Megane Sedan geliyor
0

Bu konuda 55 mesaj var

Tabletli modelden değil maalesef :) 

Ekran baz modeldekinin aynısı. Touch paketinde dahi bir üst model ekranı opsiyonel koymuşlar. 

En ayar olduğumda dikiz aynasının kararan olmaması. Çok mu maliyetli bir şeyde yalnızca üst versiyona koyuyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun yolu da yaptım geçen hafta. Uzun yol performansı da normal, fluence'dan sonra çok daha iyi diyebilirim. Araç daha oturaklı olmuş. 

100'den sonra hızlanmayı pek farketmiyorsunuz. Bir bakmışsınız 150'ye çıkmışsınız. Ancak 6 ileri vites yetersiz kalmış bence. 7 vites aracı yüksek hızda çok daha ekonomik hale getirirmiş. 2000 devirde 100-105 km hızda giderken ekonomik bir sürüş olur. Çok da yavaş gitmemiş olursunuz. Geçen hafta karlı yollarda ve dünde Çamlıdere - Ankara yolunda baya bir kar yapışı ve karlı yolda kullandım. Kışlık lastiklerle birlikte hiçbir sorun yaşamadım. 

Sevmediğim yönleri,

- Arka cam sedan araca göre baya dar.

- Klima sistemi içerden havayı aldığında klima açık dahi olsa çok çabuk camlarda buğu oluyor. 

- Start Stop frene basılı iken devreye girip, frenden ayağınızı çektiğinizde araç tekrar çalışıyor. Ancak bunu da çok seri yapmıyor. Yokuş aşağı dururken araç stop etti, frenden çektim araç çalışmadan kendini saldı, bu durum sanırım şanzıman için pek hayırlı değildir. Kendi aracım QQ'da da aynı şekilde çalışıyor ancak daha seri aracı çalıştırdığından böyle sorunlar yaşamadım. 

- Araç daha ısınmadan SS devreye girebiliyor, bu da kışın soğukta ne motor ne de aracın içi yeteri kadar ısınmayınca sıkıntılı, yazında aracın içi çok sıcakken devreye girip klimayı durdurur yine sıkıntı olur. 

- Anahtarsız giriş kafasına göre çalışıyor sanırım. Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Çalışmadığında ayarlardan sistemi resetledim düzeldi. Ama çok sık oluyor bu durum. 

Fiyatına göre sınıfında alınabilecek iyi bir araç bence. Eksileri var ama, fiyat olarak sınıfındaki araçlara göre daha uygun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diger bahsettiklerinizi biliyorum ancak anahtarsiz girişi biraz daha anlatir misiniz? Neler yapinca calismiyor?

Yokus asagi motor calismadan kendisini salmasindan bahsetmissiniz, eco modu acik miydi? Eco acikken, Clio4 saatte 3, 4km hizlara duruyormuş gibi davranip motoru kapatabiliyor, benzer bir davranis olabilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diger bahsettiklerinizi biliyorum ancak anahtarsiz girişi biraz daha anlatir misiniz? Neler yapinca calismiyor?

Yokus asagi motor calismadan kendisini salmasindan bahsetmissiniz, eco modu acik miydi? Eco acikken, Clio4 saatte 3, 4km hizlara duruyormuş gibi davranip motoru kapatabiliyor, benzer bir davranis olabilir mi?

Çok güvenli bir start stop özelliği gibi görünüyor. Tamamen kapatılabiliyordur umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anahtarsız giriş normalde kapıya yaklaşınca aracın park lambalarını yakıyor, sonrasında da kapı kilitlerini açıyor. Bazen park lambalarını yakıyor ama kapı kilitlerini açmıyor, kumandadan açıyorum. Fluence'de eğer aracın kapılarını kumandadan kilitlerseniz yine kumandadan açmak gerekiyordu, bunda da aynı mantık vardır diyorum ama yok. Aracı kendisi kilitlediğinde dahi bazen açmıyor. 

Eco modu kapalıyken de S&S'le ilgili sorunu yaşıyorum. Araç frenden ayağınızı çeker çekmez, yada ayağınızın hareketi ile start almıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi bir hata konusu anahtarsız giriş-çalıştırmada. Ben anahtarı çantamda taşıyorum, her seferinde çantadan çıkarmakla uğraşacak olsam ne halt etmeye anahtarsız giriş isteyim ? Son iki araçtır anahtarsız giriş-çalıştırma kullanıyorum. ix-35'te çok beğenmiştim, corolla'da da bu yüzden tercih ettim. ix-35'te kapı kolunda düğme vardı, yaklaşınca basıyordunuz açılıyordu, corolla'da kapı kolunda sensör var, el temas ettiği gibi kapı açılıyor, yine aynı şekilde de kapanıyor. Hyundai'de ışık yanmıyordu, corolla'da yaklaşınca yanıyor. Kısacası ben bu tür problemler yaşamadım hiç. Ki Toyota bu tür elektronik aksesuarlarda berbattır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu anahtarsız giriş mevzusu can sıkıcıymış, aracı geri bile çağırabilirler eğer herkeste böyleyse. Araç bence de toplamda başarılı ama bu mesele bir çuval inciri berbat ediyor gibi görünüyor.

Bu arada 1.2 benzinli otomatik olanı deneyen var mı? Performans sıkıntısı var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun yolu da yaptım geçen hafta. Uzun yol performansı da normal, fluence'dan sonra çok daha iyi diyebilirim. Araç daha oturaklı olmuş. 

100'den sonra hızlanmayı pek farketmiyorsunuz. Bir bakmışsınız 150'ye çıkmışsınız. Ancak 6 ileri vites yetersiz kalmış bence. 7 vites aracı yüksek hızda çok daha ekonomik hale getirirmiş. 2000 devirde 100-105 km hızda giderken ekonomik bir sürüş olur. Çok da yavaş gitmemiş olursunuz. Geçen hafta karlı yollarda ve dünde Çamlıdere - Ankara yolunda baya bir kar yapışı ve karlı yolda kullandım. Kışlık lastiklerle birlikte hiçbir sorun yaşamadım. 

Sevmediğim yönleri,

- Arka cam sedan araca göre baya dar.

- Klima sistemi içerden havayı aldığında klima açık dahi olsa çok çabuk camlarda buğu oluyor. 

- Start Stop frene basılı iken devreye girip, frenden ayağınızı çektiğinizde araç tekrar çalışıyor. Ancak bunu da çok seri yapmıyor. Yokuş aşağı dururken araç stop etti, frenden çektim araç çalışmadan kendini saldı, bu durum sanırım şanzıman için pek hayırlı değildir. Kendi aracım QQ'da da aynı şekilde çalışıyor ancak daha seri aracı çalıştırdığından böyle sorunlar yaşamadım. 

- Araç daha ısınmadan SS devreye girebiliyor, bu da kışın soğukta ne motor ne de aracın içi yeteri kadar ısınmayınca sıkıntılı, yazında aracın içi çok sıcakken devreye girip klimayı durdurur yine sıkıntı olur. 

- Anahtarsız giriş kafasına göre çalışıyor sanırım. Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Çalışmadığında ayarlardan sistemi resetledim düzeldi. Ama çok sık oluyor bu durum. 

Fiyatına göre sınıfında alınabilecek iyi bir araç bence. Eksileri var ama, fiyat olarak sınıfındaki araçlara göre daha uygun.

Sedan değil de hatchback modelini 3 aydır kullanıyorum. Sanmıyorum ki Sedan da farklı yapsınlar.

- SS olayında ben de benzer şeyleri yaşadım. Yokuşta ayağınızı frenden komple çekerseniz motor devreye girene kadar araba geri kayıyor. Motor devredeyse elbette kayma yok. Ancak bu kullanıcı için öğrenilen bir durum örneğin ben artık freni komple bırakmıyorum, ayağımı frenden biraz kaldırınca (halen kaymayacak kadar frene basılı durumda) motor çalışıyor. Yani demek istediğim ayağınızı frenden komple kaldırmanıza gerek yok motorun çalışması için, baskıyı azaltınca motor çalışmaya başlıyor. 

- Anahtarsız girişte bende hiç sorun çıkmadı, .çok güzel bir özellik, daha önce kullandığım Fluence ve Latitude de daynı özellik vardı. Yani Renault bu konudaki deneyimi yeni değil. durum sizin araçtaki bir problem olabilir, servise danışmanız en doğrusu.

- Benim araçla ilgili çok ufak sıkıntılarım :  1- Seyir halindeyken sigorta kutusundan devreye girme çıkma sesi geliyor, hani bilen vardır, röle açma kapama sesi gibi. Neye istinaden yapıyor çözemedim belli bir durumda yapmıyor. Şirkette aynı aracı kullanan herkeste aynı ses var.  2- Kalorifer sıcaklık ayarı rezalet. Otomatik klima benimkisi ancak örneğin dışarısı 0 derece, ben de klimayı 25 C ye ayarlamışım, yine de serin üflüyor ki içerisinin 25 derece üzeri olması mümkün değil. Mecbur dereceyi Hi ye getiriyorum, bu sefer de çok sıcak üflüyor, bir türlü ortasını bulamadım, başya çok sıcak üfletim ardından sıcaklığı tekrar 25, 25.5 gibi bir değere getiriyorum, bir süre serin üflüyor. Bu döngü böyle sürüp gidiyor :) 3- Aldığımdan beri 3 kere start stop sistemi stoptan sonra starta geçmedi. START düğmesine basıp yeniden çalıştırdım motoru.

Tüm bunların dışında araçtan çok memnunum bence Renault bu sefer yapmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anahtarsız giriş normalde kapıya yaklaşınca aracın park lambalarını yakıyor, sonrasında da kapı kilitlerini açıyor. Bazen park lambalarını yakıyor ama kapı kilitlerini açmıyor, kumandadan açıyorum. Fluence'de eğer aracın kapılarını kumandadan kilitlerseniz yine kumandadan açmak gerekiyordu, bunda da aynı mantık vardır diyorum ama yok. Aracı kendisi kilitlediğinde dahi bazen açmıyor. 

Ben anahtarsız girşte hiç böyle bir sorun yaşamadım. 3 aydır bir kere bile açmamazlık etmedi. Arabaya yaklaşınca önce dikiz aynaları açılıyor, ardından elimi kapıya yanaştırınca (hangi kapı olduğu fark etmiyor, bagaj kapısı dahil) kilit sistemi açılıyor. 

Daha bir kere bile elimi anahtara götürüp düğmesine basmadım kapıyı açmak için. (başkası girsin diye uzaktan açmalar hariç)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun 150-200km kullandim araci, diger konu basliginda yazmistim arac iyi, alinabilir bir arac...

Begenmedigim yonlerine bir sey daha ekleyeyim, hiz gostergesi ile ibre ayni renk, bu yuzden kac km hiz yaptiginizi anlamak icin dikkatlice bakmaniz lazim... Ibreyi kirmizi yapip gecselermis, niye boyle kasmislar anlamadim...

Bir de aracin camlari cok cabuk bugulaniyor... Arka cam isiticisi surekli acik gitmek zorunda kaldim (o da arada kendini kapatiyor)... On camda da bugulanma cok oluyor, kaloriferi kapiyorum bir sure sonra tekrar acmak zorunda kaliyorum... 

Arti yonlerine bir ek; benim kullandigim en dusuk paket sanirim, onda bile Cruise Control var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL

Havalandırmayı dışardan hava alacak şekilde bırakınca da ön cam buğu yapmaya devam ediyor mu?

Hmm, onu bir denemem lazim, yandaki arkadas oynuyordu cunku o dugmeyle... O anlara mi denk geldi acaba, bilemedim simdi...  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç gündür Icon 1.5 dCi EDC kullanıyorum.

İlk izlenimler:(Fluence'e kıyasla)
Tok kapı sesi

Daha sert süspansiyon

Direksiyon tepkileri daha iyi ancak deri döşeme çok vasat

Daha iyi ses sistemi

Bagajı dışarıdayken açmak için düğme olmaması çok zorluyor, ayak sensörünü devreye sokmaya çalışırken insanlar garip garip bakıyor haklı olarak napıyo bu adam ayağını sallayıp tekme mi atıyor arabaya diye..

Klimanın auto mod'da nerelere üflediğini hangi şiddette üflediğini göremiyorsunuz, klimayı auto ile açtıktan sonra tek seferde kapatmak zor.

Arka cam hakikatten çok dar, görüş kısıtlı , aynı sey dikiz aynaları için de geçerli.

Start stop'ta herhangi bir kaydırma sorunu görmedim.

Yol tutuş vb için birşey diyemeyeceğim zira hava soğuk zemin kaygan,lastikler dört mevsim o yüzden pek risk almaya gerek yok.

Navigasyon trafik bilgisi de verse çok iyi olurmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yani sonradan service gidip bir düğme mi taktırabileceğiz?

Araç hangi viteste onu göremiyorum, kitapçığa da hızlıca göz attım ama bulamadım.

Normalde hız gösterge ekranının köşesinde bir yerlerde 1-2 neyse rakamla göstermesi iyi olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araç hangi viteste onu göremiyorum, kitapçığa da hızlıca göz attım ama bulamadım.

Normalde hız gösterge ekranının köşesinde bir yerlerde 1-2 neyse rakamla göstermesi iyi olur

teorik olarak mümkün bence, ama düğme ve megane yazisinin bulunduğu plastik kismi da satin almak gerekir diye düşünüyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam, Clio ve Megane'da manuel vitese almadığınız sürece, bulunduğunuz vitesi göstermiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aracin otomatiginde soyle bir ilginclik var; kasise gelirken fren yapiyorum, kasisten cikista cok hafif gaz veriyorum, devir bir anda 3000-3500 e firliyor... Birkac saniye sonra normale donuyor... Ne yapmaya calisiyorsa anlamadim... 

[Edit]: Sunu da ekleyeyim, vites bostayken gazi kokluyormus gibi firliyor 3000-3500 devire... Yoksa arac bir anda firlamiyor yerinden... 

Bir de tekrar radyo ve klima kontrollerine deginmek istiyorum; resmen izdirap... Bu kadar sacma salak bir dizayn olamaz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aracin otomatiginde soyle bir ilginclik var; kasise gelirken fren yapiyorum, kasisten cikista cok hafif gaz veriyorum, devir bir anda 3000-3500 e firliyor... Birkac saniye sonra normale donuyor... Ne yapmaya calisiyorsa anlamadim... 

[Edit]: Sunu da ekleyeyim, vites bostayken gazi kokluyormus gibi firliyor 3000-3500 devire... Yoksa arac bir anda firlamiyor yerinden... 

Bir de tekrar radyo ve klima kontrollerine deginmek istiyorum; resmen izdirap... Bu kadar sacma salak bir dizayn olamaz... 

Sabah başıma gelen olaydan dolayı ben yazacaktım, siz yazmışsınız. Benzer bir olay hafif yokuş aşağı trafikte çok düşük hızda neredeyse boşta gibi ilerliyor araç, gaza bastığımda boşta gaza basmışım gibi yapıyor. Kararsızlık  yaşıyor şanzıman sanırım. 

Klima düğmelerinde, fan hızı yuvarlak düğmede, üflenecek yer düğme ile kontrol edilebilse daha mantıklı olurdu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sanirim çıkmış piyasaya

2rk4kN.jpg

CaRaBeeN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok