Megane Sedan geliyor
0

Bu konuda 55 mesaj var

Hatchback'deki kadar kötü geri görüş olmaz bunda sanırım. Hatchback'in arka camı çok küçük ve görüşü fazla kısıtlıyor.

Fluence bitsin artık bence de, araç tam anlamıyla kaza mıknatısı. Ne zaman yolda görsem uzak duruyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fluence in bitisi fabrika tarafindan gecen hafta kutlandi, ve hattan son arac cikti.

3. Facelift ile Kore ve Çin uretmeye devam edecek.

Bu arada megane ve fluence ayni araçtı, samsung alt yapiliydi.

Simdi megane hb ve megane sedan ayni alt yapili, avrupa tasarimlilar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fluence in ve lineanın kaza manyağı olmasının sebebi sürücülerin ferrari sürdüklerini sanarak sürmeleri. Aramızda doğrudan sahibi olan var mı bilmiyorum ve düzgün kullananları tenzih ediyorum ama bu iki aracı hele ki şirket aracı ise piç gibi kullanıyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesele sadece kullananlar değil aslında. Fluence ve Linea aslen HB olarak tasarlanmış arabaların (Megane ve Punto) arkalarına kıç ekleyerek oluşturulmuş çakma sedanlar. Aslında bu gruba Astra Sedan'ı da ekleyebiliriz. Platformu tasarlayan adamlar sedan yapacaklarını düşünmüyorlar, sonra Asya ülkelerinden talep gelince bir de sedan model yapmaları gerekiyor, böyle derme çatma birşeyler yapıyorlar. Araba dengesiz oluyor, güvenliği filan da sıkıntılı oluyor.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Astra' nın sedanı bence kötü durmuyor, önceki kasalarda da kötü değildi hatta, Focus da aynı şekilde göze kötü görünmüyor. C4 sedan, pejo 206 ile rahatça yarışır garabetlik konusunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İspanya da uretilen yada uretimi biten megane kendine has govdesi vardi. Belki scenic le falan paylasiyordur.

Fluence sm3den de, megane Turkiye cikartildi.

Yani avrupadaki ile bursadaki farkli araclardi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyadan farklı muamelelere maruz kalmak midemi bulandırıyor. Amerikaya gidiyorsun accord belli acura TSX belli türkiyeye geliyorsun accord mu acura tsx mi başka bir model mi belli değil. Avrupa da öyle keza. 3. dünya ülkesi olduğumuz imajı daha bi perçinleniyor dünyanın geri kalanından farklı araçlara binmek zorunda olmak bkz corolla 99-2006 Türkiye 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Megane i 3 gün kullandim, hafta ici surdugumden dolayi 3 gece ancak toplam 350Km yol yapabildim.

Kullandığım arac, 90 beygit 1.5 Dci,manuel, baz model bir arac denk geldi.

Oncelikle, amortisorler inanilmaz konforlu, 170 175 rahat goruyor ve hissettirmiyor. Bu yuzden hiz limitleyici acmak.zorunda kaldim, cunku farkedilmesi zor.

140ta ancak ruzgar sesi almaya basliyor.

Espyi devreye pek sokmayi beceremedim, cevirdiginiz yere gidiyor.

Belki 1.6 130beygirde, viraj ici gazlarken sapitabilir ama 1.5 90, cok zararsiz ve stabil gidiyor.

Ani frenleme, 0kmden gazlama ve kalkos sistemlerini test ettim. 350Km sonunda ortalama 5.8litre/100km idi.

Ben cok cok menun kaldim, sanki bir japon sürmüşüm gibi hissettim.

Donanimi yuksek bir model secilirse, oyuncaklariyla beraber mukemmel.bir arac olur.

Arka koltuklarda bile yan destekler var, cuk diye icine oturuyorsunuz, cok hosuma gitti, konforu inanilmaz arttirmis.

Dış görüntüsü de bana cekici gelmekte. Parasi olan alir diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Talisman, scenic, megane hb, megane sedane, renault un yeni şasi platformunu taşıyorlar.

Fluence, korede ph3 olarak hayatina devam ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fluence'den sonra 2 gündür şirket aracı olarak Megane Touch kullanıyorum. Şehir içi kullandık toplamda 100 km yaptım şimdilik. Çok yorum yapmam şimdilik doğru değil ama Fluence'dan sonra güzel ve konforlu geldi araç. Teyp radyo konumu Fluence'daki gibi gizlenmemesi güzel. Fluence'da ses ayar düğmesi baya bir saklanmıştı. Ses sistemini de daha başarılı buldum.

Süspansiyonlar daha konforlu. Koltuklar oturduğunuzda güzel sarıyor. 

Şimdilik klimasına çok takıldım. Sabahları Fluence daha çabuk ısınıyordu, bu biraz daha geç. Havayı içeriden çevirip klimayı açsanız dahi çabuk buhar yapıyor. 

Aslında Pazartesi aracı alıp direk uzun yol yapacaktık, araç değişimi gecikince kaldı. Pazartesi olursa Ankara - Adana - Maraş uzun yolunda olucam. Daha iyi tanırım aracı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok