, eldekini satip direkt alirim aslinda X1S. Birkac yuz TL'ye upgrade etmis olurum. HDR destekli filmler gercekten acayip fark ediyor, oyunlarda da benzer olacagini dusunuyorum.

(Aslinda direkt PC'ye gecmeyi ciddi ciddi dusunuyorum ama giris maliyeti biraz caydiriyor su anda.)

Şu haliyle Xbox One bende ciddi hayal kırıklığı oldu. Sevdiğim exclusive seriler var, yine iyi kötü takip ederim dedim patır kütür hepsi PC'ye geldi, son derece manasız oldu benim için, diğer taraftan Sony PS4'ü bununla karşılaştırmak dahi abes olur.

Bir daha Xbox falan almayı düşünmem kesinlikle bu durum aynı şekliyle devam ettikçe.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok